Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2012., 17:41   #811
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Za tvoje potrebe ce LC POWER LC-CC-95 biti dovoljan.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2012., 17:48   #812
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Jel možeš uslikati vanjski dio kuteva, da se bolje vidi kakvim ih je sve šarafima moguće pričvrstiti?
Uz najbolju volju sad ne mogu jer su nabrazaka zasarafeljeni na krov kucista ispod h100 pa se ne vidi nist. Nema razlike u odn. na duge ventove a imas i u paketu sarafe.
Bucni su ventovi na 12v ali i mocni a konektor koje se dobije sa njima spasava stvar za 24/7 i onda su taman.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 14:18   #813
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Uz najbolju volju sad ne mogu jer su nabrazaka zasarafeljeni na krov kucista ispod h100 pa se ne vidi nist. Nema razlike u odn. na duge ventove a imas i u paketu sarafe.
Bucni su ventovi na 12v ali i mocni a konektor koje se dobije sa njima spasava stvar za 24/7 i onda su taman.
Ma pitam te zato što ga planiram staviti na Xigmatek Gaia hladnjak, a on ima one provuci-potegni gumice za montažu ventilatora.
The Man je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 18:54   #814
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Frendu se grije grafička pa sam mislio na originalni hladnjak namontirati neki 120 ili 80mm ventilator. Grafička je ova iz LINKA, pretpostavlajam da bih tako uspiti dobiti malo bolje temperature. Važno mi je da je dostupan u Rijeci sutra.
Hvala.
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 19:10   #815
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Frendu se grije grafička pa sam mislio na originalni hladnjak namontirati neki 120 ili 80mm ventilator. Grafička je ova iz LINKA, pretpostavlajam da bih tako uspiti dobiti malo bolje temperature. Važno mi je da je dostupan u Rijeci sutra.
Hvala.
uf uf..ako misliš modificirat ovaj single slot morat ćeš skinut plastični pokrov s hladnjaka ( ja sam skinuo i ventilator sa svoje single slot hd3870 jer je smetao ) i nekak zavezat ventilator na hladnjak. Malo je sranjce kaj bi trebao pokrit i vrm s ventilatorom. Na svoju sam stavio dva ventilatora, jedan na sredinu drugi direkt iznad VRM ali sad da je bilo drastično bolje ...hm i nije baš . Ali to je bilo privremeno rješenje. Jednostavnije ti je kupit za 100kn accelero.

Ja bi ti preporučio odmah accelero. Uštedit ćeš si živaca i vremena
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 19:21   #816
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Ne isplati mi se to (frendu). Da stavim dve 80ke gore i privežem nekom gumicom ili nečim?
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 19:54   #817
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Grafička se grije ili pregrijava? Kolka joj je max temperatura, pod tim ne računam furmark is ekipu? Jel očišćena prašina, promijenjena pasta etc? Dok gpu dođe na 120°C, onda bude spustila taktove.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 20:09   #818
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Ne isplati mi se to (frendu). Da stavim dve 80ke gore i privežem nekom gumicom ili nečim?


imaš one kabel binde pa moš povezat. Ili onim metalnim vezicama . Samo pazi temperature jer to smeće od single slot hladnjak i je....smeće .
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 21:26   #819
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Grafička se grije ili pregrijava? Kolka joj je max temperatura, pod tim ne računam furmark is ekipu? Jel očišćena prašina, promijenjena pasta etc? Dok gpu dođe na 120°C, onda bude spustila taktove.
Igra ETS2, Max Payne novi i dodje mu preko 100 stupnjeva. Da stavim onda dvije 80ke i promijenim pastu, mislio sam možda ove.
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 23:08   #820
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ta grafička, ako je očišćena, čak i u neprovjetrenom kućištu, ne bi smjela postizati takove temperature, u ovakvom zimskom periodu. Probaj za početak promijeniti pastu. Ako se smanje temperature, nek tako privremeno vozi i gleda nekog polovnog Accelera, valjda ga i bude upecao.

Što se tiče stavljanja ventilatora...zbog izvedbe hladnjaka, nećeš postići željeni rezultat ako metneš ta dva ventilatora, koji bi btw došli 70 kn, 30 kn manje od S1. Ne vidim tu baš neku korist od toga.

Također, i po meni je Accelero S1 najbolji izbor, a da ne kažem da ga je kolega nedavno prodavao za 80 kn
http://forum.pcekspert.com/showthrea...ro#post2250922
Još bi trebao ježeke i ne zaboraviti da treba hladiti i regulaciju.

Na njega da se stavi jedan 120 mm ventilator i vozi miško.

Edit:
Ko što reče klem, provjeri prašinu, da ti možda nije začepljen hladnjak
http://img208.imageshack.us/img208/2900/4850hm1.jpg

A ventilatore možeš staviti i polovne staviti, ne moraju biti novi

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 29.12.2012. u 08:23.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 23:19   #821
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Probat ću onda počistiti i promijeniti pastu. Ne isplati se uzimati S1 koji će ga izaći 100kn i k tome još i neki 120mm vent koji mislim da vrijedi 50 kn i to stavljati na grafu od 200kn. Ovi ventovi koje sam linkao su PWM a sad sam vidio da su u ponudi i ovi. Pretpostavlajm da su 3 pin.
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2012., 23:42   #822
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova