Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2014., 12:18   #1
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Alibaba, AliExpress iskustva?

Da li je to sigurna kupnja iz kine na Alibabi i AliExpresu?Kako ide s carinom dostava DHL,FedEx,china post ,swedenPost hongkong post ili neka druga dostava ,PDV se placa a carina do 150 eura?Čuo sam da DHL i FedEx naplacije kao i prije i cariju i troskove neke svoje?


Hvala!
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 18:20   #2
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Jole911 Pregled postova
Da li je to sigurna kupnja iz kine na Alibabi i AliExpresu?Kako ide s carinom dostava DHL,FedEx,china post ,swedenPost hongkong post ili neka druga dostava ,PDV se placa a carina do 150 eura?Čuo sam da DHL i FedEx naplacije kao i prije i cariju i troskove neke svoje?


Hvala!
Naručio par stvari s aliexpressa, platio direkt sa maestro kartice koju potvrdiš tokenom, uvijek se dobije tracking number. Najskuplje sam kupio za 60usd bez carine prošlo. Pakiraju ko ebay i stave manju cijenu pa ako prođe. Također i biraš sam kako ti šalje.

Jednom nisam dobio lampu, zatražio da pošalje ponovo preko hong kong post umjesto china post i došlo uredno.

Zasad nisam imao problema. Dolazi čak malo brže nego ebay. Fedex i dhl mislim da sigurno plaćaš carinu ili njihove špediterske usluge.
sipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2014., 18:46   #3
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Kupio preko Aliexpressa. Ista stvar kao ebay.Osim sto nema PayPal plaćanja. Ne primaju. Uglavnom sve sta pise ORIGINAL je ustvari fake,clone,copy itd. Ovisi sta kupujes,ali bitno da znas da nista nije original,osim ako platis isto kao u nekom EU ducanu
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 13:18   #4
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Kako je bolje siurnije da posalju dostava HongKong Post Air Mail ili Sweden Post?I da li se mobiteli provjeravaju na carini .čuo sam da ako je klon da to moze bit i kažnjivo?Odakle da ja znam da se radi o kloniranom mobitelu ?
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 16:23   #5
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Ja sam samo kupovao par puta preko Alibabe i tražil sam prodavača koji podržava Paypal jer ima dosta prevara na Aliexpress ako ti je cijena sumljiva tj ako je puno jeftinija od drugih prodavača znaj da je fejk ili prodaje "toplu vodu" a ne ono što piše. Jedino ti oni znaju računati neku proviziju za paypal do nekih 4%. Ali ako rečeš da nek ti napravi Invoice s njegovog paypala na tvoj te provizije nebi trebalo biti.
Što se tiće dostave neznam jer nisam naručival u Hrvatsku, ali koliko sam čuo iskustva s hrvatskim DHL-om su katastrofa.

Zadnje izmijenjeno od: eKICh. 19.04.2014. u 16:26. Razlog: dodatak postu
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 17:02   #6
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Neznam zašto je to tako ako je plaćen i prijevoz a dostavne službe u HR to sve šalju na carinu i razlika je između pošte i tih drugih dostavnih službi?
Citiraj:
Razlike u pravilima podnošenja deklaracije prilikom prijema pošiljaka dostavljenih putem Hrvatske pošte d.d. i onih dostavljenih putem kompanija koje se bave brzom dostavom

Kompanije brze dostave podnose elektronsku deklaraciju neovisno o vrijednosti robe uvažavajući pri tome carinska i porezna oslobođenja. Elektronska deklaracija podnosi se u ime stranaka, te zbog toga u svim carinskim aktivnostima s robom koja se dostavlja preko ovih kompanija, osim uvoza nekomercijalnih pošiljaka zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a, domaće pravne i fizičke osobe i pravne osobe iz drugih članica EU moraju imati dodijeljen EORI broj.
Kod poštanskih pošiljaka dostavljenih putem Hrvatske pošte d.d. ne treba se podnositi elektronska deklaracija za sve pošiljke do 1.000 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti. Navedene pošiljke pravne osobe mogu ocariniti usmenom deklaracijom, putem obrasca Obračun davanja.
Uporaba EORI broja prilikom primanja poštanskih pošiljaka

