Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 14:16   #31
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Opet sa druge strane-njihovo udruženje je mastodont koji nerado mjenja išta, trebalo bi malo redefinirati cijene ovisno o dužini puta, ima hrpa ljudi koji su prisiljeni redovno koristiti njihove usluge, odrediti cijene za najčešće rute i slično...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:16   #32
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@visage... da, koliko ja znam rijetko tko je kupovao aute na te akcije, koja bila ista do marginalo bolja komercijalnoj analogiji.

@jelc... ma za auto nisam ni pisao ovo sve što maltene svi daju, ali da - brži su servisi u odnosu na isti vremenski period, češće se mijenjaju gume, čišćenja redovna su neizbježna, a nije ni to besplatno (ili ćeš 2-3h provest u dvorištu ili dat 50-100kn u praoni), ako ti tri dana za redom dođu prljave noge nutra, to ti je tri dana sauganja - tak jasno.

ovo ostalo je dosta para... budem baš danas sa starom prodiskutirao sve troškove pa tu postam koliko sve to okvirno izađe.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 14:19   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Opet sa druge strane-njihovo udruženje je mastodont koji nerado mjenja išta,
Pa to je magicni krug kojeg spomenuh. Neki dan su anketirali na 101 prilican broj ljudi bas na temu voznje. Svima je cijena razlog zasto ne krate vlastitu voznju ponekad Taxi voznjom. Zdravi mentalitet razmisljanja : manja zarada ali veliki promet !

Na tome konkurencija i bazira svoju formulu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:27   #34
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kako god da bilo konkurencija će dobro doći. Koristio bi taxi usluge češće da nisu tako bolesno skupe (pogotovo noće vožnje).
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:28   #35
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
E,bio sam sad do Feniks kompjutera,na Anteni javljaju da su debili napravili prometni kolaps u centru,sestra me sad zove da tramvaji stoje i nemiču se.... gužva se osjeti i kod Dinamovog stadiona,po Petrovoj...

Pa to je stvarno sad prevršilo mjeru....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:33   #36
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bilo je puno pokusaja (Ba.tic, .ubak...) da se ponudi kredni nacin koji bi njima bio stimultivan. Ali na kraju je uvijek bio super za dilera, a samim taksistima astronomija. Nisam jos cuo Taxista koji je time bio zadovoljan pretjerano.
Osobno sam sudjelovao u tome kada im je Euroline ponudio povoljne uvjete kreditiranja specijaliziranih taksi vozila.

Sahovski prvaci i ispicuture kafe nisu mogli pojmiti kako takvo vozilo moze stajati 30k€. Jer je to puno. Naravno, na mrsku ideju da u tome ne voze letve za viknedicu, punicu na pedikuru ili decke na Memorijal Garija Kasparova nego da trojica uzmu vozilo i podijele ga na tri smjene nisu htjeli ni cuti.

Sa zadovoljstvom bih gledao kako 1034 sahista propada. Bez trunke griznje savjesti.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:33   #37
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
http://www.vecernji.hr/slika-640x348...n-slika-252655

Kad je tak bilo u Varšavskoj padala su batinjanja i odvlačenja u maricu. Valjda buju bili dosljedni.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:33   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
To ti je ono. Gdje su pauci kada ti trebaju.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sahovski prvaci i ispicuture kafe nisu mogli pojmiti kako takvo vozilo moze stajati 30k€. Jer je to puno. .
Ovo je pretjerivanje. Ne vidim ništa protiv da se voze u Daciji ili nečem niže klase. Činjenica je da većina taksi zahtjeva ide na prijevoz par osoba, ne tenka, 10 torbi, roštilja za vikendicu itd. 30K eura je previše. Puno previše.
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:35   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
epic
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:36   #40
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
http://www.vecernji.hr/slika-640x348...n-slika-252655

Kad je tak bilo u Varšavskoj padala su batinjanaj i odvlačenja u maricu. Valjda buju bili dosljedni.

