Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2011., 09:19   #61
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nevrijedi se raspravljati, ili nisi uporedio sliku sa dvd-a, i blu ray-a pa lupas napamet, ili si stvarno slijep, pusti nalaze doktora, ali razlika je itekako primjetna na 32" tv-u, a da nepricam o vecim.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2011., 09:44   #62
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Mozemo do sutra ovako.....dobro, onda sam slijep

Da budem 100% konkretan

Sa BR playerom (LG BD670) sam kupio i 2 starija filma
(Day When Earth Stopped i Predator 2), i iskreno, ocekivao sam vise.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2012., 17:41   #63
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
DVD - prža 140kn, mediji 1,5-2kn - 4,3Gb tj. <12kn za 25Gb. Financijski gledano, BR je neisplativ.
Financijski gledano svaki opticki medij je neisplativ. Na vulgaris medije nemas garanciju ni da ce drzati podatke godinu dana. Iako to nije tako strasno kao u samim pocetcima DVD-R i princo i inog smeca. Jos kad ubacis przilicu i neke prozdljive fakrtore u igru. DVD je jos neisplativiji od BR,


Citiraj:
Autor Offshore Pregled postova
Po meni, najveci problem BRa je sto u glavnoj svrsi za koju je namijenjen (filmovi) nije toliko bolji od prethodnika (DVDa), jer velika vecina nema opremu na kojoj bi se razlika vidjela.

BR player imam, i na 4 godine starom 42'' LCDu ne vidim kvalitativnu razliku u odnosu na obicni DVD.
Mislim da onda dobro ne gledas jer zamuceni zvonko filmski dozivljaj na DVD (po standardu) nije ni na susjedovoj ruci prema nekom 1080p filmu na BR. No nekako mislim da se ovdje referiras na reencoded BluRay koji stane na data DVD (4.7G) Tu je razlika stvarno nikakva ni da danasnjem TVu od 1400€ kak ti mjeris ili 50" LCD LED.

Naravno postoji onaj mali hedo-bug koji tvrdi da je razlika ogromna a zna da nije tako kao ni s danasnjim mp3icama nasprav 16bit pcma na cd/dvdu

To sto ljudi "nemaju opremu" zahvali CE industriji koja ne funkcionira ni priblizno na taj nacin. Al da proizvodi brdo smeca svake godine. Pa mora netko platiti za sanaciju otpada. A btw i u doba VHS kazeta nashe kopije su bile dvije razine po kvaliteti nize od onih u dojchi. Tak da to moze biti do razine tehnickog znanja čjudi u Blitz/Continentalu a mozda jednostavno balkancima ne treba jednako kvalitetna kopija. palac nadolje za ruznaktu.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 13:57   #64
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Ovih dana si razmišljam dosta o tome što uzeti za pohranu podataka. CD-e sam eliminirao pa sve važno s njih snimio na svega par DVD-a, a danas bi volio smanjiti količinu DVD-a i sve prebaciti na BD ali čitajući ovu temu vidim da je to (još) neisplativo.

Razmišljao sam i na USB stick te na neki HDD ali u konačnici osim isplativosti zanima me i vijek trajanja snimljenih podataka koje podatke ne mogu naći.

Dakle, pitanje je koliki je životni vijek podataka u nekim normalnim uvjetima za BD, odnosno DVD ili DL-DVD, USB stick ili HDD ili SSD
Neqael je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 14:11   #65
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Dobar dio optičkih medija je deklariran na 50g. Obzirom da nisu toliko u prodaji, već su to samo simulacije, teško je točno reći. Naravno, to dosta ovisi o samom mediju kao i o pržilici.
Poznato je da su NEC/Optiarc pržilice prilično zloglasne po tom pitanju pa podaci često ne traju ni 6 mjeseci na medijima koje su one zapržile. S druge strane spektra su Pioneer/Teac prže koje prže kvalitetno i dugotrajno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 14:44   #66
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Kvaliteta medija nije ista kao prije ~20 godina, a to ne može kompenzirati nijedna pržilica. Svakih ~6mj bacim u smeće ~20-30 "kvalitetnih" medija sprženih na Pajoneru. Ostalo ih je još vrlo malo i to su svi retro primjerci iz doba dok sam ih plaćao skoro 20kn/kom (CD-R). Pohrana podataka na disk je sigurnija opcija, ali može i disk krepati, pa se može ostati bez podataka na njemu, osima ako se ne plati par tisuća kuna za eventualno spašavanje podataka u za to predviđenoj tvrtki.

