Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2015., 11:39   #841
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
S obzirom da sam plaćao liqua-u 35kn 10ml to je jeftino...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 12:15   #842
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Nabolja baza koju sam do sad probal je od pink mule , a probao sam sve koje su na nasem trzistu ,
Green label*(VPG 50/50) 6mg*500ml 100 kn. To mi je dosta za skoro dva mjeseca. Uglavnom puno isplativije je kad sam radis tekucine
xPsycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 15:32   #843
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Dakle, ovako: otvorio sam prve dvije stranice ove teme (još iz 2011.), zatim zadnje dvije-tri i ustanovio da ste jako "napredovali". U smislu da vas nitko pod milim Bogom ništa ne razumije. Gori ste od onih koji slažu računala pa se gađaju matičnim pločama, grafama i sličnim stvarima. Što je najgore, to mogu skužiti, ali što treba kupiti od e-cigarete - nema šanse.

Učlanio sam se ovdje samo zbog savjeta koji mi treba. Kao prvo, nek ide kvragu ova tehnologija koju ne možeš sam skužiti što valja, što treba i kako se ne zaje*bati. A vidim da ima svakakvog smeća na tržištu, po shopping centrima, oglasnicima, itd.

Jednom sam kupio neku jednokratnu e-cigaretu, obećali da će trajati par dana. Trajanje sam mjerio u satima, gore sam prošao nego da sam kupio 2 kutije pljugi.

Ovako stoje stvari: pušim 2 kutije dnevno. Jedina korist od spomenute prevare je bila da sam odmah skužio da je to ono što želim. Zapravo sam kompulzivni pušač: mrzim dim, skoro ga ne uvlačim (vama nebitan detalj), ali mi treba nešto da motam po prstima i volim taj osjećaj pućkanja (to je moja ovisnost). To mi treba. Dakle, trebam vrlo ozbiljnu stvar.

Ne zanimaju me NIKAKVI početnički kitovi i slične gluposti. Odmah želim ono pravo. Kad čitam ovdje, vidim da navodite nekakvu hrpu dijelova. U odnosu na početak ove teme, sad treba paziti na nekakve navoje baterije, tankove i subtankove i slične điđe-miđe, a meni to sve zvuči kineski. Kao da odeš klincu u Etiopiju i staneš mu objašnjavati overclocking procesora, a on nije čuo ni za kobasu.

Treba mi stručna, ozbiljna preporuka od vas. Želim provjereno dobar, kvalitetan proizvod, pa nek i košta (OK, razumno, molim). Koliko sam shvatio, kod nas toga baš i nema (nemam pojma koja je dobra tvrtka, vidim neka imena koja se češće spominju). Dakle, treba naručiti izvana?

Koliko sam shvatio, želim nešto što se rjeđe puni (i lakše), ne kvari se, a baterija traje duže (ok, kupit ću rezervnu). Ne želim ništa što moram puniti špricom i s čim generalno ima puno gnjavljenja. OK, shvaćam da treba paziti, razumijem i da ima nekih štoseva s održavanjem da duže traje. (volio bih i o tome upute).

Uvijek se kod ovakvih tema zaboravi da treba početi ispočetka jer ima sve više koji žele prijeći na e-cig, a nisu tako stručni kao vi. Nema smisla prolaziti cijeli put. Dakle, bilo bi zgodno napraviti vodič.

Nadam se da veće početno ulaganje vodi i prema uštedi u konačnici, kao i praktičnosti. Dakle, vjreojatno treba rezervna baterija, jednostavno punjenje, duže trajanje. Vidim i da se neki dijelovi često (ili neočekivano) kvare, može li se to izbjeći dobrim odabirom? Shvatio sam da tanke e-cig za moje potrebe ne dolaze u obzir. Čuo sam dosta loših iskustava s proizvodima koji se kupuju kod nas - te prodaju ljudima manje tekućine od obećanog te stalno moraju reklamirati pokvarene dijelove, itd. Otišao sam na neke linkove koje sam ovdje našao i ništa ne kužim. Vidim fotke dijelova za koje uopće ne znam što su.

