Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2020., 13:19   #271
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Vrhunska stvar, ali i popriličan udar na performanse, oko 10% manji avg FPS na RTX karticama, što govori da se trenutno ne koriste isključivo Tensor jezgre za noise suppression. Na GTX karticama 16% manji avg FPS. Također, kvaliteta zvuka je osjetno lošija na GTX karticama.

https://www.youtube.com/watch?v=f_obMmLXlP4
sti je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 08:43   #272
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Nvidia control panel postavke za igranje

Pozdrav eipa,


Probao sma ove postavke na svom računalu i mogu Vam reč da ne mogu vjerovat koliko bolje određene igre izgledaju i da to može imat toliki utjecaj.
Probajte pa javite dojmove



https://www.youtube.com/watch?v=EPR1nJEvX2E
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.08.2020., 10:42   #273
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Pozdrav eipa,


Probao sma ove postavke na svom računalu i mogu Vam reč da ne mogu vjerovat koliko bolje određene igre izgledaju i da to može imat toliki utjecaj.
Probajte pa javite dojmove



https://www.youtube.com/watch?v=EPR1nJEvX2E
Fala, probam pa javim. Da vidimo hoće li pomoći i na GTX 970.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 15:32   #274
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Fala, probam pa javim. Da vidimo hoće li pomoći i na GTX 970.

Meni nije pomoglo sa fps koliko igre izgledaju bolje čistije veća i bolja vidljivost
Trenutno igram Hunt: showdown i razlika je nevjerovatna jer je igra jako detaljna.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 11:08   #275
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Meni nije pomoglo sa fps koliko igre izgledaju bolje čistije veća i bolja vidljivost
Trenutno igram Hunt: showdown i razlika je nevjerovatna jer je igra jako detaljna.
A performanse su pale ili ostale iste?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 15:13   #276
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A performanse su pale ili ostale iste?

puno je bolje, vidljivije, sve radi glađe nekako ljepše klizi sve. A dobija sam možda 10 ak fps iako to nekom može značit
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 18:20   #277
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
I meni sve nekako izgleda lijepše, tj. bar Ark, njega sam probao, baš me zanima hoće i CSGO bit lijepši.

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 19:41   #278
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
daj stavite slike prije/poslije jer niš ne vjerujem.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 20:11   #279
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nevjerujem ni ja u to ali ajde, nek se vesele Jedino sto promjenim u tom CP , za svaku igru posebno stavim na max performance da mi ne spusta klokove i to je to, ugasim i zaboravim.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 20:23   #280
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Ne treba vjeru miješati u stvari koje se lako provjere. Samo mi nije jasno zašto bi slika bila bolja kad su to tweakovi za bolje performanse, a ne IQ.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2020., 10:54   #281
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ne treba vjeru miješati u stvari koje se lako provjere. Samo mi nije jasno zašto bi slika bila bolja kad su to tweakovi za bolje performanse, a ne IQ.

Baš to 2 minute za postavit i vidit razliku ako misliš da ne minja ništa restore


Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
daj stavite slike prije/poslije jer niš ne vjerujem.

Ne znam koliko slike mogu bit regularne jer npr kad sam sla prijatelju sliku da vidi kako igra izgleda u 2 k nije vidija neku razliku a ni ja kad sam otvorija na drugi pc. Treba ti 1 minuta da podesiš pa probaj.


Citiraj:
Autor dragunovx Pregled postova
I meni sve nekako izgleda lijepše, tj. bar Ark, njega sam probao, baš me zanima hoće i CSGO bit lijepši.

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Izgleda bolje u daljini mi se ne pretvara sve u plastiku. A sve mi glađe radi.


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nevjerujem ni ja u to ali ajde, nek se vesele Jedino sto promjenim u tom CP , za svaku igru posebno stavim na max performance da mi ne spusta klokove i to je to, ugasim i zaboravim.