Ajmo Cameoooooooooooooooooooooooo
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 14:36   #41
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Te lijene neradnike i šahiste treba pozatvarati po brzom postupku. Odakle njima pravo da tek tako blokiraju grad? Jedan mi se hvalio da mjesečno bez problema namlati i do 12 tisuća kuna. Cijene su takve jer legalnih ima oko 1500 što je debelo više od potrebne brojke plus još valjda još toliko ilegalaca.

Prema njima bi ih trebalo biti 10000 i da kilometar vožnje košta 1000kn da bi oni mogli kartati belu i igrati šah i krcati pare u džep dok te voze u raspadnutim kantama.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:41   #42
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
E,bio sam sad do Feniks kompjutera,na Anteni javljaju da su debili napravili prometni kolaps u centru,sestra me sad zove da tramvaji stoje i nemiču se.... gužva se osjeti i kod Dinamovog stadiona,po Petrovoj...

Pa to je stvarno sad prevršilo mjeru....
aha, zato su me skoro kreteni pregazili dok sam prelazil savsku kod veslačke
ma istrjebiti takvu lopovsku stoku
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:43   #43
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ohladite s nabrijanim izjavama. Opet će pasti lock na temu!
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:47   #44
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma nije nist nabrijano

samo popizdim dok prelazim pješački a neki kreten(i) se zaleti pol metra od mene i pocne mi trubiti
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:50   #45
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Osobno sam sudjelovao u tome kada im je Euroline ponudio povoljne uvjete kreditiranja specijaliziranih taksi vozila.
To je bilo krajem 90-tih? Nesto mi je kao poznato, ali nisam siguran. Jel tu bio i neki posebni paket za A klasu?

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Sa zadovoljstvom bih gledao kako 1034 sahista propada. Bez trunke griznje savjesti.
Slazem se, a opet, ne znam, nisam u njihovoj kozi pa ne mogu suditi do kraja. Ali da se matiraju s ovim stupidnim paradama usporavanja prometa...

Ovo je nista drugo nego ovakvo rijesavanje problema.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:06   #46
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Baš smo frend i ja neki dan računali koliko nas dođe auto mjesečno, ja imam staru kramu a on novog na kredu-nije malo
Kredit 2000kn mjesečno, benzin 1000kn mjesečno, kasko 4000kn godišnje, AO 2500kn godišnje, tehnički 1000kn godišnje, porez 700kn godišnje, servis 2000kn godišnje i gume 2000kn godišnje = 133kn dnevno. Ako u to dodaš još 2000kn godišnje "nekih drugih troškova" poput licenci i ostalih drka, cifra se penje na 140kn dnevno. Iznenadio bih se da sam puno fulao u izračunu a i ako jesam, vrlo vjerojatno sam pretjerao.

Kredit i benzin najviše utječu na dnevni trošak jer su mjesečne a ne godišnje stavke. 1000kn benzina mjesečno sa autom koji prosječno troši 9 litara i cijenom benzina od 9kn daje ukupno oko 1200 kilometara mjesečno ili oko 40 kilometara dnevno. Sa cijenom od 7kn po kilometru taksist sa gornjim izračunom dnevno utrži barem 300kn ako je jedna vožnja od 40 kilometara ili ako pretpostavimo da je prosječna vožnja 10 kilometara, onda 360kn dnevno što bi onda bilo 220kn zarade dnevno odnosno 6600kn mjesečno.
Možemo pretpostaviti da to nije sve njegov novac nego mora jedan dio dati državi za doprinose, poreze i ostala davanja. Možemo pretpostaviti da se tu radi o 30% tog iznosa odnosno oko 2000kn. Ostaje mu 4600kn. Kada na tu cifru zbrojimo i mjesečne troškove, to je plaća od oko 8800 mjesečno neto.

