Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2014., 20:39   #31
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Točno to ja mogu reći za ovu malo konfu. Vrlo je mali postotak ljudi koji će reći da im je A10 procesor preslab. S druge strane Intelov GPU je preslab za večinu ljudi odnosno za bilo što osim uredskog posla i još k tome ne radi dobro zbog drivera.

Za nekoga na ograničenom budžetu A10 bi bio dobar start i onda još kad se skupi love ubaciti recimo pasivnu 6670 koja radi paralelno sa APU-om kojeg hladi nešto poput Arctic Cooling Freezera 13 i imaš super tih komp na kojem se igraš u FullHDu skoro pa šta god bez antialiasinga s nešto manje detalja.

Još bolje ako se to sve nađe rabljeno
Pentač+GT640 je sitno (100kn) skuplja a bolja solucija...iskreno...+ možeš uzet najjeftiniju i najsporiju memu pa ono...

http://www.forbes.com/sites/jasoneva...dual-graphics/

http://www.anandtech.com/show/6332/a...eview-part-1/5

http://www.anandtech.com/bench/product/675?vs=404

Da dovoljno je dobro i vjerujem da fino radi i osobno sam se forsiram da pređem na FM2+ samo zbog gušta oldschool OC-a ali jednostavno optimizacija i performanse proca su samo prosječne. Dovoljno dobre - ali za tu cijenu smatram da to nije dovoljno (kad uračunaš MBO sa ok opremom + brzu DDR3 memu (1866MHz+).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 01:18   #32
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ne bi išao na nVidiju jer dugoročno mislim da oni neće opstati. Oni to odavno kuže i zato pokušavaju nešto s ARMovima. Najveći razlog je trenutno OpenCL koji će se sve više koristi, a nVidija tu debelo zaostaje za AMD-om i ne vide se naznake da će ih skoro dostići.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2014., 08:44   #33
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne bi išao na nVidiju jer dugoročno mislim da oni neće opstati. Oni to odavno kuže i zato pokušavaju nešto s ARMovima. Najveći razlog je trenutno OpenCL koji će se sve više koristi, a nVidija tu debelo zaostaje za AMD-om i ne vide se naznake da će ih skoro dostići.
M...ne Ali da je banana kaj se OpenCL-a tiče jer guraju Cuda platformu - je Ovdje je GT640 kao referenca (imam ju pa znam što može a isto tako znam da je sranje u globalnom pogledu gaming/openCL grafa). Komotno se stavi ekvivalent tipa HD6670/HD7750 umjesto nje i imaš za iste pare sposobniju grafu nego što je ova na procu.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 17:11   #34
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Neznam zašto toliki hvalospjevi za ovu kombinaciju...

Ako je ovaj 5800K nešto ispod i3 3220, a i3 3220 je tu negdje sa novim Haswell Pentium 3420 onda si mogao imat bolji proc za duplo manje love.

Inače danas mi je došla kombinacija G3420 + B85M PRO4 pa upravo testiram.
Prešao sa Phenom II X6 1055T

Kakve su uopće performanse GPUa u 5800K?

Ja sam ostao šokiran sa iGPUom na G3420.
Performanse bolje nego na Nvidia 9500GT

Counter Strike GO prosjek 38fps na 1680x1050 low.
Serious Sam 3 BFE 50-60fps 1680x1050 low/medium.
Medal of Honor MP 1440x900 30-40 low.

Skidam sad COD4 pa da vidim, baš me zanima.

Čitao sam da je veliko poboljšanje naspram Ivy Bridgea na GPUu ali nisam mislio da se išta može pokrenut...
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 18:31   #35
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Necronomicon Pregled postova
ali nisam mislio da se išta može pokrenut...
I ja sam dok nisam dobio laptop s Ivy Bridge ULV Pentiumom koji se pokazao u svemu bolji od starije kombinacije koju koristim (Dual Core + HD3470). I to uz mizernu potrošnju, nisku temperaturu i buku. Uopće se ne čuje u radu, ne sjećam se kad i da li mi se uopće vent zavrtio. Može ga se čuti samo po noći u dobro izoliranoj sobi.

Nakon toga sam susjedu posložio konfu s G3220, instalirali neke sportske igre tipa PES, FIFA, Dirt... rade. Te LOL, radi savršeno; i WoT, koji radi pristojno, 1080p s low postavkama i dok sam ja igrao nije imao dropove ispod 20fps u sniper i 30fps u third person modu.
On je još instalirao BF3, COD Black Ops... i takve stvari ja već ne bi igrao. Ne želi žrtvovati 1080p rezoluciju, a tu mu se vuče igra na prosječno 10-ak fpsa, premalo. 720p nisam probao.

