Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2009., 00:49   #1
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Thumbs up Moj review: Logitech Performance Mouse MX

link

Moja neka objektivna ocjena bi bila:

90/100

Sve što vas zanima slobodno pitajte!

Pozz ekipa!
-->
Blago rečeno; Evolucija.

Eto došao sam u priliku testirati ovog novog mišonju, nasljednika MX Revolutiona, pa dam vam javi dojmove iz prve ruke.

Izgled pakiranja je standardno, sasvim prosječno i neupadljivo, kao i kod ostalih Logitechovih "glodavaca". Tek dizanjem preview poklopca možete naslutiti o čemu je ovdje riječ.




Dodatna oprema je stvarno solidna i sastoji se od;

Kožne Logitech torbice, posebni micro USB kabel preko kojeg se puni baterija miša, produžni USB kabel namijenjen posebno za prijemnik, te ono najbolje – adapter za napajanje USB uređaja preko standardne strujne utičnice.



Dakle u startu vidite da nema više dock punjača što je po meni izvuklo pozitivnu stranu, jer sada možete istovremeno koristi i punit miš, a pritom će vam on izgledati poput žičnog.

Isto tako nema više "fiksne" integrirane baterije unutar njega, nego se unutra nalaze zamjenjive punjive AA baterije, što isto tako plus, jer s vremenom te punjive baterije izgube na trajnosti.


Sad malo o novoj tehnologiji koja se nazali na ovom mišonji. Prijemnik veličine nokta i tehnologijom "Unifying reciver" može na sebe spojiti do 6 Logitechovi uređaja koji isto tako moraju podržavat tu tehnologiju, samo potražite da ovaj narančasti znakić da budete sigurni.



Senzor je dobio novu tehnologiju imenom "Darkfield" i isprobano radi na staklu bez problema, a i drugim "problematičnim" površinama, iako osobno vam preporučujem da ga držite na podolzim jer miš užasno klizi. Predobre su te teflonske podloge. Ta tehnologija radi na princpiu da detektira stine čestice, tipa prašinu, i prema tome određuje svoju poziciju i kretanje. Miš je stoga u rad fluidan i ne "zapinje" na ekranu.


Dizajn je manje-više zadržao isti koncept linija, dok je lijeva strana obruba, koja prati vanjske linije oko područja palca, dobila nešto nalik kromirane prevlake. Ono što će vam prvo upasti u oko je sama veličina miša u odnsou na MX Revolution, jer je podosta veći i robusniji. Najviše se to osjeti na području koji je namijenjen za palac, ali i sama širina miša će se više svidjeti korisnicima malo većeg dlana. Kvaliteta i dalje neupitna, jer je Logitech u pitanju.



Za razliku od MX Revolutiona, na ovom modelu nećete naći dodatni bočni scroll na području palca, što rezultira manjim brojem programibilnih tipki, ali i po meni ergonomski boljim osjećajem pri držanju miša. U svrhu neke kompenzacije pridodan je jedan novi, skoro pa i neprimjetni, funkcijski gumb u području ispod palca koji se po defaultu u softveru koristi opcijom "Applicant switcher" koje služi umjesto ALT+TAB.

DPI raspon od 100 do 1500 i da se namjestiti u SetPointu, i mislim da bi trebao zadovoljiti svakog aplikacijski predodređenog korisnika, i manje zahtjevnije igrače. Za RPG,RTS čist ok.

Hyper-scrolling je još uvijek tu, ali se sada samo može hardverski uključiti, a gumb kojim se to radi nalazi se umjesto serach gumba koji je bio na predhodniku (ispod samog scrola). Meni to osobno nekako više odgovara.

Jedinu primjedbu koji bih dao je na dosta glasan i šupljikavi zvuk lijevog i desnog klika. Ostavljaju dojam jeftine plastike.

Softver ko softver, svi znamo da Logitechu tu nema premca, SetPoint je naravno u pitanju.

Meni osobno miš ne odgovara previše jer mi previsok i prevelik, nije stvar u tome da imam malu šaku nego jednostavno sam se naviko na G9 i tu veličnu, konecept ergonomije.

