Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2014., 10:33   #1141
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Neznam nikad nisam brojala kalorije..ujutro mi je normalno uz kavu pojest tri sendvica i čokoladicu... i jos prije rucka nest gricnem... rucak definitino je obilat..poslije toga kava i opet nest slatko... do prije par godina slatko nisam mogla ni zamisliti, a sada? stalno mogu jest ali et..neki vele prebrz metabolizam..a ja si opet mislim da od operacije to nekak nikak da krene..
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:36   #1142
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Probaj jesti doslovno svaka 2 sata. Nema toga što će te spriječiti da rasteš.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2014., 10:37   #1143
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Ne moraš brojati već odokativno da znaš tipa kruh je kalorican,maslac od kikirikija itd. kolači da ne pričamo...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 11:24   #1144
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,909
Ja sam do pred godinu dana gotovo svakodnevno odrađivao bar 3 kruga oko jaruna,lidl prečko i natrag Sad bic skuplja prašinu

Btw ladytron imas odličnu relativnoi novu pečenjaru na jarunu s dostavom,tam kod one trgovine...ako ti fali mase
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 16:16   #1145
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ne znam,meni osobno ne niti 90 % fitness/bodybuilding nacije.
Volim kad se govori da je whey prerađena hrana i da iritira izričito whey,a ne laktoza,mliječni šećer,većina novijih whey-eva je smanjene laktoze i cak ima lactose free tako da je glupo reći whey iritira..

Problem je plaćati hranu i dnevno pojesti 200 gr proteina ako zelis neke ciljeve,treba kao iz hrane unijeti 200 gr proteina ( ako racunas odrezak piletine ima cca 23 gr proteina,govedina 20,tuna 25 gr ) pa racunaj koliko su to troskovi,a whey ima po skali najvecu biolosku iskoristivost u ljudskom tijelu,najeftiniji izvor proteina i po mjerici nudi cca 20 gr proteina.

Sad jel lakse popiti 20gr proteina ili pojesti 5x piletina ili tako nesto.

Uglavnom ne promoviram whey,svatko zna svoje,ja cu biti jedan od tih koji roka preradenu hranu,samo je glupo cuti ljude koji su medijski informirani da je whey kemija kao i da je kreatin steroid ( cak se vodi kao obican suplement prehrani ).
Ma gle sve 5, ja čak ni nisam "whey hater", jedno vrijeme sam probao nisam uočio ništa, nit' me je iritiralo nit' mi je neš pomoglo nabit masu, zapravo su mi zobene dale bolji efekt...možda sam doduše imao neko sranje od whey-a.
No neki od vas pišu malterne da je whey zdraviji od svježeg voća, povrća i hrane općenito...ali gle to su već pizdarije...

@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...

@Ladytron25 - ja na tebi nebi nish mjenjal
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 16:19   #1146
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Ma gle sve 5, ja čak ni nisam "whey hater", jedno vrijeme sam probao nisam uočio ništa, nit' me je iritiralo nit' mi je neš pomoglo nabit masu, zapravo su mi zobene dale bolji efekt...možda sam doduše imao neko sranje od whey-a.
No neki od vas pišu malterne da je whey zdraviji od svježeg voća, povrća i hrane općenito...ali gle to su već pizdarije...

@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...

@Ladytron25 - ja na tebi nebi nish mjenjal
Ajuj...hvala

Ma moram malo dobit..ma da na moju viainu (160) treba mi neke 3-4kg
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 19:13   #1147
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...
To sam i pretpostavio, propovijeda nam o wheyu gospodin koji zapali nakon sporta.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 28.06.2014. u 19:18.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 19:21   #1148
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
lady, uhvati se cucnjeva i hip thrustova s opterecenjem, noge i guzica su najbolja mjesta na zeni za dobit koju kilu ako se ne radi od salu trbuh je i tak ravan
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:35   #1149
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Evo da i ja padobranac uletim u ovu temu, po pitanju prehrane, sa svojim iskustvima...

U pravilu nikad nisam isao u teretanu jer mi je to yeb... dosadno. Kad sam trenirao Muay Thai, sat-dva vremena prije treninga uvijek sam uzimao neke ugljikohidrate, tipa riza, tjestenina i slicno... Za vrijeme treninga pio sam sokić za rehidraciju (iscijedio 2-3 naramče u litru i pol vode i dodao zlicicu gržđanog šećera unutra). Poslje treninga whey i sat vremena nakon kakvi spori proteini za veceru (piletina, posni sir, slicno)...

