Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2018., 05:03   #31
štefan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Jel to Riz brojilo?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Da RIZ ovo jednofazno brojilo

Poslano sa mog A8 MAX koristeći Tapatalk
štefan je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 07:45   #32
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Onda znaj da kinkretno kod njega, netočno vrijeme ne utječe na prebacivanje tarife.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2018., 08:13   #33
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
evo isao vidit. i vrijeme na brojilu je krivo, ide par sati napred, i sad u 21.30 je skupa. ali šta nije po ljeti jeftina od 21-07??? ili je to po zimi?

stavka 1.6.1 pokazuje 2.4.2018 18:15. je to vrijeme očitavanja brojila ?

edit, mislim da kužim. 1.6.1 je nekakva snaga a datum i vrijeme su šta, vrijeme kada sam koristio tu snagu?
život je bio jednostavniji sa onim brojilom koje se vrtilo i imalo samo 2 stvari za pročitat. za ovo moram 2 minute snimat video s mobom da pročitam stavke koje mi trebaju.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako se ne varam, ljeti je jeftina od 22-08.
Tako je, zimi od 21-7, a pomicanjem sata na ljetno vrijeme je jeftinija od 22-8
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:10   #34
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Evo da potvrdim da RIZ EBM108 prebacuje tarife neovisno o vremenu koje pokazuje.
U 22:00:40 je prebacio na noćnu tarifu, a sat na njemu je pokazivao cca. 20:54.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:31   #35
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ne možeš to generalno (po)tvrditi za taj tip brojila. Ti si samo potvrdio da ti se tarifa mijenja preko MTU-a. Nekom drugom isto brojilo možda mijenja tarife preko internog sata.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 10:40   #36
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
u mom slučaju očito ILI prima signal od hep-a pa prebaci, ili postoji sat negdje u ormaru koji prebacuje sva brojila. vrijeme(sat) na samom brojilu ne utječe na promjenu tarife.

PS - ta brojila se daljinski očitavaju? jer ja ću plaćati prema realnoj potrošnji, svakog 1. ću si zapisati potrošnju i platiti po kalkulatoru.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 12:35   #37
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Sto treba napraviti da shvatite da ebm 108 i 308 kao i ostala brojila sa frekvencijskim prijemnikom prebacuju tarife neovisno o vremenu na brojilu i bez uklopnog sata odvojenog od brojila? Vrijeme na brojilu sluzi da bi upamtilo nestanke struje,udarce maksigrafa,neka brojila cak imaju mikroprekidace i evidentiraju ako netko neovlasteno skine poklopac s brojila ali sve je to nebitno sad.. Bio sam po seminarima i predavanjima danima za sve vrste digitalnih direktnih i indirektnih brojila,imam izmedu ostaloga zvanje elektroenergetski tehnicar-specijalist za brojila,ugradio sam dosad preko 8000 brojila sto jednih sto drugih,uklopnih satova i čuda i napisao sam vec 5 puta da to vrijeme na konkretnom brojilu nije povezano s prebacivanjem tarife i svaki put netko pametan brusi suprotno. Dosadni ste vise laprdanjima bez pokrica...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 14:03   #38
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Šta se pališ Korčulani, lakše malo, popij žmul vina

Čoek je samo konstatirao:
- ILI prima signal od hep-a pa prebaci, ili postoji sat negdje u ormaru ...
- kod njega ebm 108 vrijeme(sat) na samom brojilu ne utječe na promjenu tarife

Pitao je dali se ta brojila se daljinski očitavaju?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 19:10   #39
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Sto treba napraviti da shvatite da ebm 108 i 308 kao i ostala brojila sa frekvencijskim prijemnikom prebacuju tarife neovisno o vremenu na brojilu i bez uklopnog sata odvojenog od brojila? Vrijeme na brojilu sluzi da bi upamtilo nestanke struje,udarce maksigrafa,neka brojila cak imaju mikroprekidace i evidentiraju ako netko neovlasteno skine poklopac s brojila ali sve je to nebitno sad.. Bio sam po seminarima i predavanjima danima za sve vrste digitalnih direktnih i indirektnih brojila,imam izmedu ostaloga zvanje elektroenergetski tehnicar-specijalist za brojila,ugradio sam dosad preko 8000 brojila sto jednih sto drugih,uklopnih satova i čuda i napisao sam vec 5 puta da to vrijeme na konkretnom brojilu nije povezano s prebacivanjem tarife i svaki put netko pametan brusi suprotno. Dosadni ste vise laprdanjima bez pokrica...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Je li cijela Hr prekrivena MTU signalom?
A što ako je tvoj pajdo po struci malo manje educiran od tebe pa je setting (p)ostavio na UKS, a ne MTU?

