Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.12.2017., 18:09   #541
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Slažem se,brat je imao taj procesor Oc na 4.5 ghz u kombinaciji s 660ti i nije ju maximalno mogao iskoristit uz očiti stuttering u gta5 i witcher3
danex je offline  
Staro 26.12.2017., 20:25   #542
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
PC ti je optimalno balansiran takav kakav je. Za bitan upgrade moraš promjeniti sve - platformu (cpu, mbo, te i ram ako ideš na novo) + grafičku za nešto debelo jače (eventualno i napajanje). E sad dali ćeš štedjeti pa sve odjednom, ili prvo jedno pa drugo je na tebi... Dakle komotno možeš overkillati gpu debelo ako u skorije vrijeme misliš mijenjati i plataformu. Ovako zamjeniti 260X sa gtx 1050 mi je meh upgrade...
Problem je u tome što sam ja to napravio 2014g. (ako se dobro sjećam) jer mi je tada riknula s939 (!) ploča.

Hebiga, nisam tada mogao priuštiti nekakav i5 procesor, nego sam si uzeo ovo što sada imam kao platformu. AMD je očito odlučio zaboraviti FM2+ socket i to je sada to.

Ja i sin smo povremeni gejmeri. AA:PG nam je vrlo dobro radio na ovoj konfi i uglavnom smo to rokali. Onda smo prešli na BF3 koji je bio na Originu besplatan i tu sam imao 70-100FPS-a bez beda (barem je tako pokazivao MSI Afterburner). BF3 smo igrali singleplayer.

Ništa, hvala na savjetima. Još ću vidjeti....
pogi je offline  
Staro 27.12.2017., 15:53   #543
saxonac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Hvala na savjetima za 1060!

Našao sam Gigabyticu WF2 OC 3GB za 1756 kn
https://www.svijet-medija.hr/art/gra...m_medium=click

i MSI ARMOR za 1761 kn (dakle čitavih 5 kn razlike )
https://www.mall.hr/graficke-kartice...m_medium=click

koju onda od te 2 preporučate? MSI?

Nisam još nikad bio u Nvida taboru tako da sam slabo upoznat. Do sada sam samo Sapphirke redao..

Našao sam još i Zotac koja je i najjeftinija (1709 kn). Ne znam kako Zotac stoji sada ali pred 7-8 godina je slovio kao kvalitetan.
https://www.svijet-medija.hr/art/gra...m_medium=click

EDIT: sada vidio da je Zotac sa 24 mj garancije. Dakle otpada..

Zadnje izmijenjeno od: saxonac. 27.12.2017. u 15:58. Razlog: edit
saxonac je offline  
Staro 27.12.2017., 16:35   #544
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Mislim da se Zotac grafičke kartice mogu registrirati na stranici proizvođača i tada se dobije 2+3=5 godina jamstva na njih, ali treba provjeriti koji sve modeli ulaze u to, itd... znam da ona Zotac 1060 6gb blower verzija u bulk pakiranju nije bila "eligible" za produženo jamstvo.
Rogue92 je offline  
Staro 28.12.2017., 17:36   #545
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Lijep pozdrav svima.

Trebam savjet oko kupnje grafičke. Više-manje sam odlučio da bih uzimao ili 1070ti ili 1080, ovisno o cijeni (iako bi mi i 1070 bila dosta, ali rubno, budući da igram na 1440p). Moja konfiguracija je vidljiva ispod nicka.

Temeljno pitanje je oko toga koju verziju uzeti, te gdje kupiti. Važno mi je da kartica ima i dobar hladnjak te da i u load-u ne bude preglasna. Jednako tako, dulja garancija je plus. Malo bolje verzije ovih kartica kod nas su ili dosta visoke cijene (gledam na nabavi) ili ih nema.

Od onoga što sam gledao za ove dvije grafičke, čini mi se da evga, msi i gigabyte imaju nekako najbolje ponude, ali moram reći da iako svi hvale msi, prema njima sam razvio predrasudu jer su mi u relativno kratkom roku riknule dvije msi grafičke (gtx660 gaming na kojoj je prestao raditi jedan ventilator i zamjenska gtx760 koja je nakon vrlo kratkog vremena rada počela gubiti video output...obje su radile u dobro ventiliranom kućištu, bez prašine i na vrlo normalnim temperaturama).