Ako optički uređaj ne može pročitati sadržaj medija, izgubljen je sadržaj na tom mediju, ne mora biti da je i na drugom u tom trenutku, ali bude. Dok rikne disk, izgubi se X DVD-a jer je on kapacitetom mnogostruko veći. Oba načina imaju svoje prednosti i mane. Nijedna od tih pohrana ti nije 100% sigurna. Blu-ray je po GB-u skuplji od DVD-a, + treba i pržilica koja je isto skuplja, na USB stick ne bi ništa pohranjivao (upitna sigurnost, skup), SSD isto može krepati (skup za pohranu).

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 27.02.2012. u 14:49.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 14:53   #67
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
dva diska u RAID1 je dosta sigurnije od navedenih i ako nisu veliki diskovi i jeftinije
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 15:07   #68
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Mirror može isto biti nezgodan
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 15:14   #69
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Evo ako sam negdje pogriješio tužite mog profesora matematike

1GB =
0,51Kn - za DVD-R medij 4.7 GB, TRAXDATA, 16x, Cakebox 25 kom
0,88Kn - za DVD+R DL medij 8.5 GB, TRAXDATA, 8x, Spindle 10 kom
0,68Kn - za Traxdata BR 25GB 4x, Blu-ray, cake, printable 10 kom

Usput sam ubacio i diskove

1GB=
1,29Kn - za HDD WD 500GB, 5000AAKX, SATA 3, Buffer 16MB, 7.200 rpm , 8,9 ms
1,44Kn - za Eksterni HDD WD 500GB WDBACY5000ABK-EESN, My Passport USB3.0

Razumljivo da se na HDD u prednosti kod pisati/brisati ali ovdje ističem pohranu podataka kao prioritet i dakako (sigurnost) trajnost. Ne gledam čak niti na brzinu zapisa jer je to za pohranu ajmo reći, nebitno (kad se samo sjetim onih DAT tape / ZIP drive)

Izvor cijena adm
Neqael je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 15:20   #70
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
O kojoj količini podataka pričamo? Prije havarije 2TB-tni disk je koštao ~550 kn, sad košta malo više od 900 kn.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2012., 15:37   #71
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
onda najbolje cloud pohrana i rjesen problem
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 15:47   #72
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
O kojoj količini podataka pričamo? Prije havarije 2TB-tni disk je koštao ~550 kn, sad košta malo više od 900 kn.
Nije neka velika količina podataka, želja mi je samo smanjiti količinu snimljenih DVD-a tako da snimke prebacim na BD. Stvar je ujedno i na veličinu datoteke. DV snimka sa kamere dosta puta prelazi 2GB pa se ne da snimiti u komadu (ISO 9660) ustvari gle, ne znam ni da li bi se mogla ta količina snimiti u komadu na BD, to još nisam provjerio.

Do sada sam koristio ili ZIP ili RAR za veće datoteke pa bi je dijelio da se može snimiti ali me to malčice nervira kad trebam izvući neki segment.
Neqael je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 17:02   #73
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
onda najbolje cloud pohrana i rjesen problem
sa nasim "brzinama" uplada to i nije bas neka opcija (aj probja uploadat negdje 2Tb sa maxADSL osnovnim paketom ili cak najjacim on 0.75 mbit ). Osim toga postoje projekti koji nesmiju "van kuce" sto bi se reklo tako da home backup i dalje treba.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 23:42   #74
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
dva diska u RAID1 je dosta sigurnije od navedenih i ako nisu veliki diskovi i jeftinije
RAID nije backup. Što ako rikne napajanje, dođe do prenapona/kratkog spoja ili nešto slično pa odu oba diska u "vječna lovišta manitua"?

