Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2020., 12:35   #811
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
To je to. Naravno da Apple pokušava zadržati apsolutnu kontrolu i musti kravu na maksimalno dokle god ide. Mislim da sam negdje pročitao da godišnje uprihoduju samo od app store oko 20 milijardi dolara, tj. oko 40% ukupnih prihoda. I to je sve legitimno, ali mora se naći neki "middle ground" gdje oni neće moći prema svom nahođenju izbacivati aplikacije iz app store samo zato što im se ne sviđaju ili su konkurencija njihovim aplikacijama, te neki normalniji fee od ovih 30%.

A i pitanje je da li će biti ikakvih promjena. Apple ima dobru vojsku odvjetnika, vidit ćemo kako će to sve završiti za nekoliko godina.
Stvar je vrlo jednostavna. Ako dopuste Epicu da zarađuje s npr. in-game transakcijama mimo njihovog storea to će početi raditi i svi drugi. Zato su toliko strogi. Ili sve ide preko njih ili ništa. Ovo će definitivno trajati svih 12 rundi. Sumnjam da će se međusobno sami išta dogovoriti, ali kao i uvijek, samo neka se oni tuže....kupci na kraju uvijek profitiraju. Ovo je jedan od razloga i zašto podržavam primjerice više launchera na PC-u....samo neka se Epic, Steam i svi ostali kolju jer bez njih niti bi bilo besplatnih igara niti velikih sniženja. Zadnje što nam treba je neki 10-godišnji monopol. A i koliko god volio Epic iz povijesnih razloga treba biti svjestan da oni ovo ne rade zbog "slobode tržišta i prava kupaca da sami odaberu što će koristiti na svojim platformama" kako sami kažu, već da zgrnu još više love.....i nije da ih krivim, proizvod je njihov i rade ga po želji za više platformi. Nitko im nema pravo ovo zabraniti na slobodnom tržištu.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 12:42   #812
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Imaju apsolutnu kontrolu nad nečime što je njihovo? Kako ih nije sram.
Što bi bilo kad bi Microsoft zabranio instalaciju aplikacija i igara osim iz Microsoft Store-a?

Da li bi i to bilo ok?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 12:52   #813
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Tu istu paralelu sam mu i ja povukao, očito ni pitanje za prvašiće nije dovoljno jednostavno.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 14:01   #814
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Ljudi dragi sve ja to razumijem, ali se ovdje bori ista bogata bagra da zarade još više novaca s time da Epic koristi nešto Apple-ovo, a Apple ne koristi ništa od Epica. Epic će jako puno izgubit bez Apple-a, a Apple vrlo malo bez Epica. Da se neki mali studio bori protiv velikog Apple-a normalno da bi bio protiv Apple-a, ali kad ti mali siromašni studiji uredno plaćaju fee Apple-u (kao što bi svatko trebao biti plaćen za svoj servis koji drži) a jedan Epic koji zgrće stotine milijuna dolara mjesečno na dječurliji koja troši pare na mikrotransakcije ne želi plaćati fee, nego izigrava žrtvu, pravi nekakve reklame da prikažu Apple kao lošeg giganta, a oni su jadni, imaju milijarde na računima, a moraju plaćati fee.. jadni.

Opet kažem, sve razumijem, monopol, zakon bla bla, ali ni to nekad nema smisla. Susjedu lopov provali u dvorište i pas ga unakazi. Lopov tuži susjeda i dobije tužbu. Ja bi sad trebao biti na strani lopova jer je zakon na njegovoj strani? Molim vas..

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Što bi bilo kad bi Microsoft zabranio instalaciju aplikacija i igara osim iz Microsoft Store-a?

Da li bi i to bilo ok?
Naravno da bi bilo ok jer je njihova platforma. Ja da sam na njihovom mjestu davno bi tražio postotak od steama koji uzima isto 30% od svake prodane igre.

