Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2013., 19:02   #1
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Legalizacija bespravne gradnje (objekata)

Pozdrav ljudi...

Kako na forumu nije još otvorena slična tema, odlučih ja otvoriti jednu.

Buduci da je trenutno ova tema jako aktualna i ljudi imaju dosta pitanja vezano za istu, budite slobodni ovdje napisati Vaša iskustva vezana za legalizaciju bespravne gradnje.

Buduci da sam i sam u toj bramši, a vjerujem da ih na forumu ima još, pokusati cu vam pomoci ako budem mogao. Za neka konkretna pitanja, slobodno posaljite i PM.

Inače, tema je authorized by tor.
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 20:25   #2
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Ja legaliziram trenutno garažu i kuću i ispalo me 17000 kn, krv ti jebem.
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2013., 21:33   #3
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Sta te točno ispalo 17 000kn? Tehnička dokumentacija?
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 21:35   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja legaliziram trenutno garažu i kuću i ispalo me 17000 kn, krv ti jebem.
Sve je dobro dok ti nije lakše reć cifru u eurima, vjeruj
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:17   #5
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Auuuuuuuu Puuuuuuupooooo, pa radiš li ti išta legalno?
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:19   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja narano sve, zbog "dobrih" komšija, al znam neke koji se sad gadno frču kad treba cifru izvalit.



Da nebude totalni off, što se same legalizacije tiče, izuzev ovog dijela što će neke općine i gradovi pobrat masne doprinose uz kaznu (dok će kod nekih to biti simbolična cifra) je ta što će se ovim moći legalizirat dosta stvari koje se inače nebi dobile dozvolu nikako.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 23:24   #7
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da nebude totalni off, što se same legalizacije tiče, izuzev ovog dijela što će neke općine i gradovi pobrat masne doprinose uz kaznu (dok će kod nekih to biti simbolična cifra) je ta što će se ovim moći legalizirat dosta stvari koje se inače nebi dobile dozvolu nikako.
Eh, da je Rojs počekao sa rušenjem onih vikendica sad bi ih mogao legalizirati komotno
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 05:59   #8
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Dobra tema.
Ja tek nedugo saznao da je jedna nekretnina čiju sam tećinu naslijedio nelegalna. Kuća je proširena i dignut je kat, pokraj toga garaža i šupa. Sad još moram ići istraživati koliko će nas to koštati. Kako uopće određuju te cifre koje moraš platiti, ima neki algoritam?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 06:37   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Troškova i papirologije ima k'o u priči - geodeti, brdo raznih taksi, izrada elaborata,...
'Kazna' se određuje na osnovu kubature (m3) koju imaju nelegalno sagrađeni dijelovi. Nakon što ovlaštena osoba utvrdi kubaturu, jedinica lokalne samouprave izračuna 'kaznu'. Kako se računa? Postoje tablice - do 300 m3 - 4kn/m3, 300-xy m3- 10kn/m3,.... Npr. za objekat od 1.000m3, imaš 300x4kn+700x10kn tj. 8.200kn. U slučaju jednokratne uplate, daje se 25% popusta. Taj popust vrijedi 30 dana od trenutka zaprimanja Rješenja o kazni.
Najbitiije - rok za pokretanje postupka legalizacije je 30.06.2013. Čak i ako nemate potpunu potrebnu dokumentaciju - predajte zahtjev za legalizaciju. Dokumentaciju ćete lako kasnije nadopuniti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 07:22   #10
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Evo i mene iz branše :-) pa pitajte kaj treba.

BTW, budući da lokalna sama određuje cijene, oni su si zamislili i da sami određuju pravila.
Npr. KC ne prima prazne zahtjeve prije 15.6., razlika u tumačenju zakona između grada i županije ima kolko oćeš.
Samo to dovoljno govori kak se kod nas pišu zakoni.

U Biogradu referentica ni neće primati zahtjeve jer: "A gdi bi ja još 4 godine to odrađivala". :-D

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja legaliziram trenutno garažu i kuću i ispalo me 17000 kn, krv ti jebem.
Da, neka firma iz Zagreba (bili su na TV, nemrem se setiti kak se zovu) dala ponudu za poljoprivredne objekte 20k kn.
Mi obavili to za 2k. Sve skupa možda 4 sata posla sa izlaskom na teren.
Ima tak bezobraznih ljudi da nemoguće. Još da Todoriću tak naplate - OK, al sirotinji koja živi od poljoprivrede ...