Ovo za očitanje vjerojatno ovisi od elektre do elektre. Samo brojilo ima tu mogućnost. Smuchac vjerojatno može posvjedočiti kako je to kod njega.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 08:44   #40
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Sva Riz brojila u HR trenutno nemaju mogucnost daljinskog očitavanja niti iskapčanja. Kod nas se zasad koriste samo Iskra brojila s mogućnosti daljinskog očitavanja i iskopčavanja jer imaju i strujnu sklopku koja se može isprogramirati čak i da ima funkciju limitatora. Ostala dva brojila (Elster i Landys + Gyr) koji su najčešći, daljinski se mogu samo očitavati. Svo troje imaju frekvevcijski prijemnik i svo troje u sebi nose SIM karticu koja se koristi za komunikaciju. Iskra i Elster imaju integriran komunikator a Landis + Gyr ili vanjski ili unutarnji/izmjenjivi.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 17:00   #41
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Nedavno kod mene u Rijeci (unazad zadnjih mjesec dana) je lokalna trafostanica "modernizirana" i sada ima nekakvu malu antenu (kao za wifi ili tv) na krovu.
U zgradi je u svakom stanu brojilo (ne vani u hodniku), ja još imam popust na HEPI-ju od 10kn/mj jer svaki mjesec očitam svoje "staro" brojilo i sve ok.

Kako pretpostavljam da je očito modernizirana trafostanica za bežično očitanje, a kako se sat nalazi u stanu, koje model(e) i može li netko staviti slike, kako izgleda sadašnji model koji stavljaju u stanove?

Može li mu se na ekranu očitati potrošnja (da i sami možemo pratiti i usprediti potrošnju)?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 17:17   #42
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Možeš i sam očitavati. U mojoj zgradi a i na još nekoliko mjesta što sam vidio, kada ti sat vrti sve one "brojke" u meniju, skuplja struja ti je pod 1.81 a jeftinija pod 1.82.

Neznam da li na to misliš?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 17:38   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Možeš i sam očitavati. U mojoj zgradi a i na još nekoliko mjesta što sam vidio, kada ti sat vrti sve one "brojke" u meniju, skuplja struja ti je pod 1.81 a jeftinija pod 1.82.

Neznam da li na to misliš?
On valjda misli na ova AMR brojila sa GPRS modemom za automatsko daljinsko očitavanje. RIZ ih proizvodi, možda čak i Iskra, ali ne znam koji su točno modeli.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 11:03   #44
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
budite sigurni ako elektra skuži da neko manje koristi skupu struju da će to doć na naplatu...to su oni koji zbog 5 kn ljude šalju u ovrhu i deložaciju...gamad

Samo 6 mjeseci unazad. Ostalo ide u zastaru...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 19:47   #45
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dizem temu...

Trofazno brojilo, ono staro sa strelicom koja pokazuje na tarifu, T22CD1. Kraj njega je uređaj koji na 2-digit ekranu pokazuje brojeve (datum, vrijeme).

19:00 - strelica je okrenuta na nižu tarifu.

Dal to brojilo ovisi o točnosti sata na tom dodatnom uređaju?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 20:24   #46
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Dal to brojilo ovisi o točnosti sata na tom dodatnom uređaju?
Ne

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 20:31   #47
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Gdje je problem onda, zašto u 19:00 brojilo zbraja nižu tarifu? Popratit ću još kad se točno prebacuje.

Samo sam skužio da već dva mjeseca punim auto polovično u visokoj tarifi, izgleda.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:15   #48
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
U zgradi je timer krivo namješten pa prerano šalje signal na brojilo. Kod mene redovito kasni pa trenutno prebacuje u 21:30 h, svake godine po 2-3 min kasnije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:32   #49
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
To je vjerojatno Iskra TKM7-TP1. Igraju dvije stvari. Najprije točno vrijeme a onda i kad je podešen da pusti impuls i kad da ga gasi. Zatraži da se podesi ili nek vam stave neki frekvencijski prijemnik tipa Promatic,Elster,HD Comsys,ABB itd,u ovisnosti šta imaju u firmi. Ili nek vam stave digitalne satove,oni imaju u sebi prebacivač tarife integriran.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:34   #50
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Edit:briši javio se kolega kojeg sam i kvotao hehe
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 21:46   #51
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
To je vjerojatno Iskra TKM7-TP1. Igraju dvije stvari. Najprije točno vrijeme a onda i kad je podešen da pusti impuls i kad da ga gasi. Zatraži da se podesi ili nek vam stave neki frekvencijski prijemnik tipa Promatic,Elster,HD Comsys,ABB itd,u ovisnosti šta imaju u firmi. Ili nek vam stave digitalne satove,oni imaju u sebi prebacivač tarife integriran.
Thanks na konkretnom odgovoru. Nije ta Iskra, a trenutno nemam sliku i ne mogu naći taj uređaj na netu. U desnom gornjem kutu ima 2-digit LCD display i LED-ice koje se pale i gase odozgora prema dolje.

