Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2015., 23:00   #3121
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Big Guy Pregled postova
Kupujem 10" tablet za čitanje stripova znači .cbr i .cbz formati pa me zanima ako netko možda ima iskustva i kakve preporuke je ne znam koliko dobar tablet treba za to.

Gledam ovaj I.ONIK za 900 kn pa sve do Galaxy Tab 4 i za duplu cijenu ne vidim baš što to Samsung nudi...
A u svakom parametru je malo bolji, ja sam za sličnu namjenu najprije gledao ekran pa sam uzeo 9,7" ekran rezolucije 2048x1536
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 11:51   #3122
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
@segregator

koji si našao i po kojoj cijeni? Meni bi odgovarala takva reza i veličina ekrana, trebam većinom za čitanje teksta u PDF formatu.
Shumar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2015., 12:22   #3123
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Rezolucija ti je za čitanje najvažnija. Samsung nije dobar za to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 15:53   #3124
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Shumar Pregled postova
@segregator

koji si našao i po kojoj cijeni? Meni bi odgovarala takva reza i veličina ekrana, trebam većinom za čitanje teksta u PDF formatu.
Aoson M33, došao me oko 1300kn sa Geekbuyinga. Mislim da je 4:3 odnos stranica najbolji za čitanje knjiga, a 16:9 za multimediju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 07:47   #3125
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
sestricna bi za maloga(6-7god) uzela tablet za igrice i jutubiranje, do 100€, malo sam provjerio info trgovine, i ovaj prestigio u hgspotu mi se nekako cini bestuby. pise cijena 800kn u trgovini, ali preko webshopa je 590, sta mi se cini i vise nego ok. ima nes slicno za preporuku? po mogucnosti nes sta se moze osobno preuzet u rijeci(links,hgspot,metro/pevec/kaufland/elipso/tehnomarket...)?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 10:24   #3126
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
imao sam kratko tog prestigia (zapravo, model sa sim karticom i drugim procesorom), i sasvim dobar uređaj. nije vrhunski, ali će poslužiti.

riješio sam ga se samo zbog toga što se nije dao rootati. ovo je na RC-u i mislim da će to biti lakše, ako će trebati.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:08   #3127
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Rezolucija ti je za čitanje najvažnija. Samsung nije dobar za to.
znači da idem na full HD ili nešto blizu?

ACER Iconia TAB 10 ima 1920x1200 rezoluciju, a cijena opet nije pretjerana
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:22   #3128
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Jeftiniji i manji Forcebook, ali sa boljom rezolucijom
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18400
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 15:33   #3129
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jeftiniji i manji Forcebook, ali sa boljom rezolucijom
https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18400
To je taman ovaj moj Aoson pod drugim imenom
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 12:22   #3130
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Tablet do 1500 kn

Pozz,

frendica kupuje tablet do max. 1500 kn. Koristit će ga za internet, gledanje filmova, skype, i sl. gluposti. Za igre se neće koristiti ili pak vrlo malo, a i onda ništa zahtjevno.

Nikakvi ugovori s telekomima ne dolaze u obzir, kao ni rabljeni uređaji, samo slobodna prodaja. Kupovat će ga u Zagrebu, nije važno koja trgovina. Ako postoji nešto ultra dobro za 1600 kn - u redu, može se nategnut, ali bolje ne.

I da, mora biti 3G ready, znači da ide SIM kartica unutra.

Zahvaljujem na prijedlozima...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.10.2015., 12:34   #3131
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
je, i onda pored svegta napisanog, ne napišeš koja veličina ekrana ti paše?! jer, za 1500 možeš dobiti "krđu" od 10" i "skoro pa odlično" sa 7" ekranom.

kako je 3g must have, onda ti je od 10" lenovo 7600 jedini koji ulazi u budžet.

a od manjih ekrana je dosta toga na spisku, pa nema smisla nabrajati. pogledaj na nabavi.
http://goo.gl/xm1xRr
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 12:54   #3132
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Za tu lovu neće naći ništa pošteno u slobodnoj prodaji. Na oglasniku može naći nekorišten Galaxy Tab 4 10.1" s garancijom za tu lovu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 16:35   #3133
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Tražim neki tablet sa 3G. Triba mi za brod da ne kupujem ove skupe GPS plotere, da mogu instalirati nautičku kartu, da ima GPS, wi fi i normalno tel., da ne nosim mobitel kad idem na more.
Znači ne triba mi za zahtjevne igre, malo lutanje po netu, eventualno čitanje dokumenata u offis i pdf i normalno sve ovo gore šta sam naveo.
Sve sam postove skoro pročita o tabletima ali ne mogu se odlučit koji nabavit za max do 1100 kn, ekran 10 incha a moze i 9''!

