Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2015., 21:26   #1
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kreativni životopisi

Pozdrav,

jel se možda netko ovdje (ili imam nekog frenda dizajnera) bavi izradom kreativnim životopisa?
Pod kreativni životopisi mislim na dizajn istih

Ili je najbolje skinut/kupit za par $ template na netu i samostalno editirat template i namučit se
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 22:53   #2
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Najbolje je pogledat te "premium" i onda napravit svoj po volji tako da ga pokradeš.

No, šta će ti to? Ako si u poslu di je važna prezentacija onog šta radiš onda rađe sklepaj neki eye candy portfolio.
Iz mog iskustva većini je CV samo pro forme, izvuku iz njega kaj im treba i bok.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2015., 23:14   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
europass se meni kao forma svidio jako. mozes ga i isprintati, mozes navesti tonu osobnosti sto u klasicnom CV-u ne navodis, IMO je pametno napravljen i u formi je.

redovno saljem uz word CV i europass, pogledaj ako nisi do sada o cemu je rijec .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 23:17   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
europass se meni kao forma svidio jako. mozes ga i isprintati, mozes navesti tonu osobnosti sto u klasicnom CV-u ne navodis, IMO je pametno napravljen i u formi je.

redovno saljem uz word CV i europass, pogledaj ako nisi do sada o cemu je rijec .
Također, sumnjam da će bit bolja forma od ovog.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 23:21   #5
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Najbolje je pogledat te "premium" i onda napravit svoj po volji tako da ga pokradeš.

No, šta će ti to? Ako si u poslu di je važna prezentacija onog šta radiš onda rađe sklepaj neki eye candy portfolio.
Iz mog iskustva većini je CV samo pro forme, izvuku iz njega kaj im treba i bok.
Ma radim na nekom projektu pa onda ima svakakve zajebancije, a ovo je jedna od njih.
A tak će vjerojatno i bit. Muku mučit u Photoshopu

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
europass se meni kao forma svidio jako. mozes ga i isprintati, mozes navesti tonu osobnosti sto u klasicnom CV-u ne navodis, IMO je pametno napravljen i u formi je.

redovno saljem uz word CV i europass, pogledaj ako nisi do sada o cemu je rijec .
Europass btw poslodavci najviše mrze. Em je nepregledan, em užasno izgleda. Savjet samo
Rađe sklepaj neki vlastiti, ljepši i u pdf baci. Ako šalješ već često.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 00:11   #6
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Europass nepregledan? Aj to i nekako mogu shvatiti, al da ga poslodavci mrze... Hm. Em ima standardiziranu formu, em se u njemu može navesti sve i svašta bez da se pitaš jel mu tu mjesto, em je isti za sve zemlje, em neka poduzeća traže jedino i isključivo europass
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 00:20   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Europass je koma.

Zadnjih par godina se drzim one-page CV-a, i mislim da je to najbolje rjesenje.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 00:21   #8
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Europass nepregledan? Aj to i nekako mogu shvatiti, al da ga poslodavci mrze... Hm. Em ima standardiziranu formu, em se u njemu može navesti sve i svašta bez da se pitaš jel mu tu mjesto, em je isti za sve zemlje, em neka poduzeća traže jedino i isključivo europass
Neka traže zbog svojih internih baza da im budu jednake, tipa Lidl.
Dovoljno ti je popričati s nekim headhunterom iz Adecca, Alexander Hughes ili slične agencije i shvatiti ćeš mane.
I nije da ga mrze mrze, nego oko 70% poslodavaca ne prefeira Europass (tu ne mislim na pekare ili slične).
Forma Europassa je užasna. Pogotovo jer ga veliki broj ljudi ne zna ispunjavati i često na njemu ostane tekst "Upiši xy" i slično, te one tablice s jezicima.
Europass bi u principu trebao biti zadnji izbor (osim ako ga izričito traže). Općenito bolje prolazi vlastita neka forma, pa makar samo uokvirena s nekim obrubom.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 00:58   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajd........ ja stvarno nisam se bavio sa time jer mi je u naravi da gledam funkcionalnost na ustrb vizualnog. kada sam prvi put ispunio kako treba europass, sorry, ali je meni to vrlo dobro s obje strane, i poslodavca koji moze sve dobiti ispunjeno po formi i s strane onoga koji predaje.

plus sto sam se dodatno sada bas sjetio frenda koji je prije par godina izgubio pun k upravo na izradu fensi smensi CV-a. i da, izgledalo to na papiru dobro, potjerao on to kroz i nekakvu interativu na kompu pa slajdovi idu gore-dolje, piksle marmelade...........


ne znam. meni je iskreno (ali ovo stvarno ti kazem iskreno) na neki nacin preseravanje sa uber fensi ono, zivotopisom. ako jest ovako kako tvrdis, da odredene firme upravo "se vesele i zahtjevaju" takve UBER cv-e, zasto smatras da je to u redu, da je to pravilo? da je to na neki nacin ispravno?

i evo, sada sam otvorio svoj europass (kojeg bi trebalo nadopuniti, ali ajd), to nepregledno? ne valja? bolja forma napravljena u notepadu od ovoga?


svasta, opet sorry, ali mislim da si u nekom drugacijem svijetu od onoga na sto sam ja naviknup - sto jednostavnije : sto krace : sto bolje : sto brze.

slobodno pogadam, neki oblik menadzmenta, ekonomija, pravo? nikako nekakav matematicki smjer, elektrotehnika, informatika?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 09:01   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ima svakakvih poslodavaca,

Otkad je Europass kao neki standard, imam ga i njime sam se prijavljivao za posao.
Na više manje svim razgovorima na kojima sam bio, od marketinških agencija, do dizajnerskih studija i običnih šljakerskih poslova, pitao sam jel preferiraju kreativne životopise, pa sam dobio odgovor da u principu ne, pogotovo kad je veliki broj prijava.

Kao jer su kao dječje slikovnice gdje ne možeš ništa korisno naći kad imaš brdo prijava i onda ti uleti jedna takva uz 100 Europassa. Sve je šareno, iscrtano i sadrži minimalne informacije koje moraš tražiti uokolo jer nema nikakvog reda.

Nekakva mapa radova uvijek ide posebno.

Europass je svima više manje najjednostavnija vrsta životopisa jer je lakše pronaći traženu informaciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2015., 09:11   #11
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma stavi običan, pregledan, pismen, gramatički točan, kronološki CV u wordu
i gotova stvar, nema potrebe za pederastijama
  Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 10:04   #12
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
euro pass i najlakše updejtat
upload pdf natrag i deri, pogotovo koji mjenjaju posao svakih 3-6 mj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 10:06   #13
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Meni taj upload ne funkcionira nikako
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 10:24   #14
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Tema otisla u skroz drugom smjeru
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 14:47   #15
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Tema otisla u skroz drugom smjeru
Možda tebi ne odgovara konkretno na pitanje ali mislim da je ovakva tematika i dobra za raspravu (pogotovo u svaštari jel) te da se da izvući dosta korisnoga (iskustva) iz prijašnjih (i budućih) postova tako da je skroz ok što je otišla u drugom smjeru (meni, tebi ne )
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:02   #16
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Možda tebi ne odgovara konkretno na pitanje ali mislim da je ovakva tematika i dobra za raspravu (pogotovo u svaštari jel) te da se da izvući dosta korisnoga (iskustva) iz prijašnjih (i budućih) postova tako da je skroz ok što je otišla u drugom smjeru (meni, tebi ne )
Ma jasno.
Ja sam riješio za potrebe projekta što mi treba.

Btw, netko je spomenuo tu "pederastije" i te fore za kreativne životopise. Nek si dotični pogleda prvih nekoliko templeta pa onda nek odluči jel Europass "majka": https://creativemarket.com/templates/resumes

Stvar je da onaj koji gleda životopis provede na njemu 5-15 sekundi i samim time životopis mora biti jdnostavan i iskočiti iz gomile, a Europass to nije.
A i samim iskustvom ne volim Europass.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:03   #17
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sve ovisi o projektu/poslu na koji se prijavljujem... najdraže mi se javljati na Win/Windows Phone projektiće, a za to mi CV izgleda ovako: https://imgur.com/aGKcC92

Sorry što je sve živo cenzurirano, cilj je samo layout pokazat... uglavnom, font size, tipografija etc. etc... sve je u stilu hub appova na mobbitelu/tabletu.

Hrpu puta su mi rekli da nisu ni čitali pola toga, al čim su ga otvorili znali su da sam osoba za job tako da, moj savjet, nek CV ima veze sa onim na šta se prijavljuješ...

EDIT: što se Europassa tiče, također su mi spominjali ljudi da povraćaju kad vide Europass i onu okomitu crtu na njemu i da proklinju dan kad je to postalo "standard"
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:07   #18
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sve ovisi o projektu/poslu na koji se prijavljujem... najdraže mi se javljati na Win/Windows Phone projektiće, a za to mi CV izgleda ovako: https://imgur.com/aGKcC92

EDIT: što se Europassa tiče, također su mi spominjali ljudi da povraćaju kad vide Europass i onu okomitu crtu na njemu i da proklinju dan kad je to postalo "standard"
Ovo je fora. Za Win oglase čisti pogodak.
I drugi dio potpisujem
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:10   #19
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Kad smo već kod životopisa, ako određena situacija zahtjeva CV u Europass formatu + motivacijsko pismo, kako bi to motivacijsko pismo trebalo izgledati, odnosno kako vi rješavate takva pisma?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:14   #20
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Dodatna stranica u PDF-u. Popunjenost stranice cca. 3/4.
I ne navodit stvari koje su već navedene u CV-u.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:17   #21
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
...

Stvar je da onaj koji gleda životopis provede na njemu 5-15 sekundi i samim time životopis mora biti jdnostavan i iskočiti iz gomile, a Europass to nije.
A i samim iskustvom ne volim Europass.
5 do 15 sekundi je rok da tvoje vještine i kompetencije iskoče iz gomile, a ne cv.
Po tom je najbolje onda isprintati cv na fluorescentno žutoj podlozi s crvenim slovima i veličinom fonta od jedno 20, odmah će isplivati iz gomile...
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:30   #22
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
5 do 15 sekundi je rok da tvoje vještine i kompetencije iskoče iz gomile, a ne cv.
A gdje je te vještine lakše uočiti? Na nekom lijepo formuliranom CV-u, ili na Europassu?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:33   #23
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Na europassu. Jer uvijek znaš, bar otprilike, gdje naći i/ili tražiti.
Donesi deset individualno "lijepo formuliranih" cv-a, i deset Europassova, pa mi reci za koji će ti trebati manje vremena da uočiš ono što te zanima.
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:44   #24
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Na europassu. Jer uvijek znaš, bar otprilike, gdje naći i/ili tražiti.
Donesi deset individualno "lijepo formuliranih" cv-a, i deset Europassova, pa mi reci za koji će ti trebati manje vremena da uočiš ono što te zanima.
Ovisi o samom individualnom CV-u, no definitivno na njima jer se u prednosti te stvari i odmah su uočive kada se pogleda CV.
A jel shvaćaš da samim vlastim dizajnom iskačeš iz gomile tih Europassova?
Eno ti primjer kolege GoGzS. Tvoj Europass pored njegovog osobnom CV na dotičnom oglasu za posao ne bi imao kaj radit. Ti možeš biti direktor svemira, no u ovome slučaju GoGzS je u prednosti.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:48   #25
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Da, kad je u pitanju 100 Europassova vs par individualnih. Uzmi omjer 50:50, pa onda usporedi, jer, ne zaboravi, svaki individualni je totalno drugačiji jedan od drugog. Dok je svaki europass usporediv s drugim europassom.

Al dobro, sve ovisi i o kvaliteti individualnog kao i o tome kako poslodavac gleda na njih...
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 15:55   #26
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Upravo tako, sve ovisi o kvaliteti, a i kao gledaju na to. Što kvalitetnije to je i pogled kvalitetniji vjerujem.
Meni su recimo ovo odlični individualni. Nisu načičkani, jasni su, sažeti.
Par primjera:
https://creativemarket.com/bilmaw/21...esumeCV-Sawyer
https://creativemarket.com/SNIPESCIE...Resume-CV-Pack
https://creativemarket.com/Inkpower/...-ribbon-resume
https://creativemarket.com/estart/197493-Resume
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 16:02   #27
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Neznam, ja sam za sad uvjek imao daleko bolja iskustva sa custom CV-om i motivacijskim pismom nego sa Europass CV-om. Ali ako vas veseli slat Europass, samo krkajte, bolje za mene
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 16:34   #28
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Ja san cuo od prije koja radi za stranu kompaniju da mrze europass, a ne bave se "kreativnom" djelatnoscu.

IMHO kao covika od papira, europass mi je jako pregledan i logican, posjeca me na kakvu fakturu

E sad da mi CV moze kazat je li covik kompetentan cisto sumLJan, jer sarenilo mi definitivno nece pokazat vjestine (osim mozda designa/neukusa) pojedinca. Sve ostale kvalitete bi tribalo vidit iz razgovora i testova.

Ili sta bi moj prika reka "sta je sareno i budali je drago"
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 17:01   #29
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ti kreativni životopisi imaju veliki prolaz vani, u normalnom svijetu, gdje su i normalni ljudi koji odnesu životopis s molbom za posao direktno na ruke poslovođi/direktoru.

Kod nas pošalješ takav kreativni šareni životopis, dođe mailom tajnici, koja ga isprinta na igličnom epsonu, skupa sa svima ostalima, tako da cijeli tvoj smišljeni layout u PDF-u pada u vodu jer se raspao kod fit to A4 page.

Ako netko i filtrira životopise, filtrira ih HR na temelju kvalifikacija, a tek kad si pozvan na razgovor, ide print kao na prije opisani način i završi kod direktora na hrpi, i vadi se kad dođeš na razgovor. Onaj tko odlučuje o tome tko će biti zaposlen, najčešće ne vidi životopis do trenutka kad mu ta osoba dođe na razgovor.

Za slanje mailom - europass. Za osobnu prijavu - custom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 28.03.2015. u 17:26.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 17:21   #30
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Za slanje mailom - europass. Za osobnu prijavu - custom.
da ne kvotam cijeli post, s ovim se apsolutno slazem i svako slovo stoji.

nema sanse da bi ikada nosio isprintani europass, to ide najcesce obicni pregledni word, jedna strana gdje je sve navedeno. ali preko maila.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na