Zadnje izmijenjeno od: ZOX. 18.04.2013. u 07:34.
ZOX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2013., 08:15   #11
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja legaliziram trenutno garažu i kuću i ispalo me 17000 kn, krv ti jebem.
Zamisli da sad krećeš graditi kuću i garažu legalnim putem...cifra koju bi platio da još nisi temelje počeo kopati bila bi jedno 3,4 puta veća od tih 17k kuna...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 08:18   #12
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Da, da, cijene dosta variraju, pa se je dobro ipak malo raspitati prije nego li se uđe u postupak. Do 30.6. se predaje zahtjev, kasnije se isti dopunjava potrebnim tehničkim dokumentacijama, kako ko bude u mogućnosti.

Nekakve okvirne cijene geodetskih i arhitektonskih usluga u Zagrebu su sljedece:

Geodetske izmedu 2000-3000kn - cijena ovisi o kolicini objekata na parceli i sl., ne o kvadratnim metrima. Neki rade i za 1500kn, ali sa vrpcom iz bauhausa i docrtavanjem na DKP, sto i nije neki način... Ali sta ces, grabe na principu što više, to bolje.

Arhitekti su cca. 3-5€ po kvadratu, s tim da ima i nekih koji imaju fiksnu cijenu bez obzira na kvadraturu, pa tako recimo rade za 5500-6000kn imali vi 200 ili 600 kvadrata. To si svatko sam otprilike izračuna, pa vidi sto mu se vise isplati.
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 08:27   #13
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
pričajte mi. Neki posjed na Rabu na djelu otoka za koji jedva znam da postoji gdje je moj pra-pradjed čuvao ovce.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 13:15   #14
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Joj, legalizacija
To me ceka, a nikako...

Zna li mozda netko, pouzdano, sta ce biti s onima koji nelegaliziraju, jer mislim da ce biti i takvih hrpa poslje zacrtanog datuma, nekazem da cu i ja biti medju njim, ali nikad se nezna ?
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:00   #15
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Sta se bunite, u vecini gradova/opcina je sad jeftinije nego sto je legalnim putem i po pravilima. Sad je berba kod Arhitekata i Geodeta a ovi u katastrima i slicno rade ko nikad dosad pa su ljuti i nadr..ni tak da treba se naoruzati i zivcima .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:08   #16
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Joj, legalizacija
To me ceka, a nikako...

Zna li mozda netko, pouzdano, sta ce biti s onima koji nelegaliziraju, jer mislim da ce biti i takvih hrpa poslje zacrtanog datuma, nekazem da cu i ja biti medju njim, ali nikad se nezna ?
To ti ne zna nitko pa valjda ni ovi na vlasti. Npr. u Sloveniji je nakon legalizacije navodno ostalo 20.000 objekata nelegalnih.
Mislim da neće rušiti nikome tko je u građevinskoj zoni a predviđam da će nelegalni imati problema oko nasljeđivanja objekta, nemogućnost prodaje a tu je i život u strahu od mogućeg rušenja. Npr. susjed te tuži za nešto oko posjeda i eto problema jer nemaš legalni objekt.

Ali tko zna, možda na kraju oni koji se ogluše prođu i najbolje ako se ipak odluče produžiti rok.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sta se bunite, u vecini gradova/opcina je sad jeftinije nego sto je legalnim putem i po pravilima. Sad je berba kod Arhitekata i Geodeta a ovi u katastrima i slicno rade ko nikad dosad pa su ljuti i nadr..ni tak da treba se naoruzati i zivcima .
Jeftijije je ali je i dalje užasno skupo , pogotovo komunalan naknada u većini gradova. I ovako "jeftinije" skuplje je nego u državama u okruženju. Npr. u Sloveniji su kuće izgrađene do 93. praktički legelizirane za sitnu lovu, u Srbiji je sve za 200 eura, Mađari su imali jeftinije itd. barem po onome što sam uspio pročitati.
Legalni i pošteni graditelji su prošli najgore jer su ih ogulili do kosti a nelegalni i dalje plaćaju skupo.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 18.04.2013. u 14:16.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:23   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Legalni i pošteni graditelji su prošli najgore jer su ih ogulili do kosti a nelegalni i dalje plaćaju skupo.
Ja sam za kucu i kansije garazu platio sve po punoj cijeni prije 7 i 3 godine a sad u mojoj opcini komunalni doprinos sa 25kn/m3 smanjuju na 1kn/m3 i lupe kaznu 500kn, Kako je to pravedno i OK neznam samo znam da sam ja platio puno vise i nisam mogo gradit kako ja hocu nego kako oni dozvoljavaju da bi uopce dobio papire a sad mos legalizira ti ono sto je bilo nemoguce urbanistickim planom (i dalje je) smao zato sto vladajucima flai para pa je "daj sta das" samo da uzmu pare pa sad mozemo pricat sto je bolje .