Citiraj:
Autor Neqael Pregled postova
Evo ako sam negdje pogriješio tužite mog profesora matematike

1GB =
0,51Kn - za DVD-R medij 4.7 GB, TRAXDATA, 16x, Cakebox 25 kom
0,88Kn - za DVD+R DL medij 8.5 GB, TRAXDATA, 8x, Spindle 10 kom
0,68Kn - za Traxdata BR 25GB 4x, Blu-ray, cake, printable 10 kom
...
Kud pohrana na Traxdatu... DL DVD-i i BD-R mediji su manje sigurni od DVD-ova (a ni oni ne briljiraju naročito). Diskovi su trenutno uglavnom malo skuplji po GB od DVD-a, ali nije velika razlika (kod većih diskova).

Citiraj:
Autor Neqael Pregled postova
...DV snimka sa kamere dosta puta prelazi 2GB pa se ne da snimiti u komadu (ISO 9660) ...
Snimaj kao UDF DVD, a ne ISO DVD pa mogu i veće datoteke.

Moje mišljenje za backup - bitne stvari na DVD i offline disk, jako bitne stvari na DVD, offline disk i online disk. Ili neka druga slična kombinacija, ali na tri mjesta od kojih samo jedno može biti online; periodički provjeriti čitljivost DVD-ova i ponovno spržiti ako treba; u jednadžbu odlično upada i DVD-RAM, ako se ne radi o ogromnim količinama podataka (zbog cijene).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 12:35   #75
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
sa nasim "brzinama" uplada to i nije bas neka opcija (aj probja uploadat negdje 2Tb sa maxADSL osnovnim paketom ili cak najjacim on 0.75 mbit ). Osim toga postoje projekti koji nesmiju "van kuce" sto bi se reklo tako da home backup i dalje treba.
moro sam spomenit cloud kad im nist drugo neodgovara


Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
RAID nije backup. Što ako rikne napajanje, dođe do prenapona/kratkog spoja ili nešto slično pa odu oba diska u "vječna lovišta manitua"?
UPS dok se prebaci data a onda se iskljuce diskove iz struje :P
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 13:46   #76
Neqael
what the hell?
Moj komp
 
Neqael's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 74
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Kud pohrana na Traxdatu... DL DVD-i i BD-R mediji su manje sigurni od DVD-ova (a ni oni ne briljiraju naročito). Diskovi su trenutno uglavnom malo skuplji po GB od DVD-a, ali nije velika razlika (kod većih diskova).
TrasDatu sam uzeo za primjer jer je u tom trenutku jedino ona bila dostupna u ta tri formata, iako iskreno, nisam primijetio da mi ikad zaštekala. Uglavnom kao laik i totalno neiskusan u kvaliteti medija pretpostavljam "logički" da je DVD najkvalitetniji a BD najnesigurniji zbog gustoće zapisa. Ali moram spomenuti jedan bizaran primjer mog BD Resident Evil Degeneration kojeg sam posuđivao bezbroj puta i mogu samo zamislit što je sve prošao jer mu površina izgleda ko ratno polje ali još uvijek radi savršeno. Iznimka ili čudo, ne znam.
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Snimaj kao UDF DVD, a ne ISO DVD pa mogu i veće datoteke.
Hvala za savjet, probat ću UDF već danas
Neqael je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 15:19   #77
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
...
Cini se da je svake godine korisno ponovo spomenuti :

...


Ne mogu se sjetiti naziva 'formule' ali spominjao sam prije u nekoj temi. Uglavnom, Sony je na celavost zastite naveo formulu sloja, zbog koje (po njemu) Plavi Rajko nece biti osjetljiviji od DVD-a. No vrijeme se pokazalo vrlo lose na obecanja prijasnjeg pulena, pa ostadose mnogi skepticni.

