Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2006., 15:40   #91
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
hm, thx na info... imam ja na astri 2 discoverya, poljski i spanjolski, nijedan nema opciju ukljucenja eng jezika...imam sve unlockano sta se moze unlockati na astri i na hotbirdu i nema nekih programa jednostavno, a ionako nisam u gradu pa dsl na jos 2 god mi bas i nije onda tolika tlaka jer nemam kablovsku a i wimax jos nista od njega, a dsl je sve jeftiniji i jeftiniji i za moje potrebe to je meni sasvim u redu, sutra idem zamijeniti modem u tcentar u Osijeku i staviti narudzbu za maxtv pa kad dodje dodje...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 17:25   #92
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Kao sto rekoh nisam previse upucen u to s satelitskom, znam samo sto mi je prijatelj rekao. Nisam znao da nema discoveryja, tj. nisam uopce znao sta se ima, a prijatelj mi kaze da ima tonu programa. Mene iskreno ne zanima ni satelitska, ni kablovska. Imam DVB-T za snimiti s telke starije filmove i serija, a sto se tice ovih novijih stvari, tu je FLAT. I nema te novije serije ili filma kojeg se nemoze skinuti. ja eto samo kazem da bi se vise isplatilo uzeti flat i uzivati u neogranicenim mogucnostima. Je znam FLAT je 200 kn mjesecno, a ovo "samo" 65kn/mj. Ali gledano na to da ce ljudi htjeti i pogledati neki film preko VoD cijena je jos veca (a nemozes snimiti film, ko' sto si mogao iz videoteke).
E sad gledano da se lokalna petlja sve vise raspetljava, time i bolje ponude alternative. A uz taj MAXtv se 2 godine vezete na tekom, pa kad alternativa ponudi nesto bolje, morat ce se cekati do isteka ugovora. Evo vec sad optima nudi 1mbit + flat min za 73+70=143kn mjesecno. Dakle flat kosta kao i maxtv. Istina nije to punokrvni flat, ali se moze skinuti vise filmova i epizoda serija nego sto se to moze u mjesec dana prek maxtv-a pogledat, neracunajuci VoD.
Ali eto postoji problem sa dostupnoscu, ali to ce se rijesiti puno prije nego istekne dvogodisnji ugovor u tekomu. A da nepricam da se jos i ustedi na tel racunu.
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2006., 18:32   #93
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
minimum zahtjeva za maxtv je 4.5 MBs, za optimalan rad za koji proizvodat garantira da ce raditi normalno treba 5 MBs. KOd nas se to krece oko 3.5-4 MBs, pa sami procjenite kvaliotetu slike koju mozete dobiti. No ako vec imate adsl, a nemate mogucnost uvesti kablovski, ili imate los signal na zemaljskoj, onda je ovo ok rjesenje.