Gledajući i vlastito iskustvo i ovo što se po internetu da pronaći, Haswell G3220 ima GPU na razini Trinity A4 procesora. Što, iskreno, nije nimalo loše, kad Intel ima bolje CPU performanse i perspektivniju platformu.

I tako sam ja, uz high end APU, otpisao i ove low end drlje. Za mene samo Pentaći.
  Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 19:57   #36
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
A10-5800K je vec malo stariji APU, tako da nije bas high-end, A8-7600 je po svemu bolji od njega, a cijenom su tu negdje.
A8-7600 je gotovo pa isti po performansama sa A10-6800K, samo sto A8-7600 radi na 800 MHz (base)/600 (turbo) MHz nizem taktu, GPU na A8-7600 radi na 124 MHz nizem taktu. A dodatna je pogodnost sto se A8-7600 moze spustiti na 45W TDP, a gotovo da i nema razlike u performansama izmedju 45W i 65W, vjerojatno je razlog sto se samo smanji frekvencija CPU-a, sa 3300 MHz na 3100 Mhz base i 3800 MHz na 3300 MHz turbo.

A8-7600 bi trebao imati slicnu cijenu kao i3-4330 ali dosta bolje performanse u igrama (bez koristenja dedicated GPU-a). Na A8 se moze igrati u 1080p, samo se detalji moraju staviti na najnize moguce , tada je average fps obicno oko 30-35, ovisno od igre. BF4, Tomb Raider, Batman, BioShock Infinite, sve oko 30fps u prosjeku. Smanjenje rezolucije na 1600x900 dosta pomaze, iako je za normalno igranje sa medium postavkama potrebno spustiti na 720p. Na i3 se jedva moze igrati u 720p.

Jedino je visi trosak za memoriju, AMD trazi brzu memoriju, znaci 2133 MHz, koja je 150-200 kn skuplja od 1333 MHz.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 01:23   #37
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Gledajući i vlastito iskustvo i ovo što se po internetu da pronaći, Haswell G3220 ima GPU na razini Trinity A4 procesora. Što, iskreno, nije nimalo loše, kad Intel ima bolje CPU performanse i perspektivniju platformu.
Jesi ti Intel fanboy?

Imam Richlanda A4-4000 trenutno u glavnom kompu i ako je G3220 kao i taj GPU u A4, onda ne ne znam na temelju čega govoriš da to nije nimalo loše, pogotovo ti koji cijelo vrijeme favoriziraš diskretno GPU riješenje. To je čisti HTPC GPU i na njemu pristojno rade jedino igre poput Colin McRae Rally 2 stare 10god na niskim detaljima i niskim rezolucijama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 02:25   #38
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa onda je taj A4 još veće smeće nego što sam mislio. Koji ram koristiš pa tako loše performanse imaš?
I ne tvrdim ja nigdje da je taj Pentium dobar za igranje, ja se na tome ne bi naigrao, nego da nema lošiji iGPU od low end APU-a (HD7480D), a ima sličnu cijenu i ne traži brzu memoriju. Performanse s diskretnim karticama idu debelo u korist Pentiuma, brži je i do 50-60% nego A4 s istom karticom, i ima puno bolje opcije za nadogradnju u budućnosti (i5). Tu sam usporedbu radio zato što mnogi misle da je Intelova HD grafika smeće, što već neko vrijeme nije. Daleko od toga. Haswelli od 350-450 kuna imaju sasvim solidan iGPU za svoj cijenovni razred.

Pokušavam ali ne pronalazim ama baš nikakav razlog za kupnju APU-a za potrebe desktop HTPC-a. Bolji modeli su čisti overkill za gledanje video materijala na 1080p, a jeftiniji ne nude ništa više od Celerona i Pentiuma.
Možda neki model odgovara ljudima s jako specifičnim zahtjevima, ali generalno ih izbjegavam.

Nisam fanboy, samo sam protiv APU-a, a posebno starog APU-a, u desktopu. I AMD ima bolja CPU + diskretna GPU riješenja u svim cjenovnim kategorijama. FX-6300 i Athlon 700 procesori su mi favoriti za low-mid budget računala. Nisam ih spominjao jer se cijelo vrijeme vrtimo oko HTPC-a, a ovi nemaju iGPU.

