Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2020., 14:28   #271
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Pa se raspadne kad popuca plastika za koju godinu ?
Cijenu neću ni komentirati

Evo još jedna alternativa > https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...-Aluminij-13dB
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:34   #272
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Sad ste me me bacili u dilemu s dva izbora. Ja bi volio samo da to dela sigurno.
Koliko vidim ove iskre F nema nigdje, sve su obične ili s pojačalom.
Ptice nisu problem imaju fini bor di borave.
Zaboravio sam napomenut da ce kabel ic drito u TV. Znači uzmem kabel, antenu i priključak za tv. Kak spajam kabel na antenu? Valjda će prodavač znat kaj trebam ovisno o anteni koju uzmem. Jedino ak uzimam prek weba onda bi trebao znat kakav priključak trebam
danex je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:41   #273
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ama dice plastika popucati ? @Nikky pa nije ta plastika materijal kao zdjelica za čobanac da da popuca
Od kada je 150kn puno za bilo kakavu antenu ?? Antene su se placale 100 DEM one koju su valjale a sad tu neka kuknjava oko 150kn...

Na ovu sto si linkao moze komotno Jato Vrana gore sjediti i to je OK ako je odasiljac dalje pa mu treba takva antena ali on vidi odasiljac, treba mu
antena koja u prostoru ne predstavlja odmoriste za letecu gamad.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:07   #274
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
@danex
Nije "o glavu" ako nema F verzije, to samo olakšava posao spajanja,
ovisno o izvedbi, Iskra (bez F) se spaja "u nosu", skužit ćeš kad skineš kapu,
ova druga spaja se u kutiji gdje je dipol.

Samo ti uzmi jednu od te dvije antene + coax kabel + konektor za tv i bude sve ok.

@silver_tip
Šta si se toliko prepao ptičurina ?
Ne slaže čoek ptičji aerodrom
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:11   #275
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Jel dovoljno što vidim, sami toranj vidim s ceste? https://ibb.co/mC1KrPk
Ja sam na većoj udaljenosti (Veliko Polje) koristio sobnu antenu s pojačalom i sve muxeve sa Sljemena sam hvatao, još je TV bio neko Vivax smeće...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:14   #276
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Idem sad kod doktora, pa skočim do pevexa, on mi je usput, valjda sve nađem tamo. Hvala svima

Edit:
normalno da nema antene iako su 3 na stanju, great.. Al kolko gledam te iskre nigdje trenutno nema, samo ona s pojačalom.

Zadnje izmijenjeno od: danex. 18.09.2020. u 17:45.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 20:04   #277
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Danas prolazio pored drugog peveca i našo sam antenu. Antena, 20m kabel i priključak 103kn.Improvoziro nosač, sve spojio i dela iz prve. Dobio sam sve programe koje sam i trebao, nisam stigao pogledat jačinu signala i ostale điđe. Zadovoljan jedino nisam s priključkom.sav je neki jadni,al svi su mi djelovali jadni koji su bili dostupni.E da kod priključka kaj radim s onim tankim žičicama? Jel moraju dirat metal il ne smiju?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 20:12   #278
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Mogu dirati vanjski metal (zapravo i trebaju) a nesmiju se takniti sa srednjim.

Da, većina tih konektora na našem tržištu je smeće.
Bitno bolja varijanta je da na coax kabel staviš F konektor + gotovi F > IEC adapter.

Bktno je "da si progledao" 😁
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 20:41   #279
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Da progledo,imam ojećaj da sam kupio satelitsku.Da složio sam da žičice diraju metal koji ide u tv.
Al to nije sve,kad sam več bušio provuko sam i lan kabel..tak da nema više wifi adaptera,powerlinea i sličnih aparata.
Hvala još jednom.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 22:15   #280
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bitno bolja varijanta je da na coax kabel staviš F konektor + gotovi F > IEC adapter.
I tu treba paziti na promjer i na tip konektora, ima ih koji se krimpaju i koji se zavrću na kabel.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 09:43   #281
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Ekipa, može li pomoć. Imam problema sa prijemom signala. Antena je OVA

Hvata one osnovne programe, (HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA) ali se jako muči sa ostalima kao što su CMC, RTL kockica i slično.

Antena je na dobroj poziciji što se tiče kuće, izdignuta možda metar iznad krova, međutim kako je god usmjerio problemi su i dalje tu. Znam da se radi o problematičnom području jer se i susjedi bore sa signalom.

Što napraviti? Koristio sam neko kućno pojačalo iz Peveca od 100-tinjak kn, nije pomoglo. Korisitio sam i logaritamsku antenu (manje DB nego ova trenutna) i isti je problem. Antena je maksimalno izdignuta.

Neki savjet? Hvala
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 14:15   #282
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Dao si premalo podataka (precizna lokacija, koje odašiljače "vidiš" i prepreke prema njima.
Za početak dobro provjeri spojeve, pogotovo na samoj anteni.

Ako si koristio to neko pojačalo, kako si ga tj. gdje spojio ?
Kod slabog prijema je bitno da je pojačalo što bliže anteni ili u sklopu antene.
Primjer je ovaj kompletni dipol sa pojačalom > https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...pol-za-AHD-343
ili kao prilagodni član za Iskra antene > https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...Triplex-i-DTX-

Možda možeš iskoristiti / ubaciti jedno od te dvije kombinacije.

Možda nije ludo sačekati dok ne naprave switch - over signala jer će se mijenjati kanali, snaga odašiljača ... pa kako sad hvataš Mux A bude sa Mux M1,
info > https://oiv.hr/hr/vijesti/objave-za-...a-2020-godine/
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 14:25   #283
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
@Nikky, hvala na odgovoru.

Evo točna lokacija te antene, nema vidljivost ni jednog odašiljača, a to se vidi i prema ovoj mapi

https://support.oiv.hr/reception/cov...gledajbezbrige

Koordinate su (43.679764293116065, 16.742564370360334)

Iz ovoga je jasno da sam u problemu i da mi treba nešto bolja oprema.

Što se tiče pojačala kojeg sam imao, to je bilo neko kućno pojačalo, nešto ovakvo
https://www.ronis.hr/zodiac-pojacalo...93929/product/

Ja bih mijenjao antenu i išao na ovu soluciju:

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...db-tv-max-787/

Što misliš?
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 14:54   #284
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Mislim da prvo sačekaš da prođe switch - over pa djeluješ po novoj situaciji.

Po podacima sa linka od OiV - a, lokalni odašiljač Sinj ni nema trenutni DVB-T2 tj. Mux M1 / M2 i zato sada teško ili nikako hvataš (vjerojatno sa Biokova).

Opet kažem, čekaj i vidi šta ćeš hvatati sa odašiljača Sinj kad prođe switch - over.
Može se desiti da nećeš trebati ništa ulagati / napraviti, osim možda pretraživanja kanala.

Regija D8 je zadnja na redu, 12. 11. 20.

Javi se kad to prođe.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 15:14   #285
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Ok, pričekat ću i provjeriti nakon 12.11.

Hvala!
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 21:16   #286
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Pozdrav ekipa!
Namjeravam zamijeniti postojeću vanjsku antenu, logaritamska (riblja kost) nekom boljom.
Trenutno usmjerena na Papuk, signal na 60 posto. Moguće da će ići eventualno na Belje, to je što se tiče odašiljača.
U užem izboru su Iskra DTM -44F i Fracarro Alpha 5HD.
Koju uzeti od navedenih?
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2020., 21:38   #287
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Od Iskre se obično preporuča slična DTX48F koja je po specs bolja a sitno jeftinija.
Ima i DTX48FL koja još ima integriran LTE filtar.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 14:32   #288
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
(brisati)
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 02:22   #289
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 362
Pozdrav,

u novom stanu kako vidim je satelitska antena skroz od hrđe napadnuta, pa bih morao novu kupiti.
Pa pitanje, možete mi neku firmu preporučiti? Na što moram paziti? Inače htio bih njemačke kanale gledati, pa eto samo me to zanima kako doći do toga.
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 02:32   #290
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
CaTV dosta dugo u ZG radi sa satelitskim i antenskim sustavima. https://www.antene.com/kontaktirajte-nas

Prije više od 10 godina od njih sam kupio motor STAB HH120 za satelitsku i usmjerio ga prema uputama sa satelitskog foruma https://satelitskiforum.com/



Doduše uz stari analogni resiver i projektor koji sam usmjerio na krov kuce i pomicao motor dok nisam dobio sliku.

