Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2012., 16:16   #661
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Hehehe sad vidim kakvo je sranje ... zivim u neznanju cijelo vrijeme :S

Ima dobrovoljaca za pomoc?! Za posudit/prodat te kablove?!
Za spasavanje podataka?! Kolko novaca?! Bilo sta?!
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2012., 17:35   #662
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Nije to teško napraviti doma, samo treba strpljenja i dobro pratiti upute.

Najjeftinija opcija ti je da nabaviš kabel od nokije koji se koristi za taj postupak i probaš.
Ja sam uzeo kabel na ebayu za 3$
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2012., 20:56   #663
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor BuBizgb Pregled postova
Pozdrav,

Umro mi je Seagate Barracuda 500GB (ST3500320AS).
Nije bio sistemski! Kopirao sam slike s fotica na njega
i izbacio neki error disc full, nest, stisno ok. Hard nestao
s popisa u "my computer" ... restarto komp, windowsi
se nece dic?! Izvadio hard i stavio u ladicu za vanjski hard
spojim USB ... ucitava 3 dana ... nest se pojavi (k al nista
brejka nemre mu se pristupit ... nista?!

Bilo kakva ideja bih dobro dosla da probam pristupit podacima?!

Hvala puno!
točno tako je bilo i meni - rezultat - skureno napajanje i taj disk. savjet - zaboravi na podatke, baci ga i preboli...

doktor kardiolog docent naširoko poznat i priznat Drug Brko je vršio operaciju i skoro pogino.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 16:10   #664
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
ako netko kojim slucajem ima jedan od ta 2 kabela, a da je iz zga i da ne kosta ko suho zlato, nek se javi na pm. ili ako je netko voljan za pivu/cevape sredit jednu baracudu.. iskreno briga me za podatke, nije da su mi nesto bitni, samo da ga mogu sredit i vratit u komp
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 09:40   #665
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor crni2222 Pregled postova
ako netko kojim slucajem ima jedan od ta 2 kabela, a da je iz zga i da ne kosta ko suho zlato, nek se javi na pm. ili ako je netko voljan za pivu/cevape sredit jednu baracudu.. iskreno briga me za podatke, nije da su mi nesto bitni, samo da ga mogu sredit i vratit u komp

sumjnam da će itko to radit za 25 kn...pa ovi u "institutima za rekoveri i spašavanje podataka" deru po par iljada kuna...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 23:47   #666
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
uspio sredit baricu nasao kabel za 50kn, poludio dok sam trazio drivere, na kraju sve lijepo proradilo preko xp virtualke

ako kome slucajno treba kabel, nek se slobodno javi, dajem ga u dobre ruke, jedino sto vise nema garanciju
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 10:44   #667
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
Pozdrav HDD doktori,dajte koju pametnu na ovo plz...imam trenutno još uvijek živoga Seagate ST3500320AS ( serial:9QM1F3LE) sa SD1A fw na njemu (bio je onaj SD15 pa sam ga flešao na trenutnu verziju).Ono što me brine je da neki alati pokazuju da je disk u lošem stanju (HD Sentinel i CrystalDisk Info) dok "njegov" Seatools (da onaj iz dos-a ne iz windowsa) kaže da problema nema kao ni HDDRegenerator......evo kako to izgleda:



Jel' to alarmantno ili nije..?

Zadnje izmijenjeno od: milchy. 27.03.2012. u 12:15.
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 11:30   #668
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ha, disk ima bad sektore, koji su 'zamijenjeni'. Napravi backup podataka. Preskeniraj disk (full scan). Ako nema bad sektora, znači da su svi zamijenjeni. Ali, nažalost, kroz neko vrijeme se mogu (će se) pojaviti novi BS, koje može 'zamijenit' bilo koji program, koji radi low level format (npr HDD regenerator).

Broj zamjenskih sektora je ograničen. Nakon što se popuni kvota zamjenskih sektora, za svaki novi BS neće biti zamjene. Takav disk sa reallocated sektorima, je izgubio na brzini, ali je i nesiguran za držanje podataka. Ipak je to disk koji ima skoro 23000 radnih sati. Redoviti backup, glavu čuva.

Ovo pod oznakom 'Spin Retry Count' je vezano s mehanikom. Koje si napajanje prije imao, ili od samog početka korištenja tog diska imaš taj VX550?

