Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2023., 15:53   #61
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Stavio sam novo napajanje Asus ROG STRIX 750G i više nema crnog ekrana. Komp radi normalno.
Znači stvarno je bilo do napajanja. Ti radi sada i OCCT power bez restartanja?
S tim sam ja gnjavio svoj komp da vidim max potrošnju i ova sadašnja konfa sa UV grafe je trošila oko 370w sa max opterećinom CPU i GPU.
Blaženi ovaj moj Corsair, ima sada već 12 ili 14 godina, nisam siguran...tih i radi bez greške, isplatio se svake lipe jer mislim da je tada bio jedan od skupljih.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 16:15   #62
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Znači stvarno je bilo do napajanja. Ti radi sada i OCCT power bez restartanja?
S tim sam ja gnjavio svoj komp da vidim max potrošnju i ova sadašnja konfa sa UV grafe je trošila oko 370w sa max opterećinom CPU i GPU.
Blaženi ovaj moj Corsair, ima sada već 12 ili 14 godina, nisam siguran...tih i radi bez greške, isplatio se svake lipe jer mislim da je tada bio jedan od skupljih.
Sve radi, OCCT radi bez greške. Igram COD MW2 i nema nikakvih crnih ekrana i restartanja.
Malo me razočarala EVGA, mislio sam da je napajanje nepokidivo, no eto. ASUS ima 10g garancije pa ćemo vidjeti koliko će on izdržati, samo da ne izgubim račun
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 17:28   #63
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Mene je npr razočarao ovaj moj Seasonic Focus, ima funkciju zero fan koja se da s prekidačem isključit/uključit.
Neki dan nešt prtljam iza kompa i iz fore isključim, kadli ono ventilator nešt počeo terkeljati. Nije glasno ali čovjeka razočara.
Nije se praktički uopće uključivao pet godina, možda je zahrđao
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 11:51   #64
Demisku
Premium
Moj komp
 
Demisku's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Mene je npr razočarao ovaj moj Seasonic Focus, ima funkciju zero fan koja se da s prekidačem isključit/uključit.
Neki dan nešt prtljam iza kompa i iz fore isključim, kadli ono ventilator nešt počeo terkeljati. Nije glasno ali čovjeka razočara.
Nije se praktički uopće uključivao pet godina, možda je zahrđao
Dobro da si napomenuo, mene ne zanima taj zero fan mode. Ali baš budem provjerio na svom jel tako isto. Možda malo WDom pošpricat prekidač
Demisku je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2024., 12:42   #65
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Molim pomoć, sumnjam na napajanje ali nisam siguran..

Konfa:
i7 8700 (non K)
Asus prime-P Z370
4x8 ddr4
rtx 2060 Zotac
Asus rog Phoebus zvučna
3x sata hdd
1x sata ssd
2x m2 nvme
2x 240mm vent
2x 140 vent
PSU: Chieftec iArena 600W

Dakle imao sam Chieftec GPS 550 AB A napajanje koje je vrtilo istu konfu ali sa gtx 1060 6gb grafuljom i radilo je sve super.

Uzeo sam 2060 6gb i morao zamjeniti psu iz drugog kompa (iArena) jer moje staro ima 2x 6 pin pa nemam kuda ubosti 2060 jer koristi 1x8 pin.

Zamjenio napajanje, sad 1x8 (6+2) pin ide u gpu a 1x6 pin u zvučnu.
Prvih 10ak dana je sve radilo ok a zadnja 3 dana mi nakon cca sat igranja krene prekidati mreža. Ponaša se kao da svako malo uštekam i ištekam kabel, nekad jako brzo izmjenjuje a nekad puca svakih par sekundi.

Nikakve druge simptome nema.

Preštekao sam u routeru, zamjenio kabel, opet isto. Zamjenio sam 2060 sa 5850 iz drugog računala, taj problem je nestao no nakon što bi se ekran ugasio nakon 15 min neaktivnosti, ne bi se vratio kad pomaknem miš ili kliknem na tipkovnicu.

Sad sam poištekavao ama baš sve što sam mogao i vratio 2060 unutra, podigao svježi Os i za sad nemam problema.

Ne kužim u čemu je problem. Da li je grafulja "polu ispravna" ili jednostavno nemam dovoljno struje. Ne baca nikakve artefakte.

Staro napajanje je davalo 180W max na +5V, +3.3V, novo daje 120W. Može li u tome biti problem?
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na