Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2017., 12:32   #781
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Zajebancija, dasta... Napravili su 5 kartica i sad glume nestasicu i veliku potraznju... A ne znam ko bi pri zdravoj pameti uzeo Vegu po ovim cijenama...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 12:50   #782
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Zajebancija, dasta... Napravili su 5 kartica i sad glume nestasicu i veliku potraznju... A ne znam ko bi pri zdravoj pameti uzeo Vegu po ovim cijenama...
Pa u USA su i skuplje

http://www.ebay.com/itm/Sapphire-Rad...-/332345223788
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 14:30   #783
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To nitko ne kupuje, kao gtx 1060-ke i rx 580-ke po 4k kn u nasim ducanima...

Vege jos nema u vecim kolicinama pa predstavljaju nedostatak ponude kao veliku potraznju...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 14:52   #784
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ali i tko i tih, kao što sam kažeš, ajmo reći par stotina (ako i toliko) primjeraka worldwide kupi?
Neisplative za gaming, neisplative i za mining koliko sam shvatio. Još referentni blowerići za nenormalne cijene... kom to treba?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 19:10   #785
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Stevo dobio V64 i vodenu, dosad najveći benchmark session na 32 igre

https://www.techspot.com/review/1476...adeon-vega-64/

odnosno na yt kanalu samo 1440p https://www.youtube.com/watch?v=zfLuJajkwcY
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 20:57   #786
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
http://www.guru3d.com/news-story/amd...l-october.html



Uvijek sam smatrao INTEL kao firmu koja svoje kupce smatra magarcima, ali ova lakrdija i paper launch Vege u kolovozu i 14 proizvedenih primjeraka s cijenom od 1000+ USD diže AMD na tron.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 21:06   #787
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bilo je ocekivano da ce ih biti jako malo proizvedeno. Situacija je jos gora nego sto je bila s Fury X. Sad prije RX kartica dolaze MI i FE, pa za RX sta ostane.
Vjerojatno ce biti jos gora situacija s V56.
Sto se tice cijene, tu je AMD najmanje kriv. Distributeri iskoristavaju priliku i dizu cijene.
Ali svejedno jako lose vrijeme za gaming kartice od AMD-a, RX 500 serija se jos nije vratila u normalne okvire, Vega nedostupna i preskupa, nema nikakvog izbora.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 21:32   #788
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
..., nema nikakvog izbora.
ja sam danas "narucio" 7850 1gb tu preko foruma, čekam slijedeći tjedan da mi dođe

trenutno je vrijeme za mjenjanje proca, a ne grafe..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 21:33   #789
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
A kao launch je odogođen sa negdje 6 mjeseca zbog "gomilanja zaliha"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 22:25   #790
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
http://www.guru3d.com/news-story/amd...l-october.html



Uvijek sam smatrao INTEL kao firmu koja svoje kupce smatra magarcima, ali ova lakrdija i paper launch Vege u kolovozu i 14 proizvedenih primjeraka s cijenom od 1000+ USD diže AMD na tron.
Upravo tako.
Služenje inelovskim forama je daleko od maksime osnivača AMDa, "people first money will follow"
Potezi AMDa sa Vegom su gadljivi.
Preskupi poluproizvod. Raju treba sutnut nogom u guzicu i raspustit izmisljotinu zvanu RTG.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 22:54   #791
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ma probali su OCat fiji , al im nije uspjelo.
Ja sam i dalje uvjeren da je ovo medjuproizvod jer se i vidi po hrpi sličnostima s fijiem da to nije nova generacija nego gcn na kraju svog puta.
Navi bi moglo biti to što svi čekamo.
A to ćemo vidjeti kad vidimo arhitekturu Navija.
Ako bude fejlao s drugom arhitekturom onda je radeon u problemima. Ali poprilično sam uvjeren da ako bude nova arhitektura da ce biti odmak od ovog čudnog proizvoda.
Ako navi bude inačica fijia, onda ću se pitat koji K oni tamo rade i onda smo svi naJ
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 22:59   #792
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovo je istinito, iz onog TPU linka kojeg je xulos stavio

Citiraj:
There is another option AMD can try, in our opinion. It can re-launch RX Vega 64 and RX Vega 56 as new SKUs which come with crippled cypto-currency mining abilities (a special BIOS or something driver-level, or even something at the silicon-level), and discontinue the RX Vega 56 and RX Vega 64. The new SKUs could be clearly advertised as not being meant for crypto-currency mining (so as to deter false-marketing lawsuits). This is important for AMD, because the Radeon brand is under threat.

