Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2016., 11:00   #481
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
@džek bauer:
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 11:08   #482
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
MIUI(7) na lolipopu definitivno ima problema sa push notifikacijama. Već sam napisao o tome, ja sam sve svoje probleme riješio push notification fixerom (root). Primjetio sam da MIUI7 na Kitkat-u (MI4)nema apsolutno ni sličan problem i notifikacije su instant, kako i trebaju biti.
RN2 i više manje sve zadnje xiaomi.eu romove sam prošao i nema problema nikakvih..
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2016., 15:12   #483
džek bauer
Registered User
 
džek bauer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
@džek bauer:
To je trajanje baterije na Oukitel k6000
džek bauer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 21:35   #484
sava84
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gradiska
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Da, rom sa xiaomi eu. Ali nisam ziher kako ide sam redmi note 3 pro na xiaomi.eu s obzirom da je uređaj prilicno nov.
Koliko vidim rom sa xiaomi.eu ima par bugova, pa cu malo sacekati da ih rijese prije ubacivanja. Imam jos jedno pitanje. U uputstvu pise da se prije otkljucavanja unaci MIUI Global Stable ROM koji sam skinuo, pa da se onda otkljuca bootloader sa unlock aplikacijom. Zanima me, da li ce se sa prvim update-om tog roma (ako neko vrijeme ostanem na njemu do pojave stabilnog na xiaomi.eu) bootloader opet zakljucati? U tom slucaju je mozda bolje da sacekam stabilan rom pa onda otkljucavam?
sava84 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 22:02   #485
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
kada otključaš bootloader, opet ga možeš zaključati jedino ako flešaš sa miflash+fastboot i opcijom flash_all
znači slobodno radiš update global ROM-a
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 22:33   #486
sava84
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gradiska
Postovi: 38
Super, to me je zanimalo. Vidim na xiaomi.eu ljudi imaju problema sa bluetooth-om (restartuje se), a on mi je bitan kad vozim, pa bi sacekao malo.
sava84 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 10:49   #487
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
kakva je sad situacija sa bootloaderom na RN3 / RN3 pro?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 14:16   #488
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
@džek bauer, daj molim te malo više detalja o mobu, jesi zadovoljan kako radi? Koje su mu negativne stvari? Ovaj SOT je stvarno impresivan
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 17:54   #489
džek bauer
Registered User
 
džek bauer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Oukitel k6000:
Imam ga negdje 8 dana, dvaput ga dosad punio (baterija dosla s 40%). Nskon prvoga punjenja baterija uz sva moguca maltretiranja izdrzala 2,5 dana, a nakon drugoga punjenja 3 dana bez problema (u pozadini radi i livewallpaper). Inace da se napuni treba nesto manje od 3 sata. Sto se tice rada, sad zasad nema nikakvih problema. Dosao s androidom 5.1, bez ikakvoga kineskog smeca (tek sam obrisao apk za facebook i twiter). Zanimljivo je da baterija sa 100% na 90% spane relativno brzo, ali nakon toga drzi... Kupljen u Hr s 2 god jamstva (znam da ce sad neki govoriti da se za te pare moglo i u Hr, a tek u Kini, uzeti "boljih" mobitela, ali me prvenstveno zanimala baterija i jamstvo).
džek bauer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 18:27   #490
jura_hr
Premium
Moj komp
 
jura_hr's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
imam RN2, al ovaj mobitel me sve više privlači zbog baterije makar većina izbjegava oukitel i njemu slične zbog prijašnjih modela.
jura_hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2016., 18:55   #491
džek bauer
Registered User
 
džek bauer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Meni je jedino baterija i igrala ulogu jer mi je bilo dosta stavljanja mobitela na punjac svaku vecer. A kao sto rekoh, mobitel sad-zasad radi i izgleda odlicno. Vidjet cemo kakav ce se pokazati nakon duzeg koristenja
džek bauer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 19:19   #492
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor džek bauer Pregled postova
Oukitel k6000:
Imam ga negdje 8 dana, dvaput ga dosad punio (baterija dosla s 40%). Nskon prvoga punjenja baterija uz sva moguca maltretiranja izdrzala 2,5 dana, a nakon drugoga punjenja 3 dana bez problema (u pozadini radi i livewallpaper). Inace da se napuni treba nesto manje od 3 sata. Sto se tice rada, sad zasad nema nikakvih problema. Dosao s androidom 5.1, bez ikakvoga kineskog smeca (tek sam obrisao apk za facebook i twiter). Zanimljivo je da baterija sa 100% na 90% spane relativno brzo, ali nakon toga drzi... Kupljen u Hr s 2 god jamstva (znam da ce sad neki govoriti da se za te pare moglo i u Hr, a tek u Kini, uzeti "boljih" mobitela, ali me prvenstveno zanimala baterija i jamstvo).
Koliko ti servisa imaš u pozadini, da ti izdrži samo 3 dana?
Ja postižem 4 dana uz 7 sati upaljenog ekrana i 2 sata razgovora.
Dok sam bio na 4G, bilo je to malo više od 3 dana, ali sam zaključio da mi 4G nije potreban 24 sata
jer na njemu srće bateriju nenormalno i sad sam stalno na 3G
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 19:43   #493
džek bauer
Registered User
 
