Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2020., 22:59   #121
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Ljudi ne žele izaći iz kolotečine i comfort zone, ali će kukati i kukati umjesto da se pokrenu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 06:56   #122
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Kad sam pred 10ak mjeseci mjenjao firmu, nakon gledanja u moj životopis većina ekipe na razgovorima čudila se se ko pura dreku što sam svakih cca 2g mjenjao posao. Riječi "bolji uvjeti" su na njihovim licima gotovo pa izazivali gađenje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 08:48   #123
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Kad sam pred 10ak mjeseci mjenjao firmu, nakon gledanja u moj životopis većina ekipe na razgovorima čudila se se ko pura dreku što sam svakih cca 2g mjenjao posao. Riječi "bolji uvjeti" su na njihovim licima gotovo pa izazivali gađenje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Job hopper da... Ljudi to ne vole jer im je tesko zaposlit nekog ko je svjestan da ima opcije i ne mora jest govna. Ali s vremenim ces valjda naci neki place di ces se skrasiti... Ja upravo to trazim sad... Nakon 18 godina rada svega i svacega... Lagano mi je dosta i hocu se skrasit.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:04   #124
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Kad sam pred 10ak mjeseci mjenjao firmu, nakon gledanja u moj životopis većina ekipe na razgovorima čudila se se ko pura dreku što sam svakih cca 2g mjenjao posao. Riječi "bolji uvjeti" su na njihovim licima gotovo pa izazivali gađenje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
S druge strane meneđeri prodaju priče da ne postoji više job security ko u komunizmu. Jel.
Osobno mi je drago da im s novim generacijama dolaze na naplatu godine prodavanja tih floskula, u vidu emigracije mladih, i novih generacija koje nemaju problema promijeniti radno mjesto. Pa sve češće slušam "kako se ne može nać čovjeka". Neka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:14   #125
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Kad sam pred 10ak mjeseci mjenjao firmu, nakon gledanja u moj životopis većina ekipe na razgovorima čudila se se ko pura dreku što sam svakih cca 2g mjenjao posao. Riječi "bolji uvjeti" su na njihovim licima gotovo pa izazivali gađenje.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Da, mene jedna firma nije htjela gurati na vise pozicije jer su racunali da cu u periodu od 2 godine otici dalje... i naravno da sam otisao dalje jer su svi napredovali a ja stajao na mjestu, lol. Otvoreno na interview-ima kazem da zelim ucit, napredovat... i kad vidim da toga nema, a nije zato sto se nema sta vise nauciti, idem dalje gdje ima.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:23   #126
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Job hopper da... Ljudi to ne vole jer im je tesko zaposlit nekog ko je svjestan da ima opcije i ne mora jest govna. Ali s vremenim ces valjda naci neki place di ces se skrasiti... Ja upravo to trazim sad... Nakon 18 godina rada svega i svacega... Lagano mi je dosta i hocu se skrasit.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I da i ne. Česte promjene posla često puta ukazuju da nešto ne valja s osobom kada ne može nigdje pronaći svoje mjesto. Naravno da ta osoba to ne vidi i ne priznaje, kao u onom vicu kada Mujo vozi autoputom u pogrešnom smjeru, a spiker na radiju upozorava vozače na autoputu da se čuvaju jer neka budala vozi u suprotnom smjeru, a Mujo na to: Što jedna, vidi koliko ih je!

Uglavnom, u IT-u je često mijenjanje poslova normalnije nego u drugim branšama, ali i tu ima granica kada shvaćaš da nisu poslovi problem nego osoba.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 09:47   #127
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
I da i ne. Česte promjene posla često puta ukazuju da nešto ne valja s osobom kada ne može nigdje pronaći svoje mjesto. Naravno da ta osoba to ne vidi i ne priznaje, kao u onom vicu kada Mujo vozi autoputom u pogrešnom smjeru, a spiker na radiju upozorava vozače na autoputu da se čuvaju jer neka budala vozi u suprotnom smjeru, a Mujo na to: Što jedna, vidi koliko ih je!

Uglavnom, u IT-u je često mijenjanje poslova normalnije nego u drugim branšama, ali i tu ima granica kada shvaćaš da nisu poslovi problem nego osoba.
Potpuno krivo.

