Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2016., 17:28   #2041
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jos jedan zadovoljan s fx-om. Na poslu vrtim i5 haswell i toliko me zivcira jer ga malo zesci workstation rad ubija (mislim na virtualke uz main os, i to ne istovremeno).

Na fx-u sam 3 istovremeno vrtio bez ikakvog kasljucanja.
Nije ni cudno, s obzirom da se ipak radi o quad-core procesoru...

Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Imao u isto vrijeme fx6100 i razvikani i5 2500k... Samo sam saltao graficku. Igrao na jednom i drugom sve igrice i nigdje nisam primjetio da je ovaj fx losiji od i5 u igrama. Nisam bencao i gledao sintetiku, vec cisto uđi u igru i deri sto 90% korisnika i dela. Malo to previse ekipa po forumima izhajpala da je buldozer smece.
Da ne sad ispadne da branim Intel, jer uvjek gledam uzeti najbolje za svoje novce - koji god to proizvodjac bija... Ali kako ocekujes primjetiti razliku izmedju npr. 60 i 50 fpsa?
Daleko od toga kako fx nije generalno na losijem glasu i kako je sandy razvikan. Al ipak mislim da ima razloga za to, nisu neutemeljene tvrdnje pogotovo unazad par godina. Danas je situacija mozda nesto drugacija jer sve vise igara koristi sve vise jezgri pa stoga fx dolazi do izrazaja + dx12 itd... No neosporivo je da je sandy arhitektura bila i ostala odlican bang for buck...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 11.12.2016. u 00:38.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 18:05   #2042
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Imao u isto vrijeme fx6100 i razvikani i5 2500k... Samo sam saltao graficku. Igrao na jednom i drugom sve igrice i nigdje nisam primjetio da je ovaj fx losiji od i5 u igrama. Nisam bencao i gledao sintetiku, vec cisto uđi u igru i deri sto 90% korisnika i dela. Malo to previse ekipa po forumima izhajpala da je buldozer smece.
2500K kad je izašao je bio jeftiniji od 8150. I trošio je nehumano manje i imao taj single core bez kojeg all round use procesora ni danas ne funkcionira. Ima bas par foruma iz 2011 gdje su ljudi cekali buldozer te kad je izasao rekli fak dis šit i uzeli 2500K ili 2600K
Kada ga je zamijenio 8350 izasao je i Ivy. A kasnije na Hassu niko lud nije išao nazad na FX 🙂 jer nije imao potrebe. Zato je intel "razvikan" iliti ima broj korisnika? Jer AMD je izgubio te korisnike na pocetku(i loše je cjenovno pozicionirao buldozer) i kasnije nikome nije palo napamet se vracat(jer su im procesori gurali sve potrebno).
Samo nastavljam na tvoj post.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 22:42   #2043
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Ja sam također uzeo sandy tada zbog citanja po netu. Kasnije mi je uletio taj fx i uvidio da i nije bas tako strasno kako se pise.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 17:36   #2044
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
Ja sam također uzeo sandy tada zbog citanja po netu. Kasnije mi je uletio taj fx i uvidio da i nije bas tako strasno kako se pise.
Ali poanta svega.
Jel vi ovog trenutka?Ili prošle godine? Se prebacio na FX?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 00:28   #2045
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Ali poanta svega.
Jel vi ovog trenutka?Ili prošle godine? Se prebacio na FX?
A jebiga prosle godine ili ovog trenutka se nebi prebacio ni na fx, ni na sandy.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 01:27   #2046
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
A jebiga prosle godine ili ovog trenutka se nebi prebacio ni na fx, ni na sandy.
Well, lol...


