Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2018., 10:36   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Windows 10 Pro OEM licenca ispod 12 €

Ovaj puta kineski webshop SCDKey ima ponudu za forumaše - keyevi za Windowse 10, Office 2019, igre...

(sponzorirani sadržaj)
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 12:45   #2
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Koja je razlika između ovog i ovog na linku ovdje?


https://www.rakuten.de/produkt/micro...bot-2312919300


Ovo je sve legalno, a još je jeftinije!


A ako kupujete za svoju tvrtku odbiju vam i PDV!


Dakle licenca debelo ispod 3 EUR!




Pokazuje se da od gore linkane ponude se može isto to nabaviti samo 5 puta jeftinije.





I nije samo punuda za forumaše već za bilo koga.


A najbitnija razlika kod ovih na ovom linku je da izdaju legalni račun koji je važeći za poreznu upravu i državnu inspekciju.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 12:55.
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2018., 12:52   #3
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kako mislis tocno da kupljeni online key prodje za tvrtku?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 12:56   #4
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Nikako. Miješa lončiće. To ne vrijedi ništa za inspekcije...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 13:13   #5
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nikako. Miješa lončiće. To ne vrijedi ništa za inspekcije...



Pričaš gluposti!


Kao prvo pogledaj i nauči nešto o tvrtki Rakuten. Tvrtka ima uredan EURI broj i iz Njemačke je.


A dio je ovog:

https://global.rakuten.com/corp/


Dobiješ potpuno uredan račun što se tiče porezne i inspekcije.


Ako je nešto ilegalno onda ganjaju njih a ne tebe.


Nije zabranjeno nešto kupiti legalno na slobodnom EU tržištu što ima uredan račun, a pitanje prodajne cijene je stvar tvrtke koja prodaje.


Proizvod se uredno registrira kod Microsofta, tako da s te strane je također legalan.


Ja kao kupac nisam prekršio niti jedan zakon i inspekcija nema jednog razloga da ne prizna uredno izdan račun od legalno registrirane tvrtke koja uredno postoji u Njemačkoj.




Po čemu inspekcija može kršiti zakon i meni nešto spočitavati, ako postoji uredan račun i ključ za produkt koji se uredno i legalno registrira kod Microsofta?

Po kojoj sam cijeni ja taj proizvod nabavio je moja stvar i onog tko prodaje po toj cijeni, to nije stvar na inspekciji da o tome odlučuje i iznosi svoje mišljenje.

I da postoji ESD software a to je elektronički distribuiran softwer što je sasvim leglan produkt koji se ne prodaje u fizičkom obliku.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 13:25.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 13:22   #6
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ako je nešto ilegalno onda ganjaju njih a ne tebe.
Buahahah.

Ti si onaj koji je savjetovao da se "otvori tvrtka za 10kn" za kupovanje mobitela bez PDVa? Pretpostavljam da imas iskustva i sa nasom inspekcijom i online kljucevima?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 13:33   #7
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Buahahah.

Ti si onaj koji je savjetovao da se "otvori tvrtka za 10kn" za kupovanje mobitela bez PDVa? Pretpostavljam da imas iskustva i sa nasom inspekcijom i online kljucevima?

Gle stari ne razlkuješ kada se netko malo našali na nečiji račun, od stvari kada ti netko pokaže kako legalno i zakonito nabaviti nešto po ekstremno povoljnoj cijeni, tako da je svaka rasprava sa takvima gubljenje vremena.


Istoo kao što sam ljudima morao citirati članke i davati linkove na odluku EU suda o daljnoj prodaji licence za softver koji neka tvrtka nabavi i više ga ne koristi pa prodaje svoju licencu odnosno key.


Tko hoće ima link i može legalno nabaviti po toj cijeni a za tvrtku se odbija i PDV, a tko neće neka kupuje drugdje, uglavnom sve je legalno i kupac nije za ništa odgovoran, ako netko nešto krši neka se obrate prodavaču.


Tvrka koja prodaje je iz Njemačke i dio je većeg sustava, posluju legalno godinama i nisu od jučer, imaju uredan EURI i izdaju legalan račun, proizvod se uredno registrira kod Microsofta i uredno možete zatražiti i tehničku podršku Microsofta i provjere key i sve je u redu tako da moš naklapat koliko hoćeš ali stvar uredno radi i potpuno je legalna što se mene kao kupca tiče.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 13:38   #8
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Aha a to si provjerio ili laprdas jer ti mislis da bi tako trebalo biti? I na Amazonu mozes kupiti Windows key za par dolara na business account, a znamo tko je Amazon. Ne znaci da vrijedi ista za inspekciju. A ako ne vrijedi za inspekciju, a ne vrijedi, onda nije bitno mozes li odbiti PDV ili kosta li par dolara ili je besplatno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 13:52   #9
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Aha a to si provjerio ili laprdas jer ti mislis da bi tako trebalo biti? I na Amazonu mozes kupiti Windows key za par dolara na business account, a znamo tko je Amazon. Ne znaci da vrijedi ista za inspekciju. A ako ne vrijedi za inspekciju, a ne vrijedi, onda nije bitno mozes li odbiti PDV ili kosta li par dolara ili je besplatno.

Ne da sam provjerio nego prije dvije godine kupio i dobio uredan račun i reinstalirao par puta i imao MS podršku i sve je bilo OK od strane Microsofta.


Tražio sam da provjere Key i znali su čak i tko je bio prvi vlasnik i nije bilo nikakve primjedbe na ključeve jer je sve legalno i po zakonu jer im je to tako dosudio EU sud.


Dapače imam tri ključa dva puta za windowse i jednom sa MS office i sve je uredu od strane Microsofta i to ne jednom provjereno i uredno mi daju podršku kada nazovem.


Na legalnom računu piše EURI od tvrtke koja je prodala kao i svi njihovi podaci, također je navedena i cijena i odbijen je PDV i navedeni su KEY za softver koji je kupljen.


Inspekcija ako joj nešto nije jasno neka provjeri račun, registraciju prodavača, ključ kod Microsofta i ako nešto nije u redu onda neka ganja one koji nešo krivo rade ja kao kupac sam sa moje strane učinio sve što sam morao a to je kupio sam od legalne tvrtke na legalan način i uz legalan račun, provjerio Key kod Microsofta i uredno registrirao i legalno instalirao na 1 računalo kako to stoji u licenci, tako da ako nešto nije u redu neka istražuju ja i moja tvrtka s time nemao više ništa.


Sada se spremam nabaviti još jednom win 10 i MS office 2019 za ukupno 12 EUR naravno uz uredan račun na kojem su svi potrebni podaci i nemam straha da je nešto protuzakonito. Visinu cijene na slobodnom tržištu nisam dužan provjeravati jer je to stvar inspekcija a ne mene niti moje tvrtke, ja moram sa moje strane obaviti ono što moram a to je provjeriti dali je key u redu kod Microsofta i imati uredan legalan račun i mogu instalirati samo u skladu s pravilma koje dopušta licenca odnosno Key.


Ja i moja tvtka time ne kršimo niti jedan zakonski propis, a na inspektorima je da na osovu dokumentacije provjere dali je sve legalno i uskladu sa zakonom, ako nešto nije u redu onda znaju gdje trebaju dalje istraživati, nikako kod mene i u moj tvrtki.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 14:01.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 14:00   #10
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ne da sam provjerio...
Dakle nisi. Sretno sa objasnjavanjem svega ovoga inspekciji.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2018., 14:07   #11
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Dakle nisi. Sretno sa objasnjavanjem svega ovoga inspekciji.

A što bih ja trebao posebno provjeravati. Zakonski sam pokriven, jer da nisam Microsoft bi mi već poslao inspekciju jer imaju sve moje podatke.


Stvar je legalna i tako je rekao i EU sud.


Inspekciji nemam što objašnjavati dam im legalan račun na kojemu je sve vidljivo od toga što se prodavalo odnosno kupovalo, tko je prodavač, tko je kupio i postoje na računu i ključevi, tako da što bih ja trebao više napraviti, tvrtka koja mi je to prodala postoji preko 20 i više godina i uredno je registrirana, koje su moje mogućnosti kao kupca i što bih ja više trebao provjeravati od toga da je tvrtka koja mi je proizvod prodala legalna tvrtka i da postoji u registru i da izdaje uredan račun.


Microsoft mi je također rekao nakon provjere da se radi o legalnim ključevima i uredno mi registrirao proizvod, pa ako se vlasnik proizvoda Microsoft ne buni i priznaje ključeve koje posjedujem, što je tu onda inspekcija da kaže da je to ilegalan proizvod, a ono što je stvar inspekcije je račun koji je uredan i legalan, a cijena na računu nije njihova stvar već slobodnog tržišta, jer nije inspekcija ta koja će određivat cijenu nekom proizvodu na slobodnom tržištu?



Sve ostalo nije na meni niti u mojoj nadležnosti već je to stvar inspekcije pa neka onda oni dalje rade što žele ja im nisam dužan ništa drugo objašnjavati pokažem im link na odluku EU suda o prodaji Key za rabljeni softwer i uredan račun.


Inspekcija se je dužna pridržavati zakona, a ne provoditi svoja pravila.


Jer i naša država je znala ponekad prodavati čitave tvornice za 1 kunu.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 14:21.
sakomako je offline   Reply With Quote