Tkao da SVI ovi nelegalci sto sad kukaju trebajud a se pokriju usima i budu tiho jer su(ce) odlicno prosli .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:24   #18
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ajd kad se već pokrenulo, može li mi tko reći kolko mali odnosno veliki
mogu biti objekti za koje ne treba dozvola? Imam neki stari svinjac koji se
ne koristi godinama, zidani je, ima možda 10ak m^2.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:40   #19
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ajd kad se već pokrenulo, može li mi tko reći kolko mali odnosno veliki
mogu biti objekti za koje ne treba dozvola? Imam neki stari svinjac koji se
ne koristi godinama, zidani je, ima možda 10ak m^2.
Za pomoćne objekte do 50 kvadrata i jedne etaže ne trebas tehničku dokumentaciju. Naravno, ukoliko je glavna zgrada u potpunosti legalna. U takvom slučaju vadis kopije plana u katastru i ucrtas si ih na kopiju i tako predajes. Mislim da je kazna za to nekih 500kn.
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:46   #20
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Za pocetak, moze li netko napisati kratki turtorial iliti "walkthrough" kroz legalizaciju.
Gdje najbolje poceti, kako uopce utvrditi dali je objekt legalan ili ne.

Evo moja prica ukratko i ono sto znadem:
Mi pravili kucu u Bizovcu, legalno, i imali stan u OS u kojem smo zivili, za njega neznam jel legalan
Uglavnom, kako se priblizavao trenutak zavrsavanja kuce i selidbe iz OS u Bizovac nikome se nije vise svidjela ideja. Kucu prodali, a i stan i kupili kucu u Osijeku. Bjese to prije nekih 15 godina. Placen je uredno porez za kupovinu nekretnine, sjecam se ko jucer kad je dosao ciko procjenjitelj i obilazio sve zivo i nezivo. I kuca je trenutno na mojim roditeljima.

E sad, mi pojma nemamo jeli legalna ili ne, sigurno da legalna nije cijela, ali jedan dio bi mogao biti. Naime imamo neke nacrte, projektnu dokumentaciju, prizemlje i prvi kat su gotovo identicno napravljeni, problem nastaje na drugom katu i potkrovlju, kojeg prema nacrtima ni nema ili je djelomican

Kuca ta u OS je zidana 85 godine, ako se nevaram i nacuo sam da bi ja trebao pitati prijasnjeg vlasnika dali je on to sta platio i kada odprilike, tako da ovi neki u gradu ili gdje mogu pronaci potvrdu o legalizaciji, zapravo placenim tim doprinosima.

Problem je sto nema tog starog vlasnika i neznam gdje sam i di da krenem uopce kopat i ispitivat se, za pocetak

Zadnje izmijenjeno od: Momir. 18.04.2013. u 14:54.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 14:53   #21
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Za pomoćne objekte do 50 kvadrata i jedne etaže ne trebas tehničku dokumentaciju. Naravno, ukoliko je glavna zgrada u potpunosti legalna. U takvom slučaju vadis kopije plana u katastru i ucrtas si ih na kopiju i tako predajes. Mislim da je kazna za to nekih 500kn.
ovisi od odluke lokalne uprave:
npr u kc su priznali samo jedan objekt pa dva pa sad kolko oces.
vise ne mora ni kuca biti legalna za pomocne.

najbolje pitati lokalnog serifa ...