Za vas koji znate što želite i očekujete, cijena, koja je visoka, ne bi trebala imati previše utjecaja na konačni odabir. Miš je po meni dostojan nasljednik predhodnika, sitnice su dorađene i tako ga dodatno upotpunile. No, ni to vam nije neki razlog da odmah skačate s MX Revolutiona na njega, jer oboje odrađuju svoj posao jednako dobro (imao sam prilike raditi neko vrijeme s MX Revolutionom). Jedino ako ste baš zagriženi fanatik za novim.

Plus:
-ergonomija
-dizajn
-software

Minus:
-cijena --> link

Moja neka objektivna ocjena bi bila:

90/100

Sve što vas zanima slobodno pitajte!

Pozz ekipa!

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 04.11.2009. u 02:32.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2009., 01:04   #2
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Ovaj mis mi je prvi na izboru kupnje necega sto ima veze s periferijom kompa
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2009., 01:06   #3
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Hmm... zgodno, ali meni je taj kotačić dealbreaker jer sam se navikao na ovaj iz Revolutiona.

Koliko vidim taj kotačić u PM-u je isti kao i onaj u MX1100 što mi se ne sviđa jer volim koristiti click-to-click u normalnom radu, a po želji da mi se prebaci u free spin (kad ga zavrtim brže).. to mi se čini da fali u PM-u.

Nabaci sliku kako miš izgleda od sprijeda sa spojenim kablom i da li se može koristiti ugodno s kablom (kao žičani) ili je kabel dosta deblji i neugodniji od klasičnog mišjeg kabela.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2009., 01:14   #4
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da, deblji je dosta u odnosu na žične miševe, onako, standardno USB-kablovski (pogledaj sliku s dodatnom opremom).

Malo je krut pošto je svezan bio u onom položaju pa će trebati vremena da se razradi, ali ipak to je mala kompenzacija ako uzmeš u obzir koliko bi ga vremenski trebali puniti u odnosnu na koliko ga vremenski onda možeš koristiti.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 12:41   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
nego da pitam : da li je puno veći/viši/duži od mx revolutiona...jer mi je ovaj iskreno nekako se smanjio otkad sam ga nabavio pa bi ja prešao na performancea ako je ovaj veći...


btw je ga se može negdje isprovati...ko naprimjer mx revolutiona/vx revolutiona i vx nano u linksa?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 09:29   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Danas sam postao vlasnik MX performancea, imao sam MX revolution prije ovoga pa ide usporedba s njim.

Na prvu loptu, dojmovi su:

Miš je masivniji, nešto viši nego rev i veće odmorište za palac. Bolje mi leži u ruci jer imam šapetinu.

Vizualno je superironiji revolutionu u svakom pogledu, pogotovo aluminijski profil na boku daje onaj final touch.

Rev je u odnosu na perfa poprilično plastičan. Doduše to je samo dojam zbog masivnosti.

Nema više docka, ne moram više imat diamondbacka na stolu ukopčanog za svaki slučaj. WOHOOOO
Samo upiknem usb i puni se

I to bi bile sve pozitivne strane.

Neutralne stvari:

Od darkfielda nemam koristi (zasad) te ga nisam kupio jer se taj naziv kočoperi na guzici miša.

Mislio sam da će mi unifying receiver pomoći da se riješim BT velikog adaptera od MX5500 (imam tipkovnicu iz seta), no to nije slučaj. Tipkalo ne podržava unifying. Down the drain with my hope.

Negativne stvari:

Nažalost, funkcije programiranja tipki su katastrofalne.

Tipku ispod kotačića nikad nisam koristio, tak da mi ona ne fali, čak štoviše to je još relativno pozitivna strana, hardwareski lock kotačića je okej.
S druge strane fali mi automatsko paljenje free scrolla pri bržem zakretanju kotačića.