Molim vas za preporuke (uz linkove) - što više, to bolje. Što se tekućina tiče, ne bih nikakve voćne, umjetne slatkiše, bombone i sl. Čak mi ne treba ni nikotin. Samo želim pućkati
Hvala unaprijed, molim da upute budu "For Dummies".
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 15:40   #844
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?

Ako ćeš direktno u pluća ima super sub-ohm modova,a ako ćeš usta-pluća izbor je nešto manji,ali ne i loš.

To što tražiš se da nać za cca 600-1000kn,ako ćeš vrhunsku stvar i pravo iskustvo parenja.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 15:59   #845
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?

Ako ćeš direktno u pluća ima super sub-ohm modova,a ako ćeš usta-pluća izbor je nešto manji,ali ne i loš.

To što tražiš se da nać za cca 600-1000kn,ako ćeš vrhunsku stvar i pravo iskustvo parenja.

Lijepo si to napisao, ali "sub-ohm modova" je jezik koji ne razumijem

Molim te, trebaju mi detaljne upute za nabavu, uz objašnjenje.
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 16:15   #846
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Elaf - 330kn - laicki receno: baterija
Delta 2 - 230kn - laicki receno spremnik / grijac
Delta 2 RBA glava - 81kn - laicki receno: grijac namjenjen popravljanju od strane korisnika kada prestane raditi ili ne radi kao prije zbog nakupljanja prljavstine i sl. kvarova.

IMO izrada vlastitih grijaca nije toliki science fiction kakvim ju vecina "hipstera" cini sa svojim pricama i filozofijama ( citaj: preseravanjima ), pa mislim da ces moci to i sam raditi.

Za pocetak s Deltom 2 dobijes gotov grijac, no na popis sam ti stavio i bazu grijaca ( 81kn ) koja sluzi za izradu vlastitiog. Ako pak se ne zelis zayebavayti s izradom vlastitih grijaca, mozes uvijek kupovati jednokratne grijace.


Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova
Zapravo sam kompulzivni pušač: mrzim dim, skoro ga ne uvlačim (vama nebitan detalj), ali mi treba nešto da motam po prstima i volim taj osjećaj pućkanja (to je moja ovisnost). To mi treba. Dakle, trebam vrlo ozbiljnu stvar.
Znaci: rijetko uvlaci dim u pluca, tako da je nepotrebno komplicirati i navoditi 100 solucija ( usta - pluca, dirkno u pluca ).

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 15.10.2015. u 16:21.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 16:36   #847
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Joyetech EVIC VTC Mini Mod - oko 400kn

ili

Pioneer4you IPV D2 MOD - oko 500kn
to su moja dva favorita u tom cijenovnom razredu i mislim da baš i nema potrebe za davati više para od toga

a atomizer najbolje isprobat ako se može gdje , ali mislim da subtank mini pokriva dost toga , ako hočeš direkt u pluća ili usta-pluća da sa sasvim ok regulirat otvor zraka

a ako želiš baš mod koji je po meni trenutno vrh ponude - Yihi SXmini M Class SX350J ali je oko 1500kn ali je zato i kvaliteta izrade a i čip koji se koristi ipak priča za sebe
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:34   #848
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova
Lijepo si to napisao, ali "sub-ohm modova" je jezik koji ne razumijem

Molim te, trebaju mi detaljne upute za nabavu, uz objašnjenje.
eleaf 40w - baterija
subtank nano - atomizer, ilitiga onaj dio u koji tocis tekucinu

Imas kod nas i jedno i drugo kupiti. Orginal. Stavio bih ti i linkove gdje kupiti unutar zg-a orginal, ali mislim da je zabranjeno.

Sve skupa cca 500kn, ili moze i jeftinije preko neta, no onda ces se nacekati da dodje, a pitanje je dal ce biti orginal ili ne.

Ukratko, to je sve sto ti za pocetak treba. I to za odlican pocetak, puno bolji nego sam ja i vecina kad je krenula imali. Bio sam kao i ti, samo malo 'jaci' pusac, po 3 kutije dnevno. Takodjer ta gadna navika da jednostavno moram imati cigaru u ruci, a jako malo sam ustvari uvlacio. Tu naviku sam samo zamijenio novom. Nije bilo lako, ali je bilo puno lakse nego sam mislio da ce biti.

