Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2018., 11:42   #5941
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Crosspost, prešao sam na Note 9 sa M20P.

Nije mi se dalo zezati sa zamjenom za možebitno ispravni model i kamera me malo razočarala.

Evo usporedbe:

Dimenzije, handling, izrada i sl:


Note je ipak primjetno veći, omjer ekrana i dimenzija nije tako velik kao na Mati, no nije ogromna razlika. Bezeli u svim smjerovima su deblji što čak i nije loše jer je manja mogućnost stiskanja ekrana kad to ne želimo.

Dijagonala na papiru nije neka ali u praksi je značajna razlika jer je na Mati notch i 6.39 te 19.5:9 dok Note ima 6.4 bez notcha i omjer 18.5:9. Ekran od Notea je značajno širi što je super za tekst, browsanje i sl ali teže za rukovanje jednom rukom.

Oba dva imaju kvalitetnu izradu, Note ima kretenski Bixby botun ali vrlo korisni virtualni botun osjetljiv na pritisak što omogućava trenutni unlock jednom rukom bez potrebe za swypeanjem ili biometrije.

Note mi ipak djeluje malo masivnije i sigurnije leži u ruci zbog debljeg aluminijskog okvira i blaže zakrivljenosti stražnje strane.

Note bi moga bez problema koristi bez maske dok kod Mate to nije bija slučaj.


Fotografija:


Kod Mate, kvaliteta kamere na prvu je dobra ali pri boljem pogledu na računalu, night mode izgleda kao ulje na platnu, dok auto previše zaoštrava i daje agresivnu sliku.

Za pejzažnu fotografiju, N9 ima daleko prirodnije fotografije, manje oštri i daje finije detalje.

Portrait mode mi je bolji na Mati i ima izraženiji bokeh te peglanje i oštrenje čak laska portretima dok Note daje realističniju sliku i nema automatsko prebacivanje na portrait mode kao Huaweiev "AI" već je potrebno odabrati Live Focus mod.

Što se tiče noćne fotografije, Mate ima manje šuma, no u night modu daje užasan efekt vodenih bojica usljed preagresivnog procesiranja i peglanja šuma. Što se tiče samih detalja nije bolji, dapače agresivno peglanje šuma čak daje manje detalja nego Note.

Mate naravno ima prednost u određenim poljima kao što je 80mm ekvivalentna kamera i 16mm ekvivaletna širokokutna kamera. Namjerno ne govorim "zoom" jer to nije zoom već fiksna fokalna duljina. Na papiru ovo zvuči super i u određenim situacijama je, pogotovo širokokutna kamera pri dobrom svjetlu, međutim često daje značajno lošije rezultate od glavne kamere, tj. čim je slabije svjetlo. Širokokutna kamera na Mati daje ipak jedinstvenu prednost i čak mi je bila puno bolja i korisnija od tele kamere.

U usporedbi, Note ima samo jednu jer ovu tele ne doživljavam pretjerano bitnom, ali dvostruka blenda je skroz fora i smanjuje praktičnu razliku u veličini senzora.

Autofokus na Noteu je definitivno brži i nije mi se dogodilo da mi krivo fokusira dok se kod Mate to zna desiti, pogotovo u uvjetima slabijeg svjetla.

Što se selfija tiče, to ne koristim pretjerano, no ovako na prvu mi je selfie kamera na Noteu puno bolja, pogotovo na slabijem svjetlu.


Video:

Note ima nemjerljivo bolju kvalitetu video snimanja. Nije samo stvar u 4K/60FPS već općenito: fokus, detalji, dinamički raspon, stabilizacija kod Notea video ispada vrhunski gotovo uvijek dok Matu svaki *k* smeta, primjerice ako se krećemo i u noćnim snimkama ima strašno izraženi jitter. Nisam siguran hoće li i kad to biti ispravljeno, iako je Huawei nedavno ispravio onaj problem s jello efektom na rubovima pri panningu. Pribacivanje kamera tj zumiranje na Mateu nikad nije bilo baš dobro rješeno dok se snima jer se često znalo desiti da recimo prebacivanje s normalne na tele kameru izgubi fokus i nikako ga ne može vratiti. Također, pri snimanju pod umjetnom rasvjetom mi je redovito gubio fokus par sekundi nakon snimanja (bacim primjer).


