Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2011., 09:49   #31
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pojavio se u trgovinama preko bare Acer Iconia A500 16Gb po vrlo povoljnoj cijeni od 450$.
http://www.bestbuy.com/site/Acer+-+I...&skuId=2512059
evo i video review (malo poduži):

__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2011., 11:32   #32
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
evo malo utisaka:

Joyplus M778 -mmarko40 (forum.hr):

"Evo da dodam vlastita iskustva na ovu temu.
Budući da se već neko vrijeme šiljim da nabavim tablet, dosta toga sam pratio po našim i stranim medijima, umalo naručio neki kineski tablet putem dhgate.com-a, no rekoh, još ću malo sačekati da nešto dođe kod nas.

I tako, došla u čipoteku ova dva joyplus modela od kojih sam upazario onaj skuplji m778. To je trenutno najbolja kupovina tableta u hrvatskoj, po mom sudu. Uređaj je hardverski pristojno jak, a način izvedbe ne odaje jeftinog kineza. Onog slabijeg je glupost kupovati jer je samo 200kn jeftiniji a puno manje funkcionalniji.

No međutim, ovdje htjedoh skrenuti pažnju na drugu stvar. Imam asusov netbook, i kada sam na terenu, na internet ga kačim preko nokie sa symbianom s60 bilo bluetoothom, bilo wifi vezom (na nokiji je dignut joiku hot spot lite software). Kako android tablet koji sam kupio ima samo wifi povezivost, bio sam ubijeđen kako ću kad nisam doma, na internet ići wifijem od tableta preko mobitela (tethering metoda). No, tu je uslijedilo razočaranje. Android bilo koje verzije namjerno neda vezanje na wifi adhoc, samo infrastructure mod. Google to nije podržao očito u namjeri da pogoduje telekom operaterima ili proizvođačima hardvera kako bi vlasnici tableta potrošili još koju paru.

Eto, to sam htio naglasiti. Ako vam je važna povezivost na terenu, kupite neki tablet sa 3G modulom ili bar ugrađenim bluetoothom. Samo sa wifijem ćete se kačiti doma ili negdje gdje je siguran infrastructure AP. Da sam znao za ovo ograničenje androida, sigurno bih još sačekao sa kupnjom."

• POV Mobii 10" Tegra 2 - kiklopkik29zg (forum.hr):

"Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet.

imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogne google i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2"
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 02:48   #33
konac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
tablet - mišljenje ?

što mislite o ovome:
http://www.dealextreme.com/p/10-2-to...1-800mhz-53498

cijena, kvaliteta ?
hvala!
konac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 09:54   #34
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Sumnjivo niska cijena. Ja se ne bi zaletavao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 10:33   #35
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
JoyPlus M778 upgrade na Android v2.3

kolega mimae sa forum.hr je uspio odgonetnuti "jednostavan" postupak upgradea M778 na novu verziju androida koja je izašla na službenim stranicama proizvođača.

dakle, treba skinuti zip file sa proizvođačevog sajta (pritom pazite da izaberete dobar model M718 / M778, a za M778 i model touchscreena - dakle REZISTIVNI, nemojte slučajno onaj drugi (neću mu ni naziv spominjati) jer tog nema kod nas i mogli bi sjebati pad :

http://www.joyplusgroup.com/products...782550442.html

stranice su strašno spore i dl je isto spor i zna puknuti, server im izgleda nije jača strana

i potom slijediti postupak opisan ovdje:

http://forum.hr/showpost.php?p=33429360&postcount=76

dobra stvar je kao prvo što upgrade uspije a kao drugo što je patch potpuno legalan, izdan od proizvođača, pa se njegovom instalacijom ne gubi jamstvo...

što se tiče 3G podrške za JoyPlus tablete, u threadu smo zaključili da ona postoji za navedene tablete kroz ugrađenu wcdma i cdma2000 protokole, što prevedeno znači da se kupnjom usb modema koji podržava navedene protokole može prikačiti na 3G mrežu. no, tu postoji jedna mala začkoljica a to je da se navedeni protokoli ne koriste nigdje u europi niti u usa, koriste se tek na dalekom istoku.

a to je zbog toga što navedeni protokoli koriste frekvencijski prostor "stare" analogne zemaljske televizije. na istoku je ona davno ugašena pa su proizvođači mobilnih uređaja imali vremena uletjeti u novonastalu rupu u pretrpanom eteru, no na ovoj strani globusa je to još svježe. tek nijemci nešto testiraju...