Vama nije jasno da ako ovo prođe Epicu da onda nitko više neće plaćat nikakav fee Apple-u i za šta da oni onda održavaju, nadograđuju i poboljšavaju app store, da bi se drugi mogli bogatit dok oni plaćaju ljude koji rade na store-u?
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 18.08.2020. u 14:07.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 14:18   #815
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ljudi dragi sve ja to razumijem, ali se ovdje bori ista bogata bagra da zarade još više novaca s time da Epic koristi nešto Apple-ovo, a Apple ne koristi ništa od Epica. Epic će jako puno izgubit bez Apple-a, a Apple vrlo malo bez Epica. Da se neki mali studio bori protiv velikog Apple-a normalno da bi bio protiv Apple-a, ali kad ti mali siromašni studiji uredno plaćaju fee Apple-u (kao što bi svatko trebao biti plaćen za svoj servis koji drži) a jedan Epic koji zgrće stotine milijuna dolara mjesečno na dječurliji koja troši pare na mikrotransakcije ne želi plaćati fee, nego izigrava žrtvu, pravi nekakve reklame da prikažu Apple kao lošeg giganta, a oni su jadni, imaju milijarde na računima, a moraju plaćati fee.. jadni.
U pravu si, nije Epic uboga tvrtka koja jedva preživljava da ih treba žaliti, ali to smo već sve rekli. Isto tako, mali studio nema novaca da se suprostavi kao Epic. Ukoliko uspiju izboriti bolje uvjete za proizvođače software-a, oni će biti bolji za sve, i male studije.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 14:51   #816
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
@mirkopoter - kad je Epic rekao da ne želi plaćati fee? Jesi li ti uopće pročitao o čemu se ovdje radi ili samo trollaš? Cijelo vrijeme pričaš o neplaćanju fee-a, što doslovno nikad nije spomenuto od strane Epica, niti ih je Apple banao zato što nisu htjeli plaćati fee..

Pročitaj sažetak tužbe koje je Epic pokrenuo, za početak.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:10   #817
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
U pravu si, nije Epic uboga tvrtka koja jedva preživljava da ih treba žaliti, ali to smo već sve rekli. Isto tako, mali studio nema novaca da se suprostavi kao Epic. Ukoliko uspiju izboriti bolje uvjete za proizvođače software-a, oni će biti bolji za sve, i male studije.
Pa hoće, ali će biti nikakvi za one koji im omogućuju da uopće izdaju igru ili aplikaciju i pritom zarade nešto novaca. Ne radi app store sam od sebe. Ko zna koliko ljudi Apple plaća da bi se taj servis održavao. Iskreno se nadam da će Epic pojest govno u ovom slučaju, ali ne ono da će se stvari vratit na staro kako su bile prije ovoga svega, nego da se Fortnite nikad neće vratit na app store + da će im sjebat sve development projekte s UE banom.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:20   #818
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ali zašto?
Možeš hejtati Epic koliko god želiš, ali za tebe kao korisnika nema apsolutno niti jednog lošeg ishoda ako Apple ovo izgubi?
Štoviše, konačno bi se malo uzdrmao taj beozbrazan stav i ponašanje Applea.
Zašto ne imat više opcija nego biti prisiljen na jedno?
Naravno da sve strane žele što više novaca, to nije uopće upitno. Ali barem se sad i međusobno kolju, a ne da jedan gigant gazi samo male ljude i developere.

Stvarno ne razumijem. I još ovaj komentar na MS i Windows. What? No hard feelings, ali stvarno si uzmi dan-dva i prouči malo te stvari.

Ne sviđa se ni meni Epicov način "spašavanja PC gaminga", ali ne mogu tvrditi da konkurencija nije dobra. Ako ništa drugo, platforme koje koristim se malo trgnu pa počnu raditi na poboljšanjima.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:30   #819
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Zato što se podnosim pohlepu koju Epic pokazuje, a isto tako se prave da su nevinašca i žrtve s natpisima “help us fight Apple monopol” i “Apple is keeping prices high so they can collect 30% of your payments”, YOUR payments lol. Imaju milijarde na računima, a ne žele smanjit cijenu v bucksa u igrama, nego žele uzet od Apple-a i onda reći evo smanjili smo van cijenu. Da se razumijemo, Apple je isto pohlepan, ali to je postotak korištenja njihovog servisa. Isto tako sam se stavio u njihove cipele i da ja držim neki servis ne bi nikome dao da zarađuje preko mene bez da ja imam nešto od toga.

