Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.07.2015., 10:12   #61
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
U manje od dan vremena taj oglas ima sljedece:

Citiraj:
Oglas prikazan: 536 puta
Jebote, ako se ikad odlucim na prevare, iskljucivo cu 'prodavati iPhone
Mileni je offline  
Staro 06.07.2015., 10:20   #62
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Boduli (otočani) su najzajebaniji, računaju da su sigurni na svom malom "ostrvu"

PS Očito je da su prevarantima ove "otočke adrese" samo paravan za muljanja na daljinu, pa pripazite

EDIT Mileni moraš hitno minjat zg adresu "bikoz of bizmis"
BTW tko zna koliko ih je i koliko će još ljudi zavaljat taj lik
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2015., 10:29   #63
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493



Boduli (otočani) su najzajebaniji, računaju da su sigurni na svom malom "ostrvu"

PS Očito je da su prevarantima ove "otočke adrese" samo paravan za muljanja na daljinu, pa pripazite

EDIT Mileni moraš hitno minjat zg adresu "bikoz of bizmis"
BTW tko zna koliko ih je i koliko će još ljudi zavaljat taj lik


Pa vidis po slikama da je lik muljator, ko jos slika u rezi 400x300, bikoz 2015.ta. Idem ga bas nazvat, posto Rab poznajem ko oko u glavi, pa da ga malo cimam
-->
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova



Boduli (otočani) su najzajebaniji, računaju da su sigurni na svom malom "ostrvu"

PS Očito je da su prevarantima ove "otočke adrese" samo paravan za muljanja na daljinu, pa pripazite

EDIT Mileni moraš hitno minjat zg adresu "bikoz of bizmis"
BTW tko zna koliko ih je i koliko će još ljudi zavaljat taj lik


Pa vidis po slikama da je lik muljator, ko jos slika u rezi 400x300, bikoz 2015.ta. Idem ga bas nazvat, posto Rab poznajem ko oko u glavi, pa da ga malo cimam
Perestrojka je offline  
Staro 06.07.2015., 10:41   #64
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Pa vidis po slikama da je lik muljator, ko jos slika u rezi 400x300, bikoz 2015.ta. Idem ga bas nazvat, posto Rab poznajem ko oko u glavi, pa da ga malo cimam
Ajde baš, suzu mu poljubim
burmuz je offline  
Staro 06.07.2015., 10:58   #65
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
BTW tko zna koliko ih je i koliko će još ljudi zavaljat taj lik
BTW ako ikad saznate adresu moj poznanik iz krim polis izgara od želje da takve scima jer su i njega dok je još bio nevini mladić (davne 2005.godine) izuli za 1000 kuna. Mislim daje bio Siemens M55 predmet zajeba.

__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 06.07.2015., 10:58   #66
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ajde baš, suzu mu poljubim
"Kadesi co! Ca ima, eli bi se mogli nac u Palitu (centar), tamo negdje oko sejst?"

"Mogli bi, samo ne sada, nazvat cu te ja kasnije."

Lik je po glasu / govoru pravi Rabljanin, nema sta xD + cim sam pitao da se nadjemo promjenio je tonalitet glasa u "onaj" - "hehehe, samo ti daj, mene nes sjebat ®kroejsa "
Perestrojka je offline  
Staro 06.07.2015., 11:24   #67
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Katastrofa.. Inače naišel sam na takve oglase sa diskontnim cijenama, uglavnom spika ide, ja njemu lovu (on negde van grada radi, nema za nazad kući, pa da mu uplatim) a on meni pošalje mob...

Dva put prijavil fejk oglas i maknuli su ga...

Sad se nemrem setit koji mob je bil u pitanju, al znam da je bil dobrano ispod cijene..
Treba pazit, jedina i jedina glavna i alternativna opcija je, predaja na ruke, il eventualno prek posrednika (frend, bratić, kolega i sl.)..

Ostale svjetske gluposti, ti meni uplati, ja tebi pošaljem ne igraju...

I istina je za ono, svemir je beskonačan kao i ljudska glupost!
zvonac je offline  
Staro 06.07.2015., 11:27   #68
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
"Kadesi co! Ca ima, eli bi se mogli nac u Palitu (centar), tamo negdje oko sejst?"

"Mogli bi, samo ne sada, nazvat cu te ja kasnije."