No, Matushinjara je prije dvije godine predstavila prve arhivske Blu Rajkane i od tada se primjecuje ponesto komicna dodavanja, stotinjak ili kusur godine, po potrebi dodatno. Ne mogu naci link od firme koja vjerojatno koristi identican medij pod svojim imenom. No oni bez problema tvrde 400 godina trajnosti

Neki dan ste u temi spomenuli memorijske kartice, pa me odvelo kao dodatni podsjetnik : 200 years . Ma, moze ih se naci na desetke, od kojih vecina nema bas nikakvog vlastitog razvoja, ali bez srama, na Panasonjaru dodaju po 100 godina optimizma. Valjda postoji neko trziste za Highlander arhiviste

Po svemu sudeci, vrijeme Plavog Rajka se zeli intezivirati do maksimuma. Igorba, ocekujem sluzbeni dopis do kraja dana! Strategiju tuzbe i plan napada. Netko mora odgovarati za 100 godina vise

Probat cu koji Arhivski Rajkaner, no, prekasno si dosao Blu Rajkeru da bi stvarno bio interesantan pored HDD-a

@Lewis, koliko si do danas snimio medija? Za druge, hm? paaa... mozda 20-tak, a za sebe ni jedan jedini! Vise mi sluzi kao vanjski citac nego sto sam BL snimao



Citiraj:
Autor Offshore Pregled postova
Pa DVD-e od pocetka 2000e.
To je bila REVOLUCIJA u odnosu na prethodne formate.I za zvuk, i za sliku, i za storage.
DVD je revolucija samo za VHS-oidne 3 MHz'oike i to doslovno. Najkalkulantskiji i pokvareniji standard koji su ikad pokrenuli te ujedno pokrali 15 godina (najmanje) napretka. Nemam volje ni snage ici u storije ali DVD je od prvog dana namjerno isao na kompromis kompatibilnosti. To sto je promoviran u fanfare i sto su se "dojuceranji" LD i EDBe advokati morali okrenuti na stranu industrije... to je druga prica - ali nikakve veze s kvalitetom nema!

Tehnologije zaceta 79' je u najboljim izvedbama bila nadomak slike DVD-a! HI-Vision LD je pocetkom 90-tih imao vecu rezoluciju, a da je potpisan kao standard, specifikacijama su asprirali preko 1000 linija! No TV prica i standard komunikacije nisu bili evoluirani + pojedini lobiji su smatrali nedopustivim, da kucna industrija zabave smije imati toliku rezoluciju! Ne zaboraviti da je S-VHS prije ulaska u trgovinske mreze, placao (da i tada su to radili) namete, buduci da je po njima previse zadirao u profesionalnu rezoluciju naspram broadcast opreme. Nasi junaci nisu ustrajali kao u Morita i Victor svadji, vec tuzno prihvatise igru namjernog usporavanja napretka. Kap u prici, no, razlog zasto mi se DVD od prvog dana zgadio i uvijek me razalosti, kad se LD prica preskoci unutar instant povijesti DVD "napretka" za one koji ne pamte ili nisu culi.

Ah, dosta.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 09:34   #78
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
@Lewis, koliko si do danas snimio medija? Za druge, hm?
Slicno ko i ti, jako malo, navise mi sluzi za OnTheFly snimanje DVD-a te povremeno igranje na Blu-Ray RW pisi/brisi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2012., 09:04   #79
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Ja sam si kupio u japanu blu ray przilicu i dosta praznih blu rayeva, jer se tamo jako isplate ... Nisam uzimao nista kineskog nego made in Japan medije, i mogu reci da sam zadovoljan..snimio sam par diskova, i prebacio materijal sa HD kamere koja isto snima u visokoj rezoluciji, i jako sam zadovoljan .. Jedino dugo traje snimanje na najnizoj brzini na blu ray od 50 gb.. ali sve u svemu, ja sam zadovoljan .. Vidjet cemo koliko ce zapis trajati na mediju.
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 21:02   #80
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Question

Jel mi može netko od Vas koji ima blu-ray pržilicu (za PC naravno) reći jel mu rade sprženi diskovi od npr. prije 4 godine? Imam u planu kupiti blu-ray pržilicu za backup FullHD filmova, igrica, MP3-a i drugo... (stalo bi mi po 3-4 filma na 1 disk)...