Imaš račun i jamstveni list od diska? Disk je pod garancijom do 22. veljače 2013, kaže Seagate, ali ti reklamacija još nije ostvariva, pošto SeaTools prolazi, bar kolko ja znam. Klikni na ovaj link dolje i utipkaj model i serial number.
http://support.seagate.com/customer/...ion.jsp?form=0

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 27.03.2012. u 12:01.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 12:14   #669
milchy
hvatač zaleta
Moj komp
 
milchy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: A bolje da ne kažem...
Postovi: 63
SeaTools mi nije dao nikakvu grešku,preskenirano i po njemu je sve ok.Znači tek kad počne baš ružit onda može zamjena,hmm...ajde dobro valjda će izdržat još neko vrijeme.Što se tiče napajanja nisam siguran dali je disk došao prije VX550 ili poslije,prije VX550 sam imao neki šrot od MSindustriala od 400w.Sa ovim Corsairovim nebi trebalo bit problema.
Hvala na odgovoru...
milchy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 15:23   #670
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Možeš ga ti izvaditi i staviti novog.

Redovito radi backup i preskeniravaj diska (HD Tune, SeaTools). Prati stanje dal se šta povećava. Tek dok ne bude zamjenskih sektora ili bude neka druga greška, ostvaruješ pravo na novi disk. Ovako, da ga sad reklamiraš, pustili bi LLF i nakon toga bi ti javili da su ti popravili diska, a to si možeš i sam napraviti i ne plaćaš dostavu do servisa.

btw, sad vidim da prvi puta nisam dobro gledao sliku, na tom disku je 1 BS.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 16:23   #671
crijevo
Premium
Moj komp
 
crijevo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VŽ/ZG
Postovi: 58
znači imam seagate barracuda 500gb 7200.11 st3500320as, firmware: sd15 i dok je uključen, komp se ne diže. POST se pojavi i tu se smrzne, ništ ne reagira opće. Bez tog diska komp najnormalnije radi.
Jako sam zauzet i nemam vremena proučavati kak se disk popravlja, a podaci na njemu su mi jako važni (nisam radio backup).

bi mi mogao to netko srediti? i za koju cijenu?
po mogućnosti zg/vž i okolica
__________________
crijevo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 18:54   #672
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Drug Brko je osoba koju tražiš.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 19:37   #673
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor crijevo Pregled postova
znači imam seagate barracuda 500gb 7200.11 st3500320as, firmware: sd15 i dok je uključen, komp se ne diže. POST se pojavi i tu se smrzne, ništ ne reagira opće. Bez tog diska komp najnormalnije radi.
Jako sam zauzet i nemam vremena proučavati kak se disk popravlja, a podaci na njemu su mi jako važni (nisam radio backup).

bi mi mogao to netko srediti? i za koju cijenu?
po mogućnosti zg/vž i okolica
pročitaj na kojoj stranici prije, što se meni dogodilo sa tim 3500320 NS, isti simptomi...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 23:11   #674
crijevo
Premium
Moj komp
 
crijevo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VŽ/ZG
Postovi: 58
ok, hvala na odgovorima
__________________
crijevo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2012., 18:07   #675
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
Meni Seagate stoji u ormaru vec neko vrijeme i nikako da odaberem nekog da mu odnesem na popravak..muka mi je od toga a gore su mi sve slike iz prošlosti
LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 12:53   #676
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Jedna obavijest za sve: links ima kakti akciju diskova od 750kn sa SAMO 6 mjeseci garancije. Dobiveni su natrag valjda sa "refurbished" postupka. Uglavnom, samo da se zna da su to diskovi koji su krepali i naknadno popravljeni.

http://www.links.hr/?option=homepage...insert_stats=1
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2012., 08:03   #677
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ipak je to disk koji ima skoro 23000 radnih sati.
Osim ako nisam propustio nesto u kontekstu specificno za satnicu ove nesretne serije - od strane Seagatea... ili ako nisi jednu nulu ispustio?

Spomenuti broj radni sati ne predstavlja opasnost za bilo koji zdravi i kvalitetan disk. Cak ni da si ga duplao vise od jednom. Brojka koju valjda barem 30% PCE-a ima u uptime kusura, barem jedne masine binarnog domacinstva
__________________