Vidim da ovdje ljudi kupuju i preko webshopova u drugim zemljama EU (alzashop), a netko je linkao i evga-in EU dućan. Kako stvar stoji sa garancijom i zamjenama u slučaju da se nešto dogodi u ovakvim situacijama? Također, ima li problema sa prodajom kartice ako se prodaje prije isteka garancije, pa da potencijalni kupci neće uzeti nešto što ima garanciju kod vanjskog dućana? Pitam jer nemam iskustva u kupnji hardvera na ovaj način.

piydek je offline  
Staro 28.12.2017., 18:37   #546
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Osnovni model 1070-ke s 3 godine garancije je 3700kn, a ima dobrih GTX 1080 modela za 4400-4500kn... još uvijek ti se više isplati 1080 IMHO.

https://www.svijet-medija.hr/art/gra...m_medium=click
Smartic je offline  
Staro 28.12.2017., 21:30   #547
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Msi po meni radi trenutno najbolje grafe.
Mommistake je offline  
Staro 28.12.2017., 21:34   #548
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Msi po meni radi trenutno najbolje grafe.
rekao bi EVGA da je najkvalitetnija, i jedini proizvodjač koji bezpogovorno mjenja karticu na RMA, garancija na OC, vodene blokove i sl.
nick praskaton je offline  
Staro 28.12.2017., 21:48   #549
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Moja 1080 krknula nakon 88 dana. Poslo u DE, dobio drugu, 5 godina gare sve skupa.
Nebi rekao da su najkvalitetniji ali imaju daleko najbolju RMA službu od svih. A to je ono najbitnije.

Sve marke su dobre dok im proizvod funkcionira. Kad crkne, onda se na muci poznaju junaci.

I EVGA jedina priznaje RMA za uređaj kupljen bilo gdje u svijetu, za razliku od svih ostalih. Npr kupiš grafu u USA, RMA vrijedi u EU. A Gigabyte i MSI imam mailove od njih di to otkantavaju. Šalji grafu u USA ako si je tamo kupio.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 29.12.2017., 08:17   #550
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,425
A EVGA-e naravno nema u HR za kupit...ili?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline  
Staro 29.12.2017., 08:19   #551
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
@ smartic

Razumijem što govoriš o tome da se možda više isplati uzeti 1080 - pogotovo ako se uspije dobiti neka dobra verzija za normalne novce. Trenutno mi i je temeljni faktor u odluci 1080-1070ti to što se može nabaviti, gdje i za koju cijenu

Kakva je ova Palit verzija koju si linkao po pitanju hlađenja/buke/pouzdanosti? Pitam jer nemam nikakvih iskustva sa Palitom i ne znam ništa o njima, a vidim da se obično kreću u rangu budget varijanti grafičkih. Također, kakva je u odnosu na ovakvu gigabyteicu otprilike:

gigabyte gtx 1080

@ brko

gdje si ti uzeo svoju evga? Kažeš da si ju slao u DE - koliko je došla poštarina i je li bilo komplikacija?
piydek je offline  
Staro 29.12.2017., 10:55   #552
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Disco - ima, kako nebi bilo. UZI Shop ih uredno prodaje.

@piydek - čabe poslo, čabe mi dostavljeno natrag. Komplikacija je bilo u smislu da sam čekao 4 dana odgovor jer su imali inventuru RMA skladišta u Minhenu. Obično za 24h od primitka, dobiješ tracking number da novi artikl stiže natrag.

03.10.2017 - kartica crknula
04.10.2017 - otvorio RMA kejs
07.10.2017 - RMA odobren (uz isprike zbog inventure)
10.10.2017 - karticu pokupio GLS
26.10.2017 - nova kartica stigla uz isprike što je tjedan dana otišlo zbog navedene inventure. Inače bi to trajalo cca 8-10 dana sve skupa max.

A i ovih 23 dana ukupno nije tako strašno obzirom da se mjesec dana kod nas na HDD čeka


Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 29.12.2017., 13:05   #553
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
@ smartic

Razumijem što govoriš o tome da se možda više isplati uzeti 1080 - pogotovo ako se uspije dobiti neka dobra verzija za normalne novce. Trenutno mi i je temeljni faktor u odluci 1080-1070ti to što se može nabaviti, gdje i za koju cijenu

Kakva je ova Palit verzija koju si linkao po pitanju hlađenja/buke/pouzdanosti? Pitam jer nemam nikakvih iskustva sa Palitom i ne znam ništa o njima, a vidim da se obično kreću u rangu budget varijanti grafičkih. Također, kakva je u odnosu na ovakvu gigabyteicu otprilike:

gigabyte gtx 1080
Op, nije se na nabavi vidla ta kartica... uzmi ju, 1070 Ti nema ispod 4000kn.
Smartic je offline  
Staro 29.12.2017., 13:23   #554
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
@ smartic

Razumijem što govoriš o tome da se možda više isplati uzeti 1080 - pogotovo ako se uspije dobiti neka dobra verzija za normalne novce. Trenutno mi i je temeljni faktor u odluci 1080-1070ti to što se može nabaviti, gdje i za koju cijenu