3G podršku ne treba miješati sa wi-fi (da se netko ne bi zabunio)!

na androidu 2.2 nije bio podržan tethering, odnosno spajanje na "ad hoc" AP-ove pa se JoyPlus tableti nisu mogli spajati na net preko mobitela, npr., koji podržavaju tethering, već samo na "infrastructural" AP-ove.

"ad hoc" i "infrastructural" AP ne označava fizičku karakteristiku AP-ova, već ugrađenu podršku, uglavnom su AP-ovi javnih provajdera i AP-ovi kućnih mreža (routeri) sa ugrađenom infrastructural podrškom.

kako je tethering uobičajena karakteristika androida 2.2, tako ne vjerujem da se nadogradnjom na 2.3 išta promijenilo oko spajanja na "ad hoc" AP-ove, ali to još nitko nije provjerio...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦

Zadnje izmijenjeno od: taip@n. 05.05.2011. u 10:41.
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 01:34   #36
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
3G (optional)Support 1080P HDMI outputplug ‐3G module USB dongle

Jel moze netko za taj JoyPlus M778 preciznije objasniti sta tocno dodatno treba kupit da bi se islo na net sa sim karticom ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 12:44   #37
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Zna li netko, iz osobnog iskustva, kakve su baterije na JoyPlus M778 i na POV Mobii 10" Tegra 2?
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 20:48   #38
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
3G (optional)Support 1080P HDMI outputplug ‐3G module USB dongle

Jel moze netko za taj JoyPlus M778 preciznije objasniti sta tocno dodatno treba kupit da bi se islo na net sa sim karticom ?

pa nije moguće da je ovo toliko nerazumljivo napisano?

Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
što se tiče 3G podrške za JoyPlus tablete, u threadu smo zaključili da ona postoji za navedene tablete kroz ugrađenu wcdma i cdma2000 protokole, što prevedeno znači da se kupnjom usb modema koji podržava navedene protokole može prikačiti na 3G mrežu. no, tu postoji jedna mala začkoljica a to je da se navedeni protokoli ne koriste nigdje u europi niti u usa, koriste se tek na dalekom istoku.

a to je zbog toga što navedeni protokoli koriste frekvencijski prostor "stare" analogne zemaljske televizije. na istoku je ona davno ugašena pa su proizvođači mobilnih uređaja imali vremena uletjeti u novonastalu rupu u pretrpanom eteru, no na ovoj strani globusa je to još svježe. tek nijemci nešto testiraju...

takav modem ne možeš kupiti nigdje u blizini. tek na dalekom istoku. a i onda ti sve skupa ne bi radilo jer u ovom dijelu svijeta ne postoji ta mreža... dakle, ništa ti ne pomaže, ne možeš na net s tim tabletom i sim karticom...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 13:10   #39
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
stigla Acer ICONIA Tab A500 Picasso

http://www.superbit.hr/Netbook/Acer-...ypage.tpl.html

odlična oprema, bundle, ima skoro sve što bi tablet mogao imati...

samo, razmazio me acer zadnjih godina, očekivao sam ili nižu cijenu, ili 3g modem u cijeni, ili bar 2 godine jamstva...

baš sam proklet...

a jbg, kad je onaj POV 10" tegra temeljen na istoj platformi a nađe se već od 2.2 kk, samo kad ga ima... dobro, Iconia ima hrpetinu opreme više i dolazi s honeycombom, ali mi je preko 3kk nekako malo puno... a u drugim trgovinama će biti i 4.0kk...


EDIT:

http://www.besttabletpcsreviews.com/...00-10s16u.html

450 USD na amazonu mi nekako bolje zvuči... iako cijena prati onaj trend - koliko dolara, toliko kod nas eura... nije napumpana...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦

Zadnje izmijenjeno od: taip@n. 13.05.2011. u 13:28.
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 13:48   #40
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
evo malo utisaka:

...............................

• POV Mobii 10" Tegra 2 - kiklopkik29zg (forum.hr):

"Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru ..................................
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to ................................
"
Zanima me jel je to riječ o Tegri ili Tegri 2 ak to postoji?
I koja je to kombinacija sa Win7?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 14:16   #41
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
@ lowrider:

U stvari je to chipset (SoC) Tegra 250, iz serije Tegra II, koji ima tri varijante: wiki , a ovoj prvoj je "common" naziv Tegra 2, jer je jednostavno bila prva. Kao što vidiš, Tegra 250 3D se tek počela primijenjivati, a za ovu treću generaciju je pitanje hoće li uopće zaživjeti ili će prije doći nova Kal-El platforma koja bi trebala biti višestruko moćnija...

a što se windowsa tiče, na neke je tablete moguće instalirati i windows mobile (uostalom kao i na neke android mobitele) samo je tu vrlo prisutno pitanje kompatibilnosti. prvenstvano su to tableti pogonjeni atom platformom, kao Viewsonic 10", ali moguće je i na neke druge. No, to prvo treba isprobati...


@ svima zainteresiranima:

JoyPlus

Chipoteka kao uvoznik JoyPlus tableta izgleda ima nekog tko ekšli voli prćkati po tabletima pa kao rijetki prodavači pokazuje malo više brige u supportu:


"Android 2.3 za Joyplus M718 i M778 je tu!

Na Joyplus web stranicama je moguće skinuti Android 2.3 za oba modela. Iako je nadogradnja raspoloživa već nekoliko dana prije objave vijesti smo željeli istestirati novu inačicu.

Neki korisnici su sami skinuli novu verziju za M718, no te je bila testna verzija bez Marketa i Gmaila. Pazite, verzija za skinuti je 20110426.

Novosti:

- Android 2.3 omogućava instalaciju aplikacija na SD karticu (widgeti instalirani na SD-u inače ne rade) - ovo će pomoći korisnicima M718 koji na Androidu 2.1 nisu imali tu mogućnost
- Podržani su veliki diskovi formatirani u NTFS - potrebno za filmove veće od 4GB
- Veći broj aplikacija dostupnih na Marketu
- Multi touch radi u aplikacijama (npr browser) koje ga podržavaju
- Copy paste je sada puno jednostavniji
- M718 više nema "white boxova" u Angry Birdsu

U našem testiranju smo primijetili da neki mkv filmovi nemaju zvuk. Razlog je nedostatak DTS DCA codeca koji će vrlo brzo biti dodan u službenu verziju te ćemo tako, uz AC-3 (Dolby) pokriti 99% filmova."

(www.chipoteka.hr)
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦

Zadnje izmijenjeno od: taip@n. 13.05.2011. u 14:22.
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 15:20   #42
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
@ lowrider:

U stvari je to chipset (SoC) Tegra 250, iz serije Tegra II, koji ima tri varijante: wiki , a ovoj prvoj je "common" naziv Tegra 2, jer je jednostavno bila prva. Kao što vidiš, Tegra 250 3D se tek počela primijenjivati, a za ovu treću generaciju je pitanje hoće li uopće zaživjeti ili će prije doći nova Kal-El platforma koja bi trebala biti višestruko moćnija...

a što se windowsa tiče, na neke je tablete moguće instalirati i windows mobile (uostalom kao i na neke android mobitele) samo je tu vrlo prisutno pitanje kompatibilnosti. prvenstvano su to tableti pogonjeni atom platformom, kao Viewsonic 10", ali moguće je i na neke druge. No, to prvo treba isprobati...
Fala, to me zanimalo

Znam da slijedi prava poplava odličnih jeftinih tableta, al ovaj POV Tegra za 2400 kuna mije jako primamljiv, tak da si mi pomogao u izboru
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 16:08   #43
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
btw, gledaj si odmah uz njega dock/stalak, mislim da ima u magazinrs ili optimumu, nije skup a super je stvar...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 22:29   #44
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Fala na info, budem pogledao
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 23:48   #45
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 20.05.2011. u 23:54.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 09:25   #46
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Da, samo duplo je razlika u cijeni cccccccc.........
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 12:01   #47
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
stigla Acer ICONIA Tab A500 Picasso

http://www.superbit.hr/Netbook/Acer-...ypage.tpl.html

odlična oprema, bundle, ima skoro sve što bi tablet mogao imati...

samo, razmazio me acer zadnjih godina, očekivao sam ili nižu cijenu, ili 3g modem u cijeni, ili bar 2 godine jamstva...

baš sam proklet...

a jbg, kad je onaj POV 10" tegra temeljen na istoj platformi a nađe se već od 2.2 kk, samo kad ga ima... dobro, Iconia ima hrpetinu opreme više i dolazi s honeycombom, ali mi je preko 3kk nekako malo puno... a u drugim trgovinama će biti i 4.0kk...


EDIT:

http://www.besttabletpcsreviews.com/...00-10s16u.html

450 USD na amazonu mi nekako bolje zvuči... iako cijena prati onaj trend - koliko dolara, toliko kod nas eura... nije napumpana...
Nije mi jasno kako mogu uopće nuditi uređaj bez 3G, pa to danas svima treba.
I najvažnije, baterija vrlo skromnog kapaciteta (3200mAh) za 10", to ne može radit 3 sata sa upaljenim screenom.
Ako je nekome potreban mobilni internet najbolje je kupnju napravit na ugovor i uzet full opremljen uređaj ispod pola cijene.
Meni je prvi Samsungov Tab, najkvalitetnije napravljen, nešto je slabiji hardverski, ali baterija od 4000mAh na ekranu od 7" donosi ogromnu autonomiju, a o gorila glass da ne govorimo, neuništivo.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2011., 11:50   #48
Krakun
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor taip@n Pregled postova
evo malo utisaka:

Joyplus M778 -mmarko40 (forum.hr):

"Evo da dodam vlastita iskustva na ovu temu.
Budući da se već neko vrijeme šiljim da nabavim tablet, dosta toga sam pratio po našim i stranim medijima, umalo naručio neki kineski tablet putem dhgate.com-a, no rekoh, još ću malo sačekati da nešto dođe kod nas.

I tako, došla u čipoteku ova dva joyplus modela od kojih sam upazario onaj skuplji m778. To je trenutno najbolja kupovina tableta u hrvatskoj, po mom sudu. Uređaj je hardverski pristojno jak, a način izvedbe ne odaje jeftinog kineza. Onog slabijeg je glupost kupovati jer je samo 200kn jeftiniji a puno manje funkcionalniji.

No međutim, ovdje htjedoh skrenuti pažnju na drugu stvar. Imam asusov netbook, i kada sam na terenu, na internet ga kačim preko nokie sa symbianom s60 bilo bluetoothom, bilo wifi vezom (na nokiji je dignut joiku hot spot lite software). Kako android tablet koji sam kupio ima samo wifi povezivost, bio sam ubijeđen kako ću kad nisam doma, na internet ići wifijem od tableta preko mobitela (tethering metoda). No, tu je uslijedilo razočaranje. Android bilo koje verzije namjerno neda vezanje na wifi adhoc, samo infrastructure mod. Google to nije podržao očito u namjeri da pogoduje telekom operaterima ili proizvođačima hardvera kako bi vlasnici tableta potrošili još koju paru.

Eto, to sam htio naglasiti. Ako vam je važna povezivost na terenu, kupite neki tablet sa 3G modulom ili bar ugrađenim bluetoothom. Samo sa wifijem ćete se kačiti doma ili negdje gdje je siguran infrastructure AP. Da sam znao za ovo ograničenje androida, sigurno bih još sačekao sa kupnjom."

• POV Mobii 10" Tegra 2 - kiklopkik29zg (forum.hr):

"Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet.

imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogne google i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2"
Pozdrav ,zanima me ako mi možeš odgovoriti dali se može na ovaj tablet instalirati windows 7 ili xp ,i drugo što me zanima j dali je moguće gledati tv tj znači spojit ovaj (Vidi sliku ) usb dvbt-prijemik i gledati ....Televiziju Ovo inače radi na svakom računalu s windovsima ,sad dali android podržava ovakve stvari to me muči ???


Krakun je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 20:28   #49
Krakun
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Krakun Pregled postova
Pozdrav ,zanima me ako mi možeš odgovoriti dali se može na ovaj tablet instalirati windows 7 ili xp ,i drugo što me zanima j dali je moguće gledati tv tj znači spojit ovaj (Vidi sliku ) usb dvbt-prijemik i gledati ....Televiziju Ovo inače radi na svakom računalu s windovsima ,sad dali android podržava ovakve stvari to me muči ???


Postaviš pitanje i ništa??
Krakun je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 23:40   #50
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Ukratko ne.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 09:51   #51
Krakun
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Ukratko ne.
I to je nešto hvala !
Krakun je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 12:22   #52
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Na stranicama Chipoteke se pojavila obavijest vlasnicima Joyplus tableta
c/p
Android 2.3 za Joyplus M718 i M778 je tu!

Na Joyplus web stranicama je moguće skinuti Android 2.3 za oba modela. Iako je nadogradnja raspoloživa već nekoliko dana prije objave vijesti smo željeli istestirati novu inačicu.

Neki korisnici su sami skinuli novu verziju za M718, no te je bila testna verzija bez Marketa i Gmaila. Pazite, verzija za skinuti je 20110426.

