Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2015., 21:28   #1
-=FLeGMa=-
Registered User
Moj komp
 
-=FLeGMa=-'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
AMD + Workstation??

Bok,

Da li je moguće da nema niti jedna AM3+ Ploča koja podržava više od 32GB DDR3 memorije?

Zar ne postoji niti jedan workstation sa AMD-om?

Ima neko ikakvih iskustava?
-=FLeGMa=- je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 21:49   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imas od Asrocka par ploca koje podrzavaju 64 GB RAM-a. Samo sto je jako tesko/skupo pronaci 16 GB DDR3 u komadu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2015., 09:57   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Pa AM3+ nije workstation socket...to je kao da kažeš da za socket 1155 nema ploča koje podržavaju više od 32GB memorije

Probaj sa ovim socketom:

http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_G34

Uzmeš npr

http://www.asus.com/Commercial_Serve...tions/KGPED16/

i ubodeš do 256GB
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:13   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
to je kao da kažeš da za socket 1155 nema ploča koje podržavaju više od 32GB memorije
To nema veze s plocom nego s cinjenicom da su S1155 procesori ograniceni na 32GB RAM-a.

AFAIR, AMD ne limitira svoje procesore odnosno memorijske kontrolere u njima kolicinom RAM-a, tako da si manje vise ogranicen dostupnoscu modula.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:28   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To nema veze s plocom nego s cinjenicom da su S1155 procesori ograniceni na 32GB RAM-a.

AFAIR, AMD ne limitira svoje procesore odnosno memorijske kontrolere u njima kolicinom RAM-a, tako da si manje vise ogranicen dostupnoscu modula.
A dođe ti na isto, ne sjećam se da sam vidio am3+ ploču sa više od 4 utora za RAM, a ove WS ploče imaju po 8 ili 16, pa možeš natrpati dosta čak i ako su relativno mali moduli


Možda najbolje nešto ovako polovno ubosti:

http://www.ebay.de/itm/HP-Server-Pro...item5af3a49f32
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:52   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A dođe ti na isto, ne sjećam se da sam vidio am3+ ploču sa više od 4 utora za RAM, a ove WS ploče imaju po 8 ili 16, pa možeš natrpati dosta čak i ako su relativno mali moduli
Ma znam, ali kao sto rekoh, upadas u drugi cjenovni segment, treba ti SSI EEB napajanje, ogromno kuciste i jos mozes naletiti na 100 problema.

Realno, RAMBUS je po tom pitanju bio genijalan. U ono doba (sto mrzim kad sam tolko star da price o IT-u pocinjem Biblijski), QC RDRAM kontroler je zahtjevao svega 128 data zica i jos nesto sitno za logiku. DC DDR je trebao 320+. Situacija se samo pogorsavala s protjekom vremena, tako da je u sustini to najkompliciraniji dio ploce iovako ionako, pa stoga ni ne cudi da je 4 DIMM-a de facto standard - sve ostalo bi bilo bezrazlozno skupo a vrlo vjerojatno bi pomoglo samo onima koji ne zele davati nesrazmjerno vise novaca samo za kapacitet sistemske memorije.

Jebiga - hoces hrpu RAM-a, kupi drugu kategoriju proizvoda. Iskreno, i ovih 32GB je sasvim solidna kolicina, obzirom na ukupnu cijenu. Da ti je netko prije 10 godina u doba prvih PressHOTa i A64 rekao da ces za par tisuca kuna voziti 32GB RAM-a, pa sad... Ne znam bi li svugdje prosao pod ubrojive.

Citiraj:
Možda najbolje nešto ovako polovno ubosti:

http://www.ebay.de/itm/HP-Server-Pro...item5af3a49f32
Pa covjek trazi workstation a ne server.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:57   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilo bi veselo slušat to po cijele dane
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:11   #8
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bilo bi veselo slušat to po cijele dane
Ma lako se to utiša, ionako je u pravilu nepotrebno bučno...a WS ili server...semantika u većini slučajeva
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:18   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
a WS ili server...semantika u većini slučajeva
Izgleda da ste vi svi AMD korisnici biseri bez premca; uz ovu konstataciju (koja je kriva i losa na nebrojeno mnogo razina), predlazes frajeru za workstation 2U server, gdje ce svoje workstation kartice prepiliti na pola na bi li ih ubacio u kuciste, a napajanje ce rijesiti lemljenjem i premosnicama.

Da ne pricamo kako ce ostati gluh, a uz to, vecina serverskih chipseta automatski spusta PCI-E brzinu za graficke kartice na minimum (mislim da sam cak na forumu svojedobno imao lijepu prijepisku s Tyanom po tom pitanju).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:26   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Izgleda da ste vi svi AMD korisnici biseri bez premca; uz ovu konstataciju (koja je kriva i losa na nebrojeno mnogo razina), predlazes frajeru za workstation 2U server, gdje ce svoje workstation kartice prepiliti na pola na bi li ih ubacio u kuciste, a napajanje ce rijesiti lemljenjem i premosnicama.

Da ne pricamo kako ce ostati gluh, a uz to, vecina serverskih chipseta automatski spusta PCI-E brzinu za graficke kartice na minimum (mislim da sam cak na forumu svojedobno imao lijepu prijepisku s Tyanom po tom pitanju).
Napisao je "workstation", a ne "graphic workstation" tako da možemo samo nagađati za što mu treba dok se ne izjasni.


Sorry što nisam stavio u potpis da mi je server doma baziran na Avotonu, a u Elitbuku imam i7...lijenost, još jedna loša karaketristika nas AMD korisnika (kad već generaliziramo)
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2015., 11:27   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Nije stvar u amd korisnicima, nego u ljudima koji nikad nisu imali na stolu airbus 380, pardon server
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:35   #12
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Nije stvar u amd korisnicima, nego u ljudima koji nikad nisu imali na stolu airbus 380, pardon server
Imao, utišao (jest da je bio baziran na Intelu, ali sumnjam da to čini razliku)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:38   #13
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Kad je server u igri bas i nema razlike

Jedino ako ce ga drzat u drugoj sobi
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:47   #14
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Anyway, poanta je da pomognemo čovjeku umjesto da zaspamamo temu, a svodi se priča na to da ide na G34 ili C32 ploče za Opterone ako mu treba 64gb ili više, a dal će krenut od onog gore servera ili ovakve ploče

http://www.ebay.de/itm/ASUS-KFSN4-DR...item25a4072a06

mislim da je manje važno, valjda i sam može izguglati

Edit: ili, da preduhitrim Bubbu sa argumentima zašto ni ova ploča nije dobra, evo ovdje ih ima hrpa

http://stores.ebay.de/tradeogmbh/_i....sub=2015739013

pa neka bira čovjek što mu treba, cijene su više nego dobre
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:50   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Napisao je "workstation", a ne "graphic workstation" tako da možemo samo nagađati za što mu treba dok se ne izjasni
Obicno workstation radi u konzoli na 9" POS monitoru jer kakav god workstation bio, sigurno mu ne treba veliki monitor i YouTube kojeg ce vrtiti na integriranoj SiS 6 i pol megabajta grafickoj zalemljenoj na plocu. Sigurno mu ne treba ni zvuk pa ce freneticno traziti low profile zvucnu (one povoljne kineske CMI AC97 izdelke).

Trkeljas i bok. Nitko normalan nece kupiti 2U bucnu kanturinu od 300 kila za "workstation". Jer se vrlo dobro zna razlika a samo je po tvojoj defi