Kupi gore navedeno, procitaj malo o tekucinama ovdje, isprobaj ove koje smo hvalili, i kad skuzis koja ti odgovara... Dalje sam shvacas
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:45   #849
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ovo će biti moja iduća kombinacija...

Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:54   #850
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova

Učlanio sam se ovdje samo zbog savjeta koji mi treba. Kao prvo, nek ide kvragu ova tehnologija koju ne možeš sam skužiti što valja, što treba i kako se ne zaje*bati. A vidim da ima svakakvog smeća na tržištu, po shopping centrima, oglasnicima, itd.

Ne zanimaju me NIKAKVI početnički kitovi i slične gluposti. Odmah želim ono pravo. Kad čitam ovdje, vidim da navodite nekakvu hrpu dijelova. U

Treba mi stručna, ozbiljna preporuka od vas. Želim provjereno dobar, kvalitetan proizvod, pa nek i košta (OK, razumno, molim). Koliko sam shvatio, kod nas toga baš i nema (nemam pojma koja je dobra tvrtka, vidim neka imena koja se češće spominju). Dakle, treba naručiti izvana?
Koliko sam shvatio, želim nešto što se rjeđe puni (i lakše), ne kvari se, a baterija traje duže (ok, kupit ću rezervnu). Ne želim ništa što moram puniti špricom i s čim generalno ima puno gnjavljenja. OK, shvaćam da treba paziti, razumijem i da ima nekih štoseva s održavanjem da duže traje. (volio bih i o tome upute).

Uvijek se kod ovakvih tema zaboravi da treba početi ispočetka jer ima sve više koji žele prijeći na e-cig, a nisu tako stručni kao vi. Nema smisla prolaziti cijeli put. Dakle, bilo bi zgodno napraviti vodič.

Nadam se da veće početno ulaganje vodi i prema uštedi u konačnici, kao i praktičnosti. Dakle, vjreojatno treba rezervna baterija, jednostavno punjenje, duže trajanje. Vidim i da se neki dijelovi često (ili neočekivano) kvare, može li se to izbjeći dobrim odabirom? Shvatio sam da tanke e-cig za moje potrebe ne dolaze u obzir. Čuo sam dosta loših iskustava s proizvodima koji se kupuju kod nas - te prodaju ljudima manje tekućine od obećanog te stalno moraju reklamirati pokvarene dijelove, itd. Otišao sam na neke linkove koje sam ovdje našao i ništa ne kužim. Vidim fotke dijelova za koje uopće ne znam što su.

Molim vas za preporuke (uz linkove) - što više, to bolje. Što se tekućina tiče, ne bih nikakve voćne, umjetne slatkiše, bombone i sl. Čak mi ne treba ni nikotin. Samo želim pućkati
Hvala unaprijed, molim da upute budu "For Dummies".

aj prva solucija.. Mehanika malih dimenzija..
https://www.fasttech.com/products/0/...mechanical-mod
znači koristi 18350 baterije, dužina 35mm. ili 18650, dužina 65mm.

ovo https://www.fasttech.com/products/0/...w-510-drip-tip
i https://www.fasttech.com/products/0/...n-lite-plus-v2

dobiješ ovako nešt http://i.xomf.com/pkmlm.jpg

ili u večoj verziji 3cm dužu stvar. znači to gore te izađe 20$ = 140kn cca..

onda punjač https://www.fasttech.com/products/0/...um-battery-cha
8$
imam taj, jeftin a obavlja svoju funkciju, puni sve.
baterije možeš kupiti i kod nas, to ti sad neču dat linkove ali oko 50kn je 18350 baterija i oko 80kn 18650 baterija. ali KVALITETNE treba ti 2 svake.
imaš ih i na toj stranici jeftino, ali tu ti moram pomoči sa izborom.

i pošto nemaš ovo treba ti, da izmjeriš otpor i da nebi bilo kratkoj spoja.
https://www.fasttech.com/products/0/...ster-ohm-meter

znači sad ako nisi debil mehanika je potpuno sigurna. i sam koristim tako isto i zadovoljan sam potpuno, mod stane u šaku, baterija 18350 (7oo mah) traje 8 sati na poslu ili ti ga jedno punjenje.

zaboravih žicu i vatu, ali to ako odlučiš za ovako nešt
sin93 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 20:00   #851
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Danas otkrio vrhunsku tekućinu domaćeg proizvođača,Totally Green!