Hvatao sam s time Hotbird, Astru , Thor & Intelsat tj Digi TV koji se inace placao.

Ako se ne varam nema šanse sa novim digitalnim resiverom tako "lako" usmjerit tanjur kao sa starim analognim.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 30.10.2020. u 07:35.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 12:41   #291
CROXXX69
KAVA.hr
 
CROXXX69's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: zg
Postovi: 362
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
CaTV dosta dugo u ZG radi sa satelitskim i antenskim sustavima. https://www.antene.com/kontaktirajte-nas

Eto, pomogao si mi barem s tom firmom, pa ću nazvati i vidjeti s njima. Nadam se da su ok i da imaju ok cijene...
CROXXX69 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:39   #292
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Kakvu sobnu antenu bi preporucili za evotv, zgrada u novom zagrebu višlji kat, gleda samo na jug?
Jel valjaju sta one sta se lijepe na zid one tanke?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 14:31   #293
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Imam problem sa prijamom signala, znaci kad se vanjska antena spoji na pojacalo hvata ove normalne programe i ono na Evo tv kaj radi na nekih 500-injak Mhz, ali nemam signala na programima koji su na 690 Mhz. Dok kad spojim direkt antenu na TV na tim dobivam signal ali onda na ovim prvima nema. Do cega bi to moglo biti? Na pojacalu pise da pojacava VHF/UHF znaci trebaolo bi obuhvatiti te frekvencije? Pojcalo je nekih 2,5m kabla od antene a tv onda još cca 10m kabla od pojacla. Znam da tu ima vjerojatno dosta gubitaka, al ako radi kad direkt spojim kabel koji ide do pojacala i onaj od pojacala do tv-a onda predpostavljam da nije do toga problem.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 15:09   #294
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Koji je to program / kanal na 690 Mhz ?
Kako je to baš na kraju uhf banda, pojačalo ili nešto drugo ga guši.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 16:14   #295
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Evo TV programi arena sport, ovi s crticima svi su na toj frekvenciji. Kak je na kraju UHF banda, šta nebi UHF trebo biti do 3GHz?


EDIT: Sadasnje pojacalo je TVP 202, na njemu bi frekvencijski opseg trebo bit 47 - 870 MHz, tak da mislim da to nije problem. Prije toga je bilo i nekakvo kinesko isti problem.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: exzzy. 05.12.2020. u 16:32.
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 18:23   #296
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Da, imaš pravo, stara norma za UHF je bila do 69. kanala (870 Mhz),
po novome su skratili do 52. kanala (701 Mhz) jer oslobađaju za 4g/5g ...

Sve šta možeš napraviti (ako to pojačalo ima regulaciju pojačanja) da smanjiš a da istovremeno gledaš nivo i kvalitetu signala na svim mux - evima.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 03:53   #297
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Dok kad spojim direkt antenu na TV na tim dobivam signal ali onda na ovim prvima nema. Do cega bi to moglo biti?
To je radi toga sto vjerojatno antena ima najveci dobitak u gornjem podrucju UHF spektra sto pokriva. Znaci na nizjim frekvencijama je dobitak slabiji i pojacalo
nadoknadi gubitak prijema no za vislje frekvencije pojacanje je preveliko i "sum" pojacala nadvlada cistocu signala. Tri su osnovna moguca nacina kako ces to rijesiti + dodatne varijante tih nacina.

1. Zakretanje antene + aktivno pojacalo.
2. Okretanje potenciometra u pojacalu ako ga ima.
3. Smanjivanje napona struje kojom napajas samo pojacalo.

Sve to gore navedeno u raznim kombinacijama tipa zakretanje antene bez pojacala ili kombinacija potenciometra u pojacalu + smanjivanje napona.
Osobno bi krenio od postavke da prvo bez pojacala usmjeris antenu sto bolje i za najveci moguci signal za najvislju frekvenciju i zabiljezis tocno smjer gledanja antene.
Nakon toga to isto ponovis i za najnizju frekvenciju tj. okretanjem antene probas dobiti signal bez pojacala, opet zabiljezis smjer. Ako je smjer isti u bobu onda se prebacujes
tj. dodajes pojacalo i smanjujes struju prema istome ili okreces potenciometar u pojacalu dok se ne pojavi slika na visljoj frekvenciji, provjeris onda i nizju jel stabilna.

Ako je smjer razliciti za nizju i vislju frekvenciju onda postavljas pojacalo dok je antena usmjerena u vislju frekvenciju te ju kreces zakretati u smjeru nizje frekvencije samo onoliko dok
ti se ne pojavi slika na visljoj frekvenciji i da je signal stabilan, provjeris opet nizju frekvenciju. Ako zakretanjem nikako ne mozes dobiti vislju frekvenciju onda valja spustiti napon pojacala
na 7v recimo ako je po difoltu 12v, ako i dalje nema slike zakretanjem i na 7v onda spustis na 5v ili ukljucis da tv/resiver napaja sa 5v pojacalo kroz kabl.

U slucaju da nikako ne mozes dobiti signal na visljoj frekvenciji bez obzira na smanjivanje struje pojacalu i zakretanjem onda probaj sa potenciometrom u pojacalu, stavis ga na pola i probas.
Takodjer se moze dogoditi ako nisu isti smjerovi da sliku dobijes i bez pojacala tako sto ces morati antenu strozije usmjeriti prema nizjoj frekvenciji a da se ujedno ne izgubi signal sa vislje
frekvencije koji ocito i bez pojacala je dobar samo sto za sada ne znamo dali je to radi blizine odasiljaca ili zato jer ti antena gleda bas u taj pravac vislje frekvencije i zato jer se trenutno
ne zna dali su te 2 frekvencije iz jednoga ili 2 smjera.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 12:47   #298
prodo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 50
trebala bi mi preporuka antenskog splittera sa 3 i 4 izlaza. koliko kužim ne treba mi nužno opcija da propušta struju jer je "iznad" njega u vertikali pojačalo sa vlastitim napajanjem. nabava baca koliko vidim neke zed i nedis uglavnom pa rekoh da pitam ima li išta bolje/primjerenije s obzirom da nisam baš na ti sa specifikacijama i gubicima. u obzir dolazi webshop i sve što ima maloprodaju u zg. hvala svima
prodo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 13:15   #299
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
U ZG-u, posebno u zgrade gdje se vrsila sanacija krovova i dimnjaka, jos se vrsi, ili tek ceka. Kod sanacije krovova su bacali antene po dosta zgrada. Nije im se dalo vracati, predstavnici sugerirali ljudima da odu na kablovsku, a ljudi, kao ljudi, sve gluposti prihvate koje im nametnu. Dresirani vec od sustava.

Pa nije lose, onima u slicnim zgradama, da dogovorite neki "zajednicki" dio krova na kojem stoje i na kojem se ne dira. A koje tek ceka, pazite na svoje antene.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2022., 13:49   #300
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
@prodo
Pokušaj naći od kvalitetnije marke i po mogućnosti sa navedenim prolaznim gušenjem (nekad navedeno samo u pdf - u),
Šta manje gušenje to bolje, sve zavisi o tvojoj situaciji (nivo i kvaliteta signala, dužina i kvaliteta coax kabela).

@Visage
A kad su ljudi neuki, uvali im se priča da je bolje plaćati ono šta bi mogli dobiti mukte ...
Namjerno uništavanje ZAS - a je bezobrazluk i nekad "sponzorirano" od strane kabelskog operatera
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na