Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2014., 11:45   #991
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne razumijem ovaj thread. Citam,citam i ne razumijem. Kupujete u ducanu koji vam je smrtni neprijatelj,nadate se da nece biti reklamacija,a ako se desi onda dodjete na forum pljuvat ducan. Zelite na silu promijeniti ponasanje trgovca prema vama jer vam odgovaraju cijene. U neku ruku mi je i drago sto valjaju vas koji kukate u ovoj temi a i dalje kupujete tamo. Navukli ste se kao skolarac na sisatu plavusu.
Svi razumijemo da je lova tj. manjak iste problem naseg drustva. Ali nas pobogu postedite kukanja kad vas zavaljaju ili natezu. A ostalima koji jos nisu kupili tamo,kad kupite tamo ako nesto ne valja s reklamacijom, slobodno se pridruzite u zajednickom kukanju i kolektivnim tuzbama.
Nisam izdržao da ne odgovorim.
Problem ovog društva je curenje ogromne količine novca zbog lošeg i neodgovornog poslovanja (često kriminalnog) države i dobrog dijela poduzetnika. Zato je ekonomija stalno u kurcu i nema se para.
A još veći je problem što se kod nas već po defaultu podrazumijevaju neodgovornost, krađe i svakojake prevare kao legalno/regularno poslovanje i umjesto da svi mi u ime vlastitog dostojanstva i bolje budućnosti prisilimo sve te subjekte da se sa poštovanjem odnose prema nama od kojih žive oni i njihova obitelj, mi ih štitimo praveći budale od onih rijetkih koji posegnu za jedinom efikasnom metodom (opali po džepu) koja redovitom primjenom može bitno promijeniti stare navike.
Jedini krivci za postojanje takvih tvrtki su kupci jer im dopuštaju po tvojoj metodi da se tako ponašaju. Ako mogu uštedit na budalama zašto bi se zamarali kvalitetom usluge? Oni računaju na to da ovdje ljudi nakon kite u dupetu pale cigaretu.
Treba ih stiskati i svaka čast onima koji grizu sudskim putem da kao djeca krenu učit povezivat uzroke i posljedice.
__________________
the secret

Zadnje izmijenjeno od: de sign. 16.05.2014. u 12:15.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 13:14   #992
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
1tb red u ed ima ipak 36mj gare.

Eto ipak vrijedi pitati ;-)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 15:33   #993
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Sad naletio na ovo pa vrijedi spomenuti: Samsung Evo 120GB = 569 kn.
+
Besplatna dostava.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 21:17   #994
gerund
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 28
naručio, 5 dana kasnije poslali mail da je stiglo, podigao&platio.
gerund je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2014., 14:46   #995
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Sad naletio na ovo pa vrijedi spomenuti: Samsung Evo 120GB = 569 kn.
+
Besplatna dostava.
isti sam naručio kad je bio za 570 prije par mjeseci no bez besplatne dostave. platio i uredno podigao u poslovnici. nemam pritužbi
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 09:51   #996
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne razumijem ovaj thread. Citam,citam i ne razumijem. Kupujete u ducanu koji vam je smrtni neprijatelj,nadate se da nece biti reklamacija,a ako se desi onda dodjete na forum pljuvat ducan. Zelite na silu promijeniti ponasanje trgovca prema vama jer vam odgovaraju cijene. U neku ruku mi je i drago sto valjaju vas koji kukate u ovoj temi a i dalje kupujete tamo. Navukli ste se kao skolarac na sisatu plavusu.
Svi razumijemo da je lova tj. manjak iste problem naseg drustva. Ali nas pobogu postedite kukanja kad vas zavaljaju ili natezu. A ostalima koji jos nisu kupili tamo,kad kupite tamo ako nesto ne valja s reklamacijom, slobodno se pridruzite u zajednickom kukanju i kolektivnim tuzbama.
Iskreno, meni je suludo da normalna redovna usluga košta i po 20-25% više, suludo potpuno...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 10:43   #997
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Iskreno, meni je suludo da normalna redovna usluga košta i po 20-25% više, suludo potpuno...
Ako ti je suludo, otvori filo Normalan ducan d.o.o., uposli 5-6 ljudi (prodaja/servis/nabava/administracija...), placaj sva davanja, placaj najam, placaj rezije, osiguraj marketing i ponudi cijenu kao i ovi likovi i nemas brige.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 11:19   #998
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Nažalost ovi su svu lovu stukli u marketing dok su zaposlenici i servis teška banana.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 20:44   #999
pimp
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ziđibi
Postovi: 129
jel tko zna br telefona ili moba di mogu dobiti nekog iz ove trgovine? kad zovem onaj 01 8000 222 rade budalu od mene, kaže za razgovor s agentom pritisnite 0, pritisnem 0 i onda mi iritantan ženski glas govori lokaciju i radno vrijeme trgovine... iako kažu da za informacije o radnom vremenu i lokaciji trgovine pritisnem 1... sad nezz jesam ja retardiran ili me rade budalom
__________________
fhzdgh
pimp je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 22:53   #1000
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Iskreno, meni je suludo da normalna redovna usluga košta i po 20-25% više, suludo potpuno...
Tvrtka je to sa pol milijuna temeljnog kapitala (nekima je to, nažalost, poslužilo za ocjenu o ozbiljnosti), moguće je da idu sa dampinškim cijenama/razinom usluge ne bi li omeli konkurenciju.