Sto se tice dva tv, moje informacije iz prve ruke su da je to u planu, a kad....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 19:06   #94
knez
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 33
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
a nemozes snimiti film, ko' sto si mogao iz videoteke.
Ja bih rekao da možeš. Malo je za***ancija vući PC do dnevnog boravka ali - možeš...
knez je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 19:55   #95
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
ja ga imam na testiranju već mjesec dana ali nema šanse da ga uzmem. ne s ovolikim trzanjem i smrzavanjem slike. dolaze u obzir jedino ak provuku optiku.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 20:32   #96
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Dok T/Scum ne pređe na ADSL2+ od ovog MaxTv-a ne bu niš dobro...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 20:34   #97
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
ma ono nisam iz grada, tak da kablovska otpada, a i sami vidite cim konkurencija vuce poteze, vuce i tcom, nisu oni od jucer, bit ce ista cijena dsl i kod njih i kod optime, samo treba malo pricekati, to je meni zasad najlogicnije rijesenje, jer nije meni samo do serija i filmova, to lagano nabavim, nego do nekih kanala tipa espn, discovery, bbc, national geographic i slicno...kod nas u mjestu je jedan lik testirao i njemu je islo sasvim lijepo, bez trzanja i slicnih gluposti...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 21:21   #98
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Samo neka bude ista cijena, ja svejedno prelazim. Ne dam T-comu ni lipe više nego me svojim monopolom budu tjerali
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2006., 23:28   #99
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
ja ga imam na testiranju već mjesec dana ali nema šanse da ga uzmem. ne s ovolikim trzanjem i smrzavanjem slike. dolaze u obzir jedino ak provuku optiku.
E ovo je vec iritacija. Istina svi oni pate od ono "djecijih bolesti" tak da se i to ubrzo mozda rijesi. Ja i ako budem necu tak brzo. Ima vremena, do tada sam na free to air DVB -u i logaritamska je jos uvijek na krovu :-)
mann je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2006., 01:15   #100
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor knez Pregled postova
Ja bih rekao da možeš. Malo je za***ancija vući PC do dnevnog boravka ali - možeš...
A kako mislis snimati? Spojiti preko s-videa na tuner ili graficku pa snimiti? Nisam siguran ali sumnjam da ne koriste neku zastitu tipa macrovision (mislim da se tako zove). A i kakva bi ti bila slika? Jel bi imao 5.1 zvuk? Ali bitno je da se moze.: suicide

Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
ma ono nisam iz grada, tak da kablovska otpada, a i sami vidite cim konkurencija vuce poteze, vuce i tcom, nisu oni od jucer, bit ce ista cijena dsl i kod njih i kod optime, samo treba malo pricekati, to je meni zasad najlogicnije rijesenje, jer nije meni samo do serija i filmova, to lagano nabavim, nego do nekih kanala tipa espn, discovery, bbc, national geographic i slicno...kod nas u mjestu je jedan lik testirao i njemu je islo sasvim lijepo, bez trzanja i slicnih gluposti...
krivo, tekom ce uvijek imati u najgorem slucaju nekoliko kuna skuplju uslugu, zato sto tekom iznajmljuje dio svoje infrastrukture alternativi i nesmije joj naplatiti ko i nama jer nebi alternativa mogla prezivjet, pa su cijene gotovo identicne ali ipak nize kod alternative.
I IMO preci kod alternative prisiljava tekom da rusi cijene, tako onaj tko ostane na tekomu donekle potice tekom da ga nastavi derati velikim cijenama.

A cuj ako ti imas vremena za gledati to sve, pa da ti se isplati placati harac tekomu za tih par programa, samo izvoli. IMHO platiti 65kn za svega nekoliko programa za gledati je idiotizam. Ali o ukusima se ne raspravlja, tako da vise necu o ovome, tko voli nek izvoli.: hello2 :
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2006., 17:30   #101
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
da li je tko od onih sto su dobili maxtv na besplatno koristenje dobio kakav mail ili je sam odjavio maxtv?
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2006., 22:49   #102
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
A kako mislis snimati? Spojiti preko s-videa na tuner ili graficku pa snimiti? Nisam siguran ali sumnjam da ne koriste neku zastitu tipa macrovision (mislim da se tako zove). A i kakva bi ti bila slika? Jel bi imao 5.1 zvuk? Ali bitno je da se moze.: suicide
Kako ne, meni je na kompu stalno prikljuceno, na tv-u ga uopce nisam koristio...snimat se moze bez beda i preko Video In-a na grafickoj i preko tv-kartice, nema nikakve zastite...SPDIF spojis na digitalni ulaz u kompu na zvucnu i to je to...

