Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2017., 10:09   #1591
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
jel može netko objasnit po čemu je ta ledica mast hev? stvarno ne kužim pored toliko opcija da vas muči jedna dioda..

pa aod je zamijenio ledicu koji usput prikazuje više od jedne notifikacije, odmah letimičnim pogledom vidiš vrijeme, ako je došla neka viber/wapp poruka, mail ili kaj već..

ir blaster je fora i nedostaje mi svakih x mjeseci kad bi mi mogla zatrebat, pa opet preživim bez toga.. na G3 sam to koristio u dvije godine par puta i to više da zajebavam ekipu nego iz realne potrebe, a doma ne koristim mobitel umjesto daljinskog..

Kao prvo, ugradnja te male ledice im je (s cjenovne strane) pi*kin dim. Kao drugo, funkcionalno ne bi ništa smetala. Ako te iritira i smeta te želiš isključivo koristiti AOD, isključiš LED notification. Jednostavno im je to fail.

Kao sto kolega kaze, ako dodje obavijest, po boji ledice vidiš što je došlo. I ledicu vidiš sa par metara, AOD baš i ne. Jbg, nemamo svi oko sokolovo da vidim s velike udaljenosti kaj na AOD piše. Ovak mogu preko cijele sobe vidjeti koje je boje ledica tj kaj treperi i točno znam kaj je došlo. Iskreno, masa ljudi s telefonom spava, jede, kenja i provodi masu vremena. Osobno pokušavam to izbjeći i telefon ostavim na ormariću ili stolu kad dodjem doma ili na posao. Nemam volje niti želje više provoditi vrijeme s njim, više nego je potrebno za posao. I onda svako malo letimično pogledam jel kaj svijetli i znam da li da palim i gledam mob. Iz tog razloga mi je ledica MAST HEV Jbg, dok smo uzimali telefone na firmu, G6 je tek došao i dobili smo ih po smiješnim cijenama, te taj dio nisam gledao. Ali s današnje perspektive, pogledao bih i druge proizvođače te razmislio o drugom modelu. Pa hebemu ako su mogli na S8 staviti tu diodicu kako ti veliš, ne znam kaj su se pametni držali u LG-u. Po meni minus ko kuća.

IR blaster mi je zamijenio nekoliko daljnskih i to mi je bio extra feature. Veliki bonus na telefonu. Implementacija toga u telefon je mrvicu skuplja od ledice i zaista ne vidim realnog razloga (osim lijenost i žurbe za izbacivanjem telefona na tržište) da ga ne ugrade u telefon. Tim više kaj je već bio na par telefona i imaju znanje i tehnologiju potrebnu za to.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 10:19   #1592
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
dobro, dobar argument no s druge strane nismo svi isti niti imamo iste potrebe i želje, a i navike su nam drugačije..

kad gledam film ne zanima me tko mi šalje poruku, ako je bitno, nazvat će i to svi moji znaju.. slabo tipkam, uglavnom sam u pozivima, pa mi te poruke ne znače mnogo..

svi zvukovi koji se daju podesit su custom, znam jel stigao poslovni ili privatni mail bez gledanja..

žena uvijek ima bijeli, a ja crni/sivi mob tako da tu nema zabune..

tak mogu do sutra nabrajat, poanta je da smo svi malo drugačiji.. ledica mi nije predstavljala mnogo ni kad sam koristio G3, sad još i manje.. ne zamaram se nečime što ne mogu promijenit, prilagodim se postojećem stanju i time što imam, ali razumijem stvar navike.. ipak, nedostatak ledice mi nije dealbreaker, a to se ovdje povuklo više od nekoliko puta otkad se pojavio G6.. solidan telefon s 800 opcija, pa mi je to opetovano ponavljanje kak nema ledicu sad već postalo recikliranje recikliranog, ak me kužiš..

ko i Gabreove žalopojke kojima već godinama tupi o kameri i snimanju zvuka na svim forumima na kojima se susrećemo..

edit: ne mogu tvrdit, no možda su ir i led izbačeni radi nekih konstukcijskih razloga, veći bi mi bio problem da nema jack..
killuminati je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2017., 10:26   #1593
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Mislio sam da sam jedini koji ima podeseno automatski mute kad dodje doma, mob na stol i ne zvoni osim na pozive odredjene grupe ljudi. Ljudi me mrze zbog toga. Do navecer se zna nasrati raznih IM poruka i svega (jbga, moja okolina jos nije prerasla instant mesenđere ), to me ne dira toliko. Al cura mrzi ako joj ne odg na poruku ili poziv haha

Kao sto kazes, sve je u navikama. I tipu bolje polovice
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 10:49   #1594
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Meni ledica definitivno fali i nadovezat cu se na IR blaster takoder mi fali... Medutim sta je tu je bez oboje mogu, aod ne koristim. Ionako nisam osoba koja gasi zvuk osim na faksu, a za ono sto zelim imam prilagodene tonske obavijesti. Nema ni iphone ledicu pa ga "svi" kupuju, takoder nema ni fast charge okej nije da mu je baterija ne znam kakvog kapaciteta al nema, ni ir blaster i da ne nabrajam, a po "novom" ni 3.5mm za slusalice. Pa se prodaje.