Lik je po glasu / govoru pravi Rabljanin, nema sta xD + cim sam pitao da se nadjemo promjenio je tonalitet glasa u "onaj" - "hehehe, samo ti daj, mene nes sjebat ®kroejsa "
Jbg više mi je komedija sad nego tragedija. No grizao sam se 2 dana. Nadam se da će murja nešto napraviti, makar mi ne vratili novce, samo da ga uhvate. Imam neku vezu pa postoji neka šansa da me neće ignorirati.
burmuz je offline  
Staro 07.07.2015., 01:29   #69
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Pa vidis po slikama da je lik muljator, ko jos slika u rezi 400x300, bikoz 2015.ta. Idem ga bas nazvat, posto Rab poznajem ko oko u glavi, pa da ga malo cimam
Poštenjačina ima neki stari mob. (s kojim je uslika), "bikoz" of geypohne prodaja

http://www.njuskalo.hr/iphone-6-plus...oglas-15894236
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 07.07.2015., 07:50   #70
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Jbg više mi je komedija sad nego tragedija. No grizao sam se 2 dana. Nadam se da će murja nešto napraviti, makar mi ne vratili novce, samo da ga uhvate. Imam neku vezu pa postoji neka šansa da me neće ignorirati.

Dobro, pobogu, na stranu ova kretenčina od prevaranta koja sa Rabom ima veze kao i ja sa Sejšelima, ali koji klinac ideš
ovakve stvari već drugi!!! put pisati javno na javnom forumu?
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2015., 08:53   #71
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
svi vi koji uplaćujete nekom unaprijed na njuškalu ste mulci i točka.drugo je ovdje i kad se radi o starijim članovima a povjerenje gdje svaka bagra otvori račun...mislim ono
microsoft66 je offline  
Staro 07.07.2015., 09:30   #72
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
svi vi koji uplaćujete nekom unaprijed na njuškalu ste mulci i točka.drugo je ovdje i kad se radi o starijim članovima a povjerenje gdje svaka bagra otvori račun...mislim ono
Nažalost, istina.

I sto je jos najgore, uvijek ce se i tu na forumu (gdje smo nažalost svi svjedoci razno raznim prevarama koje su de događale na našoj tržnici, njuskalo da ne spominjem)pojavit netko tko ce mrtvo hladno uplatiti 3k kn za Iphone6 Plus 64 gb, dok je paralelno najjeftiniji polovni na njuskalu 4700kn (16 gb)
__________________

srale7 je offline  
Staro 07.07.2015., 10:25   #73
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
"Kadesi co! Ca ima, eli bi se mogli nac u Palitu (centar), tamo negdje oko sejst?"

"Mogli bi, samo ne sada, nazvat cu te ja kasnije."

Lik je po glasu / govoru pravi Rabljanin, nema sta xD + cim sam pitao da se nadjemo promjenio je tonalitet glasa u "onaj" - "hehehe, samo ti daj, mene nes sjebat ®kroejsa "

Evo, sad, i ja,.
"Pozdrav, evo, ja sam tu u Barbatu, pa bih da se nađemo u gradu, kod autobusnog, da pogledam.."

-"javit ću vam ako ga ne prodam do sutra!"

sa drugog broja :
"Ja sam tu u Loparu, da se nađemo kod Padove(hotel), da pogledam.."

"..tu.tuuu..prekid veze".
 
Staro 07.07.2015., 10:26   #74
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
ja kupujem mobitele na njuškalu od kad je ajfona, znači 2008., i svaki put je obavezna primopredaja i da ej uređaj vakumiran, nikad problema nikakvih jer ih ni nemože bit na taj način. Skuplje me dođe ali sam bar siguran, a opet nije ko u dućanu.
__________________
mamutarka je offline  
Staro 07.07.2015., 11:01   #75
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Boduli (otočani) su najzajebaniji, računaju da su sigurni na svom malom "ostrvu"
Daj ne generaliziraj, otac mi je s Raba, pošteno zaradio penziju sad je upravo
dolje

Nego, idemo dalje, malo zabave:

--tu,tuuuu
-Da?
"Poštovanje, zovem u vezi Iphonea."
Da?
"Evo ja sam tu u Stinici, pa mogu trajektom do Mišnjaka (trajektna luka na Rabu) , pa se nađemo da pogledam Iphone"
-klap, biip, tu, tu...