Zadnje izmijenjeno od: tonini. 29.10.2015. u 18:07.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 06:16   #3134
UnimatriX
Premium
Moj komp
 
UnimatriX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Okolica Zagreba - Zagorje
Postovi: 59
Razmišljam o kupnji tableta, vidio sam OVO kao jeftinu ponudu sa solidnim karakteristikama, barem se meni čini, ali nemam iskustva s tabletima pa trebam pomoć.

Tablet bi se koristio za surfanje, Skype, tu i tamo nešto u Office-u, čitanje knjiga, serije i filmove, možda kakva igra, najbitnije je da Hearthstone ide, a u to sam se uvjerio već da ide jer ima video na YT.

Moje pitanje je, da li kod nas ima neka bolja opcija za kupiti? Da li je ovih 8" malo za tablet i za ovo za što mi treba? Ima kakav best buy od jeftinijih?

Također me zanima, ako naručim to sa Geekbuying-a, da li će biti dodatnih troškova? Carina, porez i takve gluposti, u to se ne kužim.

Hvala unaprijed!
UnimatriX je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 08:37   #3135
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Kod nas boljih opcija nema. Zapravo, ima neki Panasonic 10,1" tablet u u Kauflandu za 500-600kn.
Za čitanje bi veći tablet bio bolja opcija.
Kod naručivanja iz Kine, ne gine ti 25% pdv-a i 30kn poštanskih troškova na kupljenu robu. Naravno, na garanciju ni ne pomišljaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 19:46   #3136
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Tražim neki tablet sa 3G. Triba mi za brod da ne kupujem ove skupe GPS plotere, da mogu instalirati nautičku kartu, da ima GPS, wi fi i normalno tel., da ne nosim mobitel kad idem na more.
Znači ne triba mi za zahtjevne igre, malo lutanje po netu, eventualno čitanje dokumenata u offis i pdf i normalno sve ovo gore šta sam naveo.
Sve sam postove skoro pročita o tabletima ali ne mogu se odlučit koji nabavit za max do 1100 kn, ekran 10 incha a moze i 9''!
ako nije kasno, imaš (doduše nešto skuplje od onog što si planirao platiti), samsunga tab a, model t555. ja sam ga pred sedam dana uzeo starcima. zadovoljava sve ovo što si tražio.
da ima mušica, ima. ali za 1600, koliko me koštao na njuškalu (inače od 2400 u dućanu), nek' izdrži godinu, godinu i pol, bit će dovoljan.

ako trebaš nešto preciznije, može na PM, da ne zatrpavamo forum.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 08:00   #3137
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 324
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
ako nije kasno, imaš (doduše nešto skuplje od onog što si planirao platiti), samsunga tab a, model t555. ja sam ga pred sedam dana uzeo starcima. zadovoljava sve ovo što si tražio.
da ima mušica, ima. ali za 1600, koliko me koštao na njuškalu (inače od 2400 u dućanu), nek' izdrži godinu, godinu i pol, bit će dovoljan.

ako trebaš nešto preciznije, može na PM, da ne zatrpavamo forum.

na savjetu! Ipak je to van mog trenutnog slobodnog ''buđeta''1
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 11:11   #3138
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
vidi malo po njuškalu. to su ti uglavnom modeli koje pretplatnici kupe uz produžetak neke usluge, pa ih prodaju. nešto su jeftiniji modeli 550, ali oni ti nemaju mogućnost razgovora i data konekcije, nego samo wifi. ako imaš pametni telefon, onda ni to ne bi trebalo biti problem, jer možeš telefon koristiti kao hotspot.
inače, za svoj budžet, mislim da ćeš morati nešto izostaviti od funkcija ili barem smanjiti ekran. pa si pogledaj "prestigio color 8"". on ti, opet, ima sve što si zamislio, ali je manjeg ekrana. i to govorimo o cijeni u dućanu. dakle, novo, garancija...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 20:32   #3139
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Trebao bih savjet što je najbolje uzeti u omjeru uloženo/dobiveno. Tablet će biti za svasta. Ništa posebno nego za ubijanje vremena. Razmišljam između ovih 10'1 modela koji su u rangu oko 1000 kn.
TREKSTOR SurfTab xintron i 10.1
MODECOM FreeTab 1004 IPS X4
VIVAX TPC-10100
Acer Iconia Tab B3-A20

Ili se isplati uložiti 400-500 kn više pa uzeti nešto jače i čvršće?
Npr. ovo dolje, iako ne vidim neku razliku između ovog asusa i acera.
Asus ZenPad Z300C-1B047A
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 20:41   #3140
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
razlika između asusa i acera je u čipsetu/procesoru. no, svakao je asus na prvom mjestu.

ova ostala tri, hm... modecom ima 2gb rama, ali ne tako dobar proc.
trekstor i vivax su sa gigom rama, ali različiti procesori. tu je već stvar osobnog izbora.