Uglavnom bilo mi je mrak, isto sam jeo svaka 2-3 sata jer se agresivniji Muay Thai trening gotovo moze usporedit sa p90x programom (uvijek bio potpuno mokar, jedva hodao do doma).

Suma sumarum, ako se reducira (ne izbaci nego reducira) secer, kolaci i slicna govna, i ako redovno treniras, mos jest sta hoces i kolko hoces... A sto se tice wheya, podrzavam, to je samo dehidrirana sirutka i najbrze oporavlja i hrani misic nakon agresivnog treninga. Treba uzet tako nesto sto ce napunit misice nabrzinu i onda nesto sporo (tipa posni sir) koji ce hranit misice polako, recimo preko noci. Ako se ne varam, pocnu misici sami sebe jest ako se ne "nahrane" posljije treninga. A onda se nije nis napravilo.

Uglavnom, za mene od dodataka jedino whey i dex, sve ostalo mislim da se moze bez problema dobiti od raznolike i redovne kvalitetne prehrane.

I da, ja sam veliki pobornik body weight treninga... imam doma samo bucice, stangu za zgibove i vrecu za udaranje. i to je i vise nego dovoljno za definiciju i izgradnju misicne mase (hint: Hannibal for King, hehe)...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:39   #1150
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Ma nije to bas tako organizam kao zadnju stanicu poseže za razgradnjom mišića tj.katabolizmom i poslije treninga proteinska sinteza je uvećana idućih 48 sati ( actual science ) tako da neće nista biti ako ne popijes whey pwm,kako natjecatelji BB par tjedana ne konzumiraju whey jer je inzulinogen i izbacuje ih iz ketoze.

Uglavnom dobro je popiti whey pwm,brzi izvor proteina,ali ako se ne pije i umjesto njega jede neće biti razlike.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2014., 11:40   #1151
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
hoće, jer tijelo neće dobiti na vrijeme proteine. Vrlo jednostavno.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:41   #1152
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ma nije to bas tako organizam kao zadnju stanicu poseže za razgradnjom mišića tj.katabolizmom i poslije treninga proteinska sinteza je uvećana idućih 48 sati ( actual science ) tako da neće nista biti ako ne popijes whey pwm,kako natjecatelji BB par tjedana ne konzumiraju whey jer je inzulinogen i izbacuje ih iz ketoze.

Uglavnom dobro je popiti whey pwm,brzi izvor proteina,ali ako se ne pije i umjesto njega jede neće biti razlike.
Meni je nekako u glavi da je misic prvi na listi cekanja za razgradnju a da tijelo cuva masnoce kao zadnju stvar koju ce potrositi (jer je to u biti pohranjena "energija"). Zato pocinje razgradjivati misic i pretvarati ga u jednostavnije spojeve, kako bi dobilo od njega secer-ugljikohidrat-energiju. Al mozda sam u krivu.

EDIT: zato bi kroz cijeli dan trebalo odrzavati zdravu kolicinu proteina masti i UH kroz 6-8 obroka na dan. Ja sam trosio dosta tog posnog sira, jaja, pilecih prsa, rize... za dorucak redovno jeo zobene s jogurtom, na poslu sam glabao pureca prsa sunku i bademe ili tako neke masnoce. vecera je bila piletina i povrce. Srecom, ionak nemam naviku jest kruh skoro s nicim osim rostilj i pasteta, tak da sam tu u plusu, skupa sa jako brzim metabolizmom. Nazalost, bilo je dosta dosadno stalno tako jest jer nisam imao love za razne losose i pi*darije, al eto, sve za visi cilj. Sad moram krenut ponovo, malo sam se osusio, imam 81 kg na 193 cm, bojim se da me vjetar ne odnese.

Zadnje izmijenjeno od: perich. 29.06.2014. u 11:54.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 12:06   #1153
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
hoće, jer tijelo neće dobiti na vrijeme proteine. Vrlo jednostavno.
Perich tijelo sprema visak ugljikohidrata kao glikogen u jetri i kad je potreba za energijom razgraduje ga...

A i wnbeeeE tijelo ima "bazen" tzv.amino acid pool di sprema visak neiskoristenih proteina i kasnije ih iskoristava po potrebi tako

f you're in a catabolic state, you will lose muscle, which is one of the reasons why many people fear missing a meal. However, nutritionist Martin Berkhan reports that it actually takes up to 24 hours after eating for your body to go into a catabolic state.

Ako cemo tako onda sta oni koji rade intermittent fasting tj.jedu dva velika obroka u danu,po toj logici su oni u katabolizmu odmah ?

http://www.livestrong.com/article/43...u-lose-muscle/

This myth hinges on people's belief it's important to have a steady stream of amino acids available to not lose muscle. As I explained earlier, protein is absorbed at a very slow rate. After a large high-protein meal, amino acids trickle into your blood stream for several hours.


Only in prolonged fasting does protein catabolism become an issue. This happens when stored liver glycogen becomes depleted. In order to maintain blood glucose, conversion of amino acids into glucose must occur (DNG: de novo glucogenesis). This happens gradually and if amino acids are not available from food, protein must be taken from bodily stores such as muscle. Cahill looked at the contribution of amino acids to DNG after a 100 gram glucose load. He found that amino acids from muscle contributed 50% to glucose maintenance after 16 hours and almost 100% after 28 hours (when stored liver glycogen was fully depleted). Obviously, for someone who eats a high protein meal before fasting, this is a moot point as you will have plenty of aminos available from food during the fast.

Toliko o katabolizmu,posezanju za misicnom masom i svime...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 12:18   #1154
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
quote sa body.ba da ne filozofiram

"Protein whey je daleko superiorniji od ostalih oblika proteina. Opskrbljuje tijelo sa savršenim profilom aminokiselina, potrebnih za izgradnju mišića, snagu i oporavak. Bodibilderi i profesionalni atletičari su svjesni važnosti upotrebe suplemenata proteina whey kako bi pospješili veličinu, snagu i ubrzali vrijeme oporavka.
Whey je također vrlo ingestivan, tj. dopire brzo do odredišta. Suplementi proteina whey igraju veliku ulogu u ishrani poslije treninga, kada je tijelo u kataboličkom stanju i treba brzu injekciju proteina. Velika prednost pri oporavku i izgradnji mišića je ta da protein whey djeluje kao antioksidans za jačanje imunološkog sistema.
Protein whey ima efekat na sljedeće prerformanse:
1. Povećanje mišićne mase
2. Smanjeno vrijeme oporavka i brža regeneracija mišića
3. Ublažava breakdown mišića poslje treninga
4. Ubrzava metabolizam"


Dakle slažem se s tobom blava da nije jedini način, ali ja jednostavno ne vidim valjani razlog zašto ga ne uzimati. Jer neki govore kao da nemaju pojma odakle to čudo od droge u prahu dolazi i od čega se sastoji. Ne shvaćaju da on proizlazi iz prirodnog prehrambenog proizvoda, filtriran, kako bi tijelo dobilo ono što treba nakon intenzivnog treninga, pogotovo ako se radi o velikim težinama.

Proteini sa dobrim razlogom trebaju biti brzorazgradivi nakon treninga, a ostalo su samo urote.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 14:24   #1155
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Bok, da vas malo prekinem...
Ima li netko iskustva sa viva fit, dubrava ili sesvete? Krenio bi od 7mj svecano
Moze preporuka nekih vitamina i proteina. Idem na masu. Jasno mi je da moram jest, jest i opet jest al volio bi popit neke proteine odmah poslje. Izolat je bacanje novaca ako se ide masu? Hvala.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 15:07   #1156
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
whey ti je dosta za pocetak. Uzmi andol 100 za prvih par treninga, osim ako nisi ljubitelj upala.

Sto se tice ostalih suplemenata uzimam vitamine i riblje kapsule(navecer nakon posnog), ali ako imas love za dnevni unos omege3 mozes i bez njih, ja vise volim ovako. Strucnjaci cak i preporucaju uzimanje omege3 u obliku kapsula jer imaju bolji ucinak, a i financijski isplativije.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 16:35   #1157
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ajde da.budem "open minded" ovdje, pa da probam
whey, vidim da se ovdje on tretira kao sveti gral.
dakle,poslije 10-15 km trčanja + trening zgibova,trbusnjaka, sklekova samo smuckam sa vodom to cudo? koje pakiranje je najbolji odnos cijene i kvalitete, treba mi za oko 4 max 5 puta tjedno?
  Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 17:52   #1158
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
ajde da.budem "open minded" ovdje, pa da probam
whey, vidim da se ovdje on tretira kao sveti gral.
dakle,poslije 10-15 km trčanja + trening zgibova,trbusnjaka, sklekova samo smuckam sa vodom to cudo? koje pakiranje je najbolji odnos cijene i kvalitete, treba mi za oko 4 max 5 puta tjedno?
Ajd da smo nekog pridobili na whey

Whey is the way of life.