WOW koliko više pare daje od lique...ostao sam šokiran,tekućina je dosta rijeđa od lique...uzeo okus cimeta i keksa,fantastična aroma. PG/VG 50/50

40kn za 30ml je super cijena,10ml je 15kn!


Ja sam odusevljen sa njihovom 4U serijom, koja se moze kupit na tisku, slučajono sam probao, i svi imaju intenzivne okuse sa puno pare, baš sam planirao naručit malo više stvari sa njihovog webshopa
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:16   #852
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
@Maxbo
Evo ti ukratko objašnjenje par pojmova.

Mod iliti baterija kako neki kažu. Mod ti može biti reguliran (ima elektroniku u sebi) i nereguliran, odnosno mehanički (nema elektronike u sebi). Tebi kao početniku ne preporučujem mehanički mod jer ipak treba imati malo znanja da si ne bi istepo zube sa kombinacijom loših baterija i jako niskog otpora.
Za tebe je way to go elektronički mod.
Trenutno su in box modovi, tj. mod koji je oblika kutije sa elektronikom unutra. Ako te to ne privlači postoje i modovi sa elektronikom u obliku cijevi. Npr. dani ili provari.

Atomizer. U njega ide tekućina i on ima u sebi coil iliti grijač koji ti daje paru. Tj. on isparava tekućinu da bi ti imao pare kad vućeš.
Tu se dolazi do one sub ohm spike. Grijač ti ima otpor. Što niži otpor, više pare i veća potrošnja tekućine. Ja osobno ne parim ispod 1 ohma jer nemam potrebe, ali ameri su počeli sa nebulozama i otporima oko 0.5 ohma pa je to sad valjda pod normalno
Kod većine današnjih atomizera možeš sam raditi grijač, ali imaš i izbor da kupiš gotove grijače za tvoj atomizer.

Bitna stavka su i baterije. Ako mod ne dolazi sa baterijom trebaju ti kvalitetne baterije. Pošto su većina box modova 18650 trebaš 18650 baterije. Tu gledaš high drain baterije.
Nešto tipa Sony Konion VTC 5, AW, LG HE2 i sl. Bitno da mogu dati bar 20A. Mada ovo je bitno kod mehaničkih modova dok elektronika u elektronskim modovima ima razne zaštite da ne bi bilo kalvarije.

Ovo što su kolege naveli je i više nego dobro za potpuno uživanje u parenju i slobodno uzmi nešto od toga.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:36   #853
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
posjedujem mehaniku, gore navedeni LPG 18350 (samo 18350) sa kayfun lite plus v2
MVP 20W sa Kayfunom 4
Hana modz dna 30W sa Silverplay RTA

mehaniku stvarno nebi nikako prodo, i kad je baterija "prazna" još se može koristit za nuždu, a rezernu bat je manji problem nositi nego box mod, barem u mom slučaju, ako očeš stavim sliku kako to sve skupa izgleda..

ako nisi debil mehanika je super stvar, te na njoj jednostavno nema se šta pokidati jer je to cijev. otpor mjerim na box-u ali inače box samo za po kuči koristim.. vani kayfun sa 1-1.5 ohm i to je to.

mislim na njemu je odluka što želi i koliko to želi platit. svaki početak je s*eban, pogotovo kod nas i sa našim trgovinama...
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 21:17   #854
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ovo će biti moja iduća kombinacija...
Jako zahvalna kombinacija



Ako parim na 15-20w baterija drzi dva dana bez brige , ako ne pariš puno još više bude , vecinom tu kombinaciju nosim sa sobom posao,auto, itd...

A doma malo mjenjam raspored (malo starije slike ali vecina je još na okupu)

Edit: zanemarite prašinu na tipkovnici na prvoj slici
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 22:52   #855
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Hvala svima, sad ću vam reći što sam shvatio. (Da ne bi bilo zabune, nisam tehnički nepotkovan i brzo se znalazim, ali ovdje jop uvijek ima nepoznanica).

Uglavnom, iz savjeta sam shvatio da trebam sam složiti uređaj - baš ono što sam htio izbjeći. (ako nisam dobro shvatio, onda ne znam, jbg...)

Mene je zanimalo mogu li nabaviti gotovu pušilicu s vašim opisima. Odnosno, znate li ime proizvođača i model, jer nema šanse da iz ovoga mogu procijeniti što mi odgovara i i kako (bez iskustva) nešto složiti. Otprilike, kao da vam kažem da želim pouzdan i kvalitetan auto koji će automehaničara vidjeti samo na redovnom servisu, inače neću ni znati za njega. Ja bih u tome slučaju svakom preporučio Toyotu (a model već prema džepu). Mene zanima neka bolja klasa, cca 100 eura, možda i malo više, ako se isplati.

Vidio sam one nešto deblje modele (crne). Baterija može imati više mA, ali tu prestaje moje razumijevanje svega navedenog.

Dakle, ne bih nešto što sliči na kutijicu, već kao cilindar.
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 23:05   #856
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
samo čekaj da počneš
sad sam dobio 1oo kn poklon bona u jednoj trgovinu i odma sve tekučine koje inače nebi uzeo..

sad pošto se tebi neda 10min pravit grijač i sastavit 3 djela, upiši u Google MTM Store, ideš na hr site
i pogledaj Ego one ili delta || imaš gotove grijače, ili bazu da ih sam radiš. cjena je cca 300kn za 11oo mAh do 350-4oo za 22oo mAh.
napuni bateriju, natoči i pari.
ako si iz Zg možeš otić i do njih probati. imaš adresu na stranici.
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 23:26   #857
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Ako zelis gotov kit provjeri ovo.

Osobno koristim slican ( eVic ) na kojem poderem u prosjeku 5ml tekucine dnevno i zadovoljan sam njime.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 00:17   #858
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
@sin93 Ne znam kako da objasnim da "sastavi sam" nešto što nisam vidio ni držao u ruci ne može shvatiti nitko, a ne samo ja. Nije da mi se "ne da", nego informacije i šifirani jezik koji koristite početniku ne znači ništa. Vama je to svima razumljivo jer znate o čemu pričate. Dakle, zaludu je nabrajanje dijelova. Vidio sam da postoje različite dimenzije i debljine, a još nabrajanje dijelova nekakvog "grijača" je malo too much. Kad nema iskustva - to laiku ne znači ništa.
Zato sam i rekao da želim gotovo rješenje prema odrednicama koje sam (otprilike) dao. Osim toga, pretpostavljam da dijelove ionako moraš naručiti od istog proizvođača držeći se zadatih dimenzija. Ali ja ne znam dimenzije, meni je to sve: deblje - tanje, duže - kraće.

@Perestrojka Hvala za taj link, pretpostavljam da je to nešto što mi treba. Ne kužim se u zapreminu tanka, ima li neki takav model s većom zapreminom? Koliko dugo traju dijelovi koji se "troše" i koji su to (je li to taj grijač)? Je li pametno odmah naručiti ih i imati spremne, kao i tekućinu? Trebam nešto što neće krepavati pa da moram ulagati reklamaciju, što me samo može vratiti običnim cigaretama.

Bilo bi mi od velike pomoći da ne pretpostavljate da je nešto "logično, pa ne treba precizno objašnjavati" jer - jednostavno nije tako.

Da imam iza sebe iskustvo korištenja takvog aparata, vjerojatno bih i sam znao više. Na svim tim stranicama (proizvođača) vidim različite dijelove, ali nigdje ne objašnjavaju "For dummies". Nema teorije da netko može na tim stranicama sam sastaviti nešto za što misli da je cjelovit uređaj. Početnicima to izgleda kao hrpa rezervnih dijelova za različite modele.
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 00:24   #859
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
@gibo Nešto sam informacija uspio shvatiti, ali mi i dalje treba konkretni model (link, stranica). Kvalitetna firma. U svakom slučaju, ništa kutijasto, samo oblika cilindra.
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 08:52   #860
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Zapremnina spremnika je 4ml, vise nego dovoljno.

Dio koji se trosi i koji ces ti mjenjat je grijac.

U paketu ti dolaze 2 grijaca, razlicite snage, da te ne zamaram sad sa 100 go*vana, tebi ce trebat jedan od ta dva, onaj na kojem je natpis: "1.0 ohm".