Ne odgovara ti njihov servis i njihov fee? Imaš igru na PC-u i konzolama i doviđenja.

Ja trenutno radim na igri za mobitele i ne pada mi na pamet žalit se što moram plaćat 30% zarade nekome ko mi je uopće omogućio svojih servisom da objavim igru i nešto zaradim.

Mislim da si do sad trebao shvatit da ne trebam ništa proučiti i da neću promijenit svoje mišljenje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:38   #820
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pa hoće, ali će biti nikakvi za one koji im omogućuju da uopće izdaju igru ili aplikaciju i pritom zarade nešto novaca. Ne radi app store sam od sebe. Ko zna koliko ljudi Apple plaća da bi se taj servis održavao. Iskreno se nadam da će Epic pojest govno u ovom slučaju, ali ne ono da će se stvari vratit na staro kako su bile prije ovoga svega, nego da se Fortnite nikad neće vratit na app store + da će im sjebat sve development projekte s UE banom.
Po ovome ispada da ti žališ sirotu tvrtku Apple.
Ostvarili su oko 20 milijardi dolara prihoda od provizije na app store. To je 9 nula iza 20, ne 6. Da imaju 1000 ljudi zaposleno samo da održava app store, da svima daju 3000$ mjesečno i da im država još uzme toliko za poreze, znači 6000$ ukupno, trošak im je 72.000.000 dolara. Neka nabace još toliko servere i ostale troškove, i dalje nisu došli niti do 1% troška u odnosu na prihod a razbacivao sam se brojkama i napuhavao.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:41   #821
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
To je cijena njihovog servisa. To je ono što pročitaš prije objave aplikacije i prihvatiš. Ako ti se ne sviđa stisni decline i objavi negdje drugdje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 15:41   #822
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Po ovome ispada da ti žališ sirotu tvrtku Apple.
Ostvarili su oko 20 milijardi dolara prihoda od provizije na app store. To je 9 nula iza 20, ne 6. Da imaju 1000 ljudi zaposleno samo da održava app store, da svima daju 3000$ mjesečno i da im država još uzme toliko za poreze, znači 6000$ ukupno, trošak im je 72.000.000 dolara. Neka nabace još toliko servere i ostale troškove, i dalje nisu došli niti do 1% troška u odnosu na prihod a razbacivao sam se brojkama i napuhavao.
I jos zaboravljas da su ih uz takvu bogovsku zaradu tuzili zbog utaje poreza u Europi....jer pohlepnom nikad dosta.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 16:54   #823
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Mislim da je to više stvar politike nego gaminga. Trump je zabranio TikTok koji je u vlasništvu Tencenta jer ne želi da firma u vlasništvu kineske komunističke partije ima toliki utjecaj na američke građane i da im skuplja podatke. Epic Games je također djelomično, 40%, u vlasništvu Tencenta i možda vide da su iduća meta pa sad pokušavaju nekakvim tužbama protiv Googlea i Applea postaviti sebe u povoljniji položaj ili makar onemogućiti da ih se izbaci dok tužba traje.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 19:00   #824
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Zato što se podnosim pohlepu koju Epic pokazuje
zar nije negdje pisalo da su im nakon ove svađe ponudili posebne uvjete na 15% ali je epic to odbio, jer me žele da netko ima posebne uvjete? na mobu sam i neda mi se tražiti
zar nisu otvorili svoju pc trgovinu i izdavaćima uzimaju manje nego steam?
Zar ne dijele igre besplatno a trošak pokrivaju izdavaču?