Znači ipak sat na tom uređaju igra ulogu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 01:55   #52
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
To je vjerojatno Iskra TKM7-TP1. Igraju dvije stvari. Najprije točno vrijeme a onda i kad je podešen da pusti impuls i kad da ga gasi. Zatraži da se podesi ili nek vam stave neki frekvencijski prijemnik tipa Promatic,Elster,HD Comsys,ABB itd,u ovisnosti šta imaju u firmi. Ili nek vam stave digitalne satove,oni imaju u sebi prebacivač tarife integriran.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Kod mene je digitalno pa je offset još veći nego sa starim brojilom. Lampica se upali u jedno vrijeme, a brojilo prebaci u drugo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 07:17   #53
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Čuj,frekvencijski okidaju kad se u mrežu pusti određena frekvencija koja ga "probudi". Tu opet možemo raspravljati kako je podešen,nazovimo ga,master prebacivač tarife, tj. u koliko sati pusti i ugasi određenu frekvenciju. Da se lampica pali u npr 7 a tebi broji od 8 nema smisla ili sam te krivo skužio.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 07:48   #54
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Dizem temu...

Trofazno brojilo, ono staro sa strelicom koja pokazuje na tarifu, T22CD1. Kraj njega je uređaj koji na 2-digit ekranu pokazuje brojeve (datum, vrijeme).

19:00 - strelica je okrenuta na nižu tarifu.

Dal to brojilo ovisi o točnosti sata na tom dodatnom uređaju?
Provjeri koji brojčanik ti se vrti - gornji ili donji. Ako je donji onda ti zaračunava jeftiniju tarifu.

Ako ti zaračunava jeftiniju tarifu šuti i uživaj Jedino pazi jer ti vjerojatno onda jeftinija tarifa traje do 5 ujutro umjesto do 7.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 11:18   #55
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
meni je konstantno skupa struja bar mi se cini,(tarif plavi)neznam uopce kako se prebacit da ide na jeftiniju ili gdje pogledat jel prebaciva na jeftinu ili ne? Prije par godina je prebaceno brojilo van kuce to digitalno ...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 28.01.2021. u 11:37.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 11:37   #56
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Čuj,frekvencijski okidaju kad se u mrežu pusti određena frekvencija koja ga "probudi". Tu opet možemo raspravljati kako je podešen,nazovimo ga,master prebacivač tarife, tj. u koliko sati pusti i ugasi određenu frekvenciju. Da se lampica pali u npr 7 a tebi broji od 8 nema smisla ili sam te krivo skužio.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Kad je brojilo promijenjeno, ono se prebacivalo u 21 h, a lampica negdje u 21:25 h. Par godina poslije, sad je brojilo na 21:30, a lampica u 21:45 h.

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
meni je konstantno skupa struja bar mi se cini,(tarif plavi)neznam uopce kako se prebacit da ide na jeftiniju ili gdje pogledat jel prebaciva na jeftinu ili ne? Prije par godina je prebaceno brojilo van kuce to digitalno ...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne znam kako je na ostalima, kod Riza gore lijevo imaš T pa pored broj tarife 1 (viša) ili 2 (niža).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 12:01   #57
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
meni je konstantno skupa struja bar mi se cini,(tarif plavi)neznam uopce kako se prebacit da ide na jeftiniju ili gdje pogledat jel prebaciva na jeftinu ili ne? Prije par godina je prebaceno brojilo van kuce to digitalno ...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Plava tarifa ima stalno jedno te istu cijenu kWh (oko 90 lipa). Ako trošiš više od 15% struje preko noći, više ti se isplati bijela tarifa na kojoj je 1 kWh preko dana cca 1.1kn, a preko noći cca. 0.6kn. Za kućanstvo se većinom više isplati bijela tarifa jer vječito nešto radi po noći. Ja potrošim cca 50% energije po jeftinijoj tarifi.

Najbolje da par dana zapišeš stanje brojila u 9 navečer, pa zatim u 5 ujutro. Oduzmeš ta dva broja i vidjet ćeš koliko struje potrošiš navečer. Malo osnovne matematike i doći ćeš do broja koliko bi kwh potrošio po jeftinijoj tarifi i doći ćeš do odgovora isplati li se preći na drugu tarifu ili ne.

Promjena tarife ti je besplatna:
https://www.hep.hr/elektra/kupci/ces...og-modela/1565

Nakon toga možeš još preći na HEPI i napraviti ugovor o samoočitanju (jednom mjesečno očitaš brojilo i pošalješ stanje, pa ti naprave račun prema stvarnoj potrošnji). Tako u HEPI tarifi dobiješ popust na opskrbnu naknadu što je 7,40kn mjesečno. Svim tim promjenama bi ti se računi mogli znatno smanjiti.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 12:08   #58
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
fala ,malo mi je jasnije sad .
ocitavam vec sam a za ostalo cu provjerit.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 09:36   #59
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 10:21   #60
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Gdje je problem onda, zašto u 19:00 brojilo zbraja nižu tarifu? Popratit ću još kad se točno prebacuje.

Samo sam skužio da već dva mjeseca punim auto polovično u visokoj tarifi, izgleda.
Sam da javim ... prijavljeno je HEPu, došli su zamijeniti i brojilo i ovaj uređaj koji prebacuje.

Zabilježenu potrošnju struje će obračunat po dosadašnjem omjeru NT-VT. Barem su tako rekli.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na