Uglavnom best buy je MyProtein Impact whey,imas sa okusom i bezokusni,cijena preko neta ( narudžba za free shipping mora biti najmanje 100 funti ) je 375 kn 5 kg,kod "nabavljaca" preko njuskala je 420 kn a u trgovinama tipa Polleo ili Bodybuilding je oko 500-tinjak kuna.

Za početak najbolje uzmi sa okusom 2,5 kg kod dodu 300 kn.

Možeš sa vodom ili mlijekom,ali poslije takve aktivnosti ja bi dvije mjerice krknuo sa vodom i miran si
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 18:27   #1159
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
yep, točno taj

Meni je taj whey od vanilije skupa sa dekstrozom prefin. Stavim malo manje vode pa bude mmmmljac!
btw ivan77 - nikako nemoj zaboraviti na grozdani secer, u dm-u 10-tak kunića 500gr. Stavis skupa sa mjericom wheya isto toliko grozdanog šećera/dekstroze. Čak bi rekao da je isto bitan kao i whey nakon treninga. Nemoraš pwm(post-workout meal) uzimati odmah nakon treninga, najbolje nakon cca 15 minuta.

Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ja whey ne bi uzeo nikad ni tad.
Nismo loši, a blava ? To samo pokazuje da je ivan77 čovjek od krvi i mesa, hats down!
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 18:29   #1160
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
yep, točno taj

Meni je taj whey od vanilije skupa sa dekstrozom prefin. Stavim malo manje vode pa bude mmmmljac!
btw ivan77 - nikako nemoj zaboraviti na grozdani secer, u dm-u 10-tak kunića 500gr. Stavis skupa sa mjericom wheya isto toliko grozdanog šećera/dekstroze. Čak bi rekao da je isto bitan kao i whey nakon treninga. Nemoraš pwm(post-workout meal) uzimati odmah nakon treninga, najbolje nakon cca 15 minuta.
Whey zbog aminokiselina sam čak diže inzulin ali da ne bi bilo lose,ja cak vise volim pojesti sa bananom koja onako medium size ima 25gr carbsa tj.fruktoze i dode na isto,ali to je čisto njegov izbor.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 18:34   #1161
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Ima i tu istine,

međutim sam whey ne podiže dovoljno inzulin pa ti onda trebaju u PWM ugljikohidrati visokog glikemijskog indeksa i onda aminokiseline iz wheya to nose u mišićne stanice. Ja recimo obavezno stavljam dekstrozu, inace pwm nije pwm. Post workout meal u prijevodu znaci whey+dekstroza, nikako sam whey.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 18:54   #1162
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ovaj dio da svi pro sportasi koriste whey nije istina.
Samo par s vrha jezika, Rick Piama nedavno sam gledao video tvrdi da je whey skoro nebitan,
Paul Check tvrdi da su otrov.... ovaj mladi Brayan Clemons trener za celebrity kaze nikad nijednu dozu nije uzeo...

Njih troje za primjer sam uzeo jer su sa skroz razlicitih strana industrije i prvi mi pali na pamet, da se mslo potrudit pronaslo bi se ohoho primjera za koje bi mislio da uzimaju sve ;p
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:01   #1163
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Rich Piana Hahahah di njega nade taj frajer je nakemijan već 20 godina od hormona rasta,inzulina,steroida i kakvih ne čuda i on govori o wheyu.

Govorio je zapravo ono sto sam ja rekao,kod profi bildera par tjedana uoči natjecanja nema mjesta jer su na lowcarb/keto dijetama i svako izazivanje inzulina cak i pwm je nepoželjno,o tome je on pričao.

Ja opet mogu naci nefinancirane studije di govore zašto je whey odličan,a odličan je zbog odličnog aminokiselinskog profila ( visoki udio BCAA ) i u ljudskom organizmu visoke biološke iskoristivosti sto protein soje kojeg se hvali nema.

Da svi oni nisu nista uzeli,a udaraju po clenbuterolu i trenu,a za whey govore smeće.
Ma joj
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:10   #1164
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,328
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
whey ti je dosta za pocetak. Uzmi andol 100 za prvih par treninga, osim ako nisi ljubitelj upala.

Sto se tice ostalih suplemenata uzimam vitamine i riblje kapsule(navecer nakon posnog), ali ako imas love za dnevni unos omege3 mozes i bez njih, ja vise volim ovako. Strucnjaci cak i preporucaju uzimanje omege3 u obliku kapsula jer imaju bolji ucinak, a i financijski isplativije.
Nadam se da si informiran glede Andol 100. Kažu doktori da usporavaju rad srca i ne preporučuju za mlade.