U IT-u počinješ kao junior. I tada baš ne možeš birati poslove, nego prihvatiš koji ti se čini OK (ili prvi ako ti se žuri). Nakon godinu dana shvatiš da ti se više ne da biti on-call 24/7 da bi servisirao aplikacije za naplatu benzinskim pumpama koje rade cijelu noć ili samo mjenjati email template i pisati select queryue (prvo ak si sistemac, drugo ak si programer)

Nakon toga potražiš iduću tvrtku, sada nešto mirnije, ali gdje možeš učiti i (ti misliš) napredovati. Nakon dvije godine tu, svakakvih obećanja, shvatiš da plaća neće ići gore, održavaš stalno jedno te isti sustav, ne učiš više ništa novo, nemaš kamo ići gore, plaća stagnira, a inflacija je postojana...

Vrijeme je za treću tvrtku... tu se zaposliš, bude sve super, učiš nove stvari, para je dobra, ali s vremenom skužiš da je zatrovana atmosfera, direktori imaju passive agressive stav jebanja u mozak svojih radnika, kolege koji su ostali i to trpe, polako postaju kao i on....

Uglavnom postoji jako puno razloga zašto u prvih 10g karijere netko mjenja posao svakih 2g... Reći da je problem u toj osobi, je kao da kažeš da je Golf najbolji auto na svijetu... a vidim ima ljudi koji govore takve stvari.

Mjenjanje poslova je kao i mjenjanje autiju. Da imaš mogućnosti mjenjati auto svakih godinu dvije, dal bi to radio? Ja apsolutno bi. Nisam od onih ljudi koji probaju prvi auto i onda (sami sebe) lažu da je to najbolji auto na svijetu.

Te izlike "neću tražit drugi posao, ko zna kak će mi tamo biti, ovdje barem imam križ s kojim se znam nositi..." to su samo druge rječi za "nemam vjere u sebe niti hrabrosti da nešto promjenim".

I super, i takvih ljudi treba firmama. Samo je problem kad takve netko promakne na rukovodeće pozicije da nagradi njihovu "lojalnost".
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 10:14   #128
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Bome ovo je istina samo takva, pogotovo dio o zatrovanoj radnoj atmosferi s pasivno-agresivnim stavom u sklopu nagrađivanja lojalnosti onih koji su se jednostavno prepustili da ih voda nosi.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:10   #129
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Pa nije ni to isto, npr ja sam u istoj firmi vec 5 godina, ali redovno idem na razgovore u druge firme i dolazim u svoju sa ponudom, a nekad i bez ponude, i jos mi se nije dogodilo da sam nezadovoljan sa kontraponudom, da sam bio nezadovoljan otišao bi naravno. Pri zapošlavanju ima i ljudi koji imaju promjene svakih god dana do ljudi koji su bili u istoj firmi 10 godina.

I tu se ne gleda koliko često je mjenjao nego koje firme je mjenjao, zna se više manje koje su "dobre" firme i znamo koje su "loše" i koje su "okej" .

Ukoliko je neko radio 10 godina u uhljebničkoj firmi(fina amo rec), a s druge strane imamo covika koji je u 10 godina promjenio 5 "loših firmi" apsolutno ništa ne znači ni jedan ni drugi podatak.

Ukoliko je čovik mjenjao "dobre" firme svakih godinu dana... e onda triba popricat sa covikom ali nije dobar znak...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:22   #130
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
I tu se ne gleda koliko često je mjenjao nego koje firme je mjenjao, zna se više manje koje su "dobre" firme i znamo koje su "loše" i koje su "okej" .
Točno tako.
Ne znam što bi ekipa rekla da znaju da sam otišao iz jedne firme nakon 40 dana, druge nakon 4 mjeseca (sve s otkaznim rokovima).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 11:28   #131
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa nije ni to isto, npr ja sam u istoj firmi vec 5 godina, ali redovno idem na razgovore u druge firme i dolazim u svoju sa ponudom, a nekad i bez ponude, i jos mi se nije dogodilo da sam nezadovoljan sa kontraponudom, da sam bio nezadovoljan otišao bi naravno. Pri zapošlavanju ima i ljudi koji imaju promjene svakih god dana do ljudi koji su bili u istoj firmi 10 godina.

I tu se ne gleda koliko često je mjenjao nego koje firme je mjenjao, zna se više manje koje su "dobre" firme i znamo koje su "loše" i koje su "okej" .

Ukoliko je neko radio 10 godina u uhljebničkoj firmi(fina amo rec), a s druge strane imamo covika koji je u 10 godina promjenio 5 "loših firmi" apsolutno ništa ne znači ni jedan ni drugi podatak.

Ukoliko je čovik mjenjao "dobre" firme svakih godinu dana... e onda triba popricat sa covikom ali nije dobar znak...
Zbog takvih ko ti su mene na prošlo razgovoru pitali "jeste li ovdje samo da bi dobili ponudu od nas, s kojom ćete onda otići u svoju firmu tražiti veću plaću?"
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:30   #132
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Zbog takvih ko ti su mene na prošlo razgovoru pitali "jeste li ovdje samo da bi dobili ponudu od nas, s kojom ćete onda otići u svoju firmu tražiti veću plaću?"
I oni dobro znaju da je to legitimno. No problem je samo to dobiti napismeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:31   #133
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Pa sve češće slušam "kako se ne može nać čovjeka". Neka.
To su floskule da nema ljudi. Ima ljudi, samo se te ljude ne želi platiti koliko traže ma koji god to bio razlog.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:32   #134
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Potpuno krivo.
Što točno?

Sa svime što si napisao se slažem, i s ničime se ne slažem.
Što ako je mijenjao u zadnjih 12 mjeseci 3 firme?
Što ako je mijenjao u zadnjih 24 mjeseca 3 firme?

Svi smo mi sami sebi najbolji na svijetu i imamo jako malo mana, dok drugi nemaju baš takvu sliku o nama.
Ne može se samo na temelju podatka o broju firmi u nekom periodu reći da netko ne valja ili valja. Naravno da treba vidjeti i koje su to firme, koji je period, koja je branša itd. I opet to nije definitivni podatak, nego samo neki indikator da treba obratiti pozornost. Ostale podatke za odluku dobiješ iz razgovora s čovjekom, da li poznaje tematiku, kako se ponaša, da li mu svaka rečenica počinje sa JA itd.

I onda se na kraju ponovno zajebeš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:32   #135
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Evo, to je prijatelj napravio u jednoj drugoj bransi. Trazio je drugi posao, kada je nasao dobru ponudu, otisao je kod trenutnog sefa i pitao nudili ista bolje uvjete da ga zadrzi. Dobio je visu placu, dio godisnje netto zarade i sluzbeni automobil. Prilicno isplatljivo
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:34   #136
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
To su floskule da nema ljudi. Ima ljudi, samo se te ljude ne želi platiti koliko traže ma koji god to bio razlog.
Problem je i što veliki broj ljudi traži previše.
O novim generacijama da na govorim, a tu uopće ne pričam o plaći.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:38   #137
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Problem je i što veliki broj ljudi traži previše.
O novim generacijama da na govorim, a tu uopće ne pričam o plaći.
Slobodno pričaj i o plaći... ima programera koji dobiju preko 10k netto, a čude se što ljudi znaju programirati bez guglanja ^^

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što točno?

Sa svime što si napisao se slažem, i s ničime se ne slažem.
Što ako je mijenjao u zadnjih 12 mjeseci 3 firme?
Što ako je mijenjao u zadnjih 24 mjeseca 3 firme?

Svi smo mi sami sebi najbolji na svijetu i imamo jako malo mana, dok drugi nemaju baš takvu sliku o nama.
Ne može se samo na temelju podatka o broju firmi u nekom periodu reći da netko ne valja ili valja. Naravno da treba vidjeti i koje su to firme, koji je period, koja je branša itd. I opet to nije definitivni podatak, nego samo neki indikator da treba obratiti pozornost. Ostale podatke za odluku dobiješ iz razgovora s čovjekom, da li poznaje tematiku, kako se ponaša, da li mu svaka rečenica počinje sa JA itd.