Novosti:
- Android 2.3 omogućava instalaciju aplikacija na SD karticu (widgeti instalirani na SD-u inače ne rade) - ovo će pomoći korisnicima M718 koji na Androidu 2.1 nisu imali tu mogućnost
- Podržani su veliki diskovi formatirani u NTFS - potrebno za filmove veće od 4GB
- Veći broj aplikacija dostupnih na Marketu
- Multi touch radi u aplikacijama (npr browser) koje ga podržavaju
- Copy paste je sada puno jednostavniji
- M718 više nema "white boxova" u Angry Birdsu

U našem testiranju smo primijetili da neki mkv filmovi nemaju zvuk. Razlog je nedostatak DTS DCA codeca koji će vrlo brzo biti dodan u službenu verziju te ćemo tako, uz AC-3 (Dolby) pokriti 99% filmova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 17:28   #53
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
polako stižu nove stvari:

- Samsung Galxy Tab 10.2v u VIP-u

- Motorola Xoom, HTC Flyer i Huawei Slim u T-mobajlu


cijene ajme!
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 23:57   #54
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
U bonbonu od 15.6. će biti dostupan HTC Flyer po cijeni od 3.200 kn. Dakle sam uređaj bez ikakve pretplate.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2011., 13:52   #55
goc9999
Premium
 
goc9999's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 33
uzeo sam curi m778 i fakat mogu napisati da je uredjaj pila i pol...

brz je, odazivan, odlican display, sve se fluidno i brzo vrti, igrice, HD filmovi. prvo sam bio u dilemi i skoro uzeo duplo skuplji uredjaj samo radi 10" velicine, ali kad pocnes koristit 7" skuzis da ti je i to nespretno za pisati, a kamoli da je veci. ugl. best buy u svakom pogledu.

ps.definitivno kupiti micro SD karticu, moja preporuka class 10 od 16 GB, moze se nac za 200njak kn, i onda ste mirni, to je brzi tip kartice i sa tim kapacitetom cete biti mirni duzi period

pps.u chipoteci svi uredjaji vec imaju 2.3 android pa se ne morate muciti sa updateom
goc9999 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 15:21   #56
jeti
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Bosna
Postovi: 12
Citiraj:
Autor goc9999 Pregled postova
uzeo sam curi m778 i fakat mogu napisati da je uredjaj pila i pol...

brz je, odazivan, odlican display, sve se fluidno i brzo vrti, igrice, HD filmovi. prvo sam bio u dilemi i skoro uzeo duplo skuplji uredjaj samo radi 10" velicine, ali kad pocnes koristit 7" skuzis da ti je i to nespretno za pisati, a kamoli da je veci. ugl. best buy u svakom pogledu.

ps.definitivno kupiti micro SD karticu, moja preporuka class 10 od 16 GB, moze se nac za 200njak kn, i onda ste mirni, to je brzi tip kartice i sa tim kapacitetom cete biti mirni duzi period

pps.u chipoteci svi uredjaji vec imaju 2.3 android pa se ne morate muciti sa updateom
Možeš li napisat kako vrti nekakve 3d igre.. zainteresiran sam za uredjaj
naravno uz multimediju bih se volio poigrat..
jeti je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2011., 13:00   #57
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 753
Imam pitanje.
Drugi tjedan nam frend iz Amerike donosi iPad 2 pa me zanima dal treba kupiti posebno neki pretvarač struje ili se moze puniti preko punjaca za iPhone? (ono što se ušteka u struju i ide van USB priključak).
A preko USB-a na kompu se moze puniti normalno, ne?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 01:37   #58
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Imaju dvije slične teme, pa neznam gdje da pitam, mislim da je ovdje pravilnije...

Treba mi neki jeftinij tablet za gledanje filmova, face i surfanje, veličina nije bitna (mislim da je svejedno jel 7" ili 10", sve je veće nego na mobu da gledam), znači bilo bi dobro da vrti možda mkv ili barem približno dobru kvalitetu, ako netko ima iskustva molim da podijeli samnom, ne bih davao više od 1500kn...

1500kn


1000kn


Jel ovo barem donekle kvalitetno???
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 07:24   #59
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ja bi radije izdvojio par kuna više i kupio debelo kvalitetniji Samsung Galaxy Tab P1000. Novi se nađu u oglasnicima za povoljne cifre.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 22:57   #60
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Inovativni cover/case za Samsung Galaxy Tab 10.1:

Smart Case

poltergeist je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na