Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2016., 12:40   #1471
5rich
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 28
Pozdrav imam jiayu g4s i zeljela bih staviti novi rom na njega. Problem je u tome što je moj stara verzija 1gb/8gb memorije, a ovi romovi koje sam gledala su pretežito za onaj model od 2 gb.
Zanima me da li je važno koji je model jer nigdje nisam baš isklučivo našla custom rom za moj model.
Pa ako bi netko mogao stavit provjereni rom za taj model.
Hvala
5rich je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 20:31   #1472
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Škicni temu Kineski mobiteli. Ima tamo ekipe koja će ti pomoći.
Što se romova tiče, imao sam G4C... nije bilo sreće u tome. Al ti vidi.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2016., 17:32   #1473
5rich
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 28
Hvala na promptnom odgovoru budem tamo pitala.
5rich je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 21:46   #1474
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
Nije mi uopce bitno napraviti factory reset. Znam ga napraviti. Nego me samo zanima kako je moguce da nakon 2 factory reseta ostanu slike u mobitelu
Zato jer iz nekog razloga nece. Udji u stock recovery i napravi factory/data reset. Tako sam ja rijesio na sgs2.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 18:14   #1475
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Imam pitanje vezano uz jezik, naime kupio majci Moto E (2nd gen) i postavljam joj account itd. I skuzio da zapravo nema hrvatskog jezika!? Slovenski bas ne prica.... Update na 5.0.2. je vec napravljeno.
Ja uvijek koristim engleski pa to zapravo nisam nikada ni uocio. A cini mi se da Samsung on sestre je na hrvatski??
Znati li dali mogu nekako postaviti hrvatski jezik?
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 20:10   #1476
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Probaj onu aplikaciju morelocale2.
Ona bi trebala pomoc jer s njom mozete instalirati jezike bez ikakvih problema.
ako ni to ne pomogne treba mijenjati rom.

mod: neću te više opominjat da koristiš točke i zareze

Zadnje izmijenjeno od: xXTheLuka1998xX. 13.03.2016. u 10:36. Razlog: osnove gramatike
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 09:46   #1477
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
OK thx, idem isprobati tu aplikaciju.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 10:47   #1478
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Isprike adminu!
Već sam prethodno naveo da brzo pišem,svakako ću nastojati popraviti svoje pismeno izražavanje.
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 16:11   #1479
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Moze mala pomoc, trebamo bi napraviti factory reset svoga LG G2 ali bi prije toga htio napraviti backup sms-ova, zabiljeske u kalendaru i slicno, ali ono najbitnije listu wifi mreza i njihove passworde. Skinio sam neku app "backup your mobile" on mi napravi backup ali uopce ne mogu na uredaju naci taj backup da ga prebacim na komp preko usb-a. Ima tko kakav drugi nacin? Dakle najvazniji su mi lista wifi mreza koje su mi spremljenje.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2016., 09:02   #1480
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Jednostavno sve sinkroniziras s google accountom. Ili imas opciju Lg backup,ali nisam siguran jel prebacuje i wifi passworde.
L31 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2016., 09:46   #1481
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Jelly Bean 4.1.1. na Htc desire X, on u sebi blokira Open WiFi mreze, i nema u svojim postakama ( ovim vidljivim mogucnost da se odabre trust open networks).

Ima li mogucnosti da se to bez rootanja rijesi jer me beskrajno zivicra kad sam izvan HR da nemrem korsiti hotspotove. Mob se poveze ali nema protoka podataka tj. pristupa internetu.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2016., 12:13   #1482
spyffs
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
imam cubot x6 i sada, nakon 2 mj prestao je očitavati karticu tj. očitava karticu ali nema signala
imate li neki savjet?
spyffs je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2016., 13:00   #1483
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Koju karticu? SIM? Jesi probao koju drugu karticu? Gdje je kupljen?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2016., 13:06   #1484
spyffs
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
da SIM kartica, pokusao sam i sa drugim karticama ali isto tako
kupio sam ga preko comebuy novi, ali samo mj dana daju garanciju
spyffs je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2016., 13:44   #1485
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ja sam imao isto tako problem s ne ucitavanjem SIM na motoroli. Problem kod mene je bio u Baseband tj. Radio koji nekako bio kompromitiran. Nakon flashanja istog ROM-a sve sljaka normalno.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 16:49   #1486
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 19:13   #1487
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ovako, imam problem sa zeninim cubot one-om.... naime trojanci i softver se sam instalirava, lookout sve fino pusta ko da user instalirava, trojance isto ne moze maknut, kaze da nema dopustenje... dal je hackan google racun ili je nest drugo u pitanju?

