Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2023., 10:02   #991
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Je li ti to potrebno? Kada se BT-om spojim mobom na auto (radi telefoniranja), u opcijama multimedije dobivam mogućnost slušanja muzike sa moba na zvučnicima auta. Kao izvor zvuka odaberem AUX i stvar fercera (Qasho, 2014.g.).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 12:00   #992
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
stariji auto je u pitanju Toyota Auris 2007. Bluetooth u autu mogu koristiti samo za razgovore, ne mogu muziku slušati preko toga.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2023., 07:36   #993
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
S čim najlakše najpraktičnije riješit prvenstveno hansfree u starijim radnim kolima bez modernih čudesa- ovako nešto?
https://pevex.hr/auto-radio-pioneer-mvh-s420bt

Znam davpostoje opcije standalone uređajčića ali ovo mi se čini nekako praktičnije hmm..

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 11.06.2023. u 07:42.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2023., 09:03   #994
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
sigurno bolje i praktičnije nego ovi kineski gadgeti kao što ja kemijam.
da imam normalan utor za kazić, odma bi tako nešto stavio.
još ako nađeš negdje rabljeno.... milina
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 11:26   #995
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
stariji auto je u pitanju Toyota Auris 2007. Bluetooth u autu mogu koristiti samo za razgovore, ne mogu muziku slušati preko toga.
Najprije ti treba CD changer varalica da dobiješ AUX input, pa na njega štekaš bluetooth receiver kakav god. Nešto ovakvo https://www.amazon.com/Yatour-Blueto.../dp/B06XHM36FQ - ovaj već ima i bluetooth modul u sebi, postoji i stariji model sa SD, USB i AUX ulazom


edit: ovaj prvi uređaj koji si linkao ovdje je točno to. Znači imaš već? Onda je samo stvar kabela i nekog drugog blutut receivera ako je ovaj samo za razgovor. Probaj sa mobitelom ili nečim da li ti radi taj AUX

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 14.06.2023. u 11:56.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2023., 19:47   #996
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Živcira me zvuk vibriranja plastičnih dijelova panela vrata pa bi to možda pokušao riješavati. Zadovoljan sam zvukom, ali ovo tandrkanje iz vrata ubije bilo kakvu želju za slušanjem. Imate preporuke oko nekog materijala s kojim bi to radio i kako se izboriti s time? Druga opcija je možda i dati nekome da mi to odradi ako bi cijena bila ok. Imate neku pouzdanu firmu za to, da mi ne bi trgali kopče na panelima i fušarili?
Firme s FB kao komunikacijom preskacem, pa nisam gledao, ali Matija u Ronisu ti je odlican.

Ali, prvo bi testnim tonovima i mjerenjem provjerio sto tocno pobudjujr rezonancu u vratima. Ne bi vjerovao kakvi sitni dijelovi znaju titrati pa amplificirati zvuk, da ti se cini da je izvor jedno, a na kraju ga proizvodi nesto drugo, zanemarivo gabaritim. Prijatelu je u Volvu, titrao (!) plasticni pokrovi od auto zakljucavanja. Ne baratam terminom u trenutku pisanja, znaci "ulosci" koji izlaze i ulaze u vrata od centralnog. Nisam vjerovao da nisam na licu mjesta vidio kako titraju i rezoniraju ispod 200 Hz i to bas kad ih pogodi duzi legato prave frekve.

Postoji nesto vrlo ekonomicno, sto pojedini proizvodjaci auta (ameri) stavljaju i serijski, katkad moze pomoci da ti nista dalje nije potrebno. Moras samo dimenzionirati po svojim wooferima, recimo na brzaka pretrazivanje:

1) CSRBD

2) Amazon

Umrtljavanje vrata i kabine je dobra stvar, cak i s puno dobrih beneficija osim zvuka. Ali moze se i premrtviti, pa bez kontrole refleksije (DSP) mozes dobiti potpuno nezeljan efekat u kojem imas potpuno smanjen osjecaj prostora, visoka frekve doslovno nestaju prebrzo uz bezivotne donje frekve, da ne idem dalje u nabajanje.

Danasnje OEM jednice u vozilima nemaju prave u pune DSP-e, ali neki su barem pokusali adresirati kompenzaciju jedinica i kakvo takvo podesavanje njihovih razlika, pa, ovisno o modelu, nesto minijaturno se moze popraviti.

Ali danas pricati od audio sustavu u autu bez DSP-a, doista nema smisla, te je vidim u temi i dalje velika nepoznanica, a jedna od najvecih saveznika u auto audio sustavu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2023., 08:41   #997
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
@DAC

AUX radi. naručio sam već ovog kineza: LINK par komada za svaki slučaj
taj CD changer varalicu sam izvukao u glove box tako da kad spojim ovaj bluetooth bit će elegantno rješenje. ako će radit
javim kad stigne
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2023., 16:27   #998
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
decki moze savjet za novi auto radio do max 200€.

nikakva luda jacina i sta ti ja znam. samo nek svira ok na nizim razinama.


equirements:

- volume knob okrugli I must
- mp3, .mp4, .mkv
- Bluetooth
- usb (preferiram ako ima da se spoji iza u ladici negdje, al neznam jel to ovi jeftiniji imaju)


mislim da ovo gore imaju valjda svi danas, samo neznam za podrsku za h264/h265. i neznam jel furaju svi fizicki manual knob za volume.



kakvi su 1din kojima ekrancina izlazi vanka? jel bolje to izbjegavati? nest ovak:


https://www.mall.hr/auto-radio/senco...utm_medium=cse


u slucaju da je to bolje izbjevat me interesiraju i 2din.



edit: aliexpress jeftilene izbjegavati?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 07:19   #999
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod takvih modela postoji vjerojatnost da će kad-tad taj mehanizam izvlačenja ekrana riknuti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 08:14   #1000
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
i zato moje pitanje.
al s druge strane vise mi se svida 1d sa tim izvlacenjem nego 2din jer mi ostaje polica za stvari drzat iznad radia u jednom otvoru.
i nisam siguran dali se moze radio koristiti normalno bez izvlacenja ekrana van jer vidim da ima mali display. znaci ekrancinu izvlacim ak ocu bas nesto pogledat sto je ekstremno rijetko. za ostalo koristim uvuceno. e ak to tak moze bi uzeo takav.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2023., 16:35   #1001
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104