Citiraj:
Autor edori Pregled postova
da li je tko od onih sto su dobili maxtv na besplatno koristenje dobio kakav mail ili je sam odjavio maxtv?
Nikakav mail nisam dobio, vidim, sve je jos besplatno, pa dok radi, radi...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 10:27   #103
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
vidi nicko znam da se moze spojiti i ocito se moze snimati, ali u pitanju je kvaliteta slike, sumnjam da mozes postici kvalitetu slike kao na DVD-u.
A i cisto sumnjam da tekom daje 5.1zvuk.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 10:49   #104
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Pogledaj...5.8mb, nije sa 5.1 zvukom...
click
Naravno da nije dvd kvaliteta, ali oni niti ne emitiraju u dvd kvaliteti...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 13:43   #105
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Ovo sto sam ja napisao nije se odnosilo na tv programe, vec na VoD. Govorim o tome da ti je bolje podici dvd u videoteci nego prek maxtv.
Sto se tice tv programa ja sam puno jeftinije prosao sa dvb-t, istina nema puno programa, ali za moje potrebe je dovoljno. a i kvaliteta je bolja, a da nepricam da me nakon pocetnog troska od 333kn kosta 0kn mjesecno.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 15:52   #106
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Ma jasna stvar....potpuno se slazem s tobom...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 16:41   #107
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Nije to loša stvar no to je za teške foteljaše ili neka brdovita područja gdje nema signala a kad snjeg zapiri ni puta do videoteke.
Ako vam bura nosi antene to je prava stvar : CoolRamb


Malo sam gledao ponudu svih ti programa i sve ja to trenutno imam sa SkyStar no bez motora i kopkanja po forumima za uvjek "svježi update" se ne može.

Trošak je relativna stvar.., 4-5 kutija cigareta manje za ovakav luksuz recimo nije bed i jedino što me smeta što je t-scum u pitanju.
Dobijem žgaravicu kad plaćam bilo koji njihov račun i nedam im za ovo taman morao ručno svaki dan okretat satelitsku.
Čim netko drugi ovo ponudi - uzimam.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 16:45   #108
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
svi testni korisnici testiraju kako su i potpisali do 1 mjeseca, tada će im biti ponuđeno uzmi/ostavi.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 16:50   #109
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor stublina Pregled postova
Nije to loša stvar no to je za teške foteljaše ili neka brdovita područja gdje nema signala a kad snjeg zapiri ni puta do videoteke.
Ako vam bura nosi antene to je prava stvar : CoolRamb


Malo sam gledao ponudu svih ti programa i sve ja to trenutno imam sa SkyStar no bez motora i kopkanja po forumima za uvjek "svježi update" se ne može.

Trošak je relativna stvar.., 4-5 kutija cigareta manje za ovakav luksuz recimo nije bed i jedino što me smeta što je t-scum u pitanju.
Dobijem žgaravicu kad plaćam bilo koji njihov račun i nedam im za ovo taman morao ručno svaki dan okretat satelitsku.
Čim netko drugi ovo ponudi - uzimam.
Vjeruj mi, da to dobro radi pa ajde......nego trza, smrzava se...ma daj...no way..

Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
svi testni korisnici testiraju kako su i potpisali do 1 mjeseca, tada će im biti ponuđeno uzmi/ostavi.
Thx na info, nisam znao do kad cemo "testirat"
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2006., 19:16   #110
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
svi testni korisnici testiraju kako su i potpisali do 1 mjeseca, tada će im biti ponuđeno uzmi/ostavi.

hvala
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 13:02   #111
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
ovako: službeno testiranje traje do 31.12.2006. U međuvremenu ide ponuda da se izjasnite uzimate ili ne. Cjena prva 3 mjeseca korištenmja bit će 1kn a nakon toga 65 kn. STB 300 kn uz 24 mjeseca + 99 za kabliranje. Ako ne javite ništa sljedi isključenje, to ništa nekošta.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 14:19   #112
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
ovako: službeno testiranje traje do 31.12.2006. U međuvremenu ide ponuda da se izjasnite uzimate ili ne. Cjena prva 3 mjeseca korištenmja bit će 1kn a nakon toga 65 kn. STB 300 kn uz 24 mjeseca + 99 za kabliranje. Ako ne javite ništa sljedi isključenje, to ništa nekošta.
LOOL pa zakaj bi oni morali potpisivat ikakve ugovore i plačat montažu kad je to već obavljeno
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 16:52   #113
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
LOOL pa zakaj bi oni morali potpisivat ikakve ugovore i plačat montažu kad je to već obavljeno
LOOOL pa dobili su na testiranje LOOL pa će im doći ovih dana mail dali će LOOL uzeti ili ne LOOL maxtv LOOL
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 19:03   #114
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Daj se skinite s tih droga (LOL). Što ste zabrijali?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 11:31   #115
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Kolko sam čitao na njuzima kažu da im je T com poslao mail da do 30.11. moraju se odlučit ili ide isključenje tak da nije do 31.12
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 15:01   #116
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Kolko sam čitao na njuzima kažu da im je T com poslao mail da do 30.11. moraju se odlučit ili ide isključenje tak da nije do 31.12
evo ja dobio mail