Nisam ni ja virova dok nisam doša u prijatelja pa vidija kako se u njega vidi bolje a ima je lošiji monitor od mene. Pa sam proba i razlika za mene osobno je ogromna. trenutno igram samo Hunt: Showdown koja je grafički detaljna ajme i razlike su nevjerovatne sa ovim postavkama je sve cisto i u daljini nikad prije nije bilo tako. još kad mi se grafa vrati sa servisa i opalim u 2 k mislim da će bit boleščina
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 15:24   #282
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ja to ne želim probati jer mi je najčišći prikaz u daljini sa defoltnim driverima. Uživam u grafici na najjače.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 23:50   #283
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ja to ne želim probati jer mi je najčišći prikaz u daljini sa defoltnim driverima. Uživam u grafici na najjače.
Nije ti grafika na najjače jer bi onda trebao promijeniti opciju Texture filtering - Quality na High Quality. Ali nećemo cjepidlačiti.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 00:05   #284
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Sheldon
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 00:14   #285
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Zimbabwe
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 08:10   #286
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ja to ne želim probati jer mi je najčišći prikaz u daljini sa defoltnim driverima. Uživam u grafici na najjače.

Probaš treba ti doslovno 1 minuta. Ako ne vidiš razliku imaš dugme restore za 5 sec se sve vrati na defolt. Jako je bitno za pvp online ako igraš solo igre onda ti je nebitno.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2020., 04:29   #287
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Nevidijin marketing gurao je - promovirao RTX 2000 seriju i govorio ovo:

Više FPS-a , montor se brže osvježava, manji input lag, više kilova - imamo naj jakiji GPU so choose US (nvidia).

Ta tvrdnja ne drži vodu (u 99.99% igara ; ona trenutno vrijedi samo za Fortnite te OFC za one koji imaju Nvidija GTX 900 seriju ili noviju karticu ) kad je GPU zakucan na 99% tj kad smo GPU bound

To se dobro vidi na slici ispod gdje pri GPU loadu od 99% je najveci input delay.






Nvidia Ultra Low Latency i AMD Anti-LAG smanjuju input lag - latency kad je grafa opterecena 99% tj kad je igra GPU bound / GPU bottleneck -ana.

Nvidia Ultra Low Latency i AMD Anti-LAG povecavaju input lag kad GPU nije opterecena 99% tj kad igra nije GPU bound -ana / GPU bottleneck -ana.






@ 00:01:02
System latency is affected by the GPU load, and it increases significantly when your GPU is maxed out.

@ 00:01:50
NVidia took my findings seriously !

Godinu dana nakon što je napravio prvi video (40% Less Input Lag Without AMD Anti-Lag or NVidia Ultra-Low Latency 18.9.2019) ,



Nvidija je ipak priznala i rekla:

FPS više nije jedina brojka koja je važna vec je također važan i Input Latency tj delay / kašnjenje ( kako god vam je draže ).

Te su nakon konzultacije s njim napravili;

NVIDIA Reflex Low Latency https://www.nvidia.com/en-us/geforce...ency-platform/



@ 00:02:06

The reason why a maxed-out GPU causes the system latency to increase significant is because the CPU then runs ahead of the GPU and piles up work in the render queue.

When the render queue is full then the CPU must wait around for the GPU to work on what the CPU put into the render queue.




So that is where the backpressure and the increased system latency is coming from when you are GPU bound.

The reason why a good in-game frame rate limiter helps here is because it basically creates a CPU bound scenario.

Which means that the render queue is always almost empty as the CPU cannot run ahead of the GPU then.

The GPU is just sitting there waiting to render what is prepared by the CPU.




@ 00:02:50

Nvidia’s Ultra Low Latency mode tries to mitigate the delay increase caused by the backpressure in a GPU bound scenario.

However, since the game is not aware of this driver feature, it cannot affect the pipeline on a level that would lead to a significant delay reduction when you are GPU bound.




With the new Reflex SDK however,

NVidia allows developers to implement a low latency mode which does not disable the render queue, but instead aims to keep it empty.

This is achieved by enabling the game to better pace the CPU so that it cannot run ahead of the GPU.

As well as allowing the game to send new frames to the GPU just in time to get rendered.

So very simply put you can think of the Reflex Low Latency mode like a very good in-game frame rate limiter.

But with the major difference that the Reflex Low Latency mode does not lock you at a specific frame rate, nor does it require any configuration.

The Reflex Low Latency feature works like a dynamic frame rate limiter.

Which means that it tries to achieve the highest possible frame rate, while preventing the system latency increase you will otherwise get in a GPU bound scenario.




Nvidija Reflex Low Latency works with any monitor.

Some people got confused by the announced 360Hz monitors which support the Reflex Latency Analyzer.

These monitors allow you to measure system latency yourself – but you do not need such a monitor to use the Reflex Low Latency feature
provided by game developers through the Reflex SDK.