Kamo sreće po korisnike da svi tako pohlepni.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 19:09   #825
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cek malo dali im posebne uvjete gdje bi oni placali 15%, a svi ostali placaju 30%?
To je ko u banci. Do neznam koje cifre ide postotak, a kad se radi o velikim igracima onda dogovorit cemo se. To se zove kapitalizam, pohlepa ili ne, ali kad se igra igra da se zaradi cim vise novaca onda svi igraju tako. Samo neznam sto ovi igraju da su odbili 15%.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 19:14   #826
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
zar nije negdje pisalo da su im nakon ove svađe ponudili posebne uvjete na 15% ali je epic to odbio, jer me žele da netko ima posebne uvjete? na mobu sam i neda mi se tražiti
zar nisu otvorili svoju pc trgovinu i izdavaćima uzimaju manje nego steam?
Zar ne dijele igre besplatno a trošak pokrivaju izdavaču?

Kamo sreće po korisnike da svi tako pohlepni.
Dijelio bi i ja kad bi dječurliji prodavao skinove i time zarađivao milijarde.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 19:16   #827
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
ne plaćaju svi 30%, ima ih koji plaćaju manje i zbog toga su žalili...bio je članak negdje...
https://ffa.hr/vijesti/apple-i-googl...-epicom/48624/
ok 15% sam izvukao iz guzice...ali postoje različiti dogovori oko plaćanja

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Dijelio bi i ja kad bi dječurliji prodavao skinove i time zarađivao milijarde.
kao što rekoh, samo neka nastave biti pohlopni, jedini vračaju u gaming zajednicu bez obzirao koji im je krajnji crni cilj ako postoji.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 19:25   #828
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
I vidiš i tu su više nego ok, fortnite nije pay to win, platiš skin i glupost ako oćeš, a ako nećeš, nisi u ne povoljnijem položaju. Opet fair enough.

Da to sve je marketing da ih se prikaže kao više fer firmu prema svim ostalim gigantima (Steam, Apple, Google) i naravno da reklamna mašinerija marketinga ovih troje pokušava gurat u drugu stranu a mi kokoške




OT:
kad smo kod apple, kupili nedavno najnoviji macbook pro i iP11 za radit aplikaciju, i idem ja uštekat sve da zbildam app, kad ono iphone 11(10kkn) ne možeš uštekati u macbook pro(25kkn) nego moraš kupiti adapter od 260 kn ako ces njihov
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 08:29   #829
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Malo sam gledao što je sve izišlo od AAA naslova na Epicu u posljednjih GODINU I 9 MJESECI od kada nam se Epic ulizuje - pogledajte listu donjih AAA igara. Pa među njima se nalaze i neke kompletne kolekcije serijala osim Batman serijala gdje fali posljednji 4. dio. Uz njih tu ima gomila dobrih indie i drugih igara s manjim budžetom, ali i dalje jako izvrsnih poput world of goo, oxenfree, gone home......meni se ovakav pristup sviđa. Pohlepni? Pa neka zarađuju i milijarde, ali dok god ne rade budale od svojih kupaca ja ću biti sretan. Normalno da nije za očekivati da će Epic vječno biti takav i davno su prošli moji fanboy dani kada sam bio vjeran nekoj firmi (osim AMD-u, oni će mi zauvijek biti u srcu ), no imam veliko poštovanje prema onima koji ga imaju i prema meni, a Epic ga svakako ima. Dok traje, traje. Doživio sam veliko razočaranje u Valve kojeg sam obožavao još od kada je Half-life izišao i godinama se pitam koji je njima k*rac, dok nisam pogledao/pročitao steam dokumentarac ili kako drugačije da ga nazovem "Half-Life: Alyx - Final Hours" službeno odobren od Valvea i shvatio da oni uopće nemaju normalno vođenje firme i nekakvu poslovnu strategiju nego im je upala sjekira u med i ponudili su prvi nešto što drugi nisu, a to je Steam i sada zarađuju milijarde. Pogodili su idealan trenutak kada su ljudi postali ovisni o digitalnom sadržaju. Tko ovo nije pogledao, iskrena preporuka od mene.

Za sada je Epic ok u mojoj knjizi dojmova, a Apple-u se mogu samo nakloniti poslovnoj strategiji jer musti tolike novce sva ova desetljeća na ogromnoj fan boy bazi je impresivno i to je činjenica. O onome što mi se kod njih ne sviđa mogao bih do sutra.