Responzivnost, brzina, UI, mogućnosti:

Note nije loš, ali je vidljiv lag s obzirom na Mate. Tu nema govora, Mate djeluje značajno fluidnije i trentačno obavlja dosta toga, iako je N9 ipak dosta poboljšan u usporedbi sa mojim starim S7 Edge.

Što se featurea i sl stvari tiče, face unlock na Mati stvarno funkcionira odlično iako se zna desiti da kiksa ali vrlo rijetko. Međutim ima svojih ograničenja koji nemaju nužno veze s softverskom implementacijom - recimo otključavanje dok je na stolu je nezgodno, ili u vožnji i sl.

Note ima poprilično cool virtualni botun osjetljiv na pritisak koji ako vam biometrijske značajke nisu bitne, omogućava otključavanje samo pritiskom na dno ekrana, bez potrebe za swypeanjem, što mi je zakon.

Note također ima i S-Pen koji je fora za okidanje kamere sa daljine ili screenshotanje određenih djelova, crtanje onom tko je tome naklonjen i prebacivanje među slajdovima pri prezentacijama.

Neke stvari specifične za Samsung su mi dosta zgodne - recimo korištenje Disconnect Pro aplikacije koja preko Knoxa blokira oglase unutar aplikacija je bogomdana, dialer koji prikazuje ikonice sa slikama kraj kontakata je zgodan jer omogućava lakše korištenje pri zvanju jer je lakše prepoznati kontakte.

Također, odlična stvar kod Samsunga mi je i clipboard koji pamti desetak zadnjih kopiranih stavki, a ne samo zadnju.


Baterija:

Trajanje baterije mi se čini isto ili vrlo blizu, Mate ima dosta brže punjenje što mi osobno nije neki plus pošto ga punim preko noći pa mi je svejedno, a mislim da punjenje tako jakom strujom sigurno nije lagano za dugoročnu trajnost baterije.


To bi bilo to, možda još nešto dodam, koju foto/video usporedbu i slično kad stignem.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 14:39   #5942
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
+loudspeaker/zvucnik kod matea je vjerojatno goli k naspram notea zbog nacina kako su ga ugradili iza usb-c porta, ispravi me ako grijesim?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 15:00   #5943
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ma nije toliko ogromna razlika, ali je Mate tiši. I navodno sekundarni, gornji zvučnik je na Noteu puno bolji ali nisam puno testirao Mate pa ne znam kolika je razlika. Na Noteu je YT video skroz dobar za gledati i slušati s obzirom da se radi o mobitelu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 22:46   #5944
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Pozdrav,

Samsung S8, kupljen pocetkom 11. mjeseca u slobodnoj prodaji, nebrendiran (ducan u ZG), proizveden 08.2018., dosao sa Oreom i nakon paljenja se nadogradio na October update i od tada ne nudi nadogradnje.
Vidim po netu da je 11. (vec i 12.) update na OTA nadogradnji.
Jel ima veze to kaj sam na Tomatu? I Smart Switch na PC-u kad spojim mob kaze da je up to date.

Mob radi super, samo me zanima

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 17.12.2018. u 22:58.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 22:57   #5945
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Nebrandirani ima ih puno. Bitno je sa koje regije. Instaliraj "Phone INFO" preko Google Play. Postaj sliku Firmware (bootloader,PDA,CSC i baseband)

Sada nije neko pravilo koja regija će UVIJEK imati prvu nadogradnju. Sada ide njemački nebrandirani BTU već krenuo. Ali nije bitno, već idu security patch otprilike 500Mb

Ja sam na SEE regiji zbog VOLTE (november patch)


Edit- Vidim da si postao sliku. Pogledaj preko appa csc code.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 22:59   #5946
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
evo stavio fotku
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2018., 23:02   #5947
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Nebrandirani ima ih puno. Bitno je sa koje regije. Instaliraj "Phone INFO" preko Google Play. Postaj sliku Firmware (bootloader,PDA,CSC i baseband)

