Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2007., 21:38   #1
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
iPhone

Pa di je link o iPhone članku????

edit:
evo ga, logikom zaključivanja: http://www.pcekspert.com/articles/521.html
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 00:40   #2
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Mene trenutno samo cijena zanima
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2007., 01:44   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mislim da se u članku spominje 500$...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 01:52   #4
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
500$ je u SAD-u ako uzmeš ugovor kod AT&T-a, dakle kao da recimo uzmeš pretplatu kod nas, na dvije godine ugovorno.

E sad, čak i da se pojavi kod nas, u shemu ulazi PDV, cijena transporta, marže...blah, blah, blah. Mislim, ako ćemo se ravnat prema Nokiji N95, koja košta 3991 kn uz ugovor na dvije godine, a inače 5991 kn, ne bih se čudio da iPhone bude jednako skup kad se jednom (možda) pojavi kod nas.

I da, može se pojaviti samo u sklopu ponude operatera, neće se moći kupiti u direktno kao ni u Americi.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 02:27   #5
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A T-com je u Njemačkoj dobio ekskluzivu za iPhone ako se dobro sjećam

Tako da će vjerojatno i kod nas zaživjeti bez problema, kada dođe.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 06:29   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako je u Americi 500$, kod nas će biti oko 4.000kn jer uvoznici računaju 1US$ = 8kn, a 1 EUR = 10kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 08:47   #7
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
hihihi...ja sam ga imala u ruci...izgleda odlično, tanak je, ugodno težak u ruci i sve u svemu čini mi se odlično

što se tiče isporuke za ovo naše tržište...iz Apple kažu da će u CEMEA regiju (dakle kod nas, između ostaloga) doći 2008 godine. Ne kažu kada
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP

Zadnje izmijenjeno od: flare. 16.08.2007. u 09:11.
flare je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 09:59   #8
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Fenomenalno....kupit ću uređaj kada bude koštao 200kn zajedno sa polifolnom melodijom Nine Badrić ili možda Maje Šuput.
Taj Apple sere protiv Microsofta na veliko, a zapravo su isti...KORISTITI ĆE TE VI MENI ITUNES!!!...pogotovo kada pogledam one njihove reklamne kampanje na razini trogodišnjeg djeteta.
"Ja sam Apple, ja sam najbolji, PC nevalja...Bill Gates je peder..."...strašno!
Inače nisam nešto posebno fasciniran s iPhone-om, no istina...dobro će pasati uz moj novi Enzo
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 11:22   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nekidan sam umro od smijeha kad je na nekoj našoj 'ozbiljnoj' stranici pisalo da je neki domaći lik koji nema pojma o programiranju i hakiranju, pomoću reverse inženjeringa uspio ishakirati iPhone. LOLčina i pol
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 11:28   #10
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
KORISTITI ĆE TE VI MENI ITUNES!!!...pogotovo kada pogledam one njihove reklamne kampanje na razini trogodišnjeg djeteta.
takvo je i tvoje znanje pravopisa :/
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2007., 12:35   #11
koletna
Premium
Moj komp
 
koletna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 121
Vanjski izgled je ok, za kameru me nije briga kaj nema auto focus, ali da nema mms, nemogućnost slanja prek plavog zuba, nema umts, itunes :-(
Nebi ga uzel ni za 200kn
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
koletna je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 12:40   #12
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Da košta nekih 1500kn mogo bi zanemarit ove poveće mane koje ima, al za cca 4-5K kolko će vjerojatno koštat očekujem sve tip-top.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 12:46   #13
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
takvo je i tvoje znanje pravopisa :/
Učitelju, hvala vam!
Ajde sada pregledaj moje ostale postove i postove drugih po forumu pa javi ako ima još GRIJEŠAKA!
Ipak je to od velike važnosti za ovu temu.

