Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2018., 09:42   #61
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Ima netko iskustva s Japanom, da li je isto pravila kao za ameriku ili?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 09:55   #62
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Putovao sam dosta i par puta su mi htjeli uvaliti priču da nosim novi laptop a drugi put kameru...zanimljivo za nakit me nikad nisu zaustavljali...

Ako ti je laptop bio zapakiran i skuže ga, nema šanse da ces proci da ne platiš carinu...Jednom sam morao dokazati da mi kamera nije nova tako da sam pokazao da ima snimaka na njoj...Uhvatio me carinik pilati da je kamera sigurno nova, neoštećena...i da moram platiti carinu...ja ono nije...on je...onda sam mu rekao da imam neke snimke na njoj da mu mogu pokazati..rekao je ajde...upalio, pokazao i rekao mi slobodno prođite.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 10:02   #63
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Vrsta karte nema veze sa icim, samo boja etikete na prtljazi. Ako nije zelena i pitaju vas odakle dolazite i odgovor je Amerika nema teoretske sanse da vas nece povuci sa strane i otvoriti sve.
Yup, samo gledaju je li zelena ili nije.

Mene nikad nisu gnjavili, zračna luka mi je jedno od mjesta gdje baš nikad nisam imao otvaranje prtljage, imao sam poprilično sreće. Uključujući i s dolascima iz SAD.

Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Letim stalno i nikad me jos nigdje nisu nista pitali nego u HR.
A nije baš da ne zaustavljaju i pitaju okolo. Mene su u SAD više pregledavali nego u RH.

Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Ima netko iskustva s Japanom, da li je isto pravila kao za ameriku ili?
Ista stvar.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 22:02   #64
yoda82
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Hm, zanimljivo. Da li je laptop bio zapakiran ili korišten ?
Ako je bio zapakiran onda ništa čudno.
Ako je bio korišten onda mi je malo čudno. Ne znam kako sve to ide u zračnom prometu ali sam u cestovnom "mali milijun" puta prelazio granicu sa laptopom i tabletom u torbi, i nikad nisam imao problema (čak i kad bi me pitali što je u torbi a ja kažem "osobni prijenosnik i tablet").

Naravno da NIJE bio zapakiran. Mislim, vidlo se da je novi laptop. Oni su provjerili valjda serijski broj ili nesto na laptopu i utvrdili da je kupljen prije manje od 2 mjeseca. IAKO, nisu rekli gdje je kupljen, ali se vjerojatno po tipkovnici vidi da je USA.


Nisam niti ja imao problema u cestovnom prometu nikada. Sljedeci put cu bome tražiti od carine potvrdu da je to moj laptop kad budem letio iz HR.

Zadnje izmijenjeno od: yoda82. 18.12.2018. u 22:11.
yoda82 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 22:05   #65
yoda82
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Letim godišnje 20-ak puta u i van EU i nikad me nitko nije pitao za laptop ili bilo što drugo. Tu i tamo na provjeri znaju tražiti da se uključi, ali to je iz sigurnosnih razloga. Ne znam jesam li pošteđen zbog vrste karte ili je sreća.

Najgore je što ja nisam znao da SMIJEMO zračnim prometom dovesti robu koja ne prelazi 3200 kuna! Bratić mi kaže da je laptop platio 400$ na Black Friday. Da sam to znao, tražio bi ga račun i pokazao ga bez problema cariniku.
yoda82 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 22:14   #66
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Yup, samo gledaju je li zelena ili nije.

Mene nikad nisu gnjavili, zračna luka mi je jedno od mjesta gdje baš nikad nisam imao otvaranje prtljage, imao sam poprilično sreće. Uključujući i s dolascima iz SAD.



A nije baš da ne zaustavljaju i pitaju okolo. Mene su u SAD više pregledavali nego u RH.



Ista stvar.
Bogami imao si srece.. Ja iz SAD-a dolazim nekoliko puta godisnje i redovito je otvaraju. Nikako im nije jasno zasto nikad nemam nista

U Americi me uhvatili sa prsutom. To je bilo puno gore nego kod nas sa elektronikom
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 22:58   #67
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Daj ispričaj što je bilo, imao sam slične ideje pošto nema do pršuta, kulena, kobaje i čvaraka. Stalno gledam kako da to provučem...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 23:06   #68
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Podsjetilo me na scenu kad sam se vraćao iz Pariza i kad su babi ispred mene izvukli 12 nekakvih skupih sireva iz kofera + nož za rezanje toga... Bam u smeće bez pardona
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 23:11   #69
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Hahaha! Prije dva tjedna sam baš dovukao domaći sir i kolače iz Emirata koje sam prethodno kupio u Španjolskoj. Znači imao sam sreće...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 01:41   #70
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Daj ispričaj što je bilo, imao sam slične ideje pošto nema do pršuta, kulena, kobaje i čvaraka. Stalno gledam kako da to provučem...
U Ameriku to ne mozes nikako nositi legalno. Inace uvijek mozes pokusati lagati i reci da nemas nista od hrane jer to uvijek pitaju kad vide da dolazis sa divljeg istoka. Sanse za uspjeh su 50-50. A ako te uhvate kazna je $300 i ides na listu ljudi koje prilikom svakog ulaska salju na agricultural screening a sto se desi ako te ponovo uhvate ne znam. Ja sam uredno rekao da me kazna ne zanima ali da zelim barem pojesti to sto je izvadio umjesto da baci. Rekao sam mu da moze i on probati. Shvatio me ozbiljno tek nakon sto mi je vidio suzu u oku dok je bacao

