Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2016., 20:30   #1
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Pojačanje mobilnog GSM/3G/4G signala?

U stanu jedva ima signala za poziv, a na prozoru par crtica H+,
vani pred zgradom 2 crte 3G, a 20ak metara dalje i 4G lovi,
može li se staviti nešto tipa ovoga za pojačanje signala unutra?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 21:11   #2
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Nisam nikad ovo isprobao ali obrati pozornost na to da je navedeno u opisu da pojačalo pojačava 900Mhz band. Za pozive svi operateri još uvijek koriste 3g a nitko u gusto naseljenim područjima ne koristi 900Mhz spektar već 1800/1900. Neka me netko ispravi ukoliko se u međuvremenu nešto promijenilo.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2016., 22:24   #3
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
C/P podatak od pred godinu dana:

"U Hrvatskoj se koriste sljedeće 3G i 4G FDD frekvencije:

3G
kanal 1 - 2100 MHz - HT, VIP, TELE 2
kanal 8 - 900 MHz - HT, VIP, TELE 2

4G
kanal 3 - 1800 MHz - HT, VIP
kanal 7 - 2600 MHz - VIP
kanal 20 - 800 MHz - HT, VIP"

Kako je od ove godine i Tele2 u 4G igri, neznam gdje su se oni smjestili...

Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 22:26   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ma ima tu gomila detalja na koje bi trebalo misliti / provjeriti:
- da bi uopće imao koristi od takvih uređaja / ideje prijemna antena definitivno treba biti usmjerenoga tipa (nekakva yagica) a ne omnica
- ta prijemna antena treba biti na mjestu gdje ima dobar signal sa repetitora i usmjerenje prema njemu
- po opisu u uvodnom postu prijemna antena bi trebala biti u toj "20ak metara dalje" zoni
- ako čitaš upute uz takve uređaje onda ćeš viditi važnu napomenu da treba prijemnu i antenu(e) prema klijentima (mobitelima) maximalno udaljiti (cca. 5 - 10 M) kako nebi dolazilo do svojevrsnog "kratkog spoja" (pogotovo ako su na ova kraja omnice)
- šta kaže kolega da bi bio siguran u krajnji rezultat trebalo bi nabaviti EU 900/1800 MHz verziju
- računaj da pravi (barem polu - profi) uređaji / kompleti takvog tipa koštaju cca 10 puta više u odnosu na ovaj iz uvodnog posta
- ne kažem unapred da ćeš imati, ali ti se može desiti veselje i zabava na carini prilikom uvoza ...
- obzirom da ovo uglavnom kuju kinezi, pitanje je koliko možeš vjerovati napisanom a pogotovo šta najčešće nema linka prema proizvođaču, konkretnom modelu i najvažnije punim pravim specifikacijama ...

Za kraj samo kao primjeri:
http://www.ebay.com/itm/GSM-900MHz-L...UAAOSwLVZVub3S
http://www.ebay.com/itm/Dual-Band-GS...3D222065637954

moguće rješenje > http://www.ebay.com/itm/LCD-Display-...EAAOSwzaJX3Pcu
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.09.2016., 22:33   #5
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
ovo čak i ne izgleda loše.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 22:56   #6
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo nesto zanimljivo u brace Rusa Sad ako cu bas biti strog bolje da me Rusi shebu nego Kinezi.

http://www.digisat.ru/index.php?productID=2252
https://antennamarket.ru/gsm3g4gwifi...917002700.html

220kn kaze tecaj.






Obican Tanjur, recimo Triax 64 je oko 120kn.
Kablovi, N konektori... ajmo nadodat 100kn planirano/neplaniranih troskova, sve ovisi koji i koliko kablova trebamo.

Mislim da preko 500kn nebi trebalo biti ali prijem bi trebao biti i vise nego odlican za vijeke vjekova...