Zamjenski grijaci se nalaze ovdje, slobodno uzmes set od 5 komada, da se nadju u rezervi.

--- Video ---
* kako baratati sa ovim setom
* gdje se nalazi grijac
* kako zamjeniti grijac
* kako napuniti spremnik sa tekucinom
* punjenje baterije

Znaci kao sto lik na videu kaze, kad dobijes set u ruke, kompletno ga rastavi pogledaj kako sta izgleda, gdje sta ide, upoznaj se s njim prije uporabe.

Od tekucina, za pocetak uzmi 10ml bocice, vise njih - dok ne nadjes onu koja ce tebi odgovarati, nema smisla uzimati 30ml bocice pa ih bacati ako ti se ne svidja okus.

Popis tekucina

Preporuka: Tekucina1, Tekucina2, Tekucina3, Tekucina4.

Izbjegavam vocne okuse, ili parim cistu tekucinu bez okusa ili jednu od tekucina s okusom duhana iz razloga jer mi okus istih ( vocnih ili kojekakvih izdrk*vanja ) ne odgovara.

Znaci kad se upoznas sa setom, napunis spremnik sa tekucinom, pustis ga da odstoji u normalnom polozaju 10 - 15minuta dok se grijac ne natopi sa tekucinom, u protivnom ako ides odma povuc a grijac se nije natopio ces spaliti materijal u grijacu i kasnije ces imat okus paljevine u ustima svaki put kad povuces.

Taj proces ostavljanja seta da se natopi ( u vertikalnom polozaju ) radis svaki put kad promjenis grijac.

Kad ispraznis spremnik od tekucine i treba ga nadopunit, znat ces po kolicini pare koju dobijas, okusu i toplini toga sta ti ulazi u usta.

Pare ce biti manje nego inace, ili je nece biti. Ako ce bit rijedja bit ce toplija nego inace. Okus ce se promjenit na blago "suh".

Vazno je da cim osjetis / vidis te simptome, smatras da je vrijeme za ciscenje* grijaca i nadopunjavanje spremnika sa tekucinom.

Vuces na nacin da krenes uvlacit paru u usta onog momenta kad si prisitnuo tipku za rad i uvlacis do sekundu dvije nakon sto pustis tipku za rad.
Znaci moras skuzit koliko ti traje u vrijeme uvlacenja, pa prema tome smanjit vrijeme drzanja tipke.

* - ciscenje grijaca: ovo mozes napravit da ti grijac dulje traje, ili jednostavno mozes odbacit grijac pa stavit novi.
Grijac cistis na nacin da kada je spremink prazan od tekucine, napravis 3 - 4 brza uvlacenja kao da inace paris, ali na suho ( pritisnes tipku i uvlacis zrak ). To sto si povukao u usta izbacis odma van bez inhaliranja. Time spalis vecinu prljavstine koja se nakupila na grijacu i produljis mu rok trajanja.
Grijac bi ti trebao trajati do 7 dana minimalno, kasnije ces primjetit promjene u okusu i mozes odluciti sta zelis: ocistit ga na gore navedeni nacin te koristit dok se ponovo ne pojave ti simptomi, kada ga opet ocistis i koristis dokle ide. Dok se vise ne moze ocistiti vrijeme je za novi grijac. Opet to zavisi o tekucinama koje koristis, koliko cesto uvlacis kroz dan i sl..

Posto si nov, trebat ce ti da skuzis kad je vrijeme za ciscenje, a kad za zamjenu. Eh, i racunaj da dostava zamjenskih grijaca / tekucina traje dva - 3 dana. Pa shodno tome unaprijed narucis ono sta ce ti trebat ( da izbjegnes eventualnu situaciju trka u ducan po cigarete kad cekas na nove grijace / tekucinu )

