Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2016., 07:21   #4081
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Meni nikako ne radi taj supervisor pass...
Jel QoS moze prqviti problem kod podesavanja kucnog WeB servera? ..na kompu bi mi radio, ali raspberry pi ima grdnih problema...pa.odustao..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 07:24   #4082
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Ima više supervisor passworda. Jesi probao sve?
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2016., 10:21   #4083
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
QoS je zamišljena kao korisna opcija ali nekima zna usporiti net...većina u praksi ne osjeti razliku bez obzira je to uključeno ili nije...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 14:43   #4084
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Kaj je QoS?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 15:36   #4085
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Joj, kakvi lažovi u Iskonu na reklamacijama i u odjelu računa.
Kako ih nije sram.
Dva puta im još u 10. i 11. mjesecu slao prigovor na email reklamacije@iskon.hr, svaki 15 dana nakon prethodnog s istim sadržajem. Obračunom popusta za plaćanje trajnim nalogom.
Citiraj:
Naslov: Prigovor na obračun popusta
Sadržaj: Poštovani,
podnosim vam prigovor na....

A u drugom prigovoru ih podsjetim na Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača, članak 10. stavka 5 vi trebate odgovoriti u roku od 15 dana

I "odgovor" na prvi email (s info@iskon.hr) dobio
Citiraj:
15.10.2016.
Poštovani,
zahvaljujem na Vašem upitu.

Vaš mail je proslijeđen kolegama iz odjela za reklamacije.

Nastojat ćemo Vam odgovoriti u najkraćem mogućem roku, a odgovor možete očekivati najkasnije u roku 15 dana što je ujedno i vrijeme predviđeno za rješavanje reklamacija Zakonom o elektroničkim komunikacijama.

Unaprijed zahvaljujem na Vašem strpljenju te se nadam da ćemo Vaš upit riješiti pozitivno na obostrano zadovoljstvo.

Srdačan pozdrav,
--
Bruno Cerovac

Odjel rezidencijalne prodaje
Iskon Internet d.d.
Onda je odgovor Odjela za reklamacije sljedeći dan da su proslijedili Odjelu održavanja korisničkih računa.

Odgovora nema, ponovno upućujem prigovor.
Citiraj:
31.10.2016
Poštovani,
Vaš e-mail je proslijeđen kolegama u Odjel odrzavanja korisnickih racuna, s obzirom da je isto u njihovoj domeni. Žao nam je ukoliko niste još zaprimili dogovor kolega stoga smo Vaš slučaju eskalirali kolegama kako bi Vas u što kraćem roku obavijestili o navedenom slučaju.
Lijep pozdrav,
--
Martina Matković
Služba reklamacija
Iskon Internet d.d.
7.11. moj slučaj proslijeđen HAKOM-u, ja im dostavio "odgovore" Iskona a direktor HAKOM-a; Mario Weber mi za mjesec dana odgovori da Iskon kaže da nisam "prošao propisani postupak prigovaranja", tj. da se žalim povjerenstvu za reklamacije, a da bi se žalio Povjerenstvu trebam imati odgovor Iskona. Nevjerojatno. Umjesto da HAKOM kazni Iskon on mi kaže "Ukoliko smatrate da su povrijeđena vaša korisnička prava imate mogućnost nastaviti postupak prigovaranja pri operateru u skladu sa člankom 50. stavak 1. ZEK-a." I za to HAKOM-u treba 30 dana.


HAKOM kao da ne zna stavku 12 i 13.
(1) Krajnji korisnik usluga ima pravo podnijeti operatoru javnih komunikacijskih usluga prigovor u vezi s pružanjem usluga, prigovor na iznos kojim je zadužen za pruženu uslugu, prigovor na kakvoću pružene usluge te prigovor zbog povrede odredaba pretplatničkog ugovora.

(2) Prigovor iz stavka 1. ovoga članka krajnji korisnik usluga podnosi u pisanom obliku operatoru javnih komunikacijskih usluga, koji provodi postupak rješavanja prigovora. Prigovor mora sadržavati činjenice i dokaze na kojima se temelji.



(12) Operator javnih komunikacijskih usluga obvezan je dostaviti pisani odgovor krajnjem korisniku usluga o utemeljenosti podnesenog prigovora iz stavka 1. ovoga članka u roku od najviše petnaest dana od dana zaprimanja prigovora, odnosno u roku od 30 dana od dana zaprimanja prigovora u slučaju iz članka 49. stavka 6. ovoga Zakona.