Negativno je sto ovaj feed radi od 1700-2700MHz sto znaci da ostajemo bez 700/800/900 GSM frekvencija sto opet ne mora biti lose u krajnjem slucaju ako lokalni nam repetitor radi u bilo kojoj frekvenciji izmedju
1700-2700MHz a tesko je ocekivati da ce sad bilo koji mobilni operater ici gasiti dodeljni mu spektar.

Ovaj feed se da naci i na ebyu ali covjek trazi 45$ sto je 100kn vise no prihvaca offer tako da ako budem od njega uzimao budem ponudio recimo 38$ pa cemo vidjeti sta ce reci... nize sumnjam da ce primiti jer PTT + neka njegova zarada unutar tih 60kn razlike spram webshopa... bice dobro ako i na to pristane.

edit: naravno ovo bi sluzilo da pojaca iskljucivo mobilni internet, 3G ili LTE.

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 05.12.2016. u 23:02.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 23:28   #7
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
pitanje, sto ce tebi na 80 metara zracne udaljenosti antena?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 23:35   #8
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Reda radi.. a mozda i odselim.. a imam i kucu prekoputa u ulici 100m dalje pa cu biti 180m

Nebitno je, nataknem te na komentar Pitanje je dali bi taj feed radio kako spada i opcenito neka iskustva sa takvim feedovima.


edit: do 500kn moze se i ovo naruciti, danas sam pitao i postarina je 12€.

https://www.antene-zupancic.si/lte-a...mo-p-1477.html
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 01:02   #9
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
ma mislio sam već da odašiljač ne valja pa da zato i ja imam loše rezultate haha. ja ću čekati da ti sve napraviš i istestiras pa onda napraviti isto

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 11:23   #10
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja imam antenu od iskre koju smo linkali više puta na forumu. 56ica.
nažalost imam samo jednu, ali signal od 2g pretvori u 3g+ za t-com mrežu, a kod vip i tele 2 mreže imam 4g mrežu sa signalom kojem fali jedna crtica da bude full.
e sad: sa dvije antene to mora biti odrađen posao kako treba bez natezanja da nešto ne štima.
mene isto zanima, a @prezime ima dosta iskustva, da li je korisno uopće imati dvije identične antene ili moraju biti dvije različite da bi se dobio najbolji mogući signal.
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2016., 13:02   #11
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Prvo, koji uredjaj koristis za spajanje na 4G/LTE?

Drugo, antene bi trebale biti jednake. Ako imas jednu koja pokriva 4G frekvenciju tvoje bazne stanice, trebas dodat jos jednu takvu. Mozes ih montirat jednu ispod druge, (ili pokraj druge) ali svakako jedna mora biti otklonjena 45° a druga 135° od horizontale, za maksimalni ucinak.

Trece, sa dvije antene neces bas dobit jaci/bolji signal, nego ces samo iskoristit drugi radio, ako ga tvoj router/stick ima (mora biti CAT4) pa ces time dobit skoro duplo (obicno 80%) vece 4G/LTE brzine.

Cetvrto, vodi racina da svaki metar prikljucnog kabela "skida" 0,3-0,5 dB/m (ovisno o kvaliteti kabela), pa ako imas slabi signal probaj slozit sistem sa sto kracim kablovima.

Btw, glavni uvjet za koristenje usmjerenih antena je LOS, tj nesmetan pogled antene na odasiljac bazne stanice. Ako taj uvjet nije zadovoljen, bolji ucinak (jaci, stabilniji, i kvalitetniji signal) ces ostvarit sa panel, pa cak i sa dobrim omni antenama. Tako kaze iskustvo, iako je to teoretski meni neobjasnjivo

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 06.12.2016. u 13:10.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:06   #12
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Btw, glavni uvjet za koristenje usmjerenih antena je LOS, tj nesmetan pogled antene na odasiljac bazne stanice.

Nasao sam jedan dobar text nocas na whirlpool.net.au gdje su testirali MIMO i ispostavilo se da antene NE moraju biti identicne niti pod nagibom nego da moraju obje biti iste u smislu da obje moraju pokrivati taj frekventni spektar na kojem je bazna stanica koja emitira signal.