Mob je fluidan sa zadnjim V10T updateom, doslovno od tog updatea nijednom mi nije zastucao, zastekao, za laggao, sve radi odlicno nemam zamjerke na telefon nikakve... Te neke sitnice su pizdarije bez kojih mogu.

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 10:52   #1595
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 740
Hvala na mišljenjima. Iskreno ne znam da li bi mi smetalo ili ne..Na svom kinezu imam samo jednu boju ledice tako da mi ionako ne javlja koji je tip notifikacije.. Jedina prednost koju vidim u tom kontekstu je da mi je ledica na vrhu ekrana i mogu mob ostaviti u futroli ali ga samo centimetar izvučem van i vidim da li je nešto došlo ili ne. G6 bih morao držati stalno vani. Zašto ga ostavljam u futroli- djeca

E da, kinez mi ima i IR blaster ali sramim se priznati da ga u dvije godine nisam ni jednom upalio Telku gledam minimalno, jedino korisno za šta bih ga eventualno koristio je klima ili stropno svjetlo.. Ali i za to sam bio preljen/nisam stigao/zaboravio sam složiti daljinski...
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 11:17   #1596
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Pa moras si slozit sta zelis.. Ja sam imao ip 6 nakon toga presao na g3 i prije 6ice uvijek iphonei jbg. I meni je g3 radio dobro izuzev pregrijavanja i slicnih gluposti. Mob je radio zaista dobro, povremeno zastekao. Fakat sam po pitanju fluidnosti bio zadovoljan.

Al gle kad sam kupovao novi mob bilo je sta ja zelim + sta cu ja od toga sta zelim actually i koristit. Evo ti vec IR blaster mozes iskljucit kao nesto nuzno potrebno. Ja sam ga koristio rijetko isto ne gledam tv bas.

Ali pri kupnji novog sadasnjeg G6 ja sam gledao da mi mob ima brzo punjenje, da je baterija dobra, kamera da je nelosa jer dosta slikam, naravno da je flagship jer ne mijenjam cesto mobove i ip certifikat jer ja stalno pisem neke kodove u muvingu, pa office, pa mail. I ne putujem autom na posao i na fax, sto znaci cesto sam vani na kisi..

Posto sam sa g3 i lgievim ui-em bio zadovoljan, a ip7 uz to kaj je bio preskup nije donosio te neke stvari koje mi trebaju + navikao sam se sa g3 na veliki ekran. Opcija je bila u11, s8, p10.. Htc nikad nisam volio, samsungov touchwiz uz krhke ekrane takoder, odobjan mi je i edgde i huaweiev emui minje katastrofa. Znaci odluka je pala na g6.

Moras si poslozit samo prioritete sta ti treba + sta ces koristit. Naravno i kupovna mogucnost je tu u igri.
G6 je odlican, ali ako je nekome full bitno odnosno smeta sto recimo on nema sp835, sto nema ledicu, ir blaster, sto je prednja kamera katastrofa i sto se recimo puni sporije od konkurencije onda je moja topla sugestija da ga izbjegava.

Al to ti je opet tko sta voli i sta mu treba. G6 meni ima sve sta mi treba i kako zasad stvari stoje sljedeci mob cu opet gledat da mi bude G serija LGa.

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2017., 14:06   #1597
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ja sam bio jako zadovoljan s baterijom na G6.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 01:44   #1598
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 740
Možda je ovo razlog zašto štede na nekim komponentama

https://www.gsmarena.com/lg_mobile_d...news-27937.php

Zadnje izmijenjeno od: picajzlaaa. 28.10.2017. u 16:47. Razlog: Typo
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 03:20   #1599
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Znaci sad sam skuzio da V30 nema tu ledicu za notifikacije, bas sam bio nabrijan za taj mob, da konacno Samsung S5 umirovim, al mislim da nema sanse da uzmem mob bez toga, kao sto su svi vec rekli previse sam navikao da vidim iz daleka, koja i od koga je dosla poruka preko boje te lampice....
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 14:26   #1600
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Jel itko zna gdje ima kupiti V30 u EU?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2017., 15:02   #1601
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
geizhals.de
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 20:16   #1602
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Malo ću biti OT, ali ta stranica je nešto tipa nabava.net ili?
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2017., 23:56   #1603
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Tako je
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 18:57   #1604
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Da se nadovežem na raspravu ranije, ledica i IR (koji koristim redovito) su jedini razlozi zakaj propuštam G6 tak da mi je moj G2 još uvijek premija
Nadam se da na buducem G to vraćaju.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 19:09   #1605
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Nadam se da na buducem G to vraćaju.
Normalno da ne vraćaju, jednom kad se nešto izbaci to je to.
Isto kao i što polako svi miču 3.5 konektor, misliš da će ga vraćati? lol