Sada nije neko pravilo koja regija će UVIJEK imati prvu nadogradnju. Sada ide njemački nebrandirani BTU već krenuo. Ali nije bitno, već idu security patch otprilike 500Mb

Ja sam na SEE regiji zbog VOLTE (november patch)


Edit- Vidim da si postao sliku. Pogledaj preko appa csc code.
Jel to to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 14:29   #5948
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo usporedba fotografija između M20P i N9, nije baš direktna usporedba u svakom pogledu, još moram napraviti malo više fotografija sa N9.



https://photos.app.goo.gl/4GLqsix1VvQZzqsD7
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 14:55   #5949
jpasalic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Note je meni puno bolji od mate...mate sam imao tocno 24 sata i dao ga zeni.
Note puno ugladenije i fluidnije radi...
moj glas za samsung
jpasalic je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 16:21   #5950
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Fotke su inace tako lagane ili je to do uploada na photos? Na S7 mi slicne fotke teze blize 4MB u 9MP velicini. Moram priznati da sam ocekivao malo vece razlike, al tu su, prostom oku vrlo slicno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 16:25   #5951
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor 3alfa3 Pregled postova
Jel to to?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
To je to. Tvoj je South East Europe kao SEE.

Ni moj još nije dobio službeni update pa će za nekoliko dana stići

Отправлено через SM-G955F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 16:46   #5952
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
stiglo danas Optilux staklo i Spigen air skin maskica za S9 sa Gizma, staklo sjelo perfektno, maskica također..zasad prezadovoljan
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 16:48   #5953
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Fotke su inace tako lagane ili je to do uploada na photos? Na S7 mi slicne fotke teze blize 4MB u 9MP velicini. Moram priznati da sam ocekivao malo vece razlike, al tu su, prostom oku vrlo slicno
To je ova kompresija za neograničeni upload na google photos, ali po mom iskustvu nema neke razlike naspram originala.

Što se tiče razlike u kvaliteti, meni je N9 bolji ili isti ovisno o uvjetima. Mate naravno ima širokokutnu i malo veći tele doseg, ali night mode mi je bezveze i lošije kvalitete od auto jer sve izgleda kao da se crtalo vodenim bojicama.

S druge strane u auto modu mi je N9 bolji jer ima prirodniju sliku i manje procesiranja te bolju stabilizaciju i autofokus.

Huawei jednostavno ne koristi dobro hardver, ima puno veći senzor a daje iste ili lošije fotke.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 17:35   #5954
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Ni meni nije dojmio N9. Dalje trza bez obzira na snagu cpu. Tačviz problematičan

Отправлено через SM-G955F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 22:22   #5955
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
To je ova kompresija za neograničeni upload na google photos, ali po mom iskustvu nema neke razlike naspram originala.

Što se tiče razlike u kvaliteti, meni je N9 bolji ili isti ovisno o uvjetima. Mate naravno ima širokokutnu i malo veći tele doseg, ali night mode mi je bezveze i lošije kvalitete od auto jer sve izgleda kao da se crtalo vodenim bojicama.

S druge strane u auto modu mi je N9 bolji jer ima prirodniju sliku i manje procesiranja te bolju stabilizaciju i autofokus.

Huawei jednostavno ne koristi dobro hardver, ima puno veći senzor a daje iste ili lošije fotke.
Dobro zapazanje, detektirao si isto ono sto i ja vidim.
Previse peglanja šuma je kod Mate i to mi se nikako ne svidja.
Cim malo uvecas vidis da je Note 9 bolji.
Haywire77 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 23:49   #5956
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Još jedna stvar, N9 bez problema okida po noći na 1/4 ili 1/3s pri blendi f1.5 što je omogućava da ISO bude nizak. Huawei mi nikad nije htio okinuti na sporijem shutteru od 1/25 ili 1/17s, a onda je često znalo biti mutnjikavo što radi razliku od cca 3x u ekspoziciji. Računajući to, plus bržu blendu na N9 nije čudo da N9 ima bolje i detaljnije fotografije u slabijem svjetlu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 06:17   #5957
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
S9 serija dobila zakrpe za Pie betu
https://www.sammobile.com/2018/12/18...pdate-germany/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 08:53   #5958
jpasalic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Stigao update za note 8....sec patch 1.12.2018.
jpasalic je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 10:00   #5959
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
stiglo danas Optilux staklo i Spigen air skin maskica za S9 sa Gizma, staklo sjelo perfektno, maskica također..zasad prezadovoljan



