Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2010., 23:35   #31
B3mt1
Chipokemon
Moj komp
 
B3mt1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 339
kvragu, ja se ponado
__________________
Piracy helps stop global warming.Insted of driving to get CDs, buying pre-packaged software from megacorporations and wasting energy,you can help fight Global Warming by using P2P.Help save resources,fight pollution and save the enviroment.
-It`s what Jesus would do.
B3mt1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 09:05   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Evo da dignem malo temu iz mrtvih. Dakle došla mi je obavijest od ups-a da trebam otić na carinu tj poslati im neke dokumente. Radi se o dinovo edge tipkovnici koju mi je logitech poslao u zamjenu i sad da vas ja onda pitam wtf ja tu moram platiti?pa što nebi to trebalo ići bez carine ?
Ne bi trebalo, jer je to, gledano sa strane carine, uvoz novog proizvoda. Trebao si raditi RMA proceduru i na kraju i izvesti / vratiti stari proizvod dobavljacu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 09:53   #33
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi trebalo, jer je to, gledano sa strane carine, uvoz novog proizvoda. Trebao si raditi RMA proceduru i na kraju i izvesti / vratiti stari proizvod dobavljacu.
pravo zboriš

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
dobio sam i onaj papir na kojem dajem suglasnost da me zastupa overseas u postupku carinjenja i da tamo napišem vrijednost...a ja bi najrađe stavio tu vrijednost na 0 a poslali mi i kvazi-reda radi račun na 50 €

i btw još samo jedno pitanje : žicaju me da im pošaljem potvrdu o plaćenoj vozarini a ja nemam blage veze ni otkud mi to ni ko je platio (znam da ja nisam )
čak ako i ništa ne platiš državi (carina/PDV) računaj na barem 300-injak kuna ili više troška oversiza
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:00   #34
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
i meni se čini da ću debelo platiti ovu tipkovnicu jer mi je gospođa koja radi u oversizu rekla da mi je logitech poslao pošiljku na moj trošak (prokletnici prokleti) te da je zato i otvorila pošiljku. Eh, ni logitech nije više što je nekad bio. I sad ako se gospođa ne uspije nagoditi s njima (a rekla je da im je poslala "upit" da ako će oni prihvatiti troškove slanja i carinjenja) negine mi kesanje ozbiljne količine novaca ako je u pitanju overseas i carina i pdv.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:07   #35
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
i meni se čini da ću debelo platiti ovu tipkovnicu jer mi je gospođa koja radi u oversizu rekla da mi je logitech poslao pošiljku na moj trošak (prokletnici prokleti) te da je zato i otvorila pošiljku. Eh, ni logitech nije više što je nekad bio. I sad ako se gospođa ne uspije nagoditi s njima (a rekla je da im je poslala "upit" da ako će oni prihvatiti troškove slanja i carinjenja) negine mi kesanje ozbiljne količine novaca ako je u pitanju overseas i carina i pdv.
Točno. To je inače procedura koju rade uvoznici / distributeri i koja i njih podosta košta (no oni ipak rade RMA). Mala "škola" za one koji misle da uvoznicima zamjenska roba sama dođe i da ih to ništa ne košta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:16   #36
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a je zna neko cifru o kojoj se radi otprilike?jer moja računica je ovakva i nesviđa mi se nikako :
-cirka 300kn vozarine (koju moram platiti ako su poslali na moj trošak)
-cijena tipkovnice je 350kn (nemoram platiti ali se računa za carinu)
-carina 10% na gornji iznos
-pdv 23% na gornji iznos

ispada da trebam kesnuti 300 (vožnja po e-milu) + 65 carina + 149.5 = 515kn za tipkovnicu koja je već bila plaćena 1300kn ali je vemil odradio svoje.

pa neka mi netko reče da li ta tipkovnica onda makar ima jamstvo kad već moram kesati 500kn za nju.jer ako nema bojim se da se meni baš i neide na carinu po nju.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:18   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a je zna neko cifru o kojoj se radi otprilike?jer moja računica je ovakva i nesviđa mi se nikako :
-cirka 300kn vozarine (koju moram platiti ako su poslali na moj trošak)
-cijena tipkovnice je 350kn (nemoram platiti ali se računa za carinu)
-carina 10% na gornji iznos
-pdv 23% na gornji iznos

ispada da trebam kesnuti 300 (vožnja po e-milu) + 65 carina + 149.5 = 515kn za tipkovnicu koja je već bila plaćena 1300kn ali je vemil odradio svoje.