(13) Na pisani odgovor operatora iz stavka 12. ovoga članka krajnji korisnik usluga ima pravo podnijeti pritužbu (reklamaciju) povjerenstvu za pritužbe potrošača pri operatoru javnih komunikacijskih usluga u roku od 30 dana od dana dostavljanja pisanog odgovora. Povjerenstvo za pritužbe potrošača operatora javnih komunikacijskih usluga obvezno je dostaviti pisani odgovor krajnjem korisniku usluga u roku od 30 dana od dana zaprimanja njegove pritužbe.




Živjeli rvacki zakoni i Iskon.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:44   #4086
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nisi postovao proceduru, liniju zapovjedanja

Dakle kada nisi dobio odgovor od Iskona na prigovor onda si trebao Iskonu poslati pozurnicu i podsjetiti ih na obvezu odgovora unutar zakonskog roka te sukladno tome sljedece napraviti:

1. Da je Iskon nakon toga odgovorio ako nisi zadovoljan rjesavanjem prituzbe onda prvo ponovo slati prigovor ali sad na povjerenstvo.

2. Da Iskon nije odgovorio ni nakon pozurnice tek onda slati prigovor HAKOM-u ali ne za "slucaj" niti za predmet prigovora nego iskljucivo za nepostivanje clanka gdje je ISP duzan odgovoriti na prigovor.

U tom slucaju HAKOM bi ih prisilo tj. podsjetio da moraju odgovorit i onda opet prvo prigovaras povjerenstvu ako nisi zadovoljan.

Tek kada ti povjerenstvo odgovori a nisi zadovoljan odgovorom mozes sukladno proceduri poslati "slucaj" prema HAKOM-u !

Takodjer se moze dogoditi da ti povjerenstvo ne odgovori u propisanom roku i onda opet moras slati pozurnicu Iskonu pa nakon toga HAKOM-u slati prigovor da ti nisu odgovorili sto je nevezano na sam predmet prigovora.

Malo si se zagubio u proceduri kolega
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:58   #4087
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Imam ja. Radi odlično, 90/90 brzina, naravno, isključim QoS ko i na VDSLu.
Koji ruter se dobije uz optiku? Pretpostavljam da tih 90mbita mogu zaboraviti preko wifija na njihovom ruter jelda?
shp je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 17:14   #4088
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nisi postovao proceduru, liniju zapovjedanja

Dakle kada nisi dobio odgovor od Iskona na prigovor onda si trebao Iskonu poslati pozurnicu i podsjetiti ih na obvezu odgovora unutar zakonskog roka te sukladno tome sljedece napraviti:

1. Da je Iskon nakon toga odgovorio ako nisi zadovoljan rjesavanjem prituzbe onda prvo ponovo slati prigovor ali sad na povjerenstvo.

2. Da Iskon nije odgovorio ni nakon pozurnice tek onda slati prigovor HAKOM-u ali ne za "slucaj" niti za predmet prigovora nego iskljucivo za nepostivanje clanka gdje je ISP duzan odgovoriti na prigovor.

U tom slucaju HAKOM bi ih prisilo tj. podsjetio da moraju odgovorit i onda opet prvo prigovaras povjerenstvu ako nisi zadovoljan.

Tek kada ti povjerenstvo odgovori a nisi zadovoljan odgovorom mozes sukladno proceduri poslati "slucaj" prema HAKOM-u !

Takodjer se moze dogoditi da ti povjerenstvo ne odgovori u propisanom roku i onda opet moras slati pozurnicu Iskonu pa nakon toga HAKOM-u slati prigovor da ti nisu odgovorili sto je nevezano na sam predmet prigovora.

Malo si se zagubio u proceduri kolega
I dobro silvertip kada znaš. Što da sada radim?
Ja sam poslao požurnicu 15. dan od prigovora, ni na požurnicu nije bilo odgovora osim opet proslijeđeno računima. A Hakom-u sam poslao sve, kao i njihove odgovore. Ovdje je više HAKOM kriv jer sam se ja žalio na ne pružanje odgovora (kažnjivo i sukladno čl 50. stavka 12.) a on meni da nisam sukladno stavci 1. koja je općenita.
Jedino što nisam točno naveo jest na koji račun se žalim, podrazumijevalo se na koji i naveo sam od kada mi je trajni nalog.
Da li da sada opet kreiram prigovor na račun za 11/2016. koji mi je sada došao na reklamacije@iskon.hr ili da Povjerenstvu za prethodni?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 22:42   #4089
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
Koji ruter se dobije uz optiku? Pretpostavljam da tih 90mbita mogu zaboraviti preko wifija na njihovom ruter jelda?
Isti je router ko i za vdsl, samo dobiješ drugi jer je gore drugačiji firmware. Nebi vjerovao ali čak ide 90 mbita preko wirelessa n, osim ako su ti baš svi wifi kanali zatrpani od susjeda.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 09:30   #4090
cherub
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 28
@Ag008 Za svaki netočan račun možeš ispostaviti reklamaciju, pa tako i za 11/2016. Procedura ti je ovdje: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=2631
No sve je to jadno i bijedno naspram zaštite potrošača, ali ako se već hoćeš zabavljati nemoj zaboraviti tražiti i kamate na pretplaćeni iznos (ako ti odobre umanjenje).
cherub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2016., 10:53   #4091
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Papandopulo Pregled postova
Kaj je QoS?
Google it.
A inače se nalazi:
Control panel - network settings - desni klik na local area connection - properties