Što se tiče riblje kapsule, bolji je pokazao Twinlab complete EFA.
Treba jesti sirovi losos.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:18   #1165
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Nadam se da si informiran glede Andol 100. Kažu doktori da usporavaju rad srca i ne preporučuju za mlade.
ako ga misliš piti godinu dana, da. Ovo je za prva 2-3 puta, ništa nikome neć biti.
To je najslabiji andol, čisto radi preventive jakih upala nakon prva 2-3 treninga, pogotovo ako se ta osoba nije bavila nikakvim sportom do teretane.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Što se tiče riblje kapsule, bolji je pokazao Twinlab complete EFA.
Treba jesti sirovi losos.
Izvini, nisam skužio što si htio točno reći? Losos je zakon

Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Ovaj dio da svi pro sportasi koriste whey nije istina.
Mislili smo na sve sportove, ne na apsolutno sve sportaše. Postoji i raw food metoda. Velika većina koristi, a zašto i ne bi..
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:22   #1166
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Realno, tko može točno i stopostotno tvrditi da je whey u potpunosti zdrav i čist? Sve što znam, praktično znam s foruma, reklama, interneta itd. Rezultati su tu bez daljnjega, no kakve su dugoročne posljedice za zdravlje? Općenito, sve što se industrijski proizvodi nikad nije onako kako se predstavlja. Davno, u počecima fitness com hr foruma, bilo je momaka koji nisu gutnuli kap wheya, cicali su nekakve sirutke/sireve/piletine i rezultati su također bili tu.
Možda bulaznim i meljem gluposti, no sve u svrhu zdrave rasprave
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:25   #1167
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,328
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
ako ga misliš piti godinu dana, da. Ovo je za prva 2-3 puta, ništa nikome neć biti.
To je najslabiji andol, čisto radi preventive jakih upala nakon prva 2-3 treninga, pogotovo ako se ta osoba nije bavila nikakvim sportom do teretane.



Izvini, nisam skužio što si htio točno reći? Losos je zakon
izvoli
Losos svakog petka po 200g
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:31   #1168
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Guls - naravno da ima dodataka, a i šećera, pogotovo ako je sa okusom. Ali whey sam po sebi nije kemija, kao što to nije niti npr. sir. On je prehrambeni proizvod, nije izmišljen ili dobiven kemijom. On postoji sam po sebi kao hrana u prirodi dobiven iz sirutke.

Mlijeko ima dodatke, kruh ima dodatke.. zapravo sve što kupiš u dućanu ima dodatke. Zato i govorim, ako se netko isključivo hrani iz svog nešpricanog vrta, njemu dajem svu slobodu da kenja po wheyu. Imam jednog prijatelja koji umjesto wheya udara konoplju i nemam ništa protiv toga. Ali kada netko šamara po salamama, sirevima, namazima, slatkišima, sokovima i sl. po dućanima, što se tu ima govoriti o wheyu? Ista stvar kao da sad netko napiše tvrdi kupovni sir je kemija. Pa vjerojatno i je u nekom okviru normale, ali you get the point.

Nisam tu da pametujem niti mi je to u cilju, samo pokušavam pomoći i objasniti ono što se objasniti da. To što ti guls kažeš, svakako stoji. Nitko to ni ne garantira. No sigurno je zdraviji od 90% stvari koje možeš kupiti danas u dućanu, to ti mogu reći

Tko ti može garantirati da ne koriste umjetna pomagala kako bi jaje ili rajčica bila što veća na kraju? Zašto jaje od babe ima totalno drugu boju i okus nego jaje iz marketa? I rajčica isto? Idemo sada daleko u OT, ali siguran sam da shvaćaš što želim reći, i sa te strane si 100% u pravu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 19:40   #1169
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ma sve 5, i sam koristim whey godinama, nisam primijetio ni dobre ni loše strane, iskreno osjećam se kao da ga popišam, razliku vidim samo ljeti kada temperature porastu, meni se metabolizam ubrza i kad treba delat drva, no hoću reći da ne mogu tvrditi da je nezdrav kad mi ništa nije loše napravio. Nit mi rastu dlake po leđima niti mi nedostaje erekcija, kao kod nekih slučajeva brazilske piletine (možda ste čuli). Polako i naši farmeri počinju krcati piceke divljim hormonima.
Meso patke je masnije, ali da li je jednako bogato bjelančevinama kao i piletina? Što je s puretinom? Imat ću nešto za klanje pa da prvo priupitam, da i sebi ostavim jedan dio te mesine. Naravno, hranjeno koprivom šrotom i friškom prirodom
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 20:02   #1170
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
Sa puretinom? Puretina je odlična kao i piletina
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na