A Total War Saga: Troy
Borderlands: The Handsome Collection
Civilization 6
Grand Theft Auto 5
Just Cause 4
Watch Dogs
Assassin's Creed Syndicate
Kingdom Come: Deliverance
Darksiders Warmastered Edition
Darksiders 2 Dethinitive Edition
The Wolf Among Us
Rayman Legends
Alan Wake: American Nightmare
Metro 2033 Redux
Batman: Arkham Collection
Lego Batman Trilogy
Alan Wake
Torchlight
Rime
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 08:56   #830
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
zaboravio si najjaci naslov
Farming Simulator 19
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 09:13   #831
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
zaboravio si najjaci naslov
Farming Simulator 19
Frend mi je opsjednut s time i kad sam vidio posljedice njegove ovisnosti nisam htio niti započeti
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 09:22   #832
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Mislim da se ljudi fokusiraju na krivu stvar ovdje - nema veze kaj je Epic u pitanju, Fortnite, Apple, kaj god - kakvo god mišljenje imali o tim firmama, kao i njihovim pravim razlozima tužbi, istina je da ako Epic pobijedi da će od toga imati koristi puno veći broj kompanija, većih ali i manjih.

Manji dev timovi i tvrtke će ziher imati više osjetiti jer jednostavno će dobivati više love od svojih aplikacija i servisa.

Apple je ovdje u nezavidnom položaju - Epic ih je prozvao za monopol, a ovi koriste monopolističke poteze kako bi se obranili. Pogotovo sa ovom izjavom da neće dopuštati aplikacije i igre koje koriste Unreal Engine - takav potez je neutemeljen i prilično opasan, i dodaje samo ulje na vatru koja bi mogla Apple speći sam tak.

U Apple-ovom slučaju ni korisnici ni tvrtke nemaju način da izbace svoje proizvode bez prolaska kroz Apple-ov App Store. Kod Androida je mrvu drugačija priča ali opet nemrete reći da Google nema putra na glavi - sama činjenica da na Androidu moraš imati YouTube, GMail, Google Play Music/Video/Books aplikacije samo zato da imaš Play Store je isto prilično mutna voda kaj se tiče korektne tržišne utakmice.

Kada je Microsoft dobio po p.... zbog Internet Explorera to je bio izvrstan znak i trenutak kad se tržište browsera razbuktalo i zbog čega imamo (smo imali?) cijeli spektar browsera koji su napokon imali bolju priliku izboriti se do korisnika.

Danas, kad imamo istu situaciju sa Chromeom na Androidu/Chrome OS-u, te Safarijem na macOS/iOS-u, zašto se ista pravila ne enforce-aju?
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 17:24   #833
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Stiže i besplatni Hitman
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 19:15   #834
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.

Strider je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 13:36   #835
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Stiže i besplatni Hitman
također stiže i Shadowrun collection šta je prava cyberpunk fantasy bonbonjera



3 out of 10, EP 3: "Pivot Like A Champion" free
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 13:52   #836
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
također stiže i Shadowrun collection šta je prava cyberpunk fantasy bonbonjera



Epic tako dobro pogađa žanrove koje volim da neću kupiti igru duže vrijeme dok ne prođem sve na listi čekanja
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 14:04   #837
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Shadowrun je sjajan, da, svakako vrijedi odigrati.

Nevezano, evo danas i vijesti da će Hitman 3
biti EGS ekskluziva (uobičajenih godinu dana).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 14:24   #838
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Prave se da su tu za gaming community, da svima bude bolje bla bla bla i onda kupuju ekskluzive.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 14:31   #839
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
samo neka kupuju, ja sam instalirao louncher odavno �� tak da za mene nema ekskluziva na PC platformi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 17:18   #840
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Prave se da su tu za gaming community, da svima bude bolje bla bla bla i onda kupuju ekskluzive.
Ti bas mnogo ne voles Epic If you don't mind me to ask, sto radis u ovom temi osim da ju trujes?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na