Znaci po tome kako je pojasnjeno taj drugi radio se i na taj nacin iskoristava tj. na testu su imali 2 antene, jedna do 2100MHz a druga do 2600MHz a obje su se spajale na 800MHz baznu stanicu i slicne su Yagice ovako na izgled no nisu iste. Nisam memorirao link no iskopat cu ga opet pa linkam...

Sto se tice LOS tu ja necu imati problema, bar mislim.... mozda jedino ako sam prenisko naspram bazne stanice. Ovo je slikano sa prozora ureda za gubljenje vremena i trolanje , komp mi je 2m dalje od te pozicije. Da stavim bilo sta na krov maximum imam 4-5m kabla do kompa.



Bas zato jer sam nize nekako bih Yagi soluciju zaobisao a skoloniji sam Panelki kakvoj ili satelitska sa dishom jer mogu podesavati nagib antene ako bude potrebno zbog kuta upadanja signala.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 19:03   #13
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nasao sam jedan dobar text nocas na whirlpool.net.au gdje su testirali MIMO i ispostavilo se da antene NE moraju biti identicne niti pod nagibom nego da moraju obje biti iste u smislu da obje moraju pokrivati taj frekventni spektar na kojem je bazna stanica koja emitira signal.

Znaci po tome kako je pojasnjeno taj drugi radio se i na taj nacin iskoristava tj. na testu su imali 2 antene, jedna do 2100MHz a druga do 2600MHz a obje su se spajale na 800MHz baznu stanicu i slicne su Yagice ovako na izgled no nisu iste. Nisam memorirao link no iskopat cu ga opet pa linkam...
Ne vjerujem previse spomenutom mjerenju (koje moze/mora varirati ovisno o uvjetima na terenu). Vise vjerujem teoriji (isto australskoj ovdje jednostavno objasnjenoj.

Identicnost antena ne zahtjeva niti bazna stanica niti teorija, nego routeri tj kako su izvedeni hardverski i softverski. Da bi router radio u mimo diversity modu, treba sam "zakljucivat" koju ce od dvije jednake ponude u kojem trenutku koristit.
Ako mu ponuda nije jednaka, vecinom (neki autori navode uvjek) ce koristit onu koja mu vise odgovara, pa samim time srusit maksimalnu ucinkovitost.

Inace, kako se ti sigurno nalazis u podrucju maksimalnog signala, ja bi na tvom mjestu izbjegavao sve jake usmjerene antene kao sto su yagi, log-periodic ili neku fokusiranu tanjurom. Kladim se, na osonovu saznanja iz vlastitog iskustva, da bi max rezultate postigao sa usmjerenom panelkom, na krovu, malo okrenutoj pema gore, taman da os prodje susjedni krov.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 06.12.2016. u 19:18.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 19:41   #14
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ak je tak blizu repetitora, kao na slici... . nit antena mu nebude pomogla..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 21:36   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ak je tak blizu repetitora, kao na slici... . nit antena mu nebude pomogla..
Gle ako nema problema sa 3G onda nece biti ni sa LTE. Dobijam 12.65/5.14 na HSPA mobitelu. Ping je oko 100. Teoretski Max je oko 14Mbps sa 5.74Mbps.

Imam dobrog LTE signala, ja nemam lte telefon a kolega nema prometa , pise gore u cosku 4G-lte i ima 5 crtica od 5 crtica... u sobi i vani i u basci kraj te kuce na slici.

Prekjucer je bila neka fb klikaca od kcerke sa nekim Galaxy mobacem i njoj stoji LTE full signal no ni ona nema prometa pa nisam mogo mjerit neg je dosla nazicat wifi password za mob dok je u gostima
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:20   #16
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
silver, od kojeg je operatera ta bazna stanica?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:29   #17
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
E cija je cija, ne znam. Prema urbanistickom planu grada SVI su tamo

Evo malo cropano pa se bolje vidi. Telefon u pretrazi mreze prikazuje sva 3 mobilna operatera.