Jednostavno je trend da se izbacuje LED za notifikaciju, skužile kompanije da to prolazi applu već godinama pa što ne bi uštedjeli par centi.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 20:58   #1606
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
vidjet ćemo da li će ledicu vratiti. jer mislim da Samsung ipak drži trend u androidu, a oni je imaju. Ako to na sljedećem G-u to ne poprave, dobro ću razmisliti koji mi je sljedeći mob. Ledica je meni must have
Isto tako je sa 3.5 portom. Ako to izbace definitivno je LG kod mene otpao. Ima i drugih proizvođača koji će imati ok kameru ledicu i 3.5mm port. Možda skuže kad im jedan dio kupaca zbog toga ode drugima. Ne vjerujem da će ijedan kupac doći k LG-u iz razloga kaj su nekaj izbacili (3.5 utor ili ledicu ili nešto treće)...

Da se vratim ontopic, kolega mi je poslao link gdje su portali kameru sa Pixela na G6 i rezultati su jako dobri

https://forum.xda-developers.com/lg-...ed-g6-t3655374

Probajte pa javite dojmove.

Jedini minus je kaj nema podršku za wide kameru ali kako kažu na XDA, niti Pixel nema wide pa zato toga niti nema na G6
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:13   #1607
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
vas još jebe ta ledica 😀 stvarno ni uz najveću volju ne mogu shvatiti da bi jbna dioda od 2 centa bila presudan faktor pri kupovini bilo kojeg uređaja od par stotina dolara, ali to sam samo ja..

portanu kameru koristimo već mjesecima, pisalo se već o njoj u ovoj temi..
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:15   #1608
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
a jbg, svako ima svoje razloge i zahtjeve od telefona. I ne jebe me, nego je jedan od faktora koji će odlučivati pri kupnji sljedećeg uređaja. Vidiš kako sam jeftin par centi...

Kaj se portanja tiče, tek sam danas saznao i postao link, najte zameriti
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:16   #1609
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Bas, jeboga patak ajfon nikad nije imao ledicu pa se prodaje ko lud..

Nisam vec dugo koristio g cam... Evo neka fotka..

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:28   #1610
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Bas, jeboga patak ajfon nikad nije imao ledicu pa se prodaje ko lud..
Ima stara indijska "once you go black you'll never go back"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:38   #1611
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima stara indijska "once you go black you'll never go back"
Onda jedna Prigodna kolega

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:39   #1612
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
lol pa valjda cinjenica da se radi o samo "2 centa" na uredjaju od par stotina dolara ide u prilog moanerima
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 12:32   #1613
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 16:47   #1614
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Ehaaaj... Bilo bi zanimljivo vidjeti potrait mode i jos neke stvari sa novom inačicom.. No vidjet cemo.. 😬 lgu dobro ide azuriranje softvera unazad 2-3 god. Cak bi reko da su uvijek medu prvima. 😎

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 18:47   #1615
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Stavio Nougat na LG G4 H818 (dual SIM).
Apsolutno nemam primjedbi, sve radi kao podmazano.
nekako mi je nevjerojatno da može ovaj uređaj raditi ovako glatko.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 19:06   #1616
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
To zato sto je vec lagano zima, moj isto sad leti
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 02:03   #1617
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Ima i ta smisla, kad razmislim.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 12:27   #1618
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 740
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ehaaaj... Bilo bi zanimljivo vidjeti potrait mode i jos neke stvari sa novom inačicom.. No vidjet cemo.. 😬 lgu dobro ide azuriranje softvera unazad 2-3 god. Cak bi reko da su uvijek medu prvima. 😎

Powered by LG G6
Sarkazam?
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 12:46   #1619
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Citiraj:
Autor picajzlaaa Pregled postova
Sarkazam?
Zapravo niti malo...

Powered by LG G6
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 12:55   #1620
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Imal ko koju lijepu za V10? Kolega s jednog foruma ce mi ga prodat ako mi sjedne. U protivnom mu ga vraćam. Trenutno sam na S4...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na