džek bauer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Da kod mene je 4G ukljucen non-stop. Ma uglavnom se jos igram s njim, stalno nesto instaliram... Vidjet cemo nakon nekog vremena kad se ustalim sa svim
džek bauer je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 21:16   #494
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Problem tog mobitela je da ću zaboravit gdje mi je punjač, a da ne spominjem da ima i oukitel k10000...
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 23:03   #495
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
jel ti stigao rn3 ?
ja sam radio po ovome:
http://en.miui.com/thread-197451-1-1.html

ako nađeš što bolje, ne srami se napisati
Stigao, hmmm, folija je na kutiji, ne bih ga htio otvarati jer je za poklon, al cim je folija, kontam da je klasik CN rom sa brdom blata, al to cu rjesavati ako bude potrebno poslije.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 05:46   #496
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 07:55   #497
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Stigao, hmmm, folija je na kutiji, ne bih ga htio otvarati jer je za poklon, al cim je folija, kontam da je klasik CN rom sa brdom blata, al to cu rjesavati ako bude potrebno poslije.
najgori rom imho stavljaju trgovine
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 09:32   #498
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
najgori rom imho stavljaju trgovine
Ma da, kuzim, takav mi je.mi4c dosao sa grossoshopa. Katastrofa neka. Nego, cim sam kupio mob, poslao sam im (minidealu) mail sa zamolbom da stave multi rom. I gplay. Ali zatvoren je, (valjda sam zakasnio s tim). Ma nema bada. A i tim bolje mozda, jer je ovako tvornicki zatvoren.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 09:56   #499
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Ne mora biti.. Meni je nubia sa jd-a isto došla hermetički zatvorena u foliju a opet je nekom čudom gore bio njihov rom a ne cn..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 10:32   #500
sava84
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gradiska
Postovi: 38
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
kakva je sad situacija sa bootloaderom na RN3 / RN3 pro?
Dolazi zakljucan, imas na miui forumu obrazac koji moras popuniti ako zelis otkljucavanje, uz to moras i navesti zasto. Kroz 10-ak dana stize od njih odgovor da li su prihvatili zahtjev (meni je 11-i dan stiglo da mogu otkljucati, pa cu to i uraditi cim dobijem telefon), nakon toga, povezes telefon na mi account i otkljucas preko njihove unlock aplikacije. Dosta su to iskomplikovali
sava84 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 11:58   #501
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
I ja sam na kraju dobio potvrdu da mogu official otkljčati MI4C, ali sam ga otključao i sam na drugi način i uz pomoć kolega što odavde, što na MIUI forumu.

Postoji više oblika kako stvar dovesti na svoj mlin što se bootladera i ROM-a, neki se to nauče na teži način.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 13:42   #502
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Gdje najpovoljnije (s postarinom i bez carine) nabavit mi4c?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 14:27   #503
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
A koji model 2/16 ili 3/32? Pretpostavljam 3/32. Imaš na minidealu eu warehouse za 250 dolara, free shipping.

Na xiaomiforsale ima 2/16GB, model ''in stock'' za 215 Eura i nekih 8 E shipping, (odavde imaš godinu dana eu garancije) tak da je bolje uzeti onaj s minideala.

S giztopa je ''direkt iz kine'' 240 dolara, free shipping.

Honorbuy je malo skuplji ali ti dođe sa eu romom (otključan bootloader), pa je tu malo manje truda, ali je shipping 39 dolara.

Kod nas sam negdje vidio za 1900kuna, ne mogu se sjetiti gdje.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 13:46   #504
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Poz svima...
Kupio sam prije par tjedana Xiaomi Mi4 od kolege i mob je jako dobar ali nisu mi baš jasni ti romovi, MIUI i te stvari.
Znači sad kad odem u postavke uređaja tamo mi piše da je MIUI verzija: MIUI 7 by xiaomi.eu 5.12.11 Beta, a android verzija je 4.4.4 KTU84P.
Sad mene zanima koji ROM ja imam i koji romovi uopće postoje?