Zadnje izmijenjeno od: Striček. 16.08.2007. u 13:00.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 12:59   #14
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor koletna Pregled postova
Vanjski izgled je ok, za kameru me nije briga kaj nema auto focus, ali da nema mms, nemogućnost slanja prek plavog zuba, nema umts, itunes :-(
Nebi ga uzel ni za 200kn
Za mene je to jednostavno mobitel + iPod.
Osobno, ova zamjena baterije i nema nekog smisla, pogotovo zato što iPhone guta energiju.
Treba pričekati neku novu inačicu (kada će ukloniti neke dječije bolesti) ili odgovor drugih proizvođača mobitela što bi dakako rezultiralo sniženjem cijena i dostupnošću. Ovako dati cca 4000kn za mobitel koji bi već za 6mj. mogao koštati upola manje...Uostalom, tko ima neka plati...dobar(3) je to mob.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2007., 13:46   #15
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
u svakom slučaju, neka je to moćan mob, ali toliko propusta, i nedostataka koje i najjeftiniji mobovi imaju...kao mob + iPod nekako i može proć, ali ovako ne...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 03:28   #16
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
ma kakav "korak do savršenstva" kada nema ili ne rade kako treba funkcije koje imaju mobiteli od 1500 kn??
šta je lijepi display nešto revolucionarno??

za članak bi rekao da: autor je dobio u ruke telefon od svog najboljeg prijatelja koji je skeširao 3-4 milje kuna i ne bi ga htio uvrijediti i reći cijelom svijetu da mu je kompanjon retardiran, pa sere da je super, a u biti bi ga najrađe zakucao u zid. takav dojam sam dobio..."ako ti nije bitan bluetooth, ako nije kamera, gprs je brži, treba ti itunes, aktivacija od 1 stranice uputstava, koja "za sada radi", baterija traje 1 dan, nema mms, 500€.....

i na kraju podnaslov "vrijeme za pokude" (???????) WTF, hey man, pa 4 stranice od 6 prije toga su pokude!

i onda fraza "Savršenstvo je teško dostupno, pa ni iPhone nažalost nije savršen." ma koje savršenstvo????
takav članak ne bi ni 24 sata objavio...

loše, loše, loooooooooše............


nhf
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 08:59   #17
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 10:33   #18
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
Madoxx je Nokia fanboy i Apple hater, tako da ga se teško može uzeti za ozbiljno. Nokia E70 nije "pinnacle of human achievement" već samo još jedan uređaj koji ima svoje prednosti i mane. Nažalost iz nekog razloga ne mogu učitati mobile-review.com da ti linkam recenziju Nokije E70 da vidiš kako i ona ima svojih mana.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 10:35   #19
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
gle, ne vjerujem ja njemu sve kaj kaže, al sviđa mi se kak je posro iPhone
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 10:40   #20
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Nažalost iz nekog razloga ne mogu učitati mobile-review.com da ti linkam recenziju Nokije E70 da vidiš kako i ona ima svojih mana.
Tužili su se na mobile-reviewu da im Apple fanboysi ruše stranicu jer su "popljuvali" malo iPhone.

Inače Nokia E90
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 10:50   #21
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Meh, tak je bilo i za N95, pa je na kraju ispalo da nije baš tak savršen kao što ga je Nokijin marketing želio predstaviti.

A što se tiče mobile-reviewa, oni su dosta kritični prema svemu, no koliko sam skužio najbolje prolaze Sony-Ericssonovi mobiteli i to ponajviše zbog toga što kod njih nema previše eksperimentiranja.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 16:42   #22
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Tako je...moj Sony Ericsson K750i ima skoro 3 godine (nisam previše lud za mobitelima) i kada pogledam što je sve preživio...
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 16:48   #23
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
To je tebi dobar review? Tip je neki šatro buntovnik, koji nema pojma što priča.
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 18:56   #24
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
To je tebi dobar review? Tip je neki šatro buntovnik, koji nema pojma što priča.
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.
vidim, i ti bi bio dobar materijal za Maddoxa


fulo si ceo fudbal


a za iPhone ne bih dao ni 100 kuna, govno je govno, ma u kako lijep papir ga zamotaš
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 19:37   #25
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
vidim, i ti bi bio dobar materijal za Maddoxa


fulo si ceo fudbal


a za iPhone ne bih dao ni 100 kuna, govno je govno, ma u kako lijep papir ga zamotaš
Taj tvoj maddox je tipični američki primitivac (motherfucker, bitch, shut da fuckup, asshole...)
Njega ozbiljno shvaćaju samo amerikanci...i ti...
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 22:49   #26
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Ni meni iPhone nije svetinja no cijenim svaku "inovaciju", koju Apple ipak nudi sa iPhone-om.
kakvu to inovaciju ? zumiranje sa potezima prstiju na ekranu ?

iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.