 
Staro 07.07.2015., 11:06   #76
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Sanogo Pregled postova
Ma sve je to užas, Overseas se kao hvali sa svojom zaštitom i onda kada se malo prolistaju njihovi opći uvjeti poslovanja:

http://www.overseas.hr/osnovne-infor...oslovanja.aspx

Članak 10.
Dopunske usluge

10.1. Pošiljatelj prigodom predaje pošiljke može zahtijevati od Pružatelja usluge da se pošiljka uruči primatelju uz prethodnu naplatu otkupnog iznosa od primatelja u korist pošiljatelja pošiljke. Primatelj plaća djelatniku Pružatelja usluge cijenu otkupne pošiljke u gotovini ili (ovisno o odluci Pružatelja usluga) kojim drugim sredstvom plaćanja prilikom predaje otkupne pošiljke, a za što mu djelatnik Pružatelja usluge ispostavlja određenu potvrdu o uplati otkupnog iznosa. Pružatelj usluge će otkupni iznos zaprimljen od strane primatelja uplatiti na račun pošiljatelja. Pružatelj usluge ima pravo ne isplatiti, odnosno ustegnuti isplatu pošiljatelju naplaćenog otkupnog iznosa ukoliko u trenutku naplate otkupnog iznosa od primatelja postoji dospjelo a nepodmireno potraživanje Pružatelja usluge prema pošiljatelju (bez obzira na pravnu osnovu potraživanja Pružatelja usluge prema pošiljatelju). Pošiljatelj koji zahtjeva od Pružatelja usluge da mu pruži takvu uslugu je dužan takvu uslugu naznačiti na Listi preuzimanja i Prijevoznici, odnosno na obrascu koje je isprintao koristeći se Aplikacijom. Nadalje, pošiljatelj je dužan naznačiti i otkupni iznos na Listi preuzimanja i na obrascu koji je isprintao koristeći se Aplikacijom. U slučaju da primatelj pošiljke u roku od dva radna dana od dana kada mu Pružatelj usluge uruči pošiljku prijavi pokušaj prijevare putem web sučelja Pružatelja usluge, Pružatelj usluge će zatražiti od pošiljatelja da mu u narednom roku od dva radna dana dostavi podatke koji omogućuju njegovu identifikaciju. Ukoliko pošiljatelj dostavi Pružatelju usluge zatražene podatke u roku od dva radna dana od dana kada to od njega Pružatelj usluge zatraži, Pružatelj usluge će uplatiti pošiljatelju otkupni iznos na njegov bankovni račun. Međutim, ukoliko u navedenom roku pošiljatelj ne dostavi Pružatelju usluge zatražene podatke ili navedeni podaci ne omogućuju njegovu identifikaciju, Pružatelj usluge će od primatelja preuzeti pošiljku te mu izvršiti povrat otkupnog iznosa. Nakon preuzimanja pošiljke, Pružatelj usluge će izvršiti vizualan pregled ambalaže pošiljke, kontrolno ju izvagati te usporediti s dostupnim snimkama nadzornog sustava. Nakon pregleda pošiljke, otkupni iznos će se uplatiti na bankovni račun primatelja naveden u postupku prijave prijevare, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju. Navedena usluga prijave prijevare putem web sučelja Pružatelja usluge može se koristiti jedino i isključivo kada su i primatelj i pošiljatelj fizičke osobe.


Znači Overseas-ova "zaštita" vrijedi samo dok se prevarant ne identificira, čim im on pošalje svoje ili tuđe podatke oni mu uplate novce.

Recimo da ja kupim nešto vrijednosti 1500kn i prevarant mi pošalje ciglu, ja platim, otvorim paket, vidim ciglu, prijavljujem Overseasu, oni kontaktiraju prevaranta, on im u roku 2 dana pošalje svoje podatke, oni mu uplačuju novac i za njih je priča završena a i za mene jer ga ne mogu prijaviti policiji za iznos manji od 2000kn.
Ja inače kada prodajem tu na forumu ili preko njuškalice
uvijek nudim primopredaju ili slanje poštom i nisam nikada nikoga prevario
ali isto tako nebi nikada poslao poaket Overseasom....
baš iz razloga što potencijalni kupac ima 48h ili dva dana za traženje povrata love....
ja se pitam, kako zaposlenik Overseasa zna dali sam ja poslao ispravan mobitel ili npr... ispravnu grafičku ?? ne može znati... ja mogu npr...poslati ispravan mobitel, a kupcu kasnije nakon dostave mobitel ispadne i ošteti se i nakon toga on zatraži nazad lovu.. i ja ostanem na gubitku. ne hvala
chief_wolfinjo je offline  
Staro 07.07.2015., 11:08   #77
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ok je da ga plodite, ali trebalo bi ga prijavit policiji, a nadam se da je kolega Burmuz to i napravio
__________________

srale7 je offline  
Staro 07.07.2015., 11:19   #78
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Daj ne generaliziraj, otac mi je s Raba, pošteno zaradio penziju sad je upravo
dolje