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 08.12.2016. u 09:23.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 12:31   #4092
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Isti je router ko i za vdsl, samo dobiješ drugi jer je gore drugačiji firmware. Nebi vjerovao ali čak ide 90 mbita preko wirelessa n, osim ako su ti baš svi wifi kanali zatrpani od susjeda.
Super, hvala! Btw, kako 90/90, poslovni korisnik? Nude mi 80/40 pa zato pitam.
shp je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 12:34   #4093
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor shp Pregled postova
Super, hvala! Btw, kako 90/90, poslovni korisnik? Nude mi 80/40 pa zato pitam.
Bio je vec netko tu pisao da su im takvi profili. Paketi jesu 80/40 ali profili su podešeni na 90/90. Mislim tako i treba biti ipak je to optika. Glupo bi bilo da su brzine asimetrične. Kao recimo kod HT-a 100/10mbps.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 01:37   #4094
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Bio je vec netko tu pisao da su im takvi profili. Paketi jesu 80/40 ali profili su podešeni na 90/90. Mislim tako i treba biti ipak je to optika. Glupo bi bilo da su brzine asimetrične. Kao recimo kod HT-a 100/10mbps.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Eeeee nije 100/10 nego 100/20, nemoj ti po našim T-comovcima
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 01:46   #4095
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Papandopulo Pregled postova
Eeeee nije 100/10 nego 100/20, nemoj ti po našim T-comovcima
A dobro rekao sam okvirno. Ali opet 90/90...

btw. kod mene niknuo prvi FTTC u županiji, nisam ih očekivao tako rano pa im fukam mamicu jer ću morati se ponovo prebacivati kod njih nazad sa Iskona. Kad neće dat Iskonu bitstream u FTTC-u.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 00:10   #4096
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Hebo ja Iskon i njihovu primitivnu centralu Kozala.

Dio grada je ostao bez struje, konkretno i moja centrala.
Naša zgrada i okruženje nije jer smo na drugoj trafostanici.

I ostao bez interneta od 23:42 kada je centrala ostala bez struje, parametri skočili za 10% ali ništa ne otvara niti radi.
23:42:38 NTP Unsynchronized with (null)
23:47:05 Internet Internet Down.
23:47:49 PPPoE PPP: ppp2.1 Connection Up.

Tek kada je ostatak grada pa i centrala dobio struju (cca 23:50) tj. ovdje 23: 47 dolazi do neke promjene i dobivam net.
Da sam na FTTC-u ili kontejner centrali pa da ja akumulator ispražnjen imao bi razumijevanja. Ali ja spojen na centralu koja je ogromni neboder HT-a koji u prizemlju ima i dizelske agregate da napaja cijelu zgradu osim akumulatora.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 16:43   #4097
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ne znam je li Iskon nešto petljao oko profila, radiusa u korist korisnika no kod torenta 2.3M, skidanja i sličnog dobiva se čak i 20.3Mbps. Prije je bilo puno niže, a nikada iznad 20Mbps.



__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 17:42   #4098
donatello
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Starom ponudili tel+int za 109 kn? Kakva je to ponuda. Stari ne zna ponovit ni brzinu neta nit ista sta su mu rekli.
Uglavnom odbio je. U bijeloj zoni smo i vidim da ispod 200 kuna nema nista.
donatello je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 20:59   #4099
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Za 109kn ima samo Net 80mbit.