Ta Spigen air skin je prevara samo takva, kad je nova je super, kao da je tvornički stavljena na mob i onda se nakon mjesec dana laganlo razvuče i dobije "luft"a nakon 5-6 mjeseci mobitel doslovno ispada iz nje. Trazi drugu masku
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 10:30   #5960
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ti air krutončići mogu zaštititi mobitel samo od hairline ogrebotina i ničeg više. Mobiteli komotno imaju izubijane i udubljenje uglove ako su doticali pod ili nešto, skoro jednako kao i bez toga.

Vjerojatno KruLe to zna, ali ako ne zna, čisto da nebi bilo ko onaj suprised Pikachu

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 10:40   #5961
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Slazem se Šoiću, ali postoje ljudi kao npr ja, (a nisam jedini) kojem telefon uopce ne ispada, tj u 3 godine mi ispadne jednom sa kutne na tepih, pa meni onda ne treba dva prsta gume i bullet proff staklo na telefonu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 10:48   #5962
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Slazem se Šoiću, ali postoje ljudi kao npr ja, (a nisam jedini) kojem telefon uopce ne ispada, tj u 3 godine mi ispadne jednom sa kutne na tepih, pa meni onda ne treba dva prsta gume i bullet proff staklo na telefonu
Postoje ljudi koji imaju decu, ženu, punicu koji baš slučajno neki qrac rade oko tvog moba pa se ovaj, naravno sam od sebe, pokrene u smjeru gravitacije uz "joj palo je". Mislim, ne događa mi se to, ali za takve treba fini kejs

Tako da, ni meni ne treba što se mene tiče jer mi ne ispada, ali...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 11:37   #5963
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Uzeo optishield luxx staklo za note9 s gizma. Nije teško za montirati i evo za sad je uspješno na mobitelu. Valjda ono ljepilo neće ujebat staklo koje je na mobu
Najveći problem u toj cijeloj priči je taj što to ljepilo smrdi pa mi muka bilo, al to pripisujem činjenici da sam se malo preračunao sinoć
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 12:10   #5964
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Postoje ljudi koji imaju decu, ženu, punicu koji baš slučajno neki qrac rade oko tvog moba pa se ovaj, naravno sam od sebe, pokrene u smjeru gravitacije uz "joj palo je". Mislim, ne događa mi se to, ali za takve treba fini kejs

Tako da, ni meni ne treba što se mene tiče jer mi ne ispada, ali...

Sent from Usreo Mobara
Hahaha, točno to.
Meni osobno nikad mobitel nije ispa slučajno.
Kupim S8, ne prođe ni tjedan dana, kaže draga: "joj, daj da ga vidim".
Dodam joj ga, dok ga gleda, padne joj i razbije stražnji lijevi kut mobitela.
To je bilo to od padanja.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 14:17   #5965
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Hahaha, točno to.
Meni osobno nikad mobitel nije ispa slučajno.
Kupim S8, ne prođe ni tjedan dana, kaže draga: "joj, daj da ga vidim".
Dodam joj ga, dok ga gleda, padne joj i razbije stražnji lijevi kut mobitela.
To je bilo to od padanja.

HTC ONE X, tam negdje 2012-2013 godine.... Prvi dan, macka ga gurnula sa stolica na parket. Pao na ekran i otklizao pol metra. Nikakavih ostecenja, osim crte na ekranu (prasina na parketu?) od 5-6cm, ko da je neko koristio dlijeto i cekic
Takav je i umirovljen (poklonio ga frendici kojoj su ukrali mob), onda je dosao HTC ONE M8 kojeg sam koristio do prije mjesec-dva - nikad pao, mob nema ni crticu, arhiviran jer, eto, dosadio konacno. Sad S8, nema 2 mjeseca, jos ko nov, nema crtice (ni najmanje). Nebu isao u nikakvu zastitu kao ni jedan mob do sad, osim futrole od HTC ONE M8 u koju super sjeda (onaj kozni kurton sa ebaya od par dolara) gdje se nalazi kad sam negdje vani
Macka i dalje dobro, bez crtice

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 19.12.2018. u 14:23.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 17:40   #5966
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kako je najbolje sve sa starog samsung(S7) prebacit na novi uređaj(S9)?