pa bih ipak savjetovao malo više love u startu i uzeti asusa, jer si siguran da ćeš dobiti nekakvu podršku, ako bude trebalo. ovo ostalo je sve lutrija.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 21:11   #3141
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Definitivno ASUS. Ovaj intel je bolji od ovog mtk.
Ova 3 (Trekstor, vivax, modemcom) molim te lijepo zaboravi.
Bolje zapij te novce nego ulagati u to.
  Reply With Quote
Staro 20.11.2015., 08:41   #3142
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vivax izbjegni jer ukoliko ga budes morao slati u servis nastradao si.Uglavnom ja sam imao jako losa iskustva sa Vivaxom i ne preporucujem ga nikome.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2015., 17:20   #3143
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Izgleda da će biti asus. Preko 1500 nebi išao, a on mi izgleda skroz ok za ono za što ću ga koristiti.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2015., 21:41   #3144
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Osobno imam ASUS ME572C (ono što je trbao biti novi Nexus za 2014/2015, a ne ono kutija koja je sada).
Odeš na support i vidiš da uredno izlaze update svako malo i stalno se proizvod poboljšava. To je razlika ASUS, SONY, Samsung vs VIVAX, Trekstor, Modecom ... za ovaj koji ti misliš već je bilo 10 upgreda. I mislim da ti taj treba doći sa tastaturom, koja nije san snova ali je dobra tastatura.

Moja glas za ASUS.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2015., 11:00   #3145
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Osobno imam ASUS ME572C (ono što je trbao biti novi Nexus za 2014/2015, a ne ono kutija koja je sada).
Odeš na support i vidiš da uredno izlaze update svako malo i stalno se proizvod poboljšava. To je razlika ASUS, SONY, Samsung vs VIVAX, Trekstor, Modecom ... za ovaj koji ti misliš već je bilo 10 upgreda. I mislim da ti taj treba doći sa tastaturom, koja nije san snova ali je dobra tastatura.

Moja glas za ASUS.

Ovo je odličan tablet, nije ga bilo nigdje prije 2 mjeseca kad sam ga tražio,
pa sam preko njuške uzeo LG PAD V500.
Nije mi jasno zašto ga je asus prestao proizvoditi.
Stvarno je ubojica od 7 inča.
  Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 18:49   #3146
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Može preporuka nekog što jeftinijeg tableta za stariju gospođu koja će ga koristiti isključivo za mail, čitanje naših portala i YT, praktički jedini uvjet da ima 3G i USB OTG da može za mailove koristiti klasičnu tipkovnicu jer joj je tako lakše. Tu je more tih tableta i teško se snaći...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 19:42   #3147
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
najjeftiniji tableti u pravilu nose dosta problema. najčešće je to premalo memorije.
bilo bi dobro da se u startu definira cijena, tj. koliko je to "što jeftinije", novo-rabljeno i brand ili kinez. ovako je zbilja prevelik broj modela za neku preporuku.
što se tiče vanjske tipkovnice, tu treba biti pažljiv sa izborom tipkovnice jer će ili nepodržavati naše znakove ili se neće dati u postavkama namjestiti da se koristi ta vanjska tipkovnica.
tako da bi tu trebalo nakon kupovine tableta sa istim otići i ISPROBATI tipkovnice.
u mom iskustvu, BT rade najbolje, usb(žičane) skoro sve koje sam probao, ali najviše problema ima sa onim etuiima sa ugrađenom tipkovnicom.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 21:58   #3148
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Sve jasno, ali žena doslovno želi imati na startscreenu browser, gmail i yt app, da se nju pita sve ostalo bi se izbrisalo da moze, efektivnog rada na njemu bi bilo par h mjesečno tako da performanse tableta nisu neki bitan faktor. To bi bio tablet koji mijenja poginuli pc koji se palio 5 puta mjesečno. Bitno je proć što jeftinije, a ja baš i nemam iskustva s tabletima pa pitam vas... Zapravo najveća nepoznanica mi je uparivanje tableta i tipkovnice (koja može biti i MS šit za 5 bani samo da radi), najlakše bi bilo nać neku stariju XP konfu kakva je i bila ali pc zbog mjesta više ne dolazi u obzir. U principu mi treba low end tab koji radi s klasičnom usb tipkovnicom i ima 3g...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 23:22   #3149
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Kupio bih nešto 11,6 inća ili možda i veće ,dual boot,šta mislite o ovome?Lp

http://www.geekbuying.com/item/Onda-...ck-341593.html
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 23:25   #3150
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Bolji ti je teclast od Onde kod kineza.

Inače, Sony Xperia z2, tablet, se nađe danas po 1500-1700 kn, recimo ovo ili
LG V 500 8,3 po 1100-1300 kn, imam taj i odličan je. Znam da je više, al vjeruj mi isplati se
iskeširat. Osjeti se razlika u kvaliteti izrade. A na ovih 200€ kod Onde ti ide 25% PDV, pa je to 250€ u konačnici.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na