Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2024., 15:27   #631
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Jel ima ko kakvu preporuku za susilicu, izgubio sam se u ovim kondenzacijama i toplinskim pumpama i markama.
Ugl nemam odvod i ce bit u maloj zatvorenoj prostorijici, na bosch perilici, skupa sa ariston bojlerom.

Ja sam mislio candy, navodno je hvale https://www.kingtrade.hr/susilica-ru...33488/product/ a sad zena kaze da je smece da nevalja, sad citam i da toplinska pumpa potrosi upola struje. Nezz jel to sta znaci. Zanimaju me iskustva vlasnika oba tipa. Ocekujem da ce radit koliko garancija pa ce crknit znaci nebi pretjerivao sa iznosima, do nekih 600 eura.

E da, nikad nisam ima susilicu, nezz ni kako to radi niti ista pametno o real use caseu

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 06.01.2024. u 15:45.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 16:55   #632
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 786
Sušilica nije za zatvorenu prostoriju. Morat ćeš imati ventlaciju
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:42   #633
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Cak ni ova sa toplinskom pumpom? Navodno puno manje zagrijava prostor.

A ako bas triba ventilacija straga je ytong zid sprijeda i strane cigla pa se da i venitilaotr stavit ako bas treba.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 17:59   #634
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A gdje bi po tebi vlaga iz rublja trebala završiti? Molekule vode se raspasti na kvantne čestice i uroniti nazad u quantum field?

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:01   #635
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A gdje bi po tebi vlaga iz rublja trebala završiti? Molekule vode se raspasti na kvantne čestice i uroniti nazad u quantum field?

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk
Ako želiš gljivice na zidovima, go ahead 😄
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:07   #636
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cak ni ova sa toplinskom pumpom? Navodno puno manje zagrijava prostor.

A ako bas triba ventilacija straga je ytong zid sprijeda i strane cigla pa se da i venitilaotr stavit ako bas treba.

Ne slušaj lupetanja ekipe...

Imaš dva tipa sušilica: ventilacijsku (treba odvod kroz zid gdje ispuhuje vlažni zrak) i kondenzacijsku (takvu koristi valjda 90% nas gdje se voda ukapljuje u posudu pa to poslije izliješ).
Ti trebaš kondenzacijsku sušilicu. Dalje gledaš cijenu, da li običnu ili s toplinskom pumpom. Korištenje ćeš naučiti po putu. Toplinska pumpa model manje troši, ali treba vidjeti i razliku u cijeni i kada ćeš je otplatiti.

Što se tiče zatvorene prostorije, kondenzacijska sušilica ti dodatno osuši i zagrije prostoriju. Ovisno o konstrukciji, obična nešto više grije prostor.
Kod tebe jedini problem može biti ako je prostorija jako mala jer će ti se dosta dignuti temperatura okolnog zraka što nešto sitno smanjuje efikasnost. Mislim da je tu malo u prednosti heatpump model.
Možeš valjda otvoriti vrata te prostorije i pustiti da se topli zrak širi van, usput zagriješ susjednu prostoriju.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:08   #637
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Zar ti aparati nemaju posudu u koju se skuplja voda :O

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne slušaj lupetanja ekipe...

Imaš dva tipa sušilica: ventilacijsku (treba odvod kroz zid gdje ispuhuje vlažni zrak) i kondenzacijsku (takvu koristi valjda 90% nas gdje se voda ukapljuje u posudu pa to poslije izlijeđ).
Ti trebaš kondenzacijsku sušilicu. Dalje gledaš cijenu, da li običnu ili s toplinskom pumpom. Korištenje ćeš naučiti po putu. Toplinska pumpa model manje troši, ali treba vidjeti i razliku u cijeni i kada ćeš je otplatiti.

Što se tiče zatvorene prostorije, kondenzacijska sušilica ti dodatno osuši i zagrije prostoriju. Ovisno o konstrukciji, obična nešto više grije prostor.
Kod tebe jedini problem može biti ako je prostorija jako mala jer će ti se dosta dignuti temperatura okolnog zraka što nešto sitno smanjuje efikasnost. Mislim da je tu malo u prednosti heatpump model.
Možeš valjda otvoriti vrata te prostorije i pustiti da se topli zrak širi van, usput zagriješ susjednu prostoriju.
Ti mi dodjes personal assistant , prvo tplink sad ovo
I ja sam mislio da tako funkcionira, prostorija je jako mala, ali mogu otvoriti vrata prema hodniku pa nek ga grije, dupla su vrata pa mogu samo jedno krilo otvoriti.

A heat pump znaci jedina prednoat je sta manje struje trosi(i manje zagrijava tako jel)

E da imam i odvod u podu odma ispod, može li se spojit na njega da ide kondenzacija?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:11   #638
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Gluposti. Imam sa toplinskom pumpom. Itekako ovlaži prostor iako naravno ima posudu za skupljanje kondenzata. Ko god tvrdi drugačije nema pojma imo.
Kad mi susilica radi ogromni prozor na kupaonici je širom otvoren cjelo vrijeme. Bez toga ne koristim.
Sretno.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 18:23   #639
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Gluposti. Imam sa toplinskom pumpom. Itekako ovlaži prostor iako naravno ima posudu za skupljanje kondenzata. Ko god tvrdi drugačije nema pojma imo.
Kad mi susilica radi ogromni prozor na kupaonici je širom otvoren cjelo vrijeme. Bez toga ne koristim.
Sretno.
Onda ti ne valja nešto


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zar ti aparati nemaju posudu u koju se skuplja voda :O

Ti mi dodjes personal assistant , prvo tplink sad ovo
I ja sam mislio da tako funkcionira, prostorija je jako mala, ali mogu otvoriti vrata prema hodniku pa nek ga grije, dupla su vrata pa mogu samo jedno krilo otvoriti.

A heat pump znaci jedina prednoat je sta manje struje trosi(i manje zagrijava tako jel)

E da imam i odvod u podu odma ispod, može li se spojit na njega da ide kondenzacija?
Možeš spojiti odvod, ali nemaju sve mašine to.
Moja je malo starija, obična u sličnoj konfiguraciji, računaj da 2.3kW hoće prilično zagrijati pa poželjno da kupiš neku koju možeš programirati noću kad je jeftinija struja.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 20:58   #640
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Imam kondenzacijsku s toplinskom pumpom, kupili je zbog dolaska djeteta i evo proslo skoro 2 godine i to je top za prostor bez mogucnosti za montazu ispuha. C-shadow je vec sve rekao. Nemam nekog posebnog vlazenja u prostoru, barem ja to ne vidim. A osjetio bi to jer mi ne wc cesto otvoren pa bi se sigurno odrazilo na stan. Ljeti se osjeti kad zagrije wc, zimi je bas taman i pase. AEG T8DEE48S

Racunaj da susilicu moras nasloniti na zid, ta pumpa se grije i zid/plocice joj dodje kao hladnjak.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 21:16   #641
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Postoji mogućnost i kupnje kombo uređaja, ja sam po preporuci baš sa ovog topica uzeo aeg LWR85165O i nalazi se u jako maloj prostoriji bez direktnog dovoda zraka (prozor je u prostoriji spojenoj na tu) i nema nikakve vlage, zagrije zrak dok suši ali ne pretjerano. Jasno, to je ujedno i vešmašina pa višak vlage jednostavno ode u odvod. Kod sušilica only je problem to stalno pražnjenje posude, vlaga itd.
Exy je offline