edit: uspio sam nekako instalirati malwarebytes i nasao je 4 fajla... 2 je uspio obrisati a 2 kaze deinstalacija neuspjesna... kaj dalje?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 25.03.2016. u 20:31.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 13:06   #1488
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
fala sta ste se svi strgali od pomoci.

napisat cu kak sam rjesio problem i sta je tocno bilo, mozda pomogne jos nekom...

trojanci su se prikazivali kao sistemski fajlovi rom-a i bilo ih je nemoguce uninstalirati ili obrisati bilo kojim programom. sljedeci cilj mi je bio rootati mobitel, to sam rjesio king root-om, a onda ga zamijeniti superSU-me-om, al me tu nekaj zezalo, pa sam presao na flashanje custom recoverya, to sam rjesio preko aplikacije flashify, nakon toga instaliravanje MIUI-ja i sad je vise manje sve ok (root je ostao, superSU radi), jos rjesavam neke macje bolesti sa romom, al je puno bolji od stock roma za cubot one. prvo je zezala android tipkovnica, stalno je bacala errore, makar sam odabrao xperia tipkovnicu kao zadanu tipkovnicu.
onda sam u opcijama od android tipkovnice iskljucio sve sta je bilo oznaceno kvacicom i iskljucio text prediction i prestalo je bacat error. trenutno me muci sta mi ne radi google play, makar sam apdejtao na zadnju verziju preko apk-a. mislim da fali google services i da ga to zeza.

i zadnji problem koji mi je ostao je kak prebacit da SVE na mobitelu umjesto na sd micro karticu, sprema na internu memoriju. jer je rom po difoltu prazan, ima samo jednu melodiju za pozive, jednu za poruke i ostale notifikacije. ak se hoce instalirati bilo sta drugo,skida se s neta i odma baca da nema gdje sejvat jer nema sd micro kartice.

trazio sam u opcijama i zasad jos nisam uspio naci kak to prebacit.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 14:45   #1489
Mate_zg
Premium
Moj komp
 
Mate_zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Molim pomoć.Ovako imam Lenovo x2Vibe zadovoljan sam sa njim al problem je kada se spojim na Internet preko operatera "Tomato" ne mogu surfati po fejsu,internetu i ne mogu ići na YouTube, a mogu se koristiti sa Viberom,massengerom i igrati online igrice dok sam spojen preko wirellesa sve šljaka normalno e sad nezz gdje je problem? Malo sam tražio po netu ali nisam našao odgovor.Ako netko zna pomagajteetek sam se počeo služiti smartphonom pa sam noob st ose toga tice
Mate_zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 11:14   #1490
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Google could face new multi-billion dollar fine from EU for Android app bundling

http://www.neowin.net/news/google-co...d-app-bundling
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 09:08   #1491
Marko_mk
Premium
Moj komp
 
Marko_mk's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Od kad sam napravio update na 6.0, redovito mi mobitel ne sprema brojeve. Stavio sam da mi automatski sprema na google, ali jednostavno mi obriše broj iz imenika nakon nekog vremena. Neke brojeve sam morao po 4-5 puta spremiti, da bi mi ostali u imeniku
Ima netko od vas takve probleme?
Marko_mk je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 11:01   #1492
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Imam jedno moža blesavo pitanje, ali nikako da odgonetnem.



Dakle imam Xiaomi Mi4c, rootan je i to flashanjem SuperSU preko TWRP. Skoro sve aplikacije koje trebaju root, kada ih pokrenem, oni traže da im se da root pormission od strane SuperSu.