Nadalje, izbacivši pomalo konfuzan bočni "kotačić" koji je zapravo bio tri tipke u jednom, postavili su dvije "nove" tipke. Iako smatram da su bolje dvije fizičke tipke u odnosu na kvazi kotačić, od kojih je jedna smještena u samu udlagu palca a druga tik ispod back i fwd tipki, njihova programirljivost u odnosu na reva je ravna nuli.

Naime, za svaku od tri tipki kvazi kotačića kod reva sam mogao namjestiti kombinaciju tipki ili macro naredbu (bilo kakvu akciju) za SVAKU aplikaciju.

Sada ja mogu mijenjati funkcije tipki, ali samo na globalnoj razini. Znači nema više da mi npr zoom tipka u photoshopu stvarno zumira ako sam ju namjestio da globalno radi ctrl+F4. Ak kužite što hoću reć.

Iako se toplo nadam da će izaći nova verzija firmwarea pa riješiti taj problem.

Ovako mi ostaje neutralno-gorak okus u ustima nakon rev-a.

Ako ćemo ocjenjivat: 70/100

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
nego da pitam : da li je puno veći/viši/duži od mx revolutiona...jer mi je ovaj iskreno nekako se smanjio otkad sam ga nabavio pa bi ja prešao na performancea ako je ovaj veći...


btw je ga se može negdje isprovati...ko naprimjer mx revolutiona/vx revolutiona i vx nano u linksa?
Znam da je malo star post al da ti odgovorim

Podosta je duži, visina u mm nije zamjetna ali kad staviš ruku na njega osjetiš razliku.
Isprobat ga moš kod mene, donesem ga na faks jedan dan, ili kad ćemo na sljeme
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 11:05   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Destro, odličan opis.

Na mom Revu tipkalo je počelo zezat pa sam mislio da ga pošaljem u Vemulj da ga zamjene,a u međuvremenu uzmem neki drugi, a ovog prodam kad se vrati novi, ali sam se navikao na ovaj kotačić koji je bolje riješen nego u Performance MX-u.

Koliko baterije traju?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 11:40   #8
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
ima jedna obicna 1.2V baterija koja drzi oko 3-4 dana
Shaka111 je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 16:02   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Destro, odličan opis.

Na mom Revu tipkalo je počelo zezat pa sam mislio da ga pošaljem u Vemulj da ga zamjene,a u međuvremenu uzmem neki drugi, a ovog prodam kad se vrati novi, ali sam se navikao na ovaj kotačić koji je bolje riješen nego u Performance MX-u.

Koliko baterije traju?
Fala. Ovo je onako brutalno iskren osvrt na miša bez nekakvih pretenzija da je bolji od prethodnika.

Citiraj:
Autor Shaka111 Pregled postova
ima jedna obicna 1.2V baterija koja drzi oko 3-4 dana
Ja još ne znam kolko traju, javim se nakon 2 tjedna korištenja. Imam jednu eneloop unutra, ona serijski dolazi sa tim.

Iako mi se taj princip sviđa. Imam 4 sonyeve punjive od 2500mAh za tipkalo svoje, no tipkovnica može radit i sa 2, tak da praktički ne trebam koristiti integrirani punjač uopće. USBom uopće neću ni spajati, bliže mi je utičnica na produžnom nego usb pod stolom
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2010., 17:41   #10
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Isprobat ga moš kod mene, donesem ga na faks jedan dan, ili kad ćemo na sljeme
hahaha...ja da ponesem svoju jabukicu pa da idemo sa vrha sljemena gledati ako nam se dragi bivši dekan slučajno pojavio na webportalima

eh...ja sam trenutno na mx1100 i volim imati miša kojeg osjetiš i veličinom i težinom jer na drugoj ruci mi je festina od 210g pa da se kompenzira
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2010., 18:09   #11
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Moram reć da je i puno teži, to sam osjetio kroz ovih par sati rada s njime.

Položaj back i fwd tipki mi se činio dosta nezgodan, pošto su položene poviše u odnosu na revolution, no ispostavilo se da je miša još lakše pomicati ako ruka ne leži na mišu u potpunosti.

Stvarno je okej miš, samo da tu programirljivost srede i ja hipersretan
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 21:53   #12
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Pitanjce za sve koji imate ovaj mis
Mislio sam napisati moje dojmove no, imam problem.
Danas sam uzeo mis, inace sve oke, prikopcao ga zicno, onaj mali usb ubacio u komp i voila, nakon instalacije ostavio tako da se baterija i puni.
Inace sam mis, pa i ovdje spomenuta velicina meni je sjela odlicno, imam malo poduze prste pa mi je savrseno legao.
No da se prebacim na problem, dakle kad je povezan bezicno.. dogada mi se uzasan i cest lag misa.
Kada baratam s njim, sve je odlicno no cim ga ostavim minutu ili vise idle, kad ga pomaknem laga i po 2-3+ sek ili se izgubi kursor.Cak i kad je idle po nekoliko sekunda opet lag.
Dali je netko od vas primjetio takav problem kad mis koristite bezicno?

thx svima
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 09:32   #13
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Meni nikad nije ni l od laga pokazivao. Odziv mu je odličan, u odnosu ne revolution je nekih 5-6 puta bolji, gotovo kao žičani miš.

Receiver probaj približit mišu pa vidi kak će se ponašat, ako već nisi. Probaj i reinstalirat setpoint, te probaj bez setpointa i na kraju na drugom kompu
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 10:25   #14
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Receiver je na 10cm bio (laptop bocni usb) i komp na cca 40-50cm do dolje kucista.
Dakle duzina ili neke zapreke nije problem.A na oboje problem.
Reinstalirao sam i isto, jedino ne znam da problam jos jednom ili bez kao sto si rekao.
Od xy logitech miseva i nikad problema, eto prvoga...
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 11:52   #15
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Moj komentar, miš mi je prevelik. G5, G500, G7 su štakori za moju ruku
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 04:12   #16
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
kakav je mis u igrama u FPS.u nekom jel dosta laga ili ne?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 10:06   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
kakav je mis u igrama u FPS.u nekom jel dosta laga ili ne?
Znam da ga stalno uspoređujem sa revom, al u odnosu na njega ovaj miš ima nula laga.

Stvarno je odziv perfektan, nikad ne kasni čak ni kad ga dugo ostaviš na stolu ne mičući uopće.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 10:26   #18
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
A sama brzina misa kakva je? Da li je dosta brz ? dobro ja sad imam g7 i igram se na 1300DPI i to mi nekako najvise odgv a znam da ovaj ide do 1500 pa nekako sam uvjerenja da necu tu imat nekih problema....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 10:45   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
A sama brzina misa kakva je? Da li je dosta brz ? dobro ja sad imam g7 i igram se na 1300DPI i to mi nekako najvise odgv a znam da ovaj ide do 1500 pa nekako sam uvjerenja da necu tu imat nekih problema....
Slušaj mali

Brzina je relativan pojam

Ja ga ne mogu držat na ništa više od ovog sa screenshota jer mi je prebrzo. Reza monitora fullHD.

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:04   #20
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
hahah okey idem danas popodne u links pa javim dojmove heheheh jako mi se svida i revolution mi se uzasno svidao.. ali nisam ga uzeo radi laga

EDIT evo uzeo mis mogu rec da sam ugodno iznenaden odlican mis za te novce ne laga previse u FPS.ovima se ponasa i vise nego zadovoljavajuce kvaliteta izrade odlicna a ergonomija takoder...
Dobro ja nisam kupovo mis dobirh 5godina i nakon g7 ovaj mi je odlicno sjeo...

Zadnje izmijenjeno od: jurbAs. 24.06.2010. u 04:07.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 17:52   #21
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
pitanje koliko dugo vam traje baterija ja ju jos nisam uspio ispraznit prvi put a mis koristim hmm 4dan... a bila je baterija na pola kad sam kupio mis... ono sto sam cuo da zna trajat od 3-9dana?!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 18:01   #22
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pitanje koliko dugo vam traje baterija ja ju jos nisam uspio ispraznit prvi put a mis koristim hmm 4dan... a bila je baterija na pola kad sam kupio mis... ono sto sam cuo da zna trajat od 3-9dana?!
Shaka kaže
Citiraj:
Autor Shaka111 Pregled postova
ima jedna obicna 1.2V baterija koja drzi oko 3-4 dana
Ja se samo smijem na to, ili je dobio defektni miš ili neš ne valja s baterijom.

Baterija mi traje pola tjedna DUŽE nego kod revolutiona, što je nekih 2 i pol tjedna intenzivnog korištenja sa gašenjem preko noći. Bez gašenja se taj broj spušta na 15 dana. AWESOME!

EDIT: daj si samo onda zamisli da staviš duraselku ili neku od jačih baterija unutra kojoj kapacitet ispod 1V još dovoljno velik da pogoni miša
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 20:15   #23
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Pa ono ove punjive su ultra izdrzljive jos ova od 2000mAh je slaba ima od 2600 a imam doma 2250mAh pa ono konto sam ako ce ova biti slaba da zamjenim al sad vidim da za time nece biti potrebe. Samo mogu rec da me mis iznenadio po tom pitanju. Btw duracell se moze sakrit iza punjivih baterija one su puno izdrzljivije.

Ja sam na svojoj staroj g7.ici svaki dan mjenjo baterije zato mi je ovo vec sada WOW efekt

pa da neki su govorili na stranim forumima da neki misevi osjetno brze potrosi tu bateriju dok drugi pricaju o tome da moze mis i iznad 15dana sto me malo zbunilo dok nisam dobio mis u svoje ruke. ovo je stvarno odlicno
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 20:43   #24
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Prijemnik veličine nokta i tehnologijom "Unifying reciver"

Jel se može kupit taj prijemnik odvojeno, imam gamepad,tipk+miš sve bežično pa bi mogel uzet to i bok!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 20:56   #25
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Samo ako ti uređaji podržavaju to.

Ja sam isto potajno se nadao da će to funkcionirati sa tipkalom iz mx5500 seta, ali nope.

Imaš popis uređaja koji su podržani na logi.com.

@jurbas: probaj stavit duracellku u miša pa da vidiš kolko će durat
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 03:22   #26
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
zanima me koliko daleko prima signal taj unifying reciever?
Tipa dal bi radio na udaljenosti od 1m, s tim da je komp ispod stola? reciever stari ,veliki od revolutiona mi nije lovio na toj udaljenosti ispod stola
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 07:29   #27
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
zanima me koliko daleko prima signal taj unifying reciever?
Tipa dal bi radio na udaljenosti od 1m, s tim da je komp ispod stola? reciever stari ,veliki od revolutiona mi nije lovio na toj udaljenosti ispod stola
Da, meni je radio. Stari hrastov stol, komp ispod, udaljenost oko metra, radilo je bez problema do zadnje kapi baterije
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 10:14   #28
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
A bome se i osjeti velika udaljenost na trajanju baterije. Meni je reciever bio u monitoru, a miš na ladici ispod stola i preko 3 dana nije baterija trajala. Sad kad sam ga s produžnim kabelima provukao do ladice, na svega 15 cm od miša, sad drži i tjedan dana.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 10:44   #29
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A bome se i osjeti velika udaljenost na trajanju baterije. Meni je reciever bio u monitoru, a miš na ladici ispod stola i preko 3 dana nije baterija trajala. Sad kad sam ga s produžnim kabelima provukao do ladice, na svega 15 cm od miša, sad drži i tjedan dana.
Da, logitech koristi hrpu finti, tipa smanjuje i pojačava jakost signala kojeg miš odašilja ovisno o udaljenosti recievera. Jednom sam selotejpom zaljepio reciever za miša (da je udaljenost manja od 1 cm) na MX Revolutionu, i trebalo je neš tipa 3 dana da baterija padne sa 100% na 90% (dalje nisam imao živaca testirati XD) .
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 13:42   #30
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
ok, super onda, a i sad sam tek vidio da dolazi onaj produžni za reciever, tak da ga mogu i gore do stola provuć...
luks 88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na