U svim slučajevima kada se podnosi elektronska carinska deklaracija, pravne i fizičke osobe iz Republike Hrvatske, te pravne osobe iz drugih država članica moraju imati EORI broj.
Pravne i fizičke osobe iz trećih zemalja te fizičke osobe iz zemalja članica Europske unije mogu prilikom podnošenja elektroničke deklaracije jednokratno umjesto EORI broja koristiti AD HOC broj. Međutim u svim daljnjim i ponovljenim carinskim aktivnostima moraju koristiti EORI broj.
Diplomatska predstavništva iz trećih zemalja ne moraju imati EORI broj i umjesto njega mogu koristiti AD HOC broj.
Angažiranje ovlaštenog carinskog otpremnika za primanje poštanske pošiljke

Fizička osoba može, ukoliko podnosi i robu, sama podnijeti carinsku deklaraciju ako je podnosi u svoje ime i za svoj račun, a radi se o izvozu ili uvozu robe nekomercijalne naravi za osobne potrebe odnosne fizičke osobe. Napominjemo kako je osoba koja podnosi deklaraciju odgovorna za točnost i ispravnost podataka te da netočno deklariranje robe povlači prekršajnu odgovornost.
Hrvatska pošta d.d. u okviru svoje djelatnosti obavlja poslove podnošenja carinskih pošiljaka u međunarodnom poštanskom prometu na carinsku provjeru, te u carinskom postupku može nastupati u svoje ime i za račun primatelja.
Također, u carinjenju poštanskih pošiljaka mogu se koristiti usluge bilo koje drugog ovlaštenog carinskog otpremnika.
Isprave koje se prilažu kod carinjenja poštanskih pošiljaka

Poštanske pošiljke se podnose na carinjenje uz valjani dokaz o vrijednosti robe, npr. račun, potvrdu o plaćanju, internet narudžbu ili ispis zaključenja nadmetanja.
O eventualnoj ostaloj potrebnoj dokumentaciji stranke se obavještavaju putem carinskog odjela poštanskog ureda koji je zadužen za kontakt s strankama kao njihov predstavnik u carinskom postupku.
Postupak kada nisu priložene sve isprave

Ako prilikom provjere pošiljke carinski službenik utvrdi da uz pošiljku nisu priloženi sve potrebne isprave o tome će obavijestiti Hrvatsku poštu d.d. Hrvatska pošta d.d. obavještava primatelja (fizičku osobu ili pravnu osobu) o prispijeću pošiljke u kome je navedeno koje isprave je potrebno dostaviti ili koja su potrebna pojašnjenja kako bi se carinski postupak mogao okončati.
Navedeni obrasci se nalaze kao prilog Uputi br. 30/13 o postupanju s poštanskim pošiljkama i određivanju Hrvatske pošte d.d. kao deklaranta u poštanskom prometu.
U vremenu od prispijeća pošiljke do dostave svih potrebnih isprava za puštanje robe u izabrani carinski postupak pošiljka se nalazi u tzv. privremenom smještaju.
Troškovi koji ulaze u carinsku vrijednost poštanske pošiljke

U carinsku vrijednost poštanske pošiljke uključuju se troškovi nastali do mjesta unosa robe u carinsko područje Europske unije.
U poštanskom prometu mjesto ulaska u carinsko područje Europske unije smatra se adresa dostave npr. adresa ureda, kućna adresa itd.
Svi poštanski troškovi koji se naplaćuju do mjesta isporuke, a odnose se na robu poslanu poštom uključiti će se u carinsku vrijednost te robe (uključujući i trošak inozemne poštarine).
U carinsku vrijednost neće se uključiti eventualni dodatni troškovi koji se naplaćuju u zemlji uvoza, kao što su npr. troškovi poštanskog posredovanja u zemlji, manipulacija s robom, troškovi otpremnika i drugi troškovi koje naplaćuje pošta.
Iznosi do kojih se ne plaća carina i porez na dodanu vrijednost za robu naručenu putem interneta?

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, kao i nekomercijalne pošiljke do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi oslobođene su plaćanja carina i poreza na dodanu vrijednost.
Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se porez na dodanu vrijednost.
Roba vrijednost preko 22 EUR-a, - pitanje plaćanja porez na dodanu vrijednost na razliku od 22 EUR-a do 150 EUR-a, ili na cjelokupnu vrijednost pošiljke

Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti).
Poštanska pošiljka Davanja Napomena Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR u kunskoj protuvrijednosti Oslobođeno od carine i PDV-a Ne odnosi se na alkoholna pića, duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode Besplatne pošiljke koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi, namijenjene osobnoj uporabi, vrijednosti do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti Oslobođeno carine i PDV-za pošiljke vrijednosti do 45,00 EUR u kunskoj protuvrijednosti Oslobođenje je količinski ograničeno za duhanske proizvode, alkoholna pića, parfeme i toaletne vode Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti,odnosi se na komercijalne i nekomercijalne pošiljke, bez obzira na primatelja Oslobođeno od carine; PDV se obračunava na pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti Oslobođenje se ne primjenjuje na alkoholna pića, parfeme i toaletne vode, duhan i duhanske proizvode Pošiljke iznad 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti Plaća se carina i PDV
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 15:34   #7
drakic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: svemir
Postovi: 61
narucio rukavice preko aliexpressa, cekam vec 10 dana da seller posalje paket. da li mogu otkazati ovu kupnju da mi refundiraju novac? kako stoje stvari sa refundiranjem na ziro racun (platio visom od PBZ)?

zahvaljujem
drakic je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 15:42   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Imaš opciju za povrat love. Zapravo, Alija vraća pare ako item nije poslan u roku od 7 dana od plaćanja. Idi na svoj račun, nađi naručenu stvar i tamo imaš više informacija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 16:38   #9
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Na Allju svaki trgovac ima naznačeno u oglasu za koliko dana šalje robu (u kojem roku) pa na to treba obratiti pažnju prilikom kupnje.
Davor2210 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 17:16   #10
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Pozdrav ekipa, došao mi je paket naručen sa aliexpressa. HP mi je dostavio paket i poštar mi je donjeo paket i naplatio 4 i po kune za paket i dao mi račun "potvrdu o uplati" i rekao mi je da je to kao neko novo pravilo.

Da li to sada stvarno provode tu "novu" stvar ili samo levati da bi si spremio pare u džep. Do pred nedavno nije bilo dodatnog plaćanja kada bi ti poštar donio paket. Free shipping je bio na paketu te je paket bio označen kao gift. Da li netko ima neka saznanja o tome. Više se ne moraš potpisat da si paket primio, sad im je potvrda to šta si platio 4 i po kune

Već sam dosta puta naručivao na aliexpressu i nikad problema. Super kvaliteta robe za puno manju cijenu nego kod nas u Hrvatskoj. Preporuka svima
Mogy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2015., 17:22   #11
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Pa jel piše igdje kakvu si uslugu platio?
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 17:29   #12
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Samo račun "potvrdu o uplati-isplati" sam dobio. Ne piše o kojoj je usluzi riječ.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 18:05   #13
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Pošta tako naplaćuje ukoliko na paketu/omotnici piše small package.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 18:09   #14
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pošta tako naplaćuje ukoliko na paketu/omotnici piše small package.
Nisam ovo znao. Hvala ti

Piše na paketu "small packet"

Je to neka novost ili? Dosta puta sam već naručivao i nikad nisam morao platiti ništa. Valjda onda nije pisalo "small packet".
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 18:16   #15
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
kako naletiš
kod mene Čakovec još nemaju takvu praksu.. pitanje je dokle
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:10   #16
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Nisam ovo znao. Hvala ti

Piše na paketu "small packet"

Je to neka novost ili? Dosta puta sam već naručivao i nikad nisam morao platiti ništa. Valjda onda nije pisalo "small packet".
Mislim da su to uveli početkom godine. Meni do sada nisu nikada naplatili, ali moguće je da je to zbog poštara... Inače ako odbiješ platiti, on ti ostavi onu žutu obavijest, odeš u poštu i podigneš bez plaćanja.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:12   #17
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
da, ali samo ako odeš isti dan, inače ti naplate ležarinu po danu
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:15   #18
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
da, ali samo ako odeš isti dan, inače ti naplate ležarinu po danu
Haha, majstori su nema šta... Zar ne bi trebalo biti 3 dana za džabe?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:21   #19
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,756
Ja sam platio u 50% slučajeva, ovisno koji je poštar u pitanju. Jedan mi "prošverca" takve pakete dok drugi uredno veli da moram platiti 4,5 kune.