Kakva je ova Palit verzija koju si linkao po pitanju hlađenja/buke/pouzdanosti? Pitam jer nemam nikakvih iskustva sa Palitom i ne znam ništa o njima, a vidim da se obično kreću u rangu budget varijanti grafičkih. Također, kakva je u odnosu na ovakvu gigabyteicu otprilike:
Kupi pa ćeš vidit,imaš garanciju 36 mjeseci i malo se potrudi saznat informacije ako te baš zanima.Prva stvar je da zauzima 3 slota.Nevjerujem da možeš pogriješit osim ako ti je problem da zauzima i treći slot.
http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2609
https://www.techspot.com/products/gr...-1040g.140480/
fAg je offline  
Staro 29.12.2017., 15:14   #555
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ta palit gpu izgled kao phonenix odnosno jetstream, samo drugačija šminka i ime + 3 god. garancije. To je odličan cooler, među najboljim
Manuel Calavera je offline  
Staro 29.12.2017., 17:17   #556
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ta palit gpu izgled kao phonenix odnosno jetstream, samo drugačija šminka i ime + 3 god. garancije. To je odličan cooler, među najboljim
To i jesu isti cooleri, Palit je vlasnik Gainwarda.. Ja mozda imam zajeban cip, al moja gtx 1080 Phoenix GLH je bila prilicno topla, 75C u gamingu sa dobro ventiliranim kucistem..
ansha je offline  
Staro 29.12.2017., 17:27   #557
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
brko, hvala ti na informacijama, to zvuči doista glatko.

Smartic, da, ta gigabyteica ima malo nižu cijenu, ali sumnjam da joj je cooler tako dobar kao ova Palit verzija.

Inače (fAg), pitam za mišljenja za te grafičke zbog toga što mi više znači mišljenje ljudi koji imaju te kartice na forumu tipa ovog, gdje ljudi znaju što pričaju i nesebično dijele iskustva, nego recenzije, gdje se često mora čitati između redova da se vidi pravo mišljenje recenzenta. Googleao naravno jesam, a što se linkova koje daješ tiče, ovaj sa techspota je za malo drugačiju karticu od ove o kojoj je ovdje riječ (iako mi nije full jasno ima li kakvih stvarnih hardverskih razlika ili je samo više clockana out of the box od ove "obične" gamerock).

Manuel Calavera, hvala ti za mišljenje o cooleru na toj grafičkoj.

Trenutno naginjem da uzmem taj Palit, jedino sam malo skeptičan prema Palitu kao brandu jer nikada nisam imao njihov hardver, kao ni nitko koga znam, tako da su mi malo nepoznanica u pogledu pouzdanosti. Kakav je svijet medija kao dućan (garancije i sl.)? Pitam zato što ako je moguće ne volim kupovati hardver u dućanu koji prodaje i vešmašine.
piydek je offline  
Staro 29.12.2017., 18:27   #558
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova

Inače (fAg), pitam za mišljenja za te grafičke zbog toga što mi više znači mišljenje ljudi koji imaju te kartice na forumu tipa ovog, gdje ljudi znaju što pričaju i nesebično dijele iskustva, nego recenzije, gdje se često mora čitati između redova da se vidi pravo mišljenje recenzenta. Googleao naravno jesam, a što se linkova koje daješ tiče, ovaj sa techspota je za malo drugačiju karticu od ove o kojoj je ovdje riječ (iako mi nije full jasno ima li kakvih stvarnih hardverskih razlika ili je samo više clockana out of the box od ove "obične" gamerock).

Manuel Calavera, hvala ti za mišljenje o cooleru na toj grafičkoj.

Trenutno naginjem da uzmem taj Palit, jedino sam malo skeptičan prema Palitu kao brandu jer nikada nisam imao njihov hardver, kao ni nitko koga znam, tako da su mi malo nepoznanica u pogledu pouzdanosti. Kakav je svijet medija kao dućan (garancije i sl.)? Pitam zato što ako je moguće ne volim kupovati hardver u dućanu koji prodaje i vešmašine.
Pa nema je vjerojatno još nitko tako da ti mogu preporučit samo ono kaj sami imaju.Kupi onda evga,msi ili asus i gotovo.
Taj čip nije jučer izašal,već je sve poznato i već je proizvodnja "usavršena" sa minimalnim troškovima itd.
Svijet medija,dućan više manje isti ko i svaki drugi,ako im ne vjeruješ nemoj unaprijed uplaćivat ili izaberi drugi koji ne prodaje vešmašine.Kako stoje sa garancijama neznam,vjerojatno ko i svi drugi,šalješ njima onda oni opet šalju možda nekom trećem itd.
Razlika su očito samo taktovi,bundle je isti tj. nikakav i ono šta ti ni netreba,dobiš power kabel,papire i dvd sa drajverima.
Svi se kvare,zato imaš garanciju koja to pokriva.Može ti riknut sutra ili za tri godine.
fAg je offline  
Staro 29.12.2017., 18:31   #559
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da je svejedno koju ćeš uzeti - gigu ili palit, bitno je samo da je model sa 3 god. garancije te da su obje dobri modeli (a očigledno jesu). Tako da ako ideš u svijet medija pošalji upit jer palit inače ima 2 god. garancije pa da budeš 100% siguran.
Manuel Calavera je offline  
Staro 30.12.2017., 12:47   #560
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Javljam da sam uzeo Palita ovog iz svijeta medija. Manuel, pitao sam ih da provjere, i za taj model je doista 3 god garancija.

