Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.06.2014., 13:31   #271
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Je li "lagan posao" možda raubanje 10 sati dnevno za minimalac, po mogućnosti na crno bez staža, godišnjeg, bolovanja i ikakvih prava? Mnogi privatnici u glavi imaju tu fiksaciju, a kad slučajno naiđu na "tvrd orah" koji ne želi pristati na takve feudalne uvjete, onda na sva zvona kenjaju kako su svi nezaposleni obična nesposobna, neradnička stoka. Već viđeno.

U vezi krađe, mislim da smo po gornjoj krutoj definiciji svi obične lopine i lažljivci. Zato mi je užasno smiješno to moraliziranje. Svi smo isti, svi smo nešto u životu ukrali, i svi više-manje lažemo na dnevnoj bazi. Ispada da nitko nije u stanju napraviti "pravi" izbor.
Valley7 je offline  
Staro 15.06.2014., 13:36   #272
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Da, ali ima ih koji žicaju, al kad im kažeš evo tu 5 metara drva, daj mi to iscjepaj i platim te pošteno pa kažu ne bi hvala.

Al recimo, ja sad imam 8.1 MCE nabavljen kao upgrade sedmice za $30 je bilo ako se ne varam. I dobili su tih $30 od mene. I Start8 odmah nakon probe "klm" verzije. Da nemam, svejedno ih ne bi kupio i ne bi dobili ništa. I neke aplikacije na Google Playu, Amazonu, Steamu...
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline  
Staro 15.06.2014., 18:16   #273
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Je li "lagan posao" možda raubanje 10 sati dnevno za minimalac, po mogućnosti na crno bez staža, godišnjeg, bolovanja i ikakvih prava? Mnogi privatnici u glavi imaju tu fiksaciju, a kad slučajno naiđu na "tvrd orah" koji ne želi pristati na takve feudalne uvjete, onda na sva zvona kenjaju kako su svi nezaposleni obična nesposobna, neradnička stoka. Već viđeno.

U vezi krađe, mislim da smo po gornjoj krutoj definiciji svi obične lopine i lažljivci. Zato mi je užasno smiješno to moraliziranje. Svi smo isti, svi smo nešto u životu ukrali, i svi više-manje lažemo na dnevnoj bazi. Ispada da nitko nije u stanju napraviti "pravi" izbor.

Sorry al ne - nikad nisam nit mi nebi to padalo na pamet. Za to postoje socijalne kuhinje, i kruh za van u dosta pekara gdje i sam ostavim tu i tamo koju kunu za one koji nemaju. Ako je već zbilja tak loše - kako to da tipkaš po kompu i visiš tu na forumu? Znam par ljudi koji su završili faks i rekli su da nebi oni radili neki posao ispod 4k kuna...onak ne kažem sad da si ti takav jer te ne poznajem ali krađa bilo kojeg oblika jednostavno nije ok - dal se radilo o nekom megalomanu s brdom love il bakici na placu koja jedva šlepa kraj s krajem. Ja sam radio zbilja svašta, od rada u hladnjači, do pranja posuđa u restoranu - sve se može kad se mora. Razmišljanje ti je krajnje glupo - i dugoročno opasno.
tomek@vz je offline  
Staro 15.06.2014., 18:29   #274
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Znam par ljudi koji su završili faks i rekli su da nebi oni radili neki posao ispod 4k kuna...
i ja sam bio prošle godine takav
ali, budimo realni, to je primitivno i krivo razmišljanje
domis je offline  
Staro 15.06.2014., 18:41   #275
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
i ja sam bio prošle godine takav
ali, budimo realni, to je primitivno i krivo razmišljanje
Istina.