btw, ako svinjac nije zatvoren sa sve 4 strane (npr. nije barem jedan zid do krova ili je dascani) i manji je od 15m2 - moze proci kao nadstresnica, a onda ne treba nista.
raspitaj se prvo u gradu/zupaniji ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:05   #22
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Može a i nemora proći...zna se što je sjenica,nadstrešnica do 15m2, a što drvarna,kotac,ili nešto treće...referent odlučuje
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:15   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Po onome što sam čitao, nelegalni prostori možda postanu vlasništvo RH tj. država se upiše na njih te neće biti moguće iste prodavati ili naslijeđivati.
U svakom slučaju ja bih na vašem mjestu pokušao izbjeći ono možda jer imati posla sa RH je Sizifov posao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:17   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kod nas u općini se mora il bi trebalo legalitirat valjda sve što ima betona u temeljima, pa makar to bili i zabetonirani drveni stupovi za nadstrešnicu. Žalosno je to što za jedan tako masivan obuhvat nisu konkretizirali stvari, jer ovako svi rade po svom nekom nahođenju i čitanju zakona.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:23   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Žalosno je i da svaki katastar/gruntovnica/sud tumači zakon kako njemu odgovara. Kod mene bez vlasničkog lista ne možeš praktički ništa dok u Rijeci ne treba jer ga imaju u bazi. Naravno da ga imaju i u bazi kod mene, ali ti svejedno moraš gubiti vrijeme na šalteru i pljunuti 20kn za biljege.
A i radno vrijeme im je ludilo. Zapravo, više vrijeme za marende. Katastar 11-11.30, gruntovnica 11.30-12, urbanizam 12-12.30h. Jedan dan sam bio takve 'sreće' da sam uhvatio sve 3 marende u šutu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 16:50   #26
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Jedno pitanje : otvorim svoju česticu na www.geoportal.dgu.hr i oba objekta su označena na aero-snimci. Kuća je građena s dozvolom za građenje 1952. godine a pripadajući gospodarski objekt je građen prije 1968. tako da su oba objekta papirnato čista.
No, ja sam staru kuću srušio jer se već počela sama urušavati te na njenom mjestu postavio novu montažnu u otprilike istim, čak i nešto manjim gabaritima, naravno ne tražeći za to ikakve dozvole. Po zakonu je za staru hižu trebalo napraviti elaborat i tražiti dozvolu za rušenje.
Zanima me što znače oznake objekata na geoportalu? Znači li to da su objekti legalni ?
Provjerivši česticu u katastru i gruntovnici online, na oba se dokumenta spominje kuća i gospodarski objekt kao i njihova kvadratura.
Znači li to da nije potrebno legalizirati?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 16:54   #27
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Jel se treba legalizirati balkon koji je zatvoren, pretvoren u stambeni prostor (ormari, kauc(krevet)) ali nije nist rušeno ni dirano, vec su ostala i staklena balkonska vrata?
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 21:17   #28
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Jel se treba legalizirati balkon koji je zatvoren, pretvoren u stambeni prostor (ormari, kauc(krevet)) ali nije nist rušeno ni dirano, vec su ostala i staklena balkonska vrata?

Apsolutno, promijenjeni su gabariti stambenog prostora. Kada bi balkon i dalje imao funkciju balkona (čak i da je zatvoren), onda ne bi morao. Ali ti si izvršio prenamjenu prostora.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 21:22   #29
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Apsolutno, promijenjeni su gabariti stambenog prostora. Kada bi balkon i dalje imao funkciju balkona (čak i da je zatvoren), onda ne bi morao. Ali ti si izvršio prenamjenu prostora.
Tako je, kako ce ti drzava naplatiti vise komunalija i ostlaih nameta ako ne zaracunaju vecu kvadraturu/kubikazu, i pricuv aza zgradu i sve gluposti sto se racunaju po kvadratu ili kubiku .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 09:19   #30
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Po onome što sam čitao, nelegalni prostori možda postanu vlasništvo RH tj. država se upiše na njih te neće biti moguće iste prodavati ili naslijeđivati.
U svakom slučaju ja bih na vašem mjestu pokušao izbjeći ono možda jer imati posla sa RH je Sizifov posao.
Gdje si to pročitao?
Nelegalne objekte nemožeš ni danas prodati na legalan način...tj. možeš onome tko te ne pita za čiste papire.
Izvlaštenje kao ustavna kategorija pozna zadiranje u privatno vlasništvo uz naknadu i to samo kada je u pitanju državni interes...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na