Sada testiranje. Za sada sam samo napravio furmark stress test nekih 30ak min. i kartica nije prešla 69C uz brzinu ventilatora 41% i core na 1885MHz.
piydek je offline  
Staro 30.12.2017., 13:00   #561
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Moj savjet je da u MSI Afterburneru samo staviš power limit na 120% i dobit ćeš još cca. 100MHz na boostu
Smartic je offline  
Staro 31.12.2017., 13:18   #562
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Moj savjet je da u MSI Afterburneru samo staviš power limit na 120% i dobit ćeš još cca. 100MHz na boostu
Hvala ti na savjetu Smartic. To je zato da boost clock ide jos vise, buduci da temperaturom i brzinom venta ima jos prostora?

Inace, i ovako mi j sve sto igram na 1440p i 60hz na max postavkama zakucano na 60fps.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline  
Staro 31.12.2017., 14:57   #563
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Hvala ti na savjetu Smartic. To je zato da boost clock ide jos vise, buduci da temperaturom i brzinom venta ima jos prostora?

Inace, i ovako mi j sve sto igram na 1440p i 60hz na max postavkama zakucano na 60fps.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Moj savjet je da ništa ne diraš i da uopće ne instaliraš msi afterburner.
Skini si HW monitor i ostavi ga u pozadini pa vidi koliko ti kartica najviše boost-a.
Dobro si onda prošal u SM,nitko te nije opljačkal,nisu ti uvalili vešmašinu itd.,inače bi ja bil kriv.
fAg je offline  
Staro 01.01.2018., 17:01   #564
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Zašto ne afterburner?
Mommistake je offline  
Staro 01.01.2018., 17:50   #565
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zašto ne afterburner?
U smislu da nema uopće potrebe overklokirat karticu.Ionako mu boost-a više nego je po specifikacijama.Šta bi mu donio 100MHz veći boost kad mu je i ovako sve zakucano na 60fps? Uvijek se postavke u igrama mogu malo smanjit bez gubitka na kvaliteti prikaza(npr. AA u slučaju njegovog monitora) ako igra nejde glatko u 60.
fAg je offline  
Staro 01.01.2018., 19:20   #566
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
U smislu da nema uopće potrebe overklokirat karticu.Ionako mu boost-a više nego je po specifikacijama.Šta bi mu donio 100MHz veći boost kad mu je i ovako sve zakucano na 60fps? Uvijek se postavke u igrama mogu malo smanjit bez gubitka na kvaliteti prikaza(npr. AA u slučaju njegovog monitora) ako igra nejde glatko u 60.
Treba ti za undervoltat ju, dobijes i bolje performanse i bolju temperaturu..
ansha je offline  
Staro 01.01.2018., 21:39   #567
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
U smislu da nema uopće potrebe overklokirat karticu.Ionako mu boost-a više nego je po specifikacijama.Šta bi mu donio 100MHz veći boost kad mu je i ovako sve zakucano na 60fps? Uvijek se postavke u igrama mogu malo smanjit bez gubitka na kvaliteti prikaza(npr. AA u slučaju njegovog monitora) ako igra nejde glatko u 60.
Ne vidim zašto bi netko smanjivao detalje da dobi lockano 60 fps-a, ako ne treba. Ako mu taj afterburner clock da tih dodatnih 3-7 FPS-a, da bude lockano na 60 fps-a, zašto ne.
Mommistake je offline  
Staro 01.01.2018., 21:44   #568
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne vidim zašto bi netko smanjivao detalje da dobi lockano 60 fps-a, ako ne treba. Ako mu taj afterburner clock da tih dodatnih 3-7 FPS-a, da bude lockano na 60 fps-a, zašto ne.
Nisam znao da je ta 1080 tako slaba,onda neka i overklokira.
fAg je offline  
Staro 01.01.2018., 21:58   #569
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa nije slaba, ali ima igara koje jedu i dvije takve, ne zbog zahtjevnosti, nego zbog neoptimiziranosti. Pogotovo u 1440p/4k.
Mommistake je offline  
Staro 02.01.2018., 13:33   #570
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Hvala vam na savjetima oko podizanja performansi, ali time ću se igrati kad bude potrebno. Trenutno su najzahtjevnije igre koje igram Darks Souls III, modani STALKER i Talos principle Road to Gehenna haha. Čitaj: piece of cake.
piydek je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na