Ali imam problem s Root explorerom, koji to ne traži. Ako nema rooot, ne mogu mjenjati dopuštenja, kaže mi da su read-only.



Da li netko zna kako ručno dati root persmission aplikaciji Root explorer pomoću SuperSu?
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 12:47   #1493
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Otvori supersu aplikaciju i vidjet ćeš log gdje su ti odobrene aplikacije. Nađi rootexplorer i obriši tu postavku za njega, tako ćeš resetirati onaj popup zahtjev za root (možda si slučajno kliknuo deny i više te nikad ne pita).

Ako na listi ne vidiš root explorer, probaj ući u explorer i klikni na "mount r/w" tipku. To jednostavno mora pitati za root.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:26   #1494
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Nema Root explorera u logu od SuperSu.

Ne vidim gdje je u Root exploreru "mount r/w" tipka. Odem na properties, ali nemam te opcije... MI mozes objasnit kako doci do "mount r/w" tipke?

EDIT: imam besplatnu verziju Root explorera, ne ovu Pro oja se plaća, da nije u tome stvar, makar ne vjerujem..

Zadnje izmijenjeno od: Omar_Tokic. 02.05.2016. u 15:00.
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:38   #1495
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Pozdrav, ima li koja bolja app od Livestream za gledanje tekmi na mobu?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:10   #1496
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Nema Root explorera u logu od SuperSu.

Ne vidim gdje je u Root exploreru "mount r/w" tipka. Odem na properties, ali nemam te opcije... MI mozes objasnit kako doci do "mount r/w" tipke?

EDIT: imam besplatnu verziju Root explorera, ne ovu Pro oja se plaća, da nije u tome stvar, makar ne vjerujem..
Imam pro verziju, nisam išao za tim da ima razlike. Sad instalirao običnu i vidim da app nema nikakve root opcije. Ne možeš čačkati po systemu ni ništa, nema opcija, ne traži root... Probaj es file explorer kao besplatnu alternativu, i u njegovim postavkama upali root opciju. Taj explorer sam nekad koristio i znam da je radio ok.

EDIT: sad vidim da se besplatna varijanta root explorera zove samo "explorer". Ima smisla
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:51   #1497
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Thx na pomoći, stavio sam es file explorer i sve šljaka
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:22   #1498
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Marko_mk Pregled postova
Od kad sam napravio update na 6.0, redovito mi mobitel ne sprema brojeve. Stavio sam da mi automatski sprema na google, ali jednostavno mi obriše broj iz imenika nakon nekog vremena. Neke brojeve sam morao po 4-5 puta spremiti, da bi mi ostali u imeniku
Ima netko od vas takve probleme?
Kod mene ista stvar, samo je android 5.0, lg stock rom. To mi se ponekad desi i zbilja je iritirajuce.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 21:26   #1499
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Dakle imam Xiaomi Mi4c, rootan je i to flashanjem SuperSU preko TWRP. Skoro sve aplikacije koje trebaju root, kada ih pokrenem, oni traže da im se da root pormission od strane SuperSu.
Ali imam problem s Root explorerom, koji to ne traži. Ako nema rooot, ne mogu mjenjati dopuštenja, kaže mi da su read-only.
Da li netko zna kako ručno dati root persmission aplikaciji Root explorer pomoću SuperSu?
Kad sam već u motu, isto pitanje za Greenify? Isto me ne pita SuperSu ništa.. Ali imam u settings od Greenify opciju Working mode > Root/Non Root. Odaberem Root, ali i dalje se ništa ne prikazuje u SuperSu. Da li je to dovoljno, da li će normalno radit?
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 21:57   #1500
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Kad sam već u motu, isto pitanje za Greenify? Isto me ne pita SuperSu ništa.. Ali imam u settings od Greenify opciju Working mode > Root/Non Root. Odaberem Root, ali i dalje se ništa ne prikazuje u SuperSu. Da li je to dovoljno, da li će normalno radit?
Jesi probao rucno pokrenuti greenify preko menua ili widgeta? Mislim da u meniju mora biti nesto kao "greenify now" sto radi force hibernate prije nego ugasis ekran...

Ako mislis da imas problema s rootom mozda da probas root checker app?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na