Koliko sam ja čitao po forumima, taj njihov miui softver dobiva updejtove malo-malo, ali ja ništa ne dobivam.
Izgleda da je ta verzija 5.12.11 zadnja, barem na tom romu koji ja imam pa zato nema nikakvih updejtova već duže vrijeme.

Mobitel dobro radi i nema bugova ali bi svejedno volio da se ponekad updejta s nekim novim dodatkom i promjenom.

Da li bi bilo pametno skinuti ovaj Stable ROM, dobiva li on updejtove?

Ako može pojašnjenje oko toga svega jer mi se čini dosta zamršeno.
Hvala puno.
canon je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 14:19   #505
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Probam odgovoriti nekim redom. Dakle, ako želiš dobivati nadogradnje "malo-malo" (čitaj: svakog tjedna), tada trebaš developer ROM. Trenutno na mobitelu imaš EU ROM (ne znam jel stable ili developer) koji inače ne povlači automatski nadogradnje, no ovu verziju koju ti imaš ni ne možeš nadograditi na posljednju (6.3.24) verziju jer kasnije verzije zahtjevaju TWRP.
Stable ROM koji si linkao mislim da možeš staviti bez problema, no moja preporuka ti je EU developer ROM s kojim ćeš imati nadogradnje svakog tjedna. U pitanju je kineski ROM s dodanom podrškom za Google Apps, ima Hrvatski (kome je potrebno) i nema kineskih gluposti. Jedina mana je da nadogradnje moraš sam skinuti i instalirati, ne skidaju se automatski (kao što sam gore napisao). Možeš ga instalirati na više načina:

1. Odeš na xiaomi.eu i skineš prvo ROM 6.2.25 koji u sebi ima TWRP te ga instaliraš. Nakon toga skineš posljednji 6.3.24 i instaliraš njega.

2. Ukoliko imaš root na trenutnom ROM-u, skineš s Google playa aplikaciju Flashify i preko nje instaliraš TWRP. Onda sa xioami.eu skineš posljednji 6.3.24 ROM i instaliraš.

Kad smo već kod ROM-ova za Mi4, s ovim posljednjim EU dev mobitel doslovno leti. Vidim u changelogu da su radili nekakve optimizacije sustava, no sada sve otvara doslovno trenutačno. Baš sam jučer uspoređivao s Mi3 na koji još nisam u tom trenutku bio stavio ovaj posljednji, i razlika u performansama je bila primjetna. Nakon instalacije novoga i na Mi3 performanse su bile iste kao i na mom (Mi4). Samo se nadam da to neće pokvariti u nekoj sljedećoj verziji

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 27.03.2016. u 14:27.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 14:43   #506
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Ok, znači ovdje su ti romovi:
http://xiaomi.eu/community/forums/mi...-releases.103/

Sad kad otvorim 6.2.25, šta tu skidam?
Ima "Download weekly" i ima "Download stable".
Pretpostavljam ovaj prvi, a kad kliknem na njega on mi nudi još 10-ak nekih verzija, cancro, armani, ferrari, dior... ne znam šta je to sve.

Ako možeš linkati što točno skidam, hvala puno.

P.S. Nemam root na trenutnom rom-u.
canon je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 14:59   #507
RF923
Registered User
 
RF923's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 41
Da, weekly skidaš, svaki model ima svoje kodno ime, u tvom slučaju cancro
__________________
"If you tell the truth, you don't have to remember anything."

Zadnje izmijenjeno od: RF923. 27.03.2016. u 15:11.
RF923 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 15:22   #508
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Kao što ti je kolega napisao, skidas weekly cancro. Onda odeš na updater, kliknes gore desno na one 3 točkice pa na "choose update package", pronadjes folder gdje si skinuo ROM i kliknes na njega. Napominjem da ne odgovaram za nikakve potencijalne probleme :-)
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 15:28   #509
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Hvala obojici, stavio sam ove postove u bookmarks pa kad se odlučim na promjenu roma, idem po vašim uputstvima.
Sad mi sve radi super pa neću još ništa dirati.

P.S. Trebam li i ovo skidati kad budem stavljao taj novi rom i za što to služi:
Citiraj:
Installation:

Xiaomi devices:
  • Install TWRP zip via Updater app, then install our ROM
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD
canon je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 15:33   #510
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Ako skines prvo 6.2.25, ne trebaš. Jer taj ROM jedini u sebi ima TWRP recovery, dok je za ostale nakon njega uvjet da ga već imaš instaliranog. Kasnije samo preko 6.2.25 instaliras najnoviji ROM koji bude raspoloživ.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na