Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2010., 11:33   #1
Angeloo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 11
WD Caviar Green 1 TB - Error performing inpage operation

Prošle godine u 8. mjesecu sam kupio WD-ov hard od 1TB i jučer kad sam htio pristupiti jednoj mapi na hardu (disk je cijelo vrijeme radio u USB dock-u u kojem je i formatiran na jednu particiju jer služi samo kao storage hard), dobo sam porku: Access denied - Error performing inpage operation. Da stvar bude bolja disk je pun do kraja, a kako sam malo pregledavao forume izgleda da hard ide polako u vječna lovišta. probao sam pokrenuti chkdsk iz win.explorera ali bezuspješno, ali sam to uspio učiniti preko run->cmd-> pa chdk i:/r ili /f i tada on u stage-u 1 of 5 napiše:
File record segment 25 is unreadable.
File record segment 26 is unreadable.
File record segment 27 is unreadable
Pa onda u stage-2 of 5 pobriše neke indexe pa neke popravi i uglavnom kad treba doći do stage-a 3 tu stane i gotovo. zadao sam mu da napravi isto nakon slijedećeg reboot-a, ali dogodi se isto. Ne znam što dalje, pokrenuo sam O&O DISK RECOVERY, ali trebat će mu oko 20 sati da prerošta taj terabajt i pitanje je što će mi ponuditi nakon scaniranja. Jedino što mi je još palo na pamet da pokrenem neku live linux distribuciju pa iz nje probam povući podatke (imam Ubuntu). Ne znam kakva su inače iskustva korisnika sa WD hardovima, ali ja sam imao problema sa istim takvim hardom ali od 1,5 TB, ali neću sad o tome jer je bio drugačiji problem. Nadam se da netko ima kakvo smisleno riješenje. Strah me da će mi i drugi WD hardovi (imam ih još 2 od 1,5TB) nakon nekog vremena prijaviti istu grešku.
Unaprijed zahvalan na svakoj pomoći i na kraju svim PC Expertovcima sretna i vesela Nova godina!
Angeloo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 11:45   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
cek, to sve si pokusavao dok je disk bio spojen preko usb-a ili se desava isto i dok je normalno spojen? sva ta usb kucista i dockovi su banana.
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2010., 11:50   #3
Angeloo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 11
Ta greška se pojavila dok je disk bio u USB docku. Pokrenuo sam chkdsk i kad sam hard spojio direktno u komp preko SATA sučelja, ali opet isto.
Angeloo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2010., 15:12   #4
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Postoji vjerojatnost da nije do diska nego do nekakvog virusa ili trojanca, premda ni cinjenica da je pun do kraja ne pomaze previse (pozeljno je ostaviti barem 10% free) :/

Ugl da otklonimo mogucnost fizickog kvara baci oko na sluzbeni WD sajt.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na