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:31   #18
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
a gle, uzmi onda od nekog operatera sim na bonove i isprobaj. ja koristim (rijetko, samo kad moram velike količine podataka skidat sa neta) ht-ov broj na bonove (košta 20kn, dobiš 20kn na računu) , aktiviram si internet 4g dan (guglaj) i imam 24h flat po 75mbps ako se ne varam. pa si tako možeš isprobat točno šta možeš dobit
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 00:44   #19
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Znam za internet dan, na moru sam to koristio samo na 3G... ma nema mjesta sekiranciji. Ako kojim slucajem ne valja imam fore 14 dana za vrniti i sve ok...

Ne mislim si za sada jos odjaviti fixni net jer ovo nije za popodnevno pretrazivanje kodi-a, jutub itd... a upitan je i ping za igrice klincu... tako da ovo moze posluziti za elastican surf i nocu skiduckanje cega vec treba.

S obzirom da se na Optimi moze imati 10Mbps za 129kn + ovih 150kn i dosta besplatnog telefona na obje veze mislim da je razumna cijena za brzi net po potrebi + mogucnost prijenosa vece kolicine podataka + beckup putem zice koja je sa 10Mbps sasvim dovoljna za online igranje i recimo kodi gledanje bilo cega...

Od panelki nista pametno nema a da nije preskupo...

http://www.ebay.com/itm/4G-LTE-15dBi...gAAOSwKtlWlLJ8

Sve si razmisljam napraviti Biquad mozda, samo moram vidjeti za koji frekvenciju. 2 sam vec pravio za 2.4GHz i ostalo mi je materijala.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 01:11   #20
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Od panelki nista pametno nema a da nije preskupo...

http://www.ebay.com/itm/4G-LTE-15dBi...gAAOSwKtlWlLJ8

Sve si razmisljam napraviti Biquad mozda, samo moram vidjeti za koji frekvenciju. 2 sam vec pravio za 2.4GHz i ostalo mi je materijala.
Ova panelka je u rangu onih mojih log-periodica, samo joj fali doljnja laga...
Kad bi znao da ce jedna frekvencija biti dovoljna, onda bi Biquad bilo najelegantnije jeftino rjesenje. Vidio sam interesantne MiMo izvedbe, ali je sranje kaj se radi rasterecenja pocinju koristit razlicite frekve, pa nikad ne mozes unapred znati kaj te sutra ceka...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 01:39   #21
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Prema ovoj tablici sto si linkao:

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...e_20141217.pdf

Mislim da je veci problem radi sirine spektra pojedinog operatera.
Nas smrdljivi hakom je podjelio dodatno spektar i suzio ga tako da ni maximalna propusnost ne moze biti sukladna regulativi.

Konkretno recimo za 2110 - 2170 MHz Downlink je 60MHz sirina.
A za 1920 - 1980 Uplink imamo isto 60MHz sirinu.

E sad.., hakom svakome dao po 15MHz sirine, kako za download tako i za upload ! I sad da bi postigli i tih teoretskih 150/50 za kategoriju 4 mora biti MIMO + mora biti sirina spektra 60MHz a ona je 15MHz.

Mozda grijesim malo... ne znam. No ako opet pogledamo tablicu pa vidimo sirinu spektra za 1900Mhz koja je svega 5MHz to je znaci manji broj mogucih celija na koje se bilo sta spaja, manji broj celija znaci da ce prije bazna stanica biti preopterecena ili ce stalno nivelirati promet ako je broj korisnika veci ili ako su zahtjevi za brzinom veci nego sto je ukupna propusnost bazne stanice.

Tu antena bas i ne pomaze osim MIMO ali samo toliko da i u takvim uvjetima izvuce sto vise a ne da veza bude brza.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 21:50   #22
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pfff... cekam ukljucenje pa mi dosadno i svakojake gluposti mi padaju na pamet, evo jedne.