Volio bih kada bi netko imao prave brojke o troškovima pa da usporedimo sa ovom mojom pretpostavkom. Napravio sam jednu finu ekselicu pa je baš zabavno igrati se sa brojkama. Npr., ako spustimo cijene vožnje na 5kn po kilometru i maknemo start od 19kn, poduplamo ukupan trošak na benzin na 2000kn i (budmo fer) povećamo godišnji izdatak za servis sa 2000kn na 3000kn jer će se ipak prevaliti više kilometara, izračun će nas opet dovesti do 5000kn mjesečno. Problem je u tome što sad treba duplo više raditi. Ali onda ne bi ostalo vremena za šah...

EDIT:
Zaboravio sam na pranje auta. Ali ajmo tu pretjerati pa reći da pere auto svaki treći dan za 90kn po pranju. To je oko 11000kn godišnje samo na pranje. I ajmo "godišnji neki trošak" za licence i ostale drke povećati sa 2000kn na 4000kn. To je onda 15000kn godišnje na "neke troškove". Izračun u tom slučaju daje 4000kn profita mjesečno odnosno 600kn manje nego u originalnom izračunu.
Ništa se ne mjenja kada se broj kilometara podupla a smanje cijene tj. opet se dođe do 4000kn ali opet se nema vremena za šah...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;

Zadnje izmijenjeno od: doublev. 26.10.2010. u 15:17.
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:15   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
preko 2000 mjesečno, a ne godišnje ti ide na "ostale drke"

pogledaj si stavke mirovinskog i zdravstvenog na isplatnom listiću
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:21   #48
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Auto je u svakom slučaju luksuz koji si nažalost nemogu svi priuštiti.... a bogami isto tako ni vožnju taxijem po odosadašnjim cijenama...

Jedan dan sam se zekao s vlasnikom Zelenjaka kak svi žderemo kodnjega i svi uzgajamo mješinu zbog teletine,zagrebačkog i krvavica a on mi na to odgovori da je došlo vrijeme kad cure i gledaju samo takve jer ti jedini još imaju para za žderat po vani
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:25   #49
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
preko 2000 mjesečno, a ne godišnje ti ide na "ostale drke"

pogledaj si stavke mirovinskog i zdravstvenog na isplatnom listiću
Primijeti da sam uzeo 30% od mjesečnog prometa. To je ukupno 3500kn mjesečno na porez, licence i ostale drke. Misliš da je to premalo? Možemo povećati porez na 40% što je onda oko 3500kn mjesečno čiste zarade.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 15:34   #50
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
disclaimer... čitam baš ove jeb*** matere usred grada, zastoje (koji me srećom nisu uhvatili)... ali je jasno iz aviona o kakvim se tu soju ljudi radi, tako da se ograđujem od tih i takvih.

donosim samo priču sa druge strane legit taksiranja di je jedini dogovor bila međugradska, ostalo sve je po ps-u bilo + naravno kompenzacije za vožnju, pa je bilo doma svinja, jelena, kiselih paprika ali i nemali broj ljudi "čuj stari nemam sad, ali sutra budi tu..." kvartovskih fora.

ubojice, kurve i ostale da ne spominjem, pokušaje napada i otmica kola... recimo samo jednu light rofl-priču - vozi stari neke geliptere iz dubrave i naivan kakav je držao mob na središnjem grebenu di je arm-rest i mazne ga mali na kraju vožnje, ovaj ne kuži niš i još izlazi iz auta i malom zvekne taj mob na pod i ovaj ne zna šta će i veli stari "e dečec, mob ti je pao iz džepa"... "fala stari!"

facepalm je bio samo takav kad je skužio da si je pomogao maznut mob

@doublev... ma oke, čisto brojkama baratamo... auto je oke pokriven jer tak nekak i izađe, kažem moram još doma provjeriti koliki su izdaci za ostale stvari mjesečno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 16:49   #51
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
To je bilo krajem 90-tih? Nesto mi je kao poznato, ali nisam siguran. Jel tu bio i neki posebni paket za A klasu?



Slazem se, a opet, ne znam, nisam u njihovoj kozi pa ne mogu suditi do kraja. Ali da se matiraju s ovim stupidnim paradama usporavanja prometa...

Ovo je nista drugo nego ovakvo rijesavanje problema.
Kad sam ja radio to je bilo taman pred promjene "uvjeta o podobnosti auta" ali ubime kad, 2003 ili 2004. A, C i E su tad bile u ponudi. Cak su bili dovedeni auti iz svabije na prezentaciju, svi su zadovoljno kimali glavama kad su ih vidjeli - na kraju mislim da su prodana ravno 2, ali ne drzite me za rijec.

Mozda cak negdje doma jos imam i promo letke XD
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:25   #52
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Razumjem da svako mora zaraditi za svoju egzistenciju, ali cijene taxi usluga u zagrebu su u potpunom nesrazmjeru sa standardom i primanjima. Zato iste usluge i ne koristim. Ako zaista dodje alternativa koja ce cjenovno biti realnija, zasto ne?
A da mislim da prosvjeduju neutemeljeno, da, godinama gule i gule i sad kad im se oce stati na kraj oni nasli štrajk i blokirati promet? Trebaju ih građani potpuno bojkotirati pa nek vide.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 17:41   #53
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Kredit 2000kn mjesečno, benzin 1000kn mjesečno, kasko 4000kn godišnje, AO 2500kn godišnje, tehnički 1000kn godišnje, porez 700kn godišnje, servis 2000kn godišnje i gume 2000kn godišnje = 133kn dnevno. Ako u to dodaš još 2000kn godišnje "nekih drugih troškova" poput licenci i ostalih drka, cifra se penje na 140kn dnevno. Iznenadio bih se da sam puno fulao u izračunu a i ako jesam, vrlo vjerojatno sam pretjerao.

Kredit i benzin najviše utječu na dnevni trošak jer su mjesečne a ne godišnje stavke. 1000kn benzina mjesečno sa autom koji prosječno troši 9 litara i cijenom benzina od 9kn daje ukupno oko 1200 kilometara mjesečno ili oko 40 kilometara dnevno. Sa cijenom od 7kn po kilometru taksist sa gornjim izračunom dnevno utrži barem 300kn ako je jedna vožnja od 40 kilometara ili ako pretpostavimo da je prosječna vožnja 10 kilometara, onda 360kn dnevno što bi onda bilo 220kn zarade dnevno odnosno 6600kn mjesečno.
Možemo pretpostaviti da to nije sve njegov novac nego mora jedan dio dati državi za doprinose, poreze i ostala davanja. Možemo pretpostaviti da se tu radi o 30% tog iznosa odnosno oko 2000kn. Ostaje mu 4600kn. Kada na tu cifru zbrojimo i mjesečne troškove, to je plaća od oko 8800 mjesečno neto.

Volio bih kada bi netko imao prave brojke o troškovima pa da usporedimo sa ovom mojom pretpostavkom. Napravio sam jednu finu ekselicu pa je baš zabavno igrati se sa brojkama. Npr., ako spustimo cijene vožnje na 5kn po kilometru i maknemo start od 19kn, poduplamo ukupan trošak na benzin na 2000kn i (budmo fer) povećamo godišnji izdatak za servis sa 2000kn na 3000kn jer će se ipak prevaliti više kilometara, izračun će nas opet dovesti do 5000kn mjesečno. Problem je u tome što sad treba duplo više raditi. Ali onda ne bi ostalo vremena za šah...