Jesi u zgradi?
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 22:11   #4100
donatello
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Ne. Iskon u mom kraju je dostupan samo preko parice. Nisu mi mogli dat 10mbps a ne 80.
donatello je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 15:48   #4101
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@Ag008 - nije to jedina "primitivna centrala" i u Splitu ima takvih, gdje Iskon "centrala" ostane bez struje, mozda su im neispravni akumulatori, pretvaraci, UPS-ovi, ko ce ga vise znati

znam samo da moja oprema NE moze biti problem jer je na PureSinus UPS napajanju, tako da moze biti jedino do njih (Iskona)
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 00:16   #4102
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
U većini slučajeva su dslami na istoj kolokaciji za sve ispeve, sumnjam da nemaju upsove, vjerovatno su zakazali, dogodi se, kvar, jbg
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 08:42   #4103
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Vjerovatno su im baterije mrtve.
To sam vidio na vise lokacija od ISP-eva.

Pisti im battery failure cijelo vrijeme,ali sumnjam da ce je ikada zamijeniti

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 09:41   #4104
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Ne znam kako točno funkcionira dslam ali ja sam cijelo vrijeme imao xdsl sink.
Tebi kao da je netko telefonski kabel povukao iz routera tada kada nije bilo struje?
Cijelo vrijeme sam vidio parametre, čak mi je i margina malo porasla.

Međutim, kada je nestalo struje router javlja NTP grešku (Network Time Protocol (NTP) is a networking protocol for clock synchronization between computer systems...) kao da dslam radi ali ne ispravno, a vrijeme dobiva upravo s 10.10.10.10 (dslama). Ne znam što je u ovoj centrali osim dslama pa možda dslam ima bateriju a neka oprema o kojoj ovisi nema. Inače za moju centralu piše. Građevine i instalacije telekomunikacija od državnog i županijskog značenja čine dvije centrale (međunarodnog i nacionalnog) tranzitnog ranga, od kojih je primarna Kozala, a sekundarna Sušak.
Ni voip ni net nije radio. Tek kada je došla struja u logu vidim da je router skužio da nema interneta, počinje sinkronizacija s dslamom, dobiva vrijeme, povezuje management pa pppoe te tek onda dobivam sve usluge.

EDIT: Poslao sam ja i mail Iskonu da istraže i odgovore zašto nisam mogao ostvariti pozive hitnim službama za vrijeme nestanka struje u centrali.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 20.12.2016. u 09:51.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 10:55   #4105
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
EDIT: Poslao sam ja i mail Iskonu da istraže i odgovore zašto nisam mogao ostvariti pozive hitnim službama za vrijeme nestanka struje u centrali.
Zato sto mislis da kupujes "100% originalne" parfeme od cigana na Korzu i ne citas Članak 13. - Smetnje u mreži Iskona iz Iskonovih općih uvjeta. Recimo: "Iskon neće odgovarati za štetu bilo koje vrste nastalu uslijed tehničkih smetnji tijekom korištenja usluga Iskona"

IOW, da ti je trebao 194 jer te iskenjala srčka pošto nisi ostvario 3 promila popusta na mirisni boric od 6.99 u Konzumu, mogao bi se zaliti vodovodu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 12:33   #4106
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@ag008

Ima neko vrijeme dok se ne upali agregat dok je sve na ups-u, pa je moguće da su krkani iz iskona umjesto u ups utičnicu ukupčali neki switch iza dslama u normalnu utičnicu koja radi tek kada se agregat upali, pa onda dok se bootao switch/router već je došla struja nazad.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 13:09   #4107
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Jep, ako si imao dsl sync vjerovatno je problem do switcha na koji se spaja dslam, što znači da nisi bio samo ti bez usluge već cijela rijeka u tom trenu.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 13:16   #4108
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Članak 13. - Smetnje u mreži Iskona iz Iskonovih općih uvjeta. Recimo: "Iskon neće odgovarati za štetu bilo koje vrste nastalu uslijed tehničkih smetnji tijekom korištenja usluga Iskona"
To se ne odnosi na broj 112, on zakonski mora biti stalno dostupan.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2016., 14:31   #4109
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
IIRC zakonski "SLA" uptime za fiksnu tel mrezu je propisan kao pet devetki
99,999% - pa mozes racunati da li je Iskon to prekrsio ili nije
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 12:14   #4110
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
To se ne odnosi na broj 112, on zakonski mora biti stalno dostupan.
Sto ti znaci "zakonski stalno dostupan"? Oprema je krepala, ergo nemas telefon, ne znam kojim "zakonom" (fizikalnim) bi trebao osigurati dostupnost.

Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
IIRC zakonski "SLA" uptime za fiksnu tel mrezu je propisan kao pet devetki
99,999% - pa mozes racunati da li je Iskon to prekrsio ili nije
Ako je, odbijaju ti od cijene racuna, ima definirano u tim istim opcim uvjetima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na