Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2015., 20:30   #4591
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Zvao sam ih da smanje profil..
Al zanimljivost moja centrala je do prije 4 godine mogla propustiti 20Mbit, a sad po rijecima SZK max je 9.1

Za VDSL rekao mi sluzbenik da ce krenuti uskoro, ali zele prosiriti mogucnost na sva podrucja koja pokrivaju ADSL-om. Jos su u fazi testiranja...

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 11.06.2015. u 20:42.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 21:06   #4592
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
"Uskoro" u prijevodu "do kraja godine"...
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 19:04   #4593
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Skužili su da će im korisnici otići pa stavili na početnu web stranicu "Mislite brzo birajte TO2 pakete!" Kad ono 4 i 10 Mbps. Baš me zanima koliko će još dugo lagati da uvode vdsl unutar 2 mjeseca, meni su počeli još u veljači.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2015., 19:31   #4594
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Stvarno, jbt. Pa nisu normalni! Dođe mi da iz revolta pređem na tekom, i tako sam na njihovoj infrastrukturi.
Trebalo bi vidjeti kako točno kod njih ide to da ti uključe taj njihov...kako ga zovu...turbo ili šta. Ono s brzinama 30/5 ili 6, koliko već....
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 18:52   #4595
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Slučajno naletio na poslovni forum.
Uglavnom, Optima jako loše posluje pa ne čude neulaganja i nedostupnost vdsl-a.
Tako je prije 2 mjeseca cijena dionica bila po 10kn na što su se dioničari žalili zašto se tako niske cijene postavljaju.
Danas je počela masovna prodaja njihovih dionica te sve više i više dioničara prodaje po 0.98kn po dionici i 1.37kn po dionici.

Cijena dionice HT-a je 157kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 10:14   #4596
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Slučajno naletio na poslovni forum.
Uglavnom, Optima jako loše posluje pa ne čude neulaganja i nedostupnost vdsl-a.
Tako je prije 2 mjeseca cijena dionica bila po 10kn na što su se dioničari žalili zašto se tako niske cijene postavljaju.
Danas je počela masovna prodaja njihovih dionica te sve više i više dioničara prodaje po 0.98kn po dionici i 1.37kn po dionici.

Cijena dionice HT-a je 157kn.
Možeš li mi reći što si mislio pod ovim boldanim?

Jer se meni čini da uspoređuješ ovih 0.98 sa 157.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 16:53   #4597
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor hylem Pregled postova
Skužili su da će im korisnici otići pa stavili na početnu web stranicu "Mislite brzo birajte TO2 pakete!" Kad ono 4 i 10 Mbps. Baš me zanima koliko će još dugo lagati da uvode vdsl unutar 2 mjeseca, meni su počeli još u veljači.
VDSL se nudi a ovdje su paketi
http://www.optima.hr/hr/privatni-kor...eti/o2-40mbps/
azure je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 18:35   #4598
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Citiraj:
Autor azure Pregled postova
hylem prica o TO2 paketima koji idu preko Optimine infrastrukture, a ti se referiras na O2 pakete na t-com infrastrukturi.

Dakle, hylemov post i dalje stoji kao relevantan.

I mene nervira sto Optima razvlaci uvodenje VDSL-a.
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 16:21   #4599
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,251
Citiraj:
Autor matsx Pregled postova
hylem prica o TO2 paketima koji idu preko Optimine infrastrukture, a ti se referiras na O2 pakete na t-com infrastrukturi.

Dakle, hylemov post i dalje stoji kao relevantan.

I mene nervira sto Optima razvlaci uvodenje VDSL-a.
Nije jeftin poso, moras biti blize korisniku (znaci imat opremu u vise centrala), moras imat opremu (pricalo se negdje da kasni oprema od huawei ili ko vec slaze vdsl dslamove), plus optima bas nije super stojeci operater. Pa dok sve to stavis na papir dobis aktualno stanje. Ak ce i uspjet ugurat svoj vdsl ne znam kome ce ga prodat prvu godinu kad su svi mahom pobjegli kom su stigli (ukljucujuci i mene).
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 19:47   #4600
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Za sad je pustena testno jedna mikrolokacija u Rijeci na VDSL preko Optimine infrastrukture. 195kn za najveci paket tel+40mbita
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 21:31   #4601
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Da. Za sada je TO2 paket dostupan samo na centrali Strmica, Rijeka (na mapi-Dvorana Mladosti).


Ovoga mjeseca i centralu Kozala prebacuju na vdsl.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 19:31   #4602
Blixa
Registered User
 
Blixa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: HR
Postovi: 91
Nazovem danas Optimu da vidim što mi mogu ponuditi od većih brzina (VDSL), kad ono ništa - maksimalno 10Mbps. Tako je agentica rekla nakon provjere mog profila. Znači ništa VDSL, to je onaj klasični ADSL paket do 10.
Očigledno nemaju u "mojoj" centrali VDSL mogućnost - da napomenem da sam na T-Com infrastrukturi, Optima nema svojih žica kod nas.
Ništa. Nazovem T-Com da vidim što mi oni mogu ponuditi. Ženska govori da trebam najprije preći njima pa tek onda mogu ustanoviti koju bzinu mogu dobiti.
A pričala je o osnovnom paketu (net+phone, 4/512) od 215kn pa se onda za istu cijenu povećava brzina koju parica podnosi - 20, 30 i kolike već imaju pakete.
Rekla mi je i da Optima nema načina za provjeru moje linije jer da to sve ide preko njih (T-Coma), pošto je njihova infrastruktura.
Da, pitao sam da mi oni provjere liniju (svakako je njihova) prije prelaska, ali kaže da ne može tako. Pitam dalje može li taj eventualni ugovor ako ga napravim funkcionirati kao neki "predugovor", nešto kao predračun, znači neobvezujuće - ne može, morate baš napraviti prelaz. Hmm...
Sad mi se glupo prebacivati ako će se na kraju ispostaviti da i kod njih mogu dobiti samo ADSL do 10Mbps. Time bih si samo natovario novi ugovor na vrat. I ako raskinem taj ugovor u zakonskom roku (valjda imam neko pravo/opciju), preostaje mi vratiti se Optimi i tako opet idem pod novi ugovor.
Mišljenja, savjeti, iskustva?
Hvala.
Blixa je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 19:36   #4603