Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2012., 20:31   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Lightbulb AdapSonic - upotrebljivi retro s pokrićem (recimo...)

Kazeta adapter? Pih!

Ta' kome to treba? - zacudjeno ce Syss, dok otvara upitno jestivu staklenku Nutelle.

Da, stvar nije nova, nije cak ni neka posebnost. U 90-tima, CD kazetni adapteri su itekako imali svoje poklonike. Em su im (do novog auta) odrzavali staru jedinicu, em je stvar bila nosiva i upotrebljiva i izvan auta. Ista stvar je samo dobivala nove nazive i pricala s vise stvari, no ostala po ustroju ista stvar. Necu lagati da sam gledao s prezirom na slicne adaptere, no nekima je doista bila spas u autu zbog x razloga.

Nakon sto se oslobodila dosadne lijane, osvanula je u zadnjoj inkarnaciji i kao memorijski citac:




Najzabavnija stavka ovog adaptera je spoznaja (uz karticu) da ima i daljinski. Istina, dalje od metra, metar i kusur ne racunajte. O kutevima... radije bi presutio, no pokriva sve funkcije. Hoce li sam kazetofon/jedinica moci mijenjati pjesme uz vlastite kontrole <> ovisi o godistu kazetofona. Vecina novijih auto uredjaja bi trebala., no kod deckova ce biti malo rigoroznije (vise faktora) po onome sto sam vidio i nacuo od vlasnika koji nabavise prije mene. No zato ostaje daljinski, buduci da najveci broj deckova ima dostatnu vidljivost kazete - u nasem slucaju senzora. Zato su i ubacili daljinski kako bi doskocili problemu.



Jedini deckovi koji su mi pri ruci - jer budimo iskreni, jedva su koristena kategorija danas - nisu se previse bunili.



Dok je robusnom mehanicaru nakon 20-tak sekundi ponestajalo daha, sto je rezultiralo prestankom sviranja, te uz varku pritisnute "pauze" nastavio bez prekida.



Stvar nije imala veceg smisla, no podsjetila me je na kritike pojedinih kupaca, koje procitah, kako su i drugi na pojedinim dekovima imali problema. To je ipak neprihvatljivo i rekoh da vidimo kako izgleda igracka iznutra :



Ono sto im je promaklo, postade odmah jasno nakon otvaranja: Razlog "tenzije" i krivac prekida kod starine su "reel" kolutarci, koji osim sto proizvode osjetnu buku, nije da su olicenje preciznosti.



Malkice sam pritisnuo i ponovo polegnuo i problem je maknut. Samo, iz znatizelje sam ih maknuo kompletno i spoznah da je adapter tada (minus sam uredjaj) besuman, sto i nije bas za baciti.

Buduci da je baterija na samom rubu kucista, kod izlaska u auto kazetarima, osjeca se lagano podrhtavanje zbog tezine. Na modelima (vrijednim prezira ) koji nemaju zatvorenu masku, uredno ce raditi daljinski. Kod zatvorenih, ocigledno nece, no uz bonus manje buke



Prilozene slusalice krse zasigurno desetak etickih nacela, pa i onih ekoloskih. Doista ne znam koja je svrha prilagati nesto, sto ce po defaultu zavrsiti u ladici ili, nazalost, drito u smecu. Sam izlaz za (?) slusalice je na rubu prihatljivosti i nema vecih ambicija, osim, stvaranje paralelne buke uz onu vanjsku, dok se sportira na otvorenom. Stvar jedvice spasava spajanje kvalitetnijih slusalica, no... ne nadajte se previse. EQ preseti su poput zahrdjalih iglica akupunture = bodu usi i mozak. Sve osim defaultnih postavki je neslusljivo. Podesavanje izlazne (maska ili daljinski) snage + default postavke zvuka + pristojan uredjaj i stvar postaje prihvatljiva za veliku vecinu.

Simpatican adaptercic kojeg je fora, tu i tamo, pokazno nasminkati u kasetarku nekog 8-bit delije. Mada smo vec odavno rijesili backup, pa i daleko elegantnije nacin (za demonstraciju mladjima) ucitavanja 8-bit arsenala na originalnim masinama, i dalje je autenticno kad ubacis kazetu, cak i kad je imitira

Zavaljati pokoju mp'tricu u kazetofon bilo sminke radi ili prakticne potrebe, sasvim simpa igracka. Za sve ostalo, ni pod razno, posebno za one koji bi ga razmatrali kao Walkman, osim, ako ste stvarno....



Dok ne probam, necu inzistirati, no zbog vece tezine, nisam siguran koliko je zdravo igrati se
UDAR-om dok "vrti" AdapSonica

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 19.07.2012. u 20:52. Razlog: link
Visage je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na