Izgleda ko Jelen sa rogovima

Antene su TL-ANT2408CL

http://www.tp-link.com/la/products/d...ANT2408CL.html

Jel moze bit gorje nego bez njih ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 22:37   #23
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..ono " silazno/ulazno" je razmak između RX i TX frekvencije (duplex) za razliku od WiFi (2.4 i 5GHz) koji ima jednu frekvenciju za svaki kanal jer je simplex, dakle ista je za RX i TX frekvenciju.

"Širina" je podjeljena na operatere a oni u svojoj "širini" mogu koristiti i više duplex kanala.
...npr. HT je dobio TX 2110-2125 a RX 1920-1935 MHz.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 23:11   #24
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
...npr. HT je dobio TX 2110-2125 a RX 1920-1935 MHz.
Da, jasno je to ko dan... no eto recimo za HT u toj sirini od 15MHz za RX je moguce koliko provuc brzinu ?

Evo konkretno vip na 800 i 1800.

Za 800MHz

TX 791-806 / 15MHz
RX 832-847/ 15MHz

Za 1800MHz

TX 1855.1-1865.1 / 10MHz
RX 1760.1-1770.1/ 10MHZ

Dakle vecu propusnost bi trebao imati LTE na 800MHz band planu nego ovaj na 1800MHz.

E sad drugo pitanje, kako forsirati spajanje na jedan band plan ako su prisutna oba ?

Logicno je zakljuciti ako se uredjaj spoji na uzji spektar od 10MHz da ni ne moze dostici deklariranu brzinu.

Dali bi mozda uskopojasna antena u MIMO nacinu rada ali iskljucivo antena za 800MHZ forsirala uredjaj da "ne bjezi" na drugi LTE band... ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 00:28   #25
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Možda u opcijama tog modema ima negdje za uključiti/isključiti pojedini lte band.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 00:57   #26
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma nema nista.. cjelog sam ga isprekopao, kao fol admin je ulaz ali imam neki lagani osjecaj da je gro toga pod tim "adminom" skriveno

Bice da se taj router takodjer daje korisnicima na optici jer ima wan i ima opcija da se spoji na Cable Broadband, daklen ONT ako dobro zakljucujem...

Valja ga akirat ko sve ostale ISP routere no ovaj nema ni konfiguraciju ni bilo kakav telnet, ssh ulaze ili bilo sta, sve vanka izbacuje na moje pokusaje, nisam imao siromasniji router jos.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 02:09   #27
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
A kad ga spojis USB-om na komp USB 2.0, jel instalira automatski kakve drivere i software na komp?
Ako ne, potrazi doticne na netu i kad instaliras drivere, dobit ces njegov Configuration UI na jednom COM portu. Na tom COM port mu mozes pristupit terminalom.
Btw, koji je to uopce router?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 02:12   #28
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Bice da se taj router takodjer daje korisnicima na optici jer ima wan i ima opcija da se spoji na Cable Broadband, daklen ONT ako dobro zakljucujem...
Prije na kablovsku mrezu, jer sumnjam da bi Bnet/Vipnet gurao svoju optiku.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 02:41   #29
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Jedno tehnicko pitanje za pametnije od mene.

Ako imamo odasiljac koji pusta LTE na 800MHz i 1800MHz, dali telefon ili modem vrsi automatsko prebacivanje sa jedne frekvencije na drugu bez prekida veze ?

Za celije znam da se mogu mjenjati automatski i veza ne puca no dali su te celije iskljucivo na jednoj frekvenciji ili je moguce da konkretno sa celije koja radi na 800Mhz dodje do prebacivanja na celiju koja radi na 1800MHz ?

Dali je moguce da telefon/modem moze komunicirati sa odasiljacem sa obje frekvencije istovremeno u smislu da je brzina/protok podatak veci ako prima ili salje na obje frekvencije istovremeno ili je ta komunikacija iskljucivo na jednoj frekvenciji ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 12:49   #30
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ja bi nekaj rekel, al se necu pravit pametniji od tebe
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na