Nego, idemo dalje, malo zabave:

--tu,tuuuu
-Da?
"Poštovanje, zovem u vezi Iphonea."
Da?
"Evo ja sam tu u Stinici, pa mogu trajektom do Mišnjaka (trajektna luka na Rabu) , pa se nađemo da pogledam Iphone"
-klap, biip, tu, tu...

Ne, ne, prvo malo o telefonu, pa ga trebaš pitati gdje je sad trenutno. Kad ti kaže, reci da si "slučajno" baš tu negdje kraj njega. Baš me zanima reakcija.
Garro je offline  
Staro 07.07.2015., 11:23   #79
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Daj ne generaliziraj, otac mi je s Raba, pošteno zaradio penziju sad je upravo
dolje
Zayebancija je naravno, ali kad su manji otoci u pitanju onda su stvari ozbiljnije, "bikoz" svi su u rodu - prvo kolino rodica prigodica
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 07.07.2015., 11:44   #80
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Pa ima rijesenje, za slucaj Zg. Dogovorite se da cete poslati busom mob, i sjednete u bus i pravac ZG, kad pita Marko Babic ili Pero Peric kazes ja sam taj i taj a par tvojih frendova ga uvjeri da vrati pare ili mob sto je vec maznuo prvi put. Ista stvar i za ovaj Rab, posaljes pare s busom.
DiTech je offline  
Staro 07.07.2015., 11:49   #81
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
prvo kolino rodica prigodica
ahahahahaha dobra...
alengrosevic je offline  
Staro 07.07.2015., 12:10   #82
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493



Evo, sad, i ja,.
"Pozdrav, evo, ja sam tu u Barbatu, pa bih da se nađemo u gradu, kod autobusnog, da pogledam.."

-"javit ću vam ako ga ne prodam do sutra!"

sa drugog broja :
"Ja sam tu u Loparu, da se nađemo kod Padove(hotel), da pogledam.."

"..tu.tuuu..prekid veze".


Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova



Daj ne generaliziraj, otac mi je s Raba, pošteno zaradio penziju sad je upravo
dolje

Nego, idemo dalje, malo zabave:

--tu,tuuuu
-Da?
"Poštovanje, zovem u vezi Iphonea."
Da?
"Evo ja sam tu u Stinici, pa mogu trajektom do Mišnjaka (trajektna luka na Rabu) , pa se nađemo da pogledam Iphone"
-klap, biip, tu, tu...



Bratheuuu Lik ce valjda naucit geografiju Rab-a nakon nasih tortura lol xD

Zvat cu ga ja danas jos jednom, ako moze do Kampora xD ( navest cu da su me taman pustili, pa ak me moze odma do grada odbacit )


Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Pa ima rijesenje, za slucaj Zg. Dogovorite se da cete poslati busom mob, i sjednete u bus i pravac ZG, kad pita Marko Babic ili Pero Peric kazes ja sam taj i taj a par tvojih frendova ga uvjeri da vrati pare ili mob sto je vec maznuo prvi put. Ista stvar i za ovaj Rab, posaljes pare s busom.
Ovo cak i nije losa ideja, ak "nije prodan" u roku kad cu ic dolje, dogovorit cu se za slanje para busem... Taman ce ekipa bit na kavi, pa da odigramo malo akcije-reakcije s likom.
-->
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova



Evo, sad, i ja,.
"Pozdrav, evo, ja sam tu u Barbatu, pa bih da se nađemo u gradu, kod autobusnog, da pogledam.."

-"javit ću vam ako ga ne prodam do sutra!"

sa drugog broja :
"Ja sam tu u Loparu, da se nađemo kod Padove(hotel), da pogledam.."

"..tu.tuuu..prekid veze".


Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova



Daj ne generaliziraj, otac mi je s Raba, pošteno zaradio penziju sad je upravo
dolje

Nego, idemo dalje, malo zabave:

--tu,tuuuu
-Da?
"Poštovanje, zovem u vezi Iphonea."
Da?
"Evo ja sam tu u Stinici, pa mogu trajektom do Mišnjaka (trajektna luka na Rabu) , pa se nađemo da pogledam Iphone"
-klap, biip, tu, tu...



Bratheuuu Lik ce valjda naucit geografiju Rab-a nakon nasih tortura lol xD

Zvat cu ga ja danas jos jednom, ako moze do Kampora xD ( navest cu da su me taman pustili, pa ak me moze odma do grada odbacit )


Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Pa ima rijesenje, za slucaj Zg. Dogovorite se da cete poslati busom mob, i sjednete u bus i pravac ZG, kad pita Marko Babic ili Pero Peric kazes ja sam taj i taj a par tvojih frendova ga uvjeri da vrati pare ili mob sto je vec maznuo prvi put. Ista stvar i za ovaj Rab, posaljes pare s busom.
Ovo cak i nije losa ideja, ak "nije prodan" u roku kad cu ic dolje, dogovorit cu se za slanje para busem... Taman ce ekipa bit na kavi, pa da odigramo malo akcije-reakcije s likom.
Perestrojka je offline  
Staro 07.07.2015., 12:12   #83
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Ja inače kada prodajem tu na forumu ili preko njuškalice
uvijek nudim primopredaju ili slanje poštom i nisam nikada nikoga prevario
ali isto tako nebi nikada poslao poaket Overseasom....
baš iz razloga što potencijalni kupac ima 48h ili dva dana za traženje povrata love....
ja se pitam, kako zaposlenik Overseasa zna dali sam ja poslao ispravan mobitel ili npr... ispravnu grafičku ?? ne može znati... ja mogu npr...poslati ispravan mobitel, a kupcu kasnije nakon dostave mobitel ispadne i ošteti se i nakon toga on zatraži nazad lovu.. i ja ostanem na gubitku. ne hvala
Tako bi bilo da je istina ovo što oni reklamiraju. A istina je da bi Overseas samo tebe zatražio presliku osobne i kad bi im ti poslao presliku oni bi ti dali novce. Tek da ti ne želiš poslati presliku osobne, onda bi vratili novce kupcu, inaće idu tebi.
Sanogo je offline  
Staro 07.07.2015., 12:28   #84
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
..pa ak me moze odma do grada odbacit...
Onako menađerski u gepeku

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 07.07.2015., 13:00   #85
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Za sve teoretičare da je nalog uplaćen u jednoj banci vidljiv na računu u drugoj banci tek idući dan, toplo preporučam čitanje ovog dokumenta: http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=35299 .

Objasnio sam kako funkcioniraju međubankarske transakcije, neću se ponavljati.
Pa tu ti je i pokazan datum valute D+1.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 07.07.2015., 13:06   #86
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Da, za nacionalni promet u stranoj valuti, prekogranične i međunarodne transakcije.

Pročitaj još jednom, ovaj put malo pažljivije.
Garro je offline  
Staro 07.07.2015., 13:14   #87
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da, za nacionalni promet u stranoj valuti, prekogranične i međunarodne transakcije.

Pročitaj još jednom, ovaj put malo pažljivije.
Ae da, znam da mi je trebalo, zaboravih za eure.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 07.07.2015., 14:13   #88
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad kad već spominjete muljaže, dat ću svoja 4 svoja svjetla primjera u zadnjih 2 godine:

1. Kupovina Galaxy S4 i9505 za 1900 kn (kad ih nije bilo ispod 2,5 soma nikakvih)
- frend i frendica iz Baške Vode zainteresirani za mob, vlasnik moba u Karlovcu u centru "Brko, jel bi nam pokupio i daš mu pare na ruke". Ma nema problema...

Zovem...

Ja: "Dobar dan. Zovem usvezi glede zbog mobitela iz oglasa."
On: "Izvolite, nije prodan još."
Ja: "OK, kako ćemo napraviti transakciju?"
On: "Uplatite mi lovu na račun i ja vam šaljem mobitel poštom. jednostavno."
Ja: "imam prijedlog za još jednostavniju transakciju. iz Karlovca sam, nađemo se, vidim mob, pare na ruke i adio bella."
On: "hm...pa...ovaj...meni lova treba na račun sjest odma. zabila me kamata u švicarcima."
Ja: "pa OK, idemo u koju god banku oćeš, uplatimo lovu na račun nakon što vidim mobitel. ovako i onako će tako lova sjest doma, a ako ja uplatim na netu, iz moje banke u tvoju, lova će biti tek sutra."
On: "spuštam na 1700 kn ako uplatite odmah. i popodne vam ga pošaljem poštom, ne stignem nikako da se vidimo."
Ja: "spustim te u bunar na glavačke majmune."

10 minuta nakon ovoga, oglas ne postoji više.


2. kolega Bruno_RV me pitao za iPhone 5S za 1950kn isto iz KA:
- komunikacija samo mailom.

Ja: "poštovani. zainteresiran sam za mobitel i iz Karlovca sam. gdje i kada mogu preuzeti mob?"

pola sata kasnije, oglas ne postoji.


3. sebi kupujem G2. Nudim 1800-1900 kn za dobrog polovnjaka ali lokalnog da ga isprobam. Nađem lika, cijena 1700 kn na njuškalu, star 2 mjeseca, kao nov, ne treba mu, ima G3.

Zovem...

Ja: "dobar dan. zainteresiran sam za ovaj G2. Lova je spremna, gdje i kad se nađemo?"
On: "U hotelu Duga Resa za pola sata."
...dođem tamo... bok, bok...
Ja: "OK, da vidimo mob." (zbilja, mob ko nov, 2 mjeseca star, potvrđena gara, zovem u VIP, IMEI autentičan njihov, račun valja... vadim pare)
On: "2100".
Ja: "molim? u oglasu piše 1700"
On: "da znam, ali tada se nitko nebi javio. ovako si došao i vidio mobitel, pa znaš da vrijedi 2100."
Ja: "hvala i doviđenja."
On: (ide zamnom van i viče "ajd ok ok, 2000... evo 1900..."
Ja: "sad ti nedam ni 1500."
On: "Kaje, kaj oćeš ti,da ti ga dam zabadava..."
...i umalo da se nismo zakačili. Ko mi je kriv, kad sam budala i idem se sa kmetom dogovarat o kupoprodaji mobitela.
I tad sam si rekao, "Brko, nikad sa kmetovima nemaj posla"


4. Prodajem Xperiju Z na njuškalu - cijena 1550 kn sa uključenom poštarinom.
- korespodencija mailom, moji uvjeti - prvo pare a onda mob, oš-neš metoda. 5 kupaca se javilo u sat vremena:

Prvi:
On: "Bok. siguran sam kupac. Pošalji mob na XY 15, 10000 Zagreb. Kad se uvjerim par dana jel sve OK, šaljem lovu."
Ja: "mob poslan, javi se kad dođe." (nikada se nije javio više i pitao gdje je mob završio)

Drugi:
On: "Poštovanje. Uzeo bi mobitel ako bi korigirali cijenu na 1200 kn. To je već star mobitel, ima jako loš ekran i jako se kvare. Eto, ako može, javite."
Ja: "Bok. Imate pravo. Prodao sam ga za 1100 kn prije 5 minuta susjedu iz ulice."
On: "A što se niste javili, ja bi vam dao 1200 kn."
Ja: "A čujte, neda mi se do pošte ići..."

Treći (zalagaonica neka):
On: "Ako je otključan, 1000 kn, ako je zaključan 800 kn. A i može neki mobitel u zamjenu?"
Ja: "može zamjena. Z2 za Z i vaša nadoplata od 300 kuna"
(odgovora nije bilo).

Četvrti:
On: "Pozdrav. Jel možeš mobitel dopeljat na Stenjevac (ZG kvart) da ga pogledam."
Ja: "Mogu, za plaćene putne troškove + pola dnevnice za Republiku Hrvatsku"
On: "Koliko to je?"
Ja: "150 + 85 kn"
On: "Ma kak da ne. Ovako i onako ga nećeš prodat."
Ja: "Istina, tebi ga sigurno neću prodat. Ugini."

Peti:
Ona: "Bok. Jel zbilja sve kak piše u oglasu?"
Ja: "Od slova do slova."
Ona: "Dajte broj za uplatu, uzimam."

i dan danas kod nje ta XZ radi i nedavno mi se javila da radi ko zmaj.