I onda se na kraju ponovno zajebeš.
E sad se slažem sa svime što si napisao Nisam se slagao, da ako je netko promjenio puno firmi, da je ko Mujo koji vozi u krivom smjeru.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:41   #138
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Problem je i što veliki broj ljudi traži previše.
O novim generacijama da na govorim, a tu uopće ne pričam o plaći.
Ja sam poznat po tome da napustim firmu ako ne vidim stolni nogomet u sobi za odmor... salu na stranu, ne znam sta mi je gore, ekipa koja trazi hrpu sranja ili ponude koje ukljucuju malu placu pa se pravdaju sa "al mi imamo gym iskaznicu, smoothie mashinu, petkom tocimo margarite...". Sam ti meni pare daj pa cu si ja tocit sta zelim i vjezbat di zelim.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:44   #139
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Slobodno pričaj i o plaći... ima programera koji dobiju preko 10k netto, a čude se što ljudi znaju programirati bez guglanja ^^
Ono što sam se nagledao zadnjih godina je katastrofa - od klinaca svježe stiglih s faksa koji traže 15k+ neto preko managera koji nisu u stanju izračunati ukupne troškove čovjeka do firmi koji bi da im netko koga zapošljavaju predloži strategiju bitnih sektora u sljedećih pet godina.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ja sam poznat po tome da napustim firmu ako ne vidim stolni nogomet u sobi za odmor... salu na stranu, ne znam sta mi je gore, ekipa koja trazi hrpu sranja ili ponude koje ukljucuju malu placu pa se pravdaju sa "al mi imamo gym iskaznicu, smoothie mashinu, petkom tocimo margarite...". Sam ti meni pare daj pa cu si ja tocit sta zelim i vjezbat di zelim.
E to mi je vrh.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:45   #140
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ane. Moderne firme koje se furaju na playstation, stolni nogomet i isforsirana druzenja poslije posla. Ko da su to neki benefiti...

Ako je dobra ekipa svakako cu se druzit s njima, ali forsiranje tog timskog duha i zabavne atmosfere je maksimalni bljuv.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:45   #141
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ja sam poznat po tome da napustim firmu ako ne vidim stolni nogomet u sobi za odmor... salu na stranu, ne znam sta mi je gore, ekipa koja trazi hrpu sranja ili ponude koje ukljucuju malu placu pa se pravdaju sa "al mi imamo gym iskaznicu, smoothie mashinu, petkom tocimo margarite...". Sam ti meni pare daj pa cu si ja tocit sta zelim i vjezbat di zelim.
Gori su ovi drugi... jer ove prve će ekipa uskoro prestat zapošljavat... sve ok je imat sobu za odmor, nek je tamo i biljar i plejka i whatever... to imaš imaš, nemaš nemaš... ne može i ne smije biti razlog da netko odbije posao jer to nemaš.

Ak je u redu firma, i ako ja dobro radim svoj posao, onda uvijek mogu i otić na sat vremena na kavu, da pročitam novine i odmorim mozak... to mi dođe ko soba za odmor.

A ako ti meni tvrdiš da imamo fleksibilno radno vrijeme, i onda me ko voditelja pitaš "zašto osoba X stalno dolazi 15 min kasnije, to iskazuje nepoštovanje prema timu i ostalim zaposlenicima..."
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:46   #142
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Moj sadašnji direktor pohađa MBA.
Tamo, navodno, sistemce (i općenito support & maintenance) smatraju TROŠKOM i neproduktivnim kadrom te su oni teret poduzeća, pogotovo u današnje vrijeme kada su sw/hw proizvodi "stabilni 24/7 i ne trebaju bitno održavanje". Poželjno je za svaku perspektivnu firmu riješiti se IT kadra te unajmiti vanjsku uslugu kada to zatreba, ili ako se IT kadra ne može riješiti, potrebno im je dodijeliti dodatne zadatke kao što su to rad u prodaji/marketingu/skladištu/održavanju objekta.

I joke you not. Ekonomski fakultet, 2019/2020 godina, MBA.
Srića i ekipa.
Priča drži vodu sve dok ne trebaš support .
Otišao iz firme gdje sam držao više područja, ajmo to tako reći. Nakon toga uzmu vanjsku firmu koja im je za samo jednu od stavki koje sam držao mjesečno uzimala cca dvostruko više od moje bruto plaće. Al opet, s računovodstvene strane im je to valjda bolje izgledalo nego da drže čovjeka na plaći za stalno. To kaj su morali smanjivati opseg posla da im vanjski manje zaračunava .... nema veze. A support su dobili kad bi eskalirali.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 11:54   #143
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
To su floskule da nema ljudi. Ima ljudi, samo se te ljude ne želi platiti koliko traže ma koji god to bio razlog.
Točno to.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 12:05   #144
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ako je dobra ekipa svakako cu se druzit s njima, ali forsiranje tog timskog duha i zabavne atmosfere je maksimalni bljuv.
Zamisli još sve ovo u DE, sa Švabama koji su generalno cijepljeni od humora
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 12:37   #145
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,342
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Zamisli još sve ovo u DE, sa Švabama koji su generalno cijepljeni od humora
Njemci imaju malo drukciji smisao za humor al nije da se neznaju s Jugo generacijom skompat

Sta se tema zadovoljstva na ticu potpis na sve ovo gore. Ima ekipe koja trazi previse...ali ima i s druge strane poslodavaca koji su seronje ili admina koji se za svoj posao boje. Meni je zadnji poriv u guzicu da probam vani bio da nisam mogao pravi Admin biti doma , nikad nisam mogao dobit priliku da se pokazem. Znao jednog mreznog admina u Vz koji je "trebao" nekog za Linux admina, davao i 1000 Eura Netto - al ja kao nisam za to , nemam iskustva (par puta smo skupa na nekim stvarima radili , vidio sam sta on zna a on sta ja znam). Tu gore su mi dali priliku, na buf , nisam ja pozalio a ni oni Iako sam imao privatno psihicki gadno razumijevanje uvijek su pokazali toleranciju tak da...s obje strane kad je sve kak spada onda stvari sljakaju.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 12:38   #146
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Drago mi je da nisam lud, jer koliko vidim i vama idu na živce ove ful-kul-PlejStejšon + stolni-nogomet-uz-teretenu priče, koje ionak na kraju ne postižu željeni rezultat, jer ljude jednostavno nije briga za to. Na moja pitanja zbog čega se toliko pretjeruje i podilazi generacijama koje očito samo čekaju da odu dalje - vele u HR-u, pa moramo ih nekako pridobiti, jer ionako "nema kvalitetne radne snage". Ne znam, na kraju ispada da se sve firme međusobno natječu koja bude izmislila veću glupost da se za posao nezainteresirani ljudi zainteresiraju, a onda kad ih se zaposli, "e nemojte ih smetati dok se igraju na Plejki, da nam ne odu ili još gore, počnu okolo pričati da smo od njih tražili da rade". Iskreno ne kužim otkad su počeli s baš tolikom tzv. amerikanizacijom radnog mjesta i općenito svega oko nas, ali ide se iz krajnosti u krajnost.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 12:45   #147
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Zbog takvih ko ti su mene na prošlo razgovoru pitali "jeste li ovdje samo da bi dobili ponudu od nas, s kojom ćete onda otići u svoju firmu tražiti veću plaću?"
Ma ne trazim ja na pismeno, jednom sam dobio na mail, ostalo je na povjerenje. Znaju se svi šefovi firmi vise manje pa to ide i na zajebanciju" krades mi radnike" Pa ti laganje nece bas proc. Losa reputacija.
Pa čuješ ako meni druga firma nudi bolje uvjete nego trenutna i trenutna ne moze ispunit uvjete(ne samo placa) ic cu ja u drugu firmu. Mene uvik zanima sta mi druga firma nudi a i zanima me kako rade sa kojim tehnologijama, jel imaju ci, automatizaciju tesotva, qa itd. itd. I uvik otvoreno kazem da mi je dobro di jesam i da nemam nekog razloga zasad trenutno ic ca.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 14:32   #148
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nisam sistemaš, a i nekak mi se čini da dosta ljudi koji ovdje komentiraju nisu nužno isto pa ću si dopustit se ubacit
Potpuno se slažem s ljudima koji ovdje pišu da idu u druge firme izviditi što se nudi. To bi svatko trebao raditi, jer ti se tek onda otvore oči koliko te netko potencijalno gazi i iskorištava.