EDIT:
Zaboravio sam na pranje auta. Ali ajmo tu pretjerati pa reći da pere auto svaki treći dan za 90kn po pranju. To je oko 11000kn godišnje samo na pranje. I ajmo "godišnji neki trošak" za licence i ostale drke povećati sa 2000kn na 4000kn. To je onda 15000kn godišnje na "neke troškove". Izračun u tom slučaju daje 4000kn profita mjesečno odnosno 600kn manje nego u originalnom izračunu.
Ništa se ne mjenja kada se broj kilometara podupla a smanje cijene tj. opet se dođe do 4000kn ali opet se nema vremena za šah...
ajd sad reci koji bi to auto (2000kn/mj) bio i kolko godina otplate? Tj. izracunaj za neki normalan auto (netreba bit 320CDI) al recimo da bi dizel bil oko 120k. Kad vec racunas...

i jos pitanje jel ko zna kolko more auto bit max star i kolko je licenca?

e i ovo za pranje auta mi bas nije realno. malo to smanji. mislim pa covek si more i doma auto oprat kaj ne?
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 18:05   #54
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne znam sta ste se uhvatili placa,pa ne zivimo vise u socijalizmu brate mili pa da svi moraju imati iste place. Sto se mene (a trebalo bi i ostalih) tice,on moze imati i milijun kuna mjesecno i mijenjati auto svakih 15 dana, ali nek mi NORMALNO naplati prijevoz jebte a ne 100kn za par kilometra,i naravno da cu mu onda sve &%#/&%"/"#%. I u cijeloj ovoj prici nije bitno koliku marzu ima prodavac,taksist ili tkovec nego koliko placamo svakodnevne proizvode usluge i thats it.
Sto se tice kulture voznje u taksiju, proci ce dugo vremena dok se ne pocnemo voziti taksijem jer danas je taksi luksuz a puno drugih stvari nisu. Prije par dana,jedna strankinja je platila 400kn voznju od 38 km,tj Rovinj-Aerodrom Pula. WTF??

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 26.10.2010. u 18:23.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 18:41   #55
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
U 23 godine zivota u Zagrebu, niti jednom nisam koristio "usluge" ZG Taxi sluzbe.
Niti jednom
Radje otpjesacim doma ili cekam nocni tramvaj, koliko god bio janpi, jer 200+ kuna iz principa ne dam za voznju od centra do Jaruna.

Barcelona, maturalac, svaki dan van i natrag taxijem (i tako 6 veceri) po cijeni od 5-7 eura (ovisno jel dnevna/nocna voznja) za 10ak minuta voznje.
Preporod, mogao bi tak svaki vikend
Podijelite to sa 4, koliko nas je uvijek bilo u autu i dodjete do cifre od ~15-20 ojra za tjedan dana svakodnevne voznje do plaze/van i natrag u hotel.
Ilitiga pola voznje koju prosjecno naplate ovi lesinari.

I onda imaju obraza strajkati...
Kaos.
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 18:48   #56
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Jednom sam frendovima iz šale rekao kako cijena kilometra vožnje taksijem po Zagrebu dođe sigurno više nego što kilometar leta dođe jednu zrakoplovnu kompaniju.

Pa recimo...(izvor Wikipedia):
Zrakoplov Southwest Airlinesa pri letu iz Baltimore Washington International zračne luke za La Guardiu (New York) sa Boeingom B737-400 (140 sjedala) potroši 2700 USD (vrijednost potrošenog goriva, satnice posade, takse, održavanje zrakoplova za tu prigodu) za let duljine oko 300 kilometara. To znači kako trošak po kilometru i po sjedalu iznosi oko 35 lipa, dok za cijeli let oko 110 kn po sjedalu.
Za cijeli zrakoplov oko 50 kn/km.

Taksi za start (ovisno o zoni) uzme 19 kn, a po kilometru 7 kn

Naravno, ovo nikako nisu iste stvari i ne bi ih trebalo brkati, ali mislim kako je zanimljiva usporedba.