Znam par slučajeva gdje je netko radio za cca 3200-4000 kn, a nakon godinu dvije je bio na 5+, jer su shvatili da zna raditi , ali ono još važnije - da želi učiti.
X-Plosiv je offline  
Staro 15.06.2014., 18:45   #276
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Je li "lagan posao" možda raubanje 10 sati dnevno za minimalac, po mogućnosti na crno bez staža, godišnjeg, bolovanja i ikakvih prava?
Tražio sam ljude za informatičko opismenjavanje starijih osoba. U suštini, lagan posao. Ne nosiš ništa, klimatizirano je, imaš stalno pauze i radiš maksimalno 6 sati na dan, svak idrugi dan. Ako to nije definicija laganog posla, onda ne znam šta je .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 15.06.2014., 20:17   #277
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Tražio sam ljude za informatičko opismenjavanje starijih osoba. U suštini, lagan posao. Ne nosiš ništa, klimatizirano je, imaš stalno pauze i radiš maksimalno 6 sati na dan, svak idrugi dan. Ako to nije definicija laganog posla, onda ne znam šta je .
Jel je radno mjesto još uvijek otvoreno?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 15.06.2014., 20:20   #278
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Jel je radno mjesto još uvijek otvoreno?
Nije
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 16.06.2014., 10:46   #279
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ima stvari koje licencom kostaju toliko da prosjecan Windows korisnik ne zna ni procitati broj pa nisu "piratizirane". Nije problem napraviti softver kojeg neces moci nelegalno koristiti. No, veliki dio popularnosti upravo lezi u tome sto je "piratibilan".
Tu i je bit svega:
Malo da karikiram, npr. kad ukradeš bicikl iz dućana onda si mu nešto oteo i otuđio (klasična krađa).
Kod piratluka je kad nekom kopiraš njegov bicikl i voziš ga bez njegova znanja i bez ikakve naknade. Sa time da dučanu pojačaš njegovu poziciju na tržištu i pribaviš mu nove moguće mušterije.
Logika velikih je bolje vi koristite naše ilegalno nego tuđi legalno (naravno neće priznati da je to tako)
Gore navedeno se sigurno ne odnosi na specijalizirane programe.

Znam dosta slučaja gdje ekipa prvo skine crnu verziju a naknadno nabavi orginal ako im se naslov stvarno sviđa.
Ili od kuda studentima i ekipi koja traži posao lova za AutoCad (a treba mu za posao i u CV-u). Skine crnjaka da nuci a kod poslodavca koristi orginal koji ga je nabavio jer svi znaju na njemu raditi.
Sustav funkcionira kao kad se dila i radi "ovisnike" o nekom proizvodu.

Uglavnom ne podržavam piratluk mada nisu stvari crno-bijele, zakonski je sve jasno al kada se stvar pogleda u širem spektru ipak je to siva zona.

Od izjava "nekih" krkana se treba jasno ograditi.
MIK je offline  
Staro 16.06.2014., 18:50   #280
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Istina.

Znam par slučajeva gdje je netko radio za cca 3200-4000 kn, a nakon godinu dvije je bio na 5+, jer su shvatili da zna raditi , ali ono još važnije - da želi učiti.
Ja znam još više slučajeva di je lik skužio da gazda njemu daje 4k, sebi uzima 15k i zatražio malo pošteniju raspodjelu, a gazda našao novog 20-godišnjaka za 4k, a onom starom se zahvalio na suradnji
segregator je offline  
Staro 17.06.2014., 07:21   #281
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja znam još više slučajeva di je lik skužio da gazda njemu daje 4k, sebi uzima 15k i zatražio malo pošteniju raspodjelu, a gazda našao novog 20-godišnjaka za 4k, a onom starom se zahvalio na suradnji
To je nažalost češći slučaj ili "ima takvih ko ti na ulici koliko hoćeš pa ako ti se ne sviđa odi".
SaleFFS je offline  
Staro 17.06.2014., 10:36   #282
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja znam još više slučajeva di je lik skužio da gazda njemu daje 4k, sebi uzima 15k i zatražio malo pošteniju raspodjelu, a gazda našao novog 20-godišnjaka za 4k, a onom starom se zahvalio na suradnji
Nema tu "poštene raspodjele". On je najamni radnik i nema što uvjetovati koliki će omjer raspodjele biti. Plaća se dobiva na osnovu stanja na tržištu, prihoda firme i odluke vlasnika ovisne o brdu faktora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 17.06.2014., 10:41   #283
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema tu "poštene raspodjele". On je najamni radnik i nema što uvjetovati koliki će omjer raspodjele biti. Plaća se dobiva na osnovu stanja na tržištu, prihoda firme i odluke vlasnika ovisne o brdu faktora.
Znas li zasto su hrvati genijalan narod? Zato sto im je jal u genima. Kako ti sad mislis da ce on ko osnovnoskolac koji zabija cavle raditi za 4.000 kuna kad gazda zaradjuje 3 puta vise? Zar ne znas da kopac kanala u Microsoftu, aka programer, dodje Billu Gatesu i kaze: "Gazda, jebem te u dupe, pa ja radim za 250k godisnje a ti toliko namlatis u sekundi, aj da to malo posteno raspodijelimo".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 17.06.2014., 10:42   #284
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema tu "poštene raspodjele". On je najamni radnik i nema što uvjetovati koliki će omjer raspodjele biti. Plaća se dobiva na osnovu stanja na tržištu, prihoda firme i odluke vlasnika ovisne o brdu faktora.
Naravno, zato i imamo (za kapitaliste) idealnu situaciju u našoj državi, gdje uopće ne trebaju davati plaću i niko im ništa ne može