Niti jedan APU ne nudi bolje performanse od cjenovno slične kombinacije CPU+GPU. I tu sva priča vezana za desktop računala za mene staje. Nema razloga da dalje raspravljamo dok se ne pojavi APU koji ima grafiku na razini jedne R7 250.
  Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 12:03   #39
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Lovim te za riječ jer mi neke tvoje izjave nemaju smisla kad ih se pokuša povezati.

Da je APU toliko loš ili slab kako neki misle ili tvrde ne bi se prodavao, a AMD bi u najmanju ruku morao dampati cijene.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2014., 13:21   #40
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa onda je taj A4 još veće smeće nego što sam mislio. Koji ram koristiš pa tako loše performanse imaš?
I ne tvrdim ja nigdje da je taj Pentium dobar za igranje, ja se na tome ne bi naigrao, nego da nema lošiji iGPU od low end APU-a (HD7480D), a ima sličnu cijenu i ne traži brzu memoriju.
Za taj A4-4000 nije potrebna brza memorija, po defaultu je max podrzana 1333 MHz memorija. Sto se tice grafickih performansi, moguce se igrati na tom A4 isto kao i na tom Pentimu, naravno na 720p u low detaljima uz 25-30 fps.

A za cijenu tog G3220 (399 kn) se moze dobiti AMD A4-6300 (319 kn) koji je malo brzi od A4-4000. Uglavnom igranje u 720p, sa low detaljima i 25-35 fps je moguce postici cak i u novijim igrama.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2014., 13:48   #41
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa APU se i ne prodaje dobro. Dobili su nedavno tužbu investitora jer smatraju da su prevareni od strane AMD-a koji je prenapuhao stvarnu potražnju za APU procesorima na desktop tržištu. Navode da je AMD-u ostala gomila neprodanih Llano APU-a, koje nitko ni po debelo sniženoj cijeni nije htio, pa je AMD bio prisiljen jednostavno prekrižiti taj inventar, vrijednosti oko 100 milijuna dolara.
http://www.tomshardware.com/news/amd...ano,25798.html

U tri posljednja kvartala 2012., nakon što su počeli prijavljivati gubitke na Bulldozeru i APU-u, dionice su im se strmopizdile. Do danas se nisu oporavili.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 13.02.2014. u 13:55.
  Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 07:52   #42
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Naravno da se ne prodaje jer je jednostavno po meni preskupo za ono što nudi...

Razlika između G3420 i A10 5800K je 400kn.
Ako se u obzir uzme da A10 treba brzu memoriju i potencijalno aftermarket cooler (nagađam jer neznam kakav dolazi sa A10 ali meni su na Athlonu II i Phenomu II bili kriminalni, pogotovo za neki HTPC)
za tu se lovu onda uzme jedna R7 250 ili 7750 kojih ima već od 650kn i dobije se puno jača kombinacija na kojoj se već fino da i zaigrati...

Evo par testiranja:

A10 5800K vs i3 3220

Pentium G3220 i 3420
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 12:31   #43
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Sve to stoji. Prije 12-14 godina u vrijeme doslovno vladavine Athlona među entuzijastima Intelovi P4 procesori su bili spori i debelo preskupi, pa su se svejedno prodavali. Duron 800MHz je pojeo za doručak Celerona 1.7GHz npr. Intel ima brutalno jak marketing, a AMD jako loš.

Glavni razlog što podržavam AMD je to što jako dobro znam kako stvari izgledaju kad Intel dominira. Tada cijene procesora naglo krenu prema gore. Primjerice prije 12god dok AMD nije imao mobilne procesore, Intel je svoje Pentium M procesore naplaćivao preko 400$USD u količinama 1,000+ komada! Danas dobiješ cijeli laptop za tu lovu u retailu, a oni su toliko uzimali samo za proc i to vendorima!

S obzirom da danas brzina procesora nije kritična, biram onaj s boljim GPUom pa makar najjeftiniji Trinity/Richland/Kaveri. Na GPU gledam kao nešto što dobivam s CPU-om. S takvom reputacijom naći će se i rabljenih jeftino.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 13:45   #44
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sve to stoji. Prije 12-14 godina u vrijeme doslovno vladavine Athlona među entuzijastima Intelovi P4 procesori su bili spori i debelo preskupi, pa su se svejedno prodavali. Duron 800MHz je pojeo za doručak Celerona 1.7GHz npr. Intel ima brutalno jak marketing, a AMD jako loš.
Bollocks. P4 je bio u rangu A64, A64 je malo bolje rastura u igrama i memorijskim testovima, video je bio na strani Intela, i to je to, prije su bili losiji (Duron i ekipa) a kasnije opet (Core2 serija, Core i Serija).

Osobno bili bi odlicni kad bi apu bio u cijeni Celerona, i to je to, ovako po meni ne opravdava ulaganje, pogotovo kad je još inferioriji u nekoliko stvari.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Glavni razlog što podržavam AMD je to što jako dobro znam kako stvari izgledaju kad Intel dominira. Tada cijene procesora naglo krenu prema gore. Primjerice prije 12god dok AMD nije imao mobilne procesore, Intel je svoje Pentium M procesore naplaćivao preko 400$USD u količinama 1,000+ komada! Danas dobiješ cijeli laptop za tu lovu u retailu, a oni su toliko uzimali samo za proc i to vendorima!
Da i 50 tih je HDD imala NASA i slični, wtf pa 90tih je klima u autu bila opcionalna oprema i jako skupa pritom. Da li je bilo zbog monopola
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 14:35   #45
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Mislim da si malo zaboravio neke stvari. Možda da se malo prisjetiš kako je to bilo prije.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 15:29   #46
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Mislim da si malo zaboravio neke stvari. Možda da se malo prisjetiš kako je to bilo prije.
A64 vs P4 dobro znan, Duronče je bila jeftina alternativan P3 koju je P3 tuka, celeron malo lošiji. Ispravi me ako griješin, a više san cilja na ove komentare o monopolu i pizdarijama.
Citiraj:
Što se APU-a tiče, ako cijena A8-7600 bude korektna, APU-i će postati još privlačniji pogotovo za SFF.
Baš to, ovako su malo više pozicionirani a nisu spekatkl. Dobro ja san možda malo više Intel baziran, ali opet.

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 14.02.2014. u 16:06.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 16:02   #47
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Upravo ti komentari nisu pogođeni. Pogledaj malo kako je Intel formirao cijene prije. A64 je imao i neke druge prednosti pred P4, a ne treba zaboraviti ni XP seriju procesora. Ali to je offtopic, ne treba dalje o tome, barem ne u ovoj temi.

Što se APU-a tiče, ako cijena A8-7600 bude korektna, APU-i će postati još privlačniji pogotovo za SFF.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 18:34   #48
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Ma i prvi slot Athloni su razvaljivali P4 sa Netburst tehnologijom kojeg su morali benchmarkati na hladno tek zbutanog jer bi se toliko grijao da bi se throtlao. Kad smo tada imali LAN partyje preko ljeta oni s P4 procovima su fasovali kad bi im odjednom frame rate pao zbog throtlanja... sjećam se kao jučer

Anyways, hoću reći da nema AMDa ne bi Intelovi procesori danas bili ni blizu tako jeftini ni tako mocni.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 20:18   #49
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Svaka vam čast ako kupujete AMD-ove procesore zato da bi im pomogli. Ali bojim se da je to uzalud. AMD gubi novce čak i na proizvodima koji su dobri.
Evo npr. ova nova linija grafičkih kartica nije loša. Ali zašto za Boga miloga s dobrim proizvodom, koji bi sam sebe trebao prodati, daju nove igre u bundleu? Te igre nisu džaba, svaki primjerak oni plate i ta vrijednost se odbija iz njihova profita.
Nvidia i Intel ti jedva kartonsku kutiju daju, a rado kupiš i OEM iz vreće.
  Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 22:16   #50
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Teško se boriti protiv FUD-a
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 23:50   #51
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Teško se boriti protiv FUD-a


Epilog: 2018. godina... tri frenda sjede na pivi i pričaju:

"eee, kak je dobro bilo na faksu"
"ccc, koja su to bila vremena..."
"imali smo PC-je čo'eče!"
"fakat, e!"
"kupil si proc i dobil si igru!"
"da! i još si se mogel regat i igrat online!"
"a kaj sad?? pola cijene kompa je samo proc"
"ae, otkako je AMD propa prika"
"džizs, otkad mi je krepal komp samo se na mobu igram"
"PC je propao. sad samo ChromeBookovi i Angry Birds..."
"ae. ARM-ovi.... to nisu ni kompjuteri"
"ne treba ti ni vodeno za to ohladit. ni grafulja"
"i sve moraš platiti. nema krekanih igri."
"kako nema??"
"odmah dojavi na Google Play da imaš krekanu igru"
"shit..."
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 14.02.2014. u 23:57.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 07:30   #52
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor medo Pregled postova


Epilog: 2018. godina... tri frenda sjede na pivi i pričaju:

"eee, kak je dobro bilo na faksu"
"ccc, koja su to bila vremena..."
"imali smo PC-je čo'eče!"
"fakat, e!"
"kupil si proc i dobil si igru!"
"da! i još si se mogel regat i igrat online!"
"a kaj sad?? pola cijene kompa je samo proc"
"ae, otkako je AMD propa prika"
"džizs, otkad mi je krepal komp samo se na mobu igram"
"PC je propao. sad samo ChromeBookovi i Angry Birds..."
"ae. ARM-ovi.... to nisu ni kompjuteri"
"ne treba ti ni vodeno za to ohladit. ni grafulja"
"i sve moraš platiti. nema krekanih igri."
"kako nema??"
"odmah dojavi na Google Play da imaš krekanu igru"
"shit..."
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 11:32   #53
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Svaka vam čast ako kupujete AMD-ove procesore zato da bi im pomogli. Ali bojim se da je to uzalud. AMD gubi novce čak i na proizvodima koji su dobri.
Evo npr. ova nova linija grafičkih kartica nije loša. Ali zašto za Boga miloga s dobrim proizvodom, koji bi sam sebe trebao prodati, daju nove igre u bundleu? Te igre nisu džaba, svaki primjerak oni plate i ta vrijednost se odbija iz njihova profita.
Nvidia i Intel ti jedva kartonsku kutiju daju, a rado kupiš i OEM iz vreće.
Kupujem AMD jer za ono za što Intel traži 1700+ kuna kod AMDa dobijem za 800 i kusur kuna a razliku uložim u grafičku/SSD/ w/e i imam puno bolje performanse u onome što ionako zanima 90+% populacije.

I kako ti znaš kakav su deal sklopili EA i AMD?

Ionako je ovo OT
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 09:51   #54
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Kupujem AMD jer za ono za što Intel traži 1700+ kuna kod AMDa dobijem za 800 i kusur kuna a razliku uložim u grafičku/SSD/ w/e i imam puno bolje performanse u onome što ionako zanima 90+% populacije.

I kako ti znaš kakav su deal sklopili EA i AMD?

Ionako je ovo OT
Je...kajpak...nekad bilo kad sam imao 555be za 500kn unlockao ga i sibnuo na 3.9 al danas? Ne. Znam kako radi Celly G530, I3 3220, I5 3330 i FX 4300 te A6 serija. Ne. AMD je trenutacno preskup za te performanse ako gledamo kompletnu platformu (MBO+CPU+RAM). Jedini razlog zasto bih isao na FX seriju je gust oldschool OC-a. Mozda FX8350 za obradu videa umjesto I5 al ako uzmemo potrosnju u obzir Intel je dugorocno isplativiji cak i ako uzmemo I7 i njegovu cijenu u odnosu na I5.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 16.02.2014. u 09:57.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 13:09   #55
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Meni se kroz vrijeme osobno činilo da se o Intelu i AMDu dosta priča napamet i da je malo tko imao prilike direktno usporediti stvari. U laptopima je Intel bio kralj bez dileme, ali...

U stolnim procesorima neke priče su držale vodu, a neke ne. Prije 6god sam uzeo AMD Brisbane proc u vrijeme kada su se pjevali hvalospjevi o Core2Duo procesorima koji su super brzi, a malo troše. Guess what, nikome niti jedan Intel CoreNešto nije trošio tako malo kao moj komp, a grijanje mog proca je bilo zanemarivo. Isto su bile priče da je AMD preskup i da se ne isplati, ali kad sam stavio sve na papir itekako se isplatio i to prilično.

Na poslu sam imao Pentium-M laptop i svugdje čitao kako Core2Duo troši manje struje, veliki napredak po tom pitanu i leti od brzine... kad sam dobio u ruke novi Core2Duo laptop, grijao se daleko više nego stari Pentium-M iste frekvencije i to u normalnom radu (mailovi, web, etc.). Baš me živcirao po ljeti s tim ventilatorom koji se nije gasio, a stari lap je bio tih. Stari lap je bio HP 8220, drugi HP 8340, dakle isto kučište/platforma.

Intel izbaci proc s namjerno spuštenom frekvencijom da bi imao TDP samo 55W ili 77W npr. Naravno da je takav proc dobar overclocker, ali kad ga se potjera tada više nema ni blizu takav TDP. Marketing at it's best.

Činjenica je da Intel nije imao pošten proc od Pentiuma III do Core serije kad ih je AMD stisnuo. Kad se sjetim P4 procesora, a pogotovo forsiranja RAMBUS memorija mrak mi padne na oči. Smislili su LGA socket gdje moraš paziti pinove na ploči što za večinu ljudi nije problem kad se pazi, ali neki nisu bili te sreće. Kapne li ti slučajno termalna pasta među pinove, probaj to počistiti Pinove na procu riješiš za tren u kontakt spreju, na socketu od ploče je to malo teže. A ako se nekaj popiga, praktički je nemoguća misija vratiti to natrag.

Nije zlato sve što sija.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:55   #56
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ova tema se pretvorila u AMD stronghold...

Mislim da bi to trebalo pod kljuc stavit jer se pise sve i svasta..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:06   #57
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
aj dobro. meni je tako svejedno intel amd ili neki chung-shung, bitno da radi, ako si toliki genijalac da ti slucajno uspije kapnit pasta, ili bilo sta drugo u socket, onda stvarno ne znan sta bi ti reka..

ja san bez problema ravnao LGA775 pinove od takvih genijalaca, i cinjenica je da je puno lakse polomit ili iskrivit pinove na procesoru nego u ploci di su bolje zasticeni a i od elasticnog su celika koji trpi odredjeni broj savijanja. ovi na procesorin puknu za tren...

i gledajuc broj pinova na danasnjin Intel procesorima, tribali bi bit toliko tanki da bi se savijali i pucali ko kisa. ovako sa intel procesoron mos maltene balun igrat, necemu nista bit. zato podrzavan LGA, a ko je sposoban raz***at socket, jednako je sposoban unistit i cpu sa pinovima.
seljak12 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 10:43   #58
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Je...kajpak...nekad bilo kad sam imao 555be za 500kn unlockao ga i sibnuo na 3.9 al danas? Ne. Znam kako radi Celly G530, I3 3220, I5 3330 i FX 4300 te A6 serija. Ne. AMD je trenutacno preskup za te performanse ako gledamo kompletnu platformu (MBO+CPU+RAM). Jedini razlog zasto bih isao na FX seriju je gust oldschool OC-a. Mozda FX8350 za obradu videa umjesto I5 al ako uzmemo potrosnju u obzir Intel je dugorocno isplativiji cak i ako uzmemo I7 i njegovu cijenu u odnosu na I5.
Aj molim te proračunaj dugoročnu potrošnju i uštedu, recimo vijek trajanja procesora 4 godine, pa da imamo u brojkama kolko je to isplativo.

Vidiš. meni je Intel puno preskup za ono što nudi (prednost u stvarima koje su meni i 95% populacije nebitne). Perspektiva.

Jesi siguran da bi nekome preporučio Intel+HDD umjesto AMD+SSD+HDD za bolje performanse u svakodnevnom radu na kompjuteru (95%+ populacije)?

Naviše me zabavlja ekipa koja uzme i5/i7-xxxxk i grafu tipa R7 240/250 i onda se čudom čude i divljaju po forumima kak imaju bolesno OC-an i5/i7 a igra im šteka. Upravo zbog izjava kao tvoja gore.

Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life. Intel je jednostvano preskup za ono šro nudi.

A što se tiče APU-a, da, još nije isplativ, još moraju poraditi, ali definitivno su u prednosti nad Intelom (ako gledamo striktno APU) i idu u pravom smjeru. Nekako me podsjeća na shader vs. pipeline koji su imali ATI i NV ne tako davno.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 17.02.2014. u 11:30.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 13:29   #59
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Ako se pitaš zašto ovo pišem, slažem konfe za dosta ljudi i NIKAD nisam imao ne limitiran buđet, unutar kojeg treba složiti optimalne opće performanse. I nisam složio niti jednu Intel platformu. To ti je real life.
To ti je fanatizam.
  Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 13:57   #60
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To ti je fanatizam.
Ne, to je nekoliko sati number crunchinga.

Nemam nikakvih problema s Intelom...kada bude nudio stvari u rangu s AMDom.

Možda je tebi svejedno baciti 1000+ Kn u vjetar. Ali ja još nisam upoznao nekog kome nije.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na