Uglavnom, preskupi su. Taxi u Barceloni te za skoro 5€ preveze od jednog kraja grada na drugi, da ne pričam kako više od polovice automobila u samom središtu grada otpada na taksije. Najsmješnije od svega mi je kako se oni bune protiv ukidanja njihovog monopola...Valjda su zaboravili da su u godini 2010. u slobodnom tržištu a ne 197x u Yu.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 19:18   #57
Juco
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Ti tuljani da malo spuste cijene zarađivali bi puuno više nego sad, zbog prometa. Živjela Rijeka.
Juco je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:02   #58
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Samo za usporedbu, radio sam u prijevoznoj branši ( bus ) i znam samo jedno. Zaboravite troškove, gume, gorivo i sve ostale điđe-miđe, poanta je u prevaljenim kilometima. Od svakog kilometra ja sam zarađivao, al za to je trebalo kljucat' po noći i trpiti svakakvu bagru iza leđa. Rijetko sam pomišljao na praonu za buseve već sam i to odradio sam. Kad ima posla, radiš ko konj i nikad te nema doma al' ima novaca. Eda bi radio, morao sam spuštati cijene i bilo je posla, jer nema tog klijenta koji se ne raduje nižoj cijeni ( naravno, pod pretpostavkom kvalitetne usluge ).
Niža cijena, više klijenata, više posla ali i veća zarada. Belu, šah i trkeljanja ostaviti za slobodan dan.
Treba smanjiti cijene i više raditi.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:09   #59
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
Kad sam ja radio to je bilo taman pred promjene "uvjeta o podobnosti auta" ali ubime kad, 2003 ili 2004. A, C i E su tad bile u ponudi. Cak su bili dovedeni auti iz svabije na prezentaciju, svi su zadovoljno kimali glavama kad su ih vidjeli - na kraju mislim da su prodana ravno 2, ali ne drzite me za rijec. Mozda cak negdje doma jos imam i promo letke XD
Ako si tada radio, onda si morao cuti usmenu predaju o Hijeni? To je logorska prica koju svi upuceniji znaju, posebno za prevaru koju je napravio studentima iz Arapskih Emirata

A ovo za Mercedes, sad se vise sjecam da su mi to spominjali nesto. Ali zbilja samo taj dio slabo pratio. Od B. imena dilera, bih nekako ocekivao najbolju ponudu, ali nisam nikad vidio brojke, pa ne znam dal je bila bolja od ove ponude.

Stvarno ne volim generalizirati kad se radi o profesijama. Cak i sto su mi nekolicina omilljenih taxista koje imam u imeniku, bas skolski primjer uljudnog ponasanja u prometu. Ali kad sam ja u autu, ne sjecam se kad sam vidio da mi je Taxista pokazao ruku zahvale kad bih ga propustio. A zbilja imam naviku svakoga propustiti ako nije neka hitnost, ali cak i tada u koloni, malo ces profitirati sto neces nekog propustiti.

Nek mi netko od vas koji sad cita potvrdi :

jEstE li ikad vidjeli da vam je ruku neki Taxista u novije vrijeme pokazao, kao gestu zahvale kad ste ga propustili u prometu? Ma ne patim na ruku, nego mi se bas urezalo kako to jako i jako dugo nisam vidio kroz sajbu. Obicno tako ulete, kao da trebam jos biti zahvalan sto imam takvu cast propustiti
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:29   #60
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Heh da ruku, prst

Neki dan vozim curu do faksa, lik se prestroji u moju traku bez žmigavca i gledanja mrtvog kuta, da nisam pazio, sudarili bi se. Trubnem mu i još mi digne srednjaka...
Neću ni spominjati jurenje po žutoj traci (ne ono 60-70, nego proleti kraj mene ko avion dok se vozim cca60km/h), nedavanje žmigavca... Ono, "baja attitude"...
Drugom zgodom (prošle godine) cura kasnila doma i dogovorili da joj platim taksi. Otišli do stajališta i sa vozačem sam dogovorio 100kn za relaciju Dubrava-Utrine.
Kaže da ju je putem tražio još 50kn ili da može izaći... Naravno, platila je jer je bilo gluho doba noći, ali je*** bih mu sve po spisku samo da sam zapamtio regu...

To su 2 negativna iskustva, mislim da sam se 2-3 puta vozio doma taksijem bez nekin incidenata, ali zbog cijene, to je stvarno rijetkost.

Povrh svega, blokirali grad i sje**** tisuće ljudi...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na