A ta obavijest o podizanju na pošti vrijedi tjedan dana, barem kod mene.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:48   #20
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Haha, majstori su nema šta... Zar ne bi trebalo biti 3 dana za džabe?
ne, mislim da je kuna i pol po danu, ja sam platio kunu i pol ležarine jer sam došao idući dan preuzeti pošiljku
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 19:59   #21
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Nema nikakve ležarine. Još se dogovoriš s poštarom neka samo ostavi žuti papirić s 4.5kn.
To je već dugo i gotovo na svako pismo-paketić to plaćam. Nekada znam i za 4 dana doći te se ležarina za tu uslugu ne plaća.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 21:03   #22
turbojc
Premium
Moj komp
 
turbojc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonski Brod.
Postovi: 162
Mislim da je to ona klasična priča u HR, kako netko sam pročita zakon, tako radi.

Znači, na koga naletiš, tako ti bude. Ne možeš tu ništa.
turbojc je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 22:57   #23
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Zamolite prodavaca da ne deklarira posiljku kao mali paket i sve ok.Barem ja tako radim.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 14:03   #24
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Da li je netko u posljednjih godinu dana naručivao nešto sa aliexpressa? Kakva su iskustva? Vidim da neki selleri šalju pakete dhl-om u uk pa iz uk-a predmet dalje ide na vašu adresu, kao navodno se time izbjegava plaćanje pdv-a odnosno carine. E sad da li to u praksi funkcionira, volio bi čuti iz prve ruke
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 14:33   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Funkcionira. Vidi temu o kupovini mobitela preko interneta.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=251059
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 14:35   #26
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Naravno da funkcionira u praksi. 8 radna dana iz Kine-UK-HR cca treba. Nema PDV-a jer se ocarini paket u UK i samo proslijeđuje u HR. Ono što platiš Aliexpressu to je to, nema više poslije nikakvih troškova.
Iskustva imam s Chigonom (znaju forumaši) prije 1 mjesec...
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 15:02   #27
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Odlično, hvala ekipa
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 11:17   #28
kaka93
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 5
Ljudi pozdrav! Cuo sam neki dan od kolege koji naručuje konstantno sa aliexpresaa fake robu i prodaje u Hrvatskoj da su poceli zaustavljati sve posiljke i da se to vise ne moze. Iskreno,ne vjerujem mu, ali volio bi da se jave oni koji su u desetom mjesecu primili svoje pakete sa aliexpressa tog tipa (dresove,tenisice i ostalu fake robu) jer zelim biti siguran u to.
Hvala puno
kaka93 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 11:20   #29
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Fake robu su i prije zaustavljali. I ne samo da su je zapljenili, nego si morao platiti i uništavanje iste.
E sad, pitanje je hoće li skužiti da je poslana roba fake i da li tvoj frend uopće dobiva fake robu. Naime, ako na tenama piše Najk, a ne Nike, to nije fake nego druga firma bez obzira što one mogu izgledati identično.
U svakom slučaju, s time se nije za igrati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2015., 12:02   #30
kaka93
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 5
Znam ja to. Narucivao je gomilu paketa i svw mu je prolazilo. Znalo mu je u jednom danz doci 30 paketa na adresu bez problema. Bez sumnje je to fake roba, dakle adidas,nike tenisice dresovi i ostala sportska roba. I sad je poceo meni govoriti da su počeli puno više provjeravati i da ništa više ne puštaju. Sumnjam u to, jer mislim iskreno da je to zakon velikih brojeva. Stiglo mu je 500 paketa bez problema i ovo su jednostavno poceli zaustavljat. Zato me zanimaju iskustva u zadnjih 15-ak dana kako prolaze paketi. Ja sam narucio nekoliko stvari pranije i sve je proslo bez problema.
kaka93 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na