Sto se tice izlazenja iphona u europi sumnjam da ce proci ko kod amera jer ima previse djecijih bolesti po meni je najveca nemogucnost slanja raznih pizdarija preko bt-a. Naravno i premasna cijena je onak smijesna za ono sto mob nudi. I da kod nas ce ga imati i t-com i vip u ponudi t-com preko svaba a vip preko austrijanaca.

imho iphone je daleko od onog sto bi trebao biti
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 23:24   #27
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Polovovan neinovativan proizvod. I stick to symbian.
  Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 23:51   #28
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
kakvu to inovaciju ? zumiranje sa potezima prstiju na ekranu ?

iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.

Sto se tice izlazenja iphona u europi sumnjam da ce proci ko kod amera jer ima previse djecijih bolesti po meni je najveca nemogucnost slanja raznih pizdarija preko bt-a. Naravno i premasna cijena je onak smijesna za ono sto mob nudi. I da kod nas ce ga imati i t-com i vip u ponudi t-com preko svaba a vip preko austrijanaca.

imho iphone je daleko od onog sto bi trebao biti

Pa očito je prvi mobitel koji koji se u potpunosti oslanja na touch screen za input. Mislim da ima definitivno najaktraktivniji GUI.
Slažem se, cijena je najveći problem no svejedno iPhone je drugačiji mobitel...još kada se riješi tih dječijih bolesti bit će to jako dobar mob.
Inače nisam ljubitelj jabučice, no ovo je njihovo novo tržište pa me baš zanimaju buduće generacije.
Inače, uopće me ne zanimaju mobiteli...ali ova Nokia ima SSH...hmmm.
Da netko napravi mob sa linux ili unix OS-om...fino pokreneš X-e.......
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 00:16   #29
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Ahoi svima,


Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
iphon moze biti revolucionaran kod amera jer su oni brat bratu jedno sugiurno generaciju mobitela iza europe. kod njih je taj mob ono ogroman hype jer je apple-ov i jer donosi neke inovacije koje mi u europi imamo vec par godina.
Cak i umjerenije (Apple povodljive) US tiskovine, u ionako (za razliku od EU) zemlji usporenijih GSM tekovina... vec od pocetka konstatiraju za samu EU, iPhonac ne nudi nista sto do sada vec nije bilo ponudjeno ili implementirano. Samo estetski dopadljivo Apple pakiranje iz sumacije vec ponudjenih i postojecih solucija.

Dva E90 sam donjeo u dezelu nedavno. Jedan za sebe jedan za prijatelja. Ovaj pak nije kontinuirani korisnik komunikatora, pa se malo preplasio dechec opcija i prodao kolegi sa posla (osiguranje) isti tjedan. Naravski, povampirio se sa iPhone igrackom i po NZ-u lutao kod nekog meštra da mu "otvori" i pripremi. Nakon par dana je gledao kako mu prijatelj uziva na E90 a on se sad izmotava kako mu je zgodan novi. Dajem mu max. mjesec dana dok ne pukne od realnosti svojih povodljivih postupaka

Cini se da i drugog ceka slicna sudbina jer iPhone = jos jednog TV gutacha naveo da mu je to pravi izbor, pa je vrlo izvjesno da zavesi i ovdje na Trznici za koji dan.

Uglavnom vidio spravicu, dopadljiva ali nista drugo. Apsolutno nema razloga da ga netko sebi ne pozeli i da u sto kracem roku, ne realizira istog. No jednostavno sam alergican i gotovo sa divljenjem gledam povodljivost generalnog korpusa kako moza bas sve progudati sto sa
zagrizenom jabolkom ispliva pred njih.

Bavarski propeler i usecerena zagrizena jabuka zbilja mogu ama bas sve prodati danas i gotovo svima. To sto je pretplacen 3x, sto je explozivna eksploatacija vrijednosti gotovo marginalna prema ulozenom, to jednostavno ne igra ulogu jer "najbolja" knjiga je Alkemicar, "najprogresivniji" rista-dokumentarista je Michael Moore i "najbolja" glumica Julia Roberts. Idem upaliti TV, da vidim sto je jos novo

Amen.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2007., 01:06   #30
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
Pa očito je prvi mobitel koji koji se u potpunosti oslanja na touch screen za input. Mislim da ima definitivno najaktraktivniji GUI.
...
da, ali to je opet samo šminka...mob je precijenjen...

@visage : kako možeš toliko post napisat tako kasno
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na