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 16.10.2015. u 09:59.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 14:39   #861
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova
@sin93 Ne znam kako da objasnim da "sastavi sam" nešto što nisam vidio ni držao u ruci ne može shvatiti nitko, a ne samo ja. Nije da mi se "ne da", nego informacije i šifirani jezik koji koristite početniku ne znači ništa. Vama je to svima razumljivo jer znate o čemu pričate. Dakle, zaludu je nabrajanje dijelova. Vidio sam da postoje različite dimenzije i debljine, a još nabrajanje dijelova nekakvog "grijača" je malo too much. Kad nema iskustva - to laiku ne znači ništa.
Zato sam i rekao da želim gotovo rješenje prema odrednicama koje sam (otprilike) dao. Osim toga, pretpostavljam da dijelove ionako moraš naručiti od istog proizvođača držeći se zadatih dimenzija. Ali ja ne znam dimenzije, meni je to sve: deblje - tanje, duže - kraće.
ja što sam ti prvo stavio je jednostavni kayfun koji češ sigurno imat jednom, najviše preporuka za početnike sa pravljenjem grijača. nitko od nas nije to znao, ali na Youtube postoji 872648297 videa sa istim. 1m žice ti je oko 5kn. za jedan grijač ti treba cca 5cm.
it's simple to upisati "Kayfun lite plus v2"

djelovi su svi kompaktibilni, znači NE moraju biti od istog proizvođača.

drugu soluciju sam ti dao Ego one 11oo (krači je)
ili Ego one 22oo (duži je )
uz oba ide isti atty (ono za tekučinu) samo u varijanti od 1.8ml ili 2.5ml

znači http://mtmstore.hr/joyetech-ego-one-set-1-8ml-1100mah/
za 1100 mAh 369kn, uz to ti treba tekučina i punjač od mobitela.

ili http://mtmstore.hr/joyetech-ego-one-...2-5ml-2200mah/
za veču verziju. 350kn također samo tekučina i punjač.

koji grijač za rezervu http://mtmstore.hr/grijac-joyetech-ego-one-cl/

imaš ih od 0.5 ohm ( više pare, za direkt u pluča uvlačenje, brže troši bateriju)
i od 1 ohm (malo manje pare, možeš usta-pluča, sporije troši bateriju i tekučinu)

ili neki drugi takav ako več želiš komplet da samo staviš u usta i pariš.

eo ti jedan moj video sa MVP 20W i kayfun 4
https://www.facebook.com/ivan.lukina...type=2&theater


Edit: Perestrojka sad sam vidio to, 5ookn je puno, ima jeftinije na MTM, Parilica, Puffkalica, E-cigareta, Mysteria, 300 Čuda... ok nisam gledo u svima ali znam da ima jeftinije, i to je ono što sam mu gore nabrojo.. samo malo manjih dimenzija.

Maxbo pošto sad vidim da si iz ZG, registriraj se na Vaper Club forum, oni se sastaju svaku subotu u kafiću Virage (ne pitaj me di je, nisam od tamo) od 9 nadalje, i odi, ekipa je ok, probaj, pogledaj šta ti paše po veličini i cijeni. Barem vi iz Zg imate mogučnosti takve.. ja sam sve skoro sam kombiniro i probavo koje kakve gluposti, čito 6209 stranica o struji i ostalno, naručuješ na nepoznato, veličina, kvaliteta etc..

Zadnje izmijenjeno od: sin93. 16.10.2015. u 14:50.
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 16:06   #862
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor sin93 Pregled postova
btw sad sam progledo ovo Halo čudo, za*ebi to.. bolje onda uzmi evod, evod mega, ili vision spiner sa emow itd. veća baterija, više tekučine stane , više pare, vjerojatno bolji okus, o tome ne mogu sigurno jer nisam to probo ali sudeči po refilima i takim kineskim cigaricama to su bezveze bačene pare od koji kasnije nećeš dobit ni trečinu ako budeš prodavo..
je veće ali box je još veći..
Evo bas sad narucio, al mi nije jasno sta je taj TC mod to nisam ni vidio da pise? Gledo malo na yt vidim da frajer mjenja temp na tome, sam mi nije jasno cemu i zasto? I cega je to temp uopce.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 16:51   #863
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
TC ti je temperature control, znači odrediš na kojoj češ temperaturi parit, ovisno o modu od 100C do 350 stupnjeva C

pogledaj npr iStick 40TC znači odrediš na koliko češ stupnjeva parit, a Watima ili Joulima J odlučuješ koliko češ brzo doći do te temperature.

ide ni 200 žica i modovi su na 0.20mm kalibrirani.. valjda, nemogu se točno sjetit..

nisam to osobno probavo jer me to ne zanima, to ti je za okus najviše, kako na tome radi i šta bogami nez.. vidit češ
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 17:23   #864
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
@ sin93 - pogledaj modele koje si mu ti stavio po kojoj cijeni i pogledaj model koji sam mu ja stavio - zapremninu spremnika ( sto je i trazio - sto veci ) i kapacitet baterije...

Ak vec zeli ustedjet 30kn, nek uzme eGo 1 mega na MTM-u.

Kao sto je i naveo: "Bilo bi mi od velike pomoći da ne pretpostavljate da je nešto "logično" - ne predpostavljaj da ima punjac od mobitela, pa mu SAMO jos to treba, jer adapter i kabel dolaze u kompletu.

Isto tak ne vidim zasto mu uporno navodite 2 vrste grijaca, za sta je koji, otpore bla bla bla... AKO je naveo kako trenutno pusi i sigurno laiku koji trazi nesto da koristi na nacin kao sto sad pusi cigarete najmanje treba "subohm" grijac jer ce mozda uvlacit direktno u pluca... pa daj ljudi citajte yebemu, ne komuniciramo na madjarskom ili ruskom...
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 18:11   #865
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
to sam isto napiso, da pogleda druge takve komplete. Ovo nisam ni čito da punjač dolazi u kompletu, ali predpostavka je da ima mobitel mlađi od 4 god sa usb punječem.

napiso sam grijače tako da vidi za šta je koji, ne treba mu subohm, nego pazi sad objašnjenje za šta ide koji grijač. nitko njega ne tera da kupi o.5 i udara u pluča neku 18mg tekučinu..

isto tako ne mora uzet ni taj "moj" set ni tvoj set, može protegnit malo više do neki drugi "bolji" kompleta na MTM-u ili nekoj drugoj trgovini, sasvim subjektivno.

dao sam mu par prjedloga, ako krene sa ecig i nastavi sa njom kao hobi u što večini preraste, onda to više neče bit natoči i pari, onda dolaze subtank-ovi, tayfun, kayfun, tilemahos i ostatak, baza, 43 arome, 10 vrsta žica, vate i ostaloga. a te baterije to mogu podneti, nismo mu puno drugačije setove ponudili...
sin93 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 22:07   #866
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Upravo si naručio subox mini kit i bateriju LG 3000mah...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 14:01   #867
xdox
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 4
Molio bih Vas za pomoć, zanimalo bi me što bi bilo bolje odabrati za neki početnički setup, eGo One Mega ili Eleaf iJust 2? baterije su istog kapaciteta jedino je razlika u 100 kuna između ta dva seta na fasttech-u. Setup bi koristio totalni početnik koji ne puši ali se dosta zainteresirao za taj svijet e-cigareta u nadi da bi to moglo zamjeniti neke druge loše navike. Naravno koristile bi se tekučine koje nemaju u sebi nikotina
xdox je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 14:50   #868
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor xdox Pregled postova
Setup bi koristio totalni početnik koji ne puši ali se dosta zainteresirao za taj svijet e-cigareta u nadi da bi to moglo zamjeniti neke druge loše navike.
Ako ne pušiš, najbolje nemoj ni počinjati.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 15:08   #869
xdox
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 4
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ako ne pušiš, najbolje nemoj ni počinjati.
Slažem se u potpunosti, ali namjeravam time zamjeniti groznu naviku griženja noktiju i usana. NE vjerujem da ce prerasti u neku ovisnost jer ne namjeravam koristiti nikotinske tekućine već samo vočne bez nikotina
xdox je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 15:36   #870
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Najbolje ti je na yt pogledat review-a jednog i drugog i sam odlučit šta oćeš,gledao sam review za ijust 2 i nisam mogao vjerovat koliko pare daje...

P.S. Ja prodajem eLeaf iStick 20w + Nautilus Mini za 200kn...plaćeno 450kn prije mjesec dana...imam račun i sve kutije,čak i novi neotvoreni grijač 1.8ohm...ako netko oće neka se javi na PM.



EDIT: Eto otišlo kolegi XDOX nadam se da će te dobro služit Mislim da bolje od ovoga nema ni za dosta veću lovu...

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 19.10.2015. u 22:22.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na