Znaci sve aplikacije, podatke od tih aplikacija, mailove, profile i sve sto je bilo na starom uređaju?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 18:54   #5967
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kako je najbolje sve sa starog samsung(S7) prebacit na novi uređaj(S9)?


Znaci sve aplikacije, podatke od tih aplikacija, mailove, profile i sve sto je bilo na starom uređaju?
Preko Samsungovog accounta i njegovog backupa. Meni je čak prebacio neke "divlje" aplikacije koje nema na storeu i čak postavke/save iz jedne igre.

Nego, evo direktna usporedba sa Mate 20 Pro u low light uvjetima, slika sam još jednu sliku da bude ista kao i prije sa M20P...

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 19:20   #5968
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako imas oba uredjaja uz sebe prilikom setupa S9ke, mozes u prvim koracima setupa mirrorati google accounte sa S7 na S9 (korisno ako ih imas vise), a postavke, wifi passworde i appove osobno preferiram preko samsung clouda povuci. Doduse nema nekog nacina da sejvas i postavke aplikacija. Ono sto me jos vise smeta nema nacina da restoras postavke notifikacija (posto oreo ima super mogucnosti za manipulaciju notifikacijama, sve to pada u vodu i moras ispocetka podesavati). Glede loginova u appovima, google smartlock pamti dosta toga. Ako neki app ima brdo postavki koje trebas podesiti (meni pada na pamet google maps sa brdo kvacica koje gasim) onda sve moras rucno.

Osobno najvise mi vremena uzmu upravo te neke gluposti oko setupa koji se ne prenose backupom settingsa: custom zvukovi notifikacija po appovima, custom prikazi notifikacija (prioriteti, nacin prikaza na lockscreenu i/ili aod-u), ponovno uparivanje bt uredjaja i podesavanje smartlocka.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 19:44   #5969
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Preko Samsungovog accounta i njegovog backupa. Meni je čak prebacio neke "divlje" aplikacije koje nema na storeu i čak postavke/save iz jedne igre.

Nego, evo direktna usporedba sa Mate 20 Pro u low light uvjetima, slika sam još jednu sliku da bude ista kao i prije sa M20P...

Ma ovaj M20P je solidan po pitanju kamera, stvarno očekivao sam ipak malo bolju kameru, vjerujem da će se jednog dana Huawei naučit radit softver za kameru, a do tad, napamet "sređuju" softver za kameru iz kojeg vidimo rezultate toga..
Veliki senzor stoji neiskorišten u tom kućištu i ne dolazi do izražaja, zahvaljujući softveru za kameru koja nije na razini flagšipa nikako..

Izgleda da se oversharpening pandemija preselila na Huawei, a baš se nedavno Samsung riješio tog problema i eto sad zahvatio Huawei..

Valda će Huawei 2020te, sredit softver za kameru i onda će stajat uz bok jednom "starcu" 6P kojima većini mobitela i dan danas može bukvicu očitat po tom pitanju.

Zakaj spominjem 6P? Zato kaj mi je to jedan od najboljih androida koji sam imao sa odličnom kamerom, naravno uz midrange model 5X sa istovjetnom kamerom koja je ista kao u 6P.

N9, iznanđujuće dobra kamera, a o videu da ne pričam, Samsungu je video specijalnost i na tom polju su najjači a i foto segment se popravio..
Nadam se da će letvicu podići dolaskom S10 modela..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 19.12.2018. u 19:49.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 22:05   #5970
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kako je najbolje sve sa starog samsung(S7) prebacit na novi uređaj(S9)?


Znaci sve aplikacije, podatke od tih aplikacija, mailove, profile i sve sto je bilo na starom uređaju?
Spojiš ih kablom i putem Smart Switcha sve prebaciš u roku pola čuke

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na