Drugo pitanje - nema baš svaki computer shop blu-ray pržilice, kako to? Čudi me tako slaba zastupljenost blu-ray pržilica u HR (ili je tako i drugdje) ??????
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 22:00   #81
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Jel mi može netko od Vas koji ima blu-ray pržilicu (za PC naravno) reći jel mu rade sprženi diskovi od npr. prije 4 godine? Imam u planu kupiti blu-ray pržilicu za backup FullHD filmova, igrica, MP3-a i drugo... (stalo bi mi po 3-4 filma na 1 disk)...
Uzeo sam Plavog Rajka, nesto iza kolege Lewisa,no, mislim da nisu prosle pune cetri godine? Gotovo sve sto sam snimao je bilo za nekog drugog. Razloge sumnje u trajnost mozes naci u vise tema ako pretrazis, no dosta je spomenuto i u ovoj.

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Drugo pitanje - nema baš svaki computer shop blu-ray pržilice, kako to? Čudi me tako slaba zastupljenost blu-ray pržilica u HR[/B] (ili je tako i drugdje) ??????
Postoji puno razloga zasto neka A/V (vise A, manje V) uopce ne koriste BL, a razloga je vise. Jedan od znacajnijih je preskupa licenca koju asocijacija trazi za nosenje imena. Mnogi dizajneri skupljih manufaktura, koji bi bez problema imali rezona naplatiti jednu licencu u svojim uredjajima, ne zeli iz principa placati licencu BL-u, jer smatraju da je astrononska kad je promatraju za svaki uredjaj koji ce proizvesti.

EU labirint birokracije i temeljenja deset kategorija za svaku stavku posebno ne pomaze. Toliko "razreda" postoji za kategorizaciju nekog standarda (kucni/profesionalni) da je i najvecim imena Japana dozlogrdio tretman ulaska u trgovinske mreze EU. Recimo, primjer u moru slicnih: EU tretiranje bilo kojeg uredjaja koji prelazi 30 minuta video snimanja, automatski ulazi u razred kamkorder klase placanja. Potpuno je svejedno radi li se o djepnoj drndalici, mobitelu ili DSLR-u od 10k - tretira se u razredu kamkordera, jer prelazi njihovu granicu oznacavanja.

Ovo je opsirnije nego sto pitas tragom IT BL citaca i snimaca, koji, nije tajna, znacajno su pali cijenama, specijalno citaci. Snimaci su (za masovnu HR prodaju) i dalje u rangu slabe stimulacije. HD mehanicari i diskovi opcenito, jest da su zbog poplava/lopova narasli tarifom za neko vrijeme, no i dalju izgledaju barem 3x pozeljnije od bilo kakvog optickog medija koji se kune u veci format naspram CD/DVD medija.

Mnogi Plavog Rajka smatraju medju zadnjim, ako ne i zadnjim formatom u tradicionalnon nacinu "prenosa" zvuka i slike 'utjelovljenene' sredstvom optickih medija. Sigurno je da ce jos imati prostora za rast upotrebom, no to ce, vjerujem, biti puno vise u smislu citanja/potrosnje, nego medija neke velike pohrane koristenja. Sve se to donekle odrazava i na odluke koje pitas kod prodaje, posebno u procjeni zastupljenost na nekom trzistu.

Moglo bi se stosta dodati na temu... ovdje stajem.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 10:26   #82
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
trebala mi preporuka za blue ray snimac.
radi se o firmi koja se bavi video produkcijom i flmom, zele mogucnost umnozavanja br filmova koje dobiju (partneri cesto znaju poslati film u jednom primjerku koji ako se ogrebe, izgubi, itd... mogu sjasti i plakati dok ne stigne novi).

nezahvalno je sto o blue ray snimacima, medijima, softweru nemam pojma, al zato i jesam ovdje

koji je trenutno najbolji, ili bar najoptimalniji br snimac dostupan u hr.
postoje li eksterna rjesenja? pretpostavljam da bi to zbog brzine usb-a bilo dosta nezahvalno, ali i takva opcija je dobrodosla.

koji je najbolji softwer za presnimavanje filmova (nesto tipa clonecd, ili alcohol prije desetak god )?