Usput

Should we wait for Zen?

https://youtu.be/M32crkFtnaw

Greg razmatra
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 22:32   #2047
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
A jebiga prosle godine ili ovog trenutka se nebi prebacio ni na fx, ni na sandy.
Ja sam prošle godine uzeo fx-a. I da amsam znao da će 2017. godine izaći zen opet bi ga uzeo. Inaće proc je odličan za gejmanje, donedavno sam imao plan za upgrejdati na zen zbog streamanja jer fx ne podnosi baš istovremeno igranje i snimanje u zahtjevnijim igrama. No kako je amd izbacio Crimson Relive sad mogu istovremeno i grati i streamati jer grafa je ta koja enkodira video. A zen sam odgodio dok ne sakupim pare da si kupim ili 6c12t ili 8c16t za video edit i produkciju.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 08:53   #2048
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Izgleda da je sluzbeni naziv novih procesora Ryzen.
http://videocardz.com/64741/ryzen

Ako je base clock 3,4 GHz, moglo bi i nesto biti od Zen-a .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 08:58   #2049
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Izgleda da je sluzbeni naziv novih procesora Ryzen.
http://videocardz.com/64741/ryzen

Ako je base clock 3,4 GHz, moglo bi i nesto biti od Zen-a .
Ovo izgleda ozbiljno. Najviše me privuklo ono za frekvu i automatsko skaliranje na zraku, vodi i ln2.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 10:07   #2050
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Eto, izgleda da više nema potrebe za ručnim overklokanjem jer je, izgleda, automatizirano huh
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 11:46   #2051
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
E sad što znači 3.4+ ghz. Base clock (čisto sumnjam), boost, ili overclock s tim čudom? Meni sve to smrdi na nizak overclock, no nadam se da će ovi modeli sa manje jezgara imati veće clockove.

Valjda ćemo saznati večeras (onaj event im je u 10 sati po našem vremenu)

BTW feature zvuči fenomenalno

Citiraj:
AMD’s new desktop Zen CPUs are officially called RYZEN. They boast 8 cores, 3.4Ghz+ clock speeds & will overclock themselves automatically. You heard that right. AMD’s upcoming enthusiast line of “Summit Ridge” desktop processors based on the Zen microarchitecture come with an auto overclocking feature right out of the box.

It’s all thanks to a new technology that the company calls “XFR”, short for Extended Frequency Range. Which automatically boosts the clock speed of RYZEN CPUs beyond their official nominal values and stretch them as far as the cooling will allow, without any intervention from the user. It sounds like the stuff of sci-fi and fan fiction, but it’s very much real.

Higher Clock Speeds At Lower Voltages And Lower Power Consumption

Complementing “XFR” which we discussed earlier are two other interconnected features called Pure Power and Precision Boost.

Pure Power works by monitoring temperature, frequency and voltage readings in real time via embedded sensors distributed across the Zen cores. These sensors feed data back to what AMD calls the “Infinity Control Fabric” which then adjusts power to adapt perfectly to the situation. The goal is to use the least amount of voltage required to run any given structure. This results in lower average power consumption and cooler operation.

Precision Boost is the other face of the same coin. It works in tandem with Pure Power to maintain the highest possible frequencies at any given voltage. Which improves performance without contributing anything to the power dissipation of the chip. The feature is very prices and extremely responsive. Making changes in milliseconds and making adjustments in 25Mhz increments.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.12.2016. u 11:51.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 11:55   #2052
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Vega announcement mi izgleda meh. Cherry picked Doom za demo, budemo vidili. Al Zen tj Ryzen, stvarno dobro izgleda.

Sve glasine do sad su mi bile, ah well, al ovo je sad hype, ceka se dolazak na police
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 11:59   #2053
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da postoji šansa da za vrijeme eventa vrte zen + vega (slabiju, consumer verziju)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 14:57   #2054
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Znači večeras u 22h će pasti sve maske, znati ćemo sve o RYZENu (osim cijena vjerojatno) i neće više biti milijardu recikliranih nagađalačkih clickbait linkova i YT pametnjakovića?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 15:18   #2055
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tek onda kreće

Tonight



Ako se večeras slučajno potvrde cijene slične glasinama, tipa da 4c8t ima cijenu nekog overpriceanog i3 ili jeftinijeg i5 ja gotov (mislim da će biti ispod 2000kn 100%). Mada vjerojatno da neće o cijenama večeras...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote