Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2010., 17:44   #1
CroScorpio
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 52
Molio bih vaš savjet za preporuku kupnje printera

Molio bih savjet

1) Trebam jedan prineter koji bi mi najviše odgovarao,odnosno koji bi služio svrsi izradi posjetnica/vizitki...cijena do 4000 kuna...ali prinetr kojem nije preskupa boja,i kao šta sam naveo najbolji za izradu vizitka,po mogučnosti printanja s obje strane u jednom potezu,da prima papir od 350 grama...ali ako uopče postoji takvo nešt za 4000 kuna...jer možda su preko te cijene kvalitetniji,meni je bitan samo da printer odlično printa vizitke ostalo me ne zanima na printeru da skenira ili tome slično...

2) Tebam jedan printer za printanje na cd/dvd medij,koji služi samo toj svrsi,dali ima šta dobrog na našem tržištu takvoga,ja sam lutao po netu ali nemogu ništa pronać takvoga,zapravo ima al u inozemstvu,mene zanima u našim hr prodavaonicama...

Zadnje izmijenjeno od: CroScorpio. 15.10.2010. u 19:32.
CroScorpio je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 01:22   #2
CroScorpio
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 52
Od toliko stručnjaka na ovom forumu da nema ni jedan savjet ili se svi samo bavite igricama

CroScorpio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2010., 16:18   #3
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Citiraj:
Autor CroScorpio Pregled postova
Molio bih savjet

1) Trebam jedan prineter koji bi mi najviše odgovarao,odnosno koji bi služio svrsi izradi posjetnica/vizitki...cijena do 4000 kuna...ali prinetr kojem nije preskupa boja,i kao šta sam naveo najbolji za izradu vizitka,po mogučnosti printanja s obje strane u jednom potezu,da prima papir od 350 grama...ali ako uopče postoji takvo nešt za 4000 kuna...jer možda su preko te cijene kvalitetniji,meni je bitan samo da printer odlično printa vizitke ostalo me ne zanima na printeru da skenira ili tome slično...

2) Tebam jedan printer za printanje na cd/dvd medij,koji služi samo toj svrsi,dali ima šta dobrog na našem tržištu takvoga,ja sam lutao po netu ali nemogu ništa pronać takvoga,zapravo ima al u inozemstvu,mene zanima u našim hr prodavaonicama...
Pozdrav

1) Sumnjam da ces nac printer normalnih dimenzija koji moze povuc 350 g papir uostalom vizitke se rade max na 260 g ne razumim sta ce tebi 350 ?

2) Za pristojne novce moj odabir pada na Canon ip 4700.

3) Odo sad odigrat nesto .
Slim je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 22:46   #4
CroScorpio
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Slim Pregled postova
Pozdrav

1) Sumnjam da ces nac printer normalnih dimenzija koji moze povuc 350 g papir uostalom vizitke se rade max na 260 g ne razumim sta ce tebi 350 ?
Može povuć printer i 350gr probao ja... ali kao šta i sam kažeš dosta je i 260gr...ili čak i 230gr je odličan za vizitke...
CroScorpio je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 15:28   #5
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor CroScorpio Pregled postova
Molio bih savjet

1) Trebam jedan prineter koji bi mi najviše odgovarao,odnosno koji bi služio svrsi izradi posjetnica/vizitki...cijena do 4000 kuna...ali prinetr kojem nije preskupa boja,i kao šta sam naveo najbolji za izradu vizitka,po mogučnosti printanja s obje strane u jednom potezu,da prima papir od 350 grama...ali ako uopče postoji takvo nešt za 4000 kuna...jer možda su preko te cijene kvalitetniji,meni je bitan samo da printer odlično printa vizitke ostalo me ne zanima na printeru da skenira ili tome slično...

2) Tebam jedan printer za printanje na cd/dvd medij,koji služi samo toj svrsi,dali ima šta dobrog na našem tržištu takvoga,ja sam lutao po netu ali nemogu ništa pronać takvoga,zapravo ima al u inozemstvu,mene zanima u našim hr prodavaonicama...
HP Busines Inkjet 2800 je A3+ ima direktni prolaz i može provjereno štampati na 2* 250 gr papir

Cijena od 3500 kn na dalje

Sa ugrađenim CISSom Cijena otiska je zanemariva
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 22:30   #6
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Evo da ne otvaram novi topic s istim naslovom. Zanima me takodjer printer (da li je isplativije laserski ili ink jet?) Za printanje takodjer vizitki mozda ponekog A4 kvalitetnijeg ispisa (foto ili slicno) cijena vise manje nije u prvom planu, ali naravno u normalnim granicama za extended kucnu upotrebu. cca 2k kuna. Moze i vise ako je opravdano kvalitetom (A3 bi bilo fino). Takodjer me zanima di mogu nabavit papir raznorazni. I CISS je kontinuirano punjenje koliko kuzim. Da li se to redovno ugradjuje odvojeno? I di se to moze napravit? Takodjer (moguce lako da ima ducan s papirom) neki kvalitetniji rezac papira.
Hvala puno!
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 23:07   #7
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Papir razno razni neće baš iću A4 formatu šta se tiče Splita / Kaštela bar,
jedina opcija ti je b0/b1 pa moli8t nekog grafičara koji ima nož da ga "cvikne"
Pogledaj Fortunu na Stinicama u Splitu za papiriće.
Za vizitke svakako Laser i tu će otprilike svaki povuć 250-300 gramski Kunsdruck koji se koristi u 95% slučajeva.
Dosta efektne vizitke mozes napraviti na bilo kakvom 250grama pairu sa nekom " teksturom ( hrapav na dodir )" sa vulgaris Ink Jetom.
Za točno model printera neznam jer nisam neko vrjeme pratio pa proguglaj sam dok nenadjes nesto sta ti paše.
Kao alternativu kupovini printera probaj pričat sa kojim garf. za cjenu printanja ja naprimjer mogu dobiti print na 300grama Kunsdrucku full color ( sa papriom) za 3,5kn/kom.
Format Xeroxov superA3+ ( 320 x 450mm )
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 23:29   #8
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Na raznorazni papir nisam mislia format nego vrstu papira . Imam ja graficara s kojim sam i dosad radija, ali neke stvari bi volia imat doma i radit sam. Zato i trazim ovo. Thx
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 23:32   #9
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor Antonic Pregled postova
Na raznorazni papir nisam mislia format nego vrstu papira . Imam ja graficara s kojim sam i dosad radija, ali neke stvari bi volia imat doma i radit sam. Zato i trazim ovo. Thx
Mislio sam i ja na vrste paprira, samo kažem da nećeš naći neke egzotike u A4/A3 formatu u ST-u. To pišem jer koliko sam shvatio ti kupujes A3/A4 printer
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 15:25   #10
Davorin1020
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Savjet za printanje CD vizitki? Osim navedenih iz Prolinka

Zadnje izmijenjeno od: Davorin1020. 12.09.2016. u 11:44.
Davorin1020 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2016., 16:20   #11
Brucoš
Banned
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Davorin1020 Pregled postova
Savjet za printanje CD vizitki?
Koliko novaca je u budgetu ?

Koja je ciljana količina?

Zadnje izmijenjeno od: Brucoš. 01.09.2016. u 17:08.
Brucoš je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na