koliko traje snimanje br medija? znam da to ovisi o brzini, pa bih automatski pitao postoje li optimalne brzine snimanja i jel dobro snimati na manjoj brzini kao i prije s dvd-ima?

naposljetku bih trebao preporuku za najbolje kod nas dobavljive medije, pouzdanost je jedini uvijet.


vidim da se u imenima nekih uredjaja spominje i "dual layer" postoji li i dualayer blueray mediji?

za kraj ima li netko iskustava s ovim uredjajem?
http://www.magazinrs.hr/blu-ray-dvd-...sterni/LG-0424
letimicnom pretragom mi djeluje kao najoptimalnije rjesenje, dodatni problem, na par mjesta za doticni pise da je usb 2.0, a na par da je usb 3.0, moze li mi netko potvrditi radi li i na 2.0?
jos jedan review
http://www.pcworld.com/product/pg/1116148601/detail

Zadnje izmijenjeno od: frikec. 23.04.2013. u 10:50.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 21:34   #83
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
vidim ovdje je dosta prometno

koji je najbolji softwer za izrade sigurnosnih kopija zasticenih filmova?
jel alcohol jos uvijek #1, ili je doslo nesto novo?
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 16:44   #84
mux007
Premium
Moj komp
 
mux007's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Ima li tko u Zg da bi mi prebacio jedan blu ray disk na prijenosni hard? Puno mi je dat 500 kn za drive koji ne trebam, a nitko mi ziv poznat nema blu ray, svi me samo blijedo gledaju. :-)
Hvala.
mux007 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 06:39   #85
fio.1982
Registered User
 
fio.1982's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 27
Ovaj topic je malo off..ali eto, ja koristim blu rayeve, i dosta mi pomognu, posto mi fali mjesta na hardovima :P.. Steta sto diskovi od 50 gb nisu tako lako za dobaviti kod nas, ali ima od 25 gb po ok cijeni
fio.1982 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 10:43   #86
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa kaj imate po hardovima da nemate mjesta?

Samo mi nemojte reći filmove, igre i mjuzu, jer se danas film skine za 10 min.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 10:56   #87
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Najezim se kad mi to netko kaze. Nakon 6 godina skupljanja vinil ripova* i nakon sto je 90% tih webstranica/blogova ugaseno, vidio bi kako bi opet nasao isti album. Hebo deezer i axxo dvd ripove, to uvijek mozes naci, a te stvari niti ne zauzimaju mjesto na disku kao jedan 2-3 GB flac album. I odjednom svi oni frendici koji se smjeskaju i furaju 1kom m.2 disk od 256GB shvate i zasute

* p0rnjava u 4K included
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 15:33   #88
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
kako pobogu 2-3 GB??* :O moji svi 24/96 su u rangeu 700MB - 1GB.

ili si ti otisa korak dalje pa pa je 24/192 u djiru? u tom slucaju, jedno odlicno stivo


*- u slucaju da u kolekciji prevladavaju albumi tipa ''complete bitches brew sessions''
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 15:40   #89
kruno23
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Čepin
Postovi: 6
Problem s BluRay pržilicom

Pozdrav,

imam pitanje u vezi BluRay pržilice. Naime, već 5 godina imam LG BH16NS40, i u zadnjih 2-3 tjedna počeo je stvarati probleme. Kada spržim DVD(pržim samo one od 25,50 i 100 GB) ne želi pokrenuti film, seriju... Nekada pokrene 1 od 3 filma, ili nekoliko epizoda serije i to je to. Pročistio sam leće s DVD s četkicama, ali i dalje ne radi kako treba. U čemu bi mogao biti problem? Da li se može popraviti, ili mi polako rikava?

Hvala
kruno23 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 06:26   #90
fio.1982
Registered User
 
fio.1982's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 27
Ocito da laser odlazi.. Mislis na blu rayeve od 25, 50 i 100 gb, jer dvdi ne postoje od toliko :P??..haha.. Uglavnom, ja imam blu ray przilicu kojus am kupio, dok sam bio u Japanu, i odlicna je.. jos uvijek sljaka, ali cu ju zamijeniti kada slozim novi komp..
fio.1982 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na