Bottom line: na tom njuškalu fakat obitava mulj i talog našeg naroda koji ima samo te sreće što smo uređeno demokracko društvo pa uglavnom prolaze neokrznuto. U nekim drugim sistemima bi im falio koji ud ili glava...

@Garro - može i ovdje

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 07.07.2015. u 14:35.
Brko je offline  
Staro 07.07.2015., 14:24   #89
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Pišam od smijeha...trebalo bi napraviti neku temu tipa "Njuškalo iskustva", mislim da bi bilo štofa i previše.

Brkane, učini nešto.
Garro je offline  
Staro 07.07.2015., 14:46   #90
O9g1
Bee-do Bee-do Bee-do, TUP
Moj komp
 
O9g1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 323
buhuahahahahahahaha, brk ti se pozlatio, uljepšao si mi dan!!!
Cijeli dan čituljim onako usputno uz obračune u kojima sam trenutno do grla i
__________________



CPU: Intel i5 2500k (BX80623I52500K) cooled by Scythe Ninja3 (SCNJ-3000)
MBO: Asus P8Z68-V PRO/GEN3
RAM: 2x4GB Kingston 1600MHz, DDR3, XMP (KHX1600C9D3K2/8G)
GPU: GIGABYTE Radeon R9 290 4GB Windforce 3x (GV-R929OC-4GD)
SSD: Samsung 840 EVO 120GB (MZ-7TE120BW) - System
HDD1: WD Caviar Black 500GB (WD5001AALS) - Storage
HDD2: WD 250GB (WD2500JS-22MHB0 ) - Backup
ODD: Samsung 22/8/8/48/32x (SH-S222AB)
PSU: XFX XXX Edition P1-650X-CAG9 650W
CASE: Fractal Design Arc midi
FAN CONTROL: Scythe KAZE MASTER 5.25″ Bay Fan Controller (KM01-BK)
FAN: 2x Fractal Design Dynamic GP-14, 140 mm intake+2X Scythe S-flex 120mm (SFF21E) exhaust
OS: W10 x64
LCD:MASTER: LG 29UM57-P Ultra širok đubar, jooooj što ga volem... , SLAVE: Dell 17"
KEYBOARD: Logitech UltraX keyboard (Y-BL49)
MOUSE: Logitech G400
SOUND: Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
HEADSET: Steelseries Siberia v2
RALLYING GEAR: Logitech G25+homemade cokpit+handbrake (modani Genius MaxFighter F-16U)
IF IN DOUBT, FLAT OUT!!!


Don't touch it! It is mine! It's all miiiiineeee!!!







Lenovo Essential B580
CPU: Intel Celeron Dual Core B820 1.70GHz (2MB cache)
LCD: 15.6" HD LED 1366 x 768
GPU: Intel HD Graphics 3000
RAM: 4GB DDR3 1600MHz
HDD: 320GB SATA
ODD: DVDRW DL
PSU: Up to 4hours (Li-Ion 6 cell)
ETHERNET: Yes (Gb LAN)
COMM: Yes (802.11b/g/n)
BLUETOOTH: Yes
AUDIO IN/OUT: Yes
VGA OUT: Yes
HDMI: Yes
CASE: Lenovo
CARD READER: Yes
FINGERPRINT READER: Yes
CAMERA: Yes
OS: Windows 7 Profesional








Lenovo ThinkPad E560
CPU: Intel Core i7-6500U 2.5 GHz
LCD: 15.6 inch 16:9, 1920x1080, IPS-Panel, LED-Backlight, glossy: no
Extern LCD:Lenovo X24a, 24 inch 16:10, 1920x1200, IPS-Panel, LED-Backlight
GPU: AMD Radeon R7 M370 2 GB GDDR5
RAM: 16GB, 2 x 8 GB DDR3L-1600
HDD: 250GB SSD
ODD: DVD+/-RW
PSU: 48 Wh (6 cell)
ETHERNET: Gigabit Ethernet
COMM: 802.11ac, Bluetooth, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 - M.2 Card
CONNECTIONS: 3 x USB 3.0, HDMI, VGA, OneLink connector, LAN, Headphone/microphone combo jack
CARD READER: 4 in 1 ( SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card )
CAMERA: Yes
OS: Windows 10 64x









Poštena, dobra i odgovorna trgovina +još jedna...





Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers!
O9g1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na