Prošle godine sam uzeo dobrih 6-8 mjeseci i obišao većinu boljih IT firmi u Zagrebu koje su mi bile interesantne. Kod svih odradio intervjue, testne zadatke (kod jedne i 2 tjedna radio zadatak), kod nekih testove inteligencije, itd., i tako sam nakon toga skupio bazu firmi sa uvijetima koji mi se nude, pros i consi, benefiti, etc. Bilo je naporno i uzelo mi puno vremena i energije, ali mi je full drago da sam se na takvo nešto odvažio.

Ostao sam tada raditi za tadašnju firmu do nedavno, jer samo dao još jednu-dvije prilike da vidim ako će se što popraviti, a i uložio sam puno sebe u tim i postavljanje procesa, tako da nije bilo baš lako, ali na kraju sam otišao. I sretan sam s tom odlukom.

Ali i dalje se čujem s drugima ako mi se tko javi na Linkedin. Doslovno se ništa ne gubi ako se ode popričati s ljudima. Treba gradit poznanstva. Ako ništa drugo, neki part-time poslovi izrode iz svega toga, ili se dogovori deal za vanjsku suradnju.
A da ne pričam da se danas na intervjuima više oznoje ljudi koji me intervjuiraju, nego ja

Bitno je znati što želiš biti i gdje se vidiš u budućnosti i kopat put prema tome. Ako to uključuje mijenjanje firmi svako malo, neka. Treba riskirati i vidjeti kako je kod drugih. Ako je dobro, onda super. Ako nije, nikom ništa, tražit dalje. Ne znaš dok ne probaš.
Ja sam veliki zagovornik da se firme, okruženja, načini rada, itd. moraju mijenjati i konstanto gurati naprijed dok se uči i ako vidiš da nije to to. Nema mi tužnijeg u poslu nego kad mi dođe netko tko je proveo u nekoj firmi 10g, misli da je Senior, a ne zna raditi van te firme i tih ureda ništa. Treba vidjeti kako se radi to drugdje. Pogotovo kad se tek počinje. Na žalost ne znam baš za puno firmi koje stvarno ulažu u razvoj svojih ljudi, a ne da im samo jednom godišnje plate neku lokalnu konferenciju. I onda takva osoba dođe u godine i nije više konkurencija nekome s 3-4 godine iskustva. Nije isto biti senior u comfort zoni i biti senior na tržištu.

IT se prebrzo razvija da bi si netko dopustio da stagnira u nekoj firmi. Može, ako nema ambicija, traži izgovore i živi u uvjerenju da ne može bolje. Ili ako je nekome stvaro dobro tako kako je, iako ne znam, pretežito svuda samo gledam i slušam nezadovoljstvo ljudi s poslom.

Just my 2 cents

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 11.09.2020. u 14:55.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 14:55   #149
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Svakaj ste nadrobili

Ono što po svom 27+ godišnjem stažu mogu reći je da oni koji su počeli baviti se IT-om u vrijeme i poslije rata danas znaju u prosjeku više jer im je preokupacija i bavljenje tehnologijom bilo zanimljivo, a i počeli su ajmo reći od početka dos-a. Kada vidim tko mi danas dolazi, a ne zna ni skrimpat utp kabel i traži plaću ko da je Putin osobno, to ne bu išlo.


Najviše žalim za njuzima, tamo se jako dobro vidjelo tko želi i hoće naučiti nešto, tko nešto zna i koga budeš lovio za posao.


Još kad vidim oglase gdje se nude teretane, pinpongice i svašta nešto.... ma ajde me ne zafrkavajte. Koga briga za to. Imaš odmor za gablec i amen. To kaj radite u slobodno vrijeme nikoga nije briga. Kada me je jednom direktor pitao što radim u slobodno vrijeme odgovor je bio: ševim vašu tajnicu. Više nikad nije pitao .
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 16:24   #150
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Meni sada samo odgovara atmosfera koja me izaziva svakodnevno, a i da nema otpora od nadredjenih ako zelim nesto testirati na teret firme(za firmu) iako od toga mozda ne bude nista na kraju.

Skrasit cu se jednog dana kad se vratim u HR i uhljebim se nekako tako da se uclanim u neku novu stranku
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na