The more overpriced Radeon cards end up in the hands of miners, the fewer cards end up in the hands of gamers at the prices AMD promised; and conversely the lesser game developers are inclined to optimize their games for AMD Radeon, because fewer gamers use Radeon. NVIDIA can accelerate brand Radeon's demise by doubling down on game developer relations and pushing the next-generation of Game Works
.
AMD-u je možda u ovome trenutku svejedno dali će prodati gpu gamerima ili minerima, ali je to banana za budućnost

Što se tiče navia - nisam siguran dali je i to baš to, a još treba uzet u obzir i da je to dalek proizvod tj. da je vega za dvije sezone. Gpu se ne furaju dugo kao procesori, mogu otić u 3pm za dvije sezone sa marketshareaom u gaming konfiguracijama

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.08.2017. u 23:04.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 23:14   #793
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ako im je vega za dvije sezone onda jbga. Pisi kuci propalo. Osiđ ako neke gddr5 inacice ne izbace, koje bi mogle biti zanimljive i jeftinije i lakse za proizvodnju.

Nadam se da će nvidija podržat makar freesync u skorijim inačicama uh, pokopali bi radeone amdovim oruzjem
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 25.08.2017. u 23:23.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 23:18   #794
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To bi bio "zadnji" čavao u lijes za AMD
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 00:00   #795
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo što je gaminga bilo-i-bit-će kategorija kao neko stabilno tržište, a majning je onak odi-mi-dođi-mi trend.

trebat će biti jako pametni tu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 09:55   #796
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Je odi mi dodji mi, slazem se, ali zbog njih ti vec par mj nemozes ni 1080 ti kupiti a ne birati grafu. Amd je u pat poziciji zbog vege jer je nema, nezna se jos kako majna, skupa je u startu a bit ce jos skuplja ako ovi lesinari skuze da majna dobro. Ali sto ako se ne pokaze ? Ljudi ce za par tih mega gigag hasis rateova prec na nvidiiu i cao daci, igrat cemo se na gtx 580 kama koje uspijes iskopat iz naftalina.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 10:42   #797
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Znači gejming pada u drugi plan, sad je majning aktualan..
Grafe polako dobivaju novo značenje. Ponuda Vegi je mršava, a cijene lete gore..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 10:58   #798
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jos malo sranja... ovo ce stvarno ispast fijasko
AMD RX Vega Supply Issues to Persist At Least Until October - Digitimes
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 11:08   #799
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Fijasko je otpočetka. Kao i fuji.
Jedna nvidija si je mogla dozvoliti fermi jer je držala bar 50 posto trzista tada. Uz bitnu razliku fermi je bio samo 6 mj kašnjenja i brži od konkurencije.

Vega je sporija, teže ju proizvesti u velikim kolicinama, neisplatljiva.....

Zajebana situacija. Imati skup proizvod koji konkurira jeftinom u proizvodnji.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 11:33   #800
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
čitam malo ovaj stari članak http://www.tweaktown.com/news/55875/...ram/index.html

i pokusavam zamisliti neku buducnost.. i ne mogu se prestat čuditi:
*dakle dual vega 10? eeek bolje ne..
*vega 20 u 2018/2019, kao manji proizvodni proces, manja potrosnja a donosi i još veće taktove , možda da je 2017 bi bila i zanimljiva
-e sad nesto ce petljat sa shaderima i kao bit će više od duplo jača gledano TFLOPse od vege 10 , hm.. e sad tu piše izlazak početak 2018, a ja bih rekao od danas možda godinu dana ili čak i više.. ali nekako se nadam da već duže vrijeme rade na vega 20 čipu, i ako dođe prije nego kasnije, i ako bude toliko efikasan, možda i prebace makar pascal i 1080 Ti u smislu snage uz takvu potrošnju , i iako znamo da nvidija ima spremnu voltu i sta ti ja znam, ipak će radeon onda držati neki korak jedne generacije.. bolje nego kako sad izgleda stvar.
*navi tko će ga toliko daleko nagađat , dolazi 2019 i kao to je ono pravo sto se čeka.. makar najavljuju nekakvu skalabilnost, što valjda znači i manje grafe i full range grafi, a ne samo high end kao sada sto je isto promašaj.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 26.08.2017. u 11:44.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 13:04   #801
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Vega je dobar workstation gpu za kojeg amd nema love(kao nvidia) da posebno ide dizajnirati mem.kontroler i prebacit ga sa hbm na gddr5 za gaming(bar ne u pocetnoj fazi)
Mislim da im nije problem u yieldovima za gpu koliko je u hbm-u problem na koji nemreju utjecati.
Ja da imam takvu situaciju isto bi forsao trziste na kojem mogu vise zaraditi, grijeh amd je marketing koji se zaspanao, a supply vege odnosno hbm2 ga nije mogao popratiti. Rtg nece propasti nebudir naivni, to sto se gameri placu je njima onak mozda 5/10% profita
Da su sa marketingom sjebali jesu, vjerojatno nisu bili svjesni pred god.dana da ce ponovno upasti u probleme zbog hbm2, pogledajte samo kako su hynix i zamzung pomicali datume i brzine zadnjih god.dana.
Inace da je hbm2 isao na brzine koje su pocetno bile najavljivane nebi 1080ti bila toliko daleko kako je sad
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 13:20   #802
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
The Cost of HBM2 vs. GDDR5 & Why AMD Had to Use It
Citiraj:
There are reasons that AMD went with HBM2, of course – we’ll talk about those later in the content. A lot of folks have asked why AMD can’t “just” use GDDR5 with Vega instead of HBM2, thinking that you just swap modules, but there are complications that make this impossible without a redesign of the memory controller. Vega is also bandwidth-starved to a point of complication, which we’ll walk through momentarily. Let’s start with HBM2 and interposer pricing, as that’s what we’re most confident in. Speaking with David Kanter of Real World Tech, the analyst who broke news on Maxwell’s tile-based rasterization and who previously worked at Microprocessor Report, we received the following estimate: “The HBM2 memory is probably around $150, and the interposer and packaging should be $25.”

We later compared this estimate with early rumors of HBM2 pricing and word from four vendors who spoke with GamersNexus independently, all of which were within $5-$10 of each other and Kanter’s estimate. Regardless, we’re at about $150 on HBM2 and $25 on the interposer, putting us around $175 cost for the memory system. Ignoring GPU cost and cost of less significant components, like the VRM and cooler, we’re at $100-$130 more than 8GB of GDDR5 cost to build. This comes down to architectural decisions made years ago by AMD, which are most readily solved for with HBM2, as HBM2 provides greater bandwidth per watt than GDDR5. HBM is effectively a necessity to make Vega at least somewhat power efficient while keeping the higher memory bandwidth. Imagine Vega 56, 64, or FE drawing an additional 70-100W – the world wouldn’t have it, and it’d be among the hottest cards since the GTX 480 or R9 290X.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 14:25   #803
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
HBM2 je brži, ali zahtijeva drugačije programiranje...ima visoke latencije i ogromnu širinu sabirnice, znači pogoduje mu prijenos ogromnih količina podataka u jednom komadu,
a ne puno sitnih "komadića", a GDDR5 je donekle obrnuto...i njemu odgovara prijenos velikuh blokova, ali nema toliki bottleneck ako se prenosi puno malih blokova

AMD vjerojatno ide na kartu korištenja HBM2 u konzolama, pa računa da će se engine-i sa konzola portati na PC zadržavši optimizacije za HBM2...ali očito su se preračunali
u timingu, tj kad će se to desiti (a vjerojatno i Nvidia baci koji dolar developerima da bolje prilagode za njih jer to sebi mogu priuštiti, a AMD, bar do sada, nije mogao)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 15:26   #804
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
HBM=RAMBUS, naravno mislim na trzisni ''uspijeh''
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 15:32   #805
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ovo pokazuje koliko je Vega zapravo (ne)efikasna arhitektura. Između ostalog prisiljeni su koristiti iznimno skupi HBM2 sklop, da potrošnju ionako rastrošne kartice dovedu u koliko-toliko "podnošljivo" stanje. ~175$ za HBM2 na ~399/499$ karticama + dodatno divlje cijene radi kriptovaluta + trenutno samo jedan proizvođač/dobavljač za HBM2. Možda ne bi bilo loše da su izdali samo pro/workstation kartice, jer Vega nakon godinu i pol kašnjenja nema desktop-gaming/mining računicu kak-god da se okrene.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 16:04   #806
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Trebali su otkazat ovaj užas od Vege o pauzirat do Navi.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 16:14   #807
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kao da će to napraviti ikakvu razliku

fury bi trebao biti dobar negdje sada, vega će biti dobra 2020e i tak... iz poraza u poraz do konačne pobjede
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 16:18   #808
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kao da će to napraviti ikakvu razliku

fury bi trebao biti dobar negdje sada, vega će biti dobra 2020e i tak... iz poraza u poraz do konačne pobjede
Barem su uspjeli na CPU planu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 16:22   #809
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2017., 16:24   #810
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, fakat su uzburkali tržište i to pozitivno... oke dječje bolesti i to na stranu, ali je problem što to nije amd + ati, nego je to sve skupa amd.

kako će se nositi sa ovim major kiksom - vidjet ćemo, jer mislim da čak ni najzagriženiji atijevci neće dati pare za ovo... nešto...
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na