"Poštovani,

zahvaljujemo Vam na sudjelovanju u testnoj grupi korisnika MAXtv-a. Testno razdoblje ističe krajem studenoga te Vas ovom prigodom pozivamo da postanete MAXtv korisnik. Komercijalno korištenje MAXtv-a omogućuje pristup videoteci s više od 100 filmova koja će se stalno nadopunjavati novim naslovima.

Iskoristite jedinstvenu ponudu, postanite MAXtv korisnik, i prva tri mjeseca plaćat ćete mjesečnu naknadu samo 1 kunu. Nakon isteka ovog promotivnog razdoblja mjesečna naknada za korištenje MAXtv usluge bit će 65 kuna. Ova ponuda vrijedi do 31. 12. 2006.

Cijena MAXtv prijamnika, uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca, iznosi 300 kuna jednokratno.

Ukoliko se odlučite za MAXtv, potrebno je popuniti Zahtjev na stranici maxtv.t-com.hr

Ako do kraja studenoga ne podnesete Zahtjev za MAXtv, smatrat ćemo da ne želite koristiti uslugu pod komercijalnim uvjetima te će Vam biti isključena, a T-Comovo tehničko osoblje javit će Vam se radi dogovora o preuzimanju postojeće opreme bez naknadnih obveza. "

Ja odustajem jer meni je previse 65kn mjesecno + da im platim 300kn.
Za sta da ja to platim?
Za onaj router koji je u banani i onaj uredjaj koji moze zimi sluziti kao grijalica u sobi???
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 16:16   #117
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Kolko sam čitao na njuzima kažu da im je T com poslao mail da do 30.11. moraju se odlučit ili ide isključenje tak da nije do 31.12

post iznad ti sve piše, ja sam mail imao pred sobom prije 5 dana, tako da vrlo dobro znam što govorim. Kao što vidiš traje do 31.12. kao što sam i napisao. ako se ne jave do 31.12. ide isključenje i dolaze po opremu, kao što sam gore i napisao. tako da ubuduće nebude bezveznog lolkanja ako se nema konkretnog dokaza.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 19:05   #118
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
post iznad ti sve piše, ja sam mail imao pred sobom prije 5 dana, tako da vrlo dobro znam što govorim. Kao što vidiš traje do 31.12. kao što sam i napisao. ako se ne jave do 31.12. ide isključenje i dolaze po opremu, kao što sam gore i napisao. tako da ubuduće nebude bezveznog lolkanja ako se nema konkretnog dokaza.
"Testno razdoblje ističe krajem studenoga te Vas ovom prigodom pozivamo da postanete MAXtv korisnik"

ja mislim da je studeni 11 mjesec pa stoga nama testerima zavrsava "krajem studenog" a ponuda t-com-a vrijedi do 31.12
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 22:50   #119
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor edori Pregled postova
"Testno razdoblje ističe krajem studenoga te Vas ovom prigodom pozivamo da postanete MAXtv korisnik"

ja mislim da je studeni 11 mjesec pa stoga nama testerima zavrsava "krajem studenog" a ponuda t-com-a vrijedi do 31.12
E to i ja mislim
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2006., 22:59   #120
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
sorry, my bed, imate pravo....,ja sam zabrijo na taj 12....: bonker :
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na