Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2018., 19:07   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
knauf ugradbene ledice

pitanje za one koji su se s ovime zayebavali, dal treba led ugradbenim lampama hlađenje ?

bez teorizma, samo praksu molim.

u postojećem stanu imamo "dupli plafon"; odnosno knauf montiran ispod starog plafona od trstike i žbuke, iznad kojega je termoizolacija. pretpostavljam da je taj prorez od cca 2-3cm između knaufa i plafona dovoljan da se ledice hlade, vjerojatno ima protoka zraka.

u novom stanu smo maknuli stari plafon ća skroz, montiran je samo knauf direkt na grede, i iznad njega 20tak cm termoizolacije (ona vuna čupava...)
i sad se postavlja pitanje - hoće li se ledice pregrijavati, i može li to pregrijavanje dovesti do zapaljenja te vune?

ledice su random kineske, sa velikim hladnjakom na leđima, oko 8cm dubok, i snage 8-12W ovisno o modelu.
u drugom stanu su nam u 4 godine cedile dvije, ali samo su driveri prdnuli, ledice kao takve su ispravne.

pita stari dali da radimo neku distancu te vune od ledica, nekakvim komadima plastike ili čega, da vuna ne dira hladnjak od ledica?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 19:35   #2
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Vuna se neće zapaliti, njihova točka taljenja je na cca 450 stupnjeva C ali će ti ledice pregoriti puno prije nego dođe to te temperature. Ja bi osobno napravio mjesta da se hlade a ne da ih izoliraš da ne mogu otpuštati toplinu a sam kažeš da imaju veliki hladnjak na leđima (nebi kinezi potrošili gram materijala više nego što je potrebno da one rade).
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2018., 21:57   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
šta, malo odmaknut vunu od njih? nemam mjesta za neke egzibicije više...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na