Temeljni kapital ljetos je povećan sa 20 somova na pol milijuna, doduše ne u šuški nego u "pravima", iako svaki portir koji je radio u HFP-u, pa u agenciji za upravljanje državnom imovinom, pa u državnom uredu za upravljanje državnom imovinom, zna da je u HR svaki unos u temeljni kapital, osim šuške, potencijalno prodavanje magle (kojem pridonose ovlašteni sudski procjenitelji).

No, ironiju na stranu, vjerojatno imaju računicu preko matične tvrtke al treba vidjet financijsko izvješće za 2013. koje će (ako već nije) bit objavljeno kod FINE (u pojednostavljenom obliku dostupno svakom hrvatu uz registraciju).

IMO ovo je uzmi pare i bježi strategija al ajd...
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 09:23   #1001
raven34
Premium
Moj komp
 
raven34's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR,ZG
Postovi: 42
Gle, samo da se osvrnem na jednu ili dvije bitne stvari radi kojih nisam naručio od njih ništa mada sam imao najbolju namjeru. Prvo - ekipa vodi Webshop u kojem možeš platit samo kešom na ruke pri dostavi , ono sorry to tako ne ide. A za sva ostala plaćanja MORAŠ DOĆI TAMO OSOBNO. Drugo - cijene kad plaćaš karticam akoje su svugje u svijetu CASH odjednom "nisu iste" onome što vidiš na monitoru kad otvoriš njihov shop, i nema nigdje koliko je to "povećanje" - nego opet trebaš doplazit do tamo - e da bi shvatio da ti se to onda uopće ne isplati onda jer - opet moraš čekati robu , znači ili dva dolaska u centar (što košta također) ili bezobrazno skupa dostava od 50 kuna - ko da dostavljaju vešmašinu a ne elektroniku. I kao zadnje, ženska koja se javlja na telefon, i koju pitaš za informacije , em nezna i samo tupi njihovu neku "logiku", i doslovno imaš dojam da je baš briga hoćeš li kupit išta ili ne. Tako da ne hvala - a takav "webshop" si mogu slobodno zaboravit, a nit su im cijene neke. Evo našao Sandisk Extreme 3.0 za kojeg oni traže 430 kuna (koji košta 35 dolara max inače) - za 150 kuna na njuškalu, i još mio ga lik dovezao badave. Novi u pakungu. Vjerujete SVe je povoljnije od njih , samo trebate potražiti, a webshop koji naplaćuje SAMO kešom nek si furaju u Hun-gariji. Ako im to i tamo prođe , radi poreza.
__________________
raven34 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 09:58   #1002
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
To što cijene nisu iste za karticu i gotovinu je prednost, a ne mana. To samo znači da nisu umjetno digli cijene za gotovinu.

To što te cijene nisu navedene na netu, to je mana.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 10:28   #1003
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
No, ironiju na stranu, vjerojatno imaju računicu preko matične tvrtke al treba vidjet financijsko izvješće za 2013. koje će (ako već nije) bit objavljeno kod FINE (u pojednostavljenom obliku dostupno svakom hrvatu uz registraciju).
Kakav hrvat, kakva registracija, o cemu ti baljezgas?

http://oi57.tinypic.com/2wf3cpd.jpg
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 13:25   #1004
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor raven34 Pregled postova
Vjerujete SVe je povoljnije od njih , samo trebate potražiti
Ajde i ti nemoj sad pisat svašta, ako su u nečemu ispred drugih onda su to baš niske cijene i to dobrano niže za masu proizvoda.
I koji je to sandisk kod njih 430 kn, a koji si ti kupio za 150 kn? Ajde linkaj to.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 16:04   #1005
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kakav hrvat, kakva registracija, o cemu ti baljezgas?

http://oi57.tinypic.com/2wf3cpd.jpg
To što si poslao link na izvješće o poslovanju u zadnjih mjesec dana 2012. i nije od neke velike pomoći za analizu 2013. koju sam spomenuo. Ali da, objavit će tamo i 2013. i to bez komplicirane registracije (mail + username). "Mala" je razlika da FINA na svojim stranicama daje uvid i u povijesne podatke pa se mogu vidjeti i trendovi bitni za analizu. No ajde, korisna informacija o tehničkom dijelu stvari (još jedan izvor informacija, doduše ograničenije primjene).
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:46   #1006
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682