Fast forward par mjeseci i stojim na aerodromu u Madridu ispred noge pata negre i mislim se kupiti ili ne. Logika nalaze da moraju pustiti buduci da je kupljeno na aerodromu i ima racun i zapakirano je u aerodromsku ambalazu ali mi prethodno iskustvo kaze da su ovi zestoki na meso mrtvih zivotinja ko Hrvati na laptope sa US tipkovnicama i odlucujem da cu ih prvo pitati kad se vratim pa kupiti drugi put kad budem opet u Spanjolskoj. Odgovor je bio da suho meso dolazi u obzir samo ako je proizvodjac akreditiran od strane FDA i ima neke godisnje testove i clanarine koje placa. Naravno da to samo imaju firme za koje nikad cuo nisam i naravno da se to sve moze nabaviti na amazonu. I naravno da je smece top kategorije.

Suma sumarum - prsut jedem samo u Europi ali zato nosim pun kufer domaceg maslinovog ulja i razno raznih tvrdih sireva i nikom nista
Frendica mi je recimo nosila cijeli prsut narezan u Kanadu i nitko je nista nije pitao jer je nisu slali na dodatnu kontrolu. Meni je veca muka gledati kako to meso potencijalno zavrsava u smecu nego bilo sta drugo i zato nisam
vise ni pokusavao
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 05:39   #71
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
probajte to izvesti u australiji
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 08:09   #72
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Otoci su po defaultu rigorozni, jer moraju zaštititi svoj životinjski i biljni život od drugih vrsta.

Na Havajima me dočekala grupica policajaca s biglovima. Nema prolaza dok ne ponjuše sve što nosiš sa sobom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 08:15   #73
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Vidim da se spominje, pa da pitam - što znači zelena boja etikete na prtljazi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 09:01   #74
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
To ti je 'ko semafor, ak je Zeleno carinik te smije *arat.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 09:16   #75
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor yoda82 Pregled postova
Najgore je što ja nisam znao da SMIJEMO zračnim prometom dovesti robu koja ne prelazi 3200 kuna! Bratić mi kaže da je laptop platio 400$ na Black Friday. Da sam to znao, tražio bi ga račun i pokazao ga bez problema cariniku.
3.200 kn, ali ako je imao račun s iskazanim popustom mogu procijeniti na punu vrijednost.
Uvijek nosi račun, just in case...
Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Bogami imao si srece.. Ja iz SAD-a dolazim nekoliko puta godisnje i redovito je otvaraju. Nikako im nije jasno zasto nikad nemam nista
Ah, kad vide ozbiljnog gospodina...
Ove godine sam bio siguran da idem na pregled, išao s djecom i vratili se s ne želiš znati koliko prtljage. Samo je bilo "slobodno prođite".

Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
U Americi me uhvatili sa prsutom. To je bilo puno gore nego kod nas sa elektronikom
Kolegu sa sendvičem s kulenom. Trajalo je...

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Daj ispričaj što je bilo, imao sam slične ideje pošto nema do pršuta, kulena, kobaje i čvaraka. Stalno gledam kako da to provučem...
Uh... Ako prođeš na blef OK, ako ne...

Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Frendica mi je recimo nosila cijeli prsut narezan u Kanadu i nitko je nista nije pitao jer je nisu slali na dodatnu kontrolu. Meni je veca muka gledati kako to meso potencijalno zavrsava u smecu nego bilo sta drugo i zato nisam vise ni pokusavao
E to je najtragičnije.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vidim da se spominje, pa da pitam - što znači zelena boja etikete na prtljazi?
Znači da putuješ unutar EU. Ako nema zelenu oznaku može ići na pregled.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 09:24   #76
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Teoretski, mogu sacuvati zelenu etiketu s puta unutar EU i iskoristiti je nakon sto pokupim kofer s prekooceanskog leta?
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 09:37   #77
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Teoretski, mogu sacuvati zelenu etiketu s puta unutar EU i iskoristiti je nakon sto pokupim kofer s prekooceanskog leta?
Pa, ako je uspiješ uredno skinuti i staviti kasnije, možda i prođe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2018., 09:53   #78
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
2014 godine sam u Qatar furao sa sobom, kulen, tablu speka, par kobasica i 2 glavice kiselog zelja. Da su me uhvatili ne znam kaj bi bilo

U avionu bili još i neki bosanci koji su furali 6l rakije.

Više ne putujem avionom ali dok jesam, su me svaki put kada sam dolazio izvan EU zaustavljali i pitali dal imam kaj sa sobom, a i većinu ostale ekipe iz aviona, a da su hrvati.
Mislim pa znaju oni od kuda je avion sletio i što bi ekipa mogla imat u koferima.

Mene su svaki put pitali za cigarete jer znaju da su na middle eastu đabe.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na