pa neka mi netko reče da li ta tipkovnica onda makar ima jamstvo kad već moram kesati 500kn za nju.jer ako nema bojim se da se meni baš i neide na carinu po nju.
Zvuči mi otprilike tu negdje, ne pretjerano visok iznos. Ima jamstvo vjerojatno po Logitech standardima, najcesce do kraja jamstva pokvarene tipkovnice (tu ne vrijedi novo jmstvo od nule).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 09:55   #38
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
suma sumarum : 460 čuna je računica na "50eura" vrijednosti robe...dakle plaćeno poštarina + carina + pdv (50 EUR je samo pro forma vrijednost tipkovnice)

zaključak : radite RMA...isplativije je
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 10:04   #39
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
carina (ako je uopće ima) + PDV ti je manje od 100 kuna

ovih ostalih 360 kn zahvali oversisi i punomoći koju si im dao
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 10:13   #40
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ako je carinska stopa 10% i pdv 23% onda je carina 60-65kn i pdv oko 150kn

jer u carinu idu i cijena proizvoda 350kn i prijevoz od 300kn...i onda na "osnovicu" od 650kn se opali carina i pdv...i nakraju ispadne 300kn prijevoz + 60 carine + 150pdv-a (ovo su izmišljene brojke pošto neznam koliko me stvarno prijevoz još došao ali zato znam da je vrijednost tipkovnice 350kn)


sve u svemu kad dobijem račun ću detaljno napisati što i kako...i jedini kojima se ja imam zahvaljivati je logitech koji je poslao na moj račun a ne na svoj (doduše mogu i sebi zahvaliti što nisam otvorio RMA proceduru ali eto bolje da učite na mojim nego svojim pogreškama)
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2010., 10:28   #41
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
sve u svemu kad dobijem račun ću detaljno napisati što i kako...i jedini kojima se ja imam zahvaljivati je logitech koji je poslao na moj račun a ne na svoj (doduše mogu i sebi zahvaliti što nisam otvorio RMA proceduru ali eto bolje da učite na mojim nego svojim pogreškama)
Jako je teško vanjskim firmama kompletno pokriti troškove, k tome to se (kad su firme u pitanju) obično radi specifičnim naknadnim refundacijama i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 11:49   #42
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Long story short :
Ovo vam se dogodi ako reklamirate direkt proizvođaču a ne pošaljete pokvareni dio (dakle bez RMA procedure) i još k tome niste u EU

predmet je dinovo edge : recimo ~1100-1200kn vrijednosti
Carinska vrijednost [CV] (predmet + "poštarina" njihova) ~1550kn
usluge posredovanja pri uvozu [P]~65kn
skladištenje [S]~15kn

i račun ide ovako :
(P+S)*1.23 + CV*0.23 = ~460kn što ja moram platiti
prvi dio je iznos + pdv na to a drugi dio je samo pdv na carinsku vrijednost pa nekužim gdje je tu njima računica tj otkud oni naplate sebe...valjda iz drugog dijela

dakle bollocks ukratko ali eto..pa vi pazite ako vam se isplati jer eto neki su pušili a neki su popušili...pa bolje da ja budem jedini koji je popušio
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 12:14   #43
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
volio bih vidjeti taj račun ??

ako je tako kao što pišeš, onda si još dobro i prošao, jer ti je oversis svoju uslugu naplatio samo 100 kn (za razliku od nekih drugih)

ako si imao proforma račun na 50 EUR, onda iz gore navedenog proizlazi da ti nisu priznali taj račun, nego su tipkovnicu "procijenili" na puni iznos.

Što ti znači ono "poštarina" njihova ??

Traži da ti pošalju JCD (jedinstvenu carinsku deklaraciju) po kojoj su ti ocarinili robu ??
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 12:27   #44
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ovako to izgleda kod In Time-a:

http://img524.imageshack.us/img524/9358/image1oa.gif

Stvarna vrijednost sa uracunatim troskovima dostave je 1,200kn.

Samo je jedna stvar bitna: "Procijenjena carinska vrijednost"

Sve ostalo pada u vodu u ovakvim slucajevima ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 12:45   #45
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
sjećam se ja tog tvog računa

pa zato sam i rekao da je dobro prošao sa oversisom - 230 kn manje od tebe
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 13:41   #46
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
evo vam moj račun kako je izgledao

a sad ko je tu lud neznam...ja samo znam da sam izričito pitao gospođu dali ja osim ovih 459kn trebam još što platiti i ona je rekla ne i da čim ovo uplatim da će mi doći pošiljka

btw pod poštarina sam pretpostavio da u to spadaju troškovi njihove dostave...ili su možda oni mislili da je 50eura troškovi dostave + vrijednost tipkovnice koju su uzeli za carinjenje i eto rezultata...sve u svemu kad pogledam gornji račun ja sam uduplo bolje prošao

eh da i inače Logitech šđalje preko UPS-a a overseas je zastupnik ups-a u hrvatskoj pa je zato meni preko overseasa došlo

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 19.01.2010. u 15:44.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 16:18   #47
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280