What you do need is a game where the developers added support for the Reflex Low Latency Feature, and an NVidia graphics card where all GPUs starting with Maxwell, that’s the GeForce 900 Series, are supported.

Citiraj:
The NVIDIA Reflex SDK supports GPUs all the way back to 2014’s GeForce GTX 900 Series products.
However, the Low Latency Boost on GeForce RTX 30 Series GPUs will maintain a slightly higher clock rate to further reduce latency.



https://www.nvidia.com/en-us/geforce...ency-platform/

The Boost option overrides the power saving features of the graphics card which causes the GPU clocks to stay high even when you are CPU bound.

Compared to the on setting, the boost option can lead to an additional slight latency reduction, but it comes at the cost of the GPU consuming significantly more power.

Which means more heat and most likely more noise.

The boost feature does the same as manually setting the Power Management Mode in the nvidia control panel to “prefer maximum performance”.

So that is why the Reflex Low Latency mode exists and how it works.




Nvidija jako "voli" Fortnite OFC pa je potaknula (khmm financijski stimulirala) Epic Games da u igru ugradi njihov novi Reflex feature skupa sa Rejtrejsingom.

Baš me zanima koliko ce druge igre tj developeri igara biti raspoloženi za uvesti Reflex u svoje proizvode...

NVIDIA Reflex coming soon: Apex Legends, Call of Duty: Black Ops Cold War, Call of Duty: Warzone, Cuisine Royale, Destiny 2, Enlisted, Kovaak 2.0, and Mordhau.



Since every game engine is different, you cannot apply the results from one game to another. I would not even apply the results from one Unreal Engine game to another, as games differ even when they use the same engine.

Sa donje slike se vidi da prva dva "reda" desnog "stupca" Reflex Low Latency: On i BOOST imaju imaju naniži latency / delay.


__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 14.11.2020. u 21:30.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 11:05   #288
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Pozdrav.. Da osvjezim temu.. Imam gtx Msi 1660ti Ventus, gsync upaljen..
Skinuo zadnje drivere sa nvidia stranice..
Gejmam starije igre, Aliens Colonal (zakucanih 62fps) Marines i NFS Hot (60fps) Pursuit... FPS nejde iznad 62 fps, na 2k rezi i na FHD fps se ne mjenja, gsync upaljen, vsync ugašen..
Vsync probao palit-gasit, al nis se ne dogadja, ovo su igre stare oko 10god. fps bi trebao bit znacajno veci, a zakucan je na ove dvije igre, 60-62fps.
Igrao sam i Splinter Cell Chaos Theory, FHD sve na max, vrti 100fps.. Malo cudno..
RR monitora je na 144Hz.

Citao nekaj o tim problemima, al nikakvo konkretno rjesenje ne nalazim ili sam nekaj propustio..
Jel se ko od vas susreo s tim problemom?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 03.02.2021. u 11:20.
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 11:36   #289
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
nemaju te igre fps lock u engine-u?
jesi probo ugasit g-sync?
bubam bezveze jer ja sam na amd-u trenutno pa ni neznam kakav je g-sync/freesync na nvidia-i.
da nije da igra zakuca refresh rate monitora na 60Hz (stare igre) pa automatski locka na 60FPS-a?
jesi probao u igrama windows mode ili windows borderless (ak je to uopce postojalo onda, ne sjecam se)?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2021., 12:35   #290
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nemaju te igre fps lock u engine-u?
jesi probo ugasit g-sync?
bubam bezveze jer ja sam na amd-u trenutno pa ni neznam kakav je g-sync/freesync na nvidia-i.
da nije da igra zakuca refresh rate monitora na 60Hz (stare igre) pa automatski locka na 60FPS-a?
jesi probao u igrama windows mode ili windows borderless (ak je to uopce postojalo onda, ne sjecam se)?
Gledam na Yt, isti slucaj, 1070ti+i5 8400, 62fps, a isto tako i sa 1050ti grafom, igra je, ACM, ocito isti slucaj sa NFS HP, lockan fps, FHD-2k reza, gt1660ti..
Izgleda da je to to, danas cu instalirat neke novije igre, cisto da vidim..

Tnx
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 21:23   #291
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ne znam da li ej bilo ali skužio danas neke nove mogućnosti, barem za mene nove , u geforce experince...

monitoring i overklok





Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 21:26   #292
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
zbloklao net.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 07:36   #293
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ja to govno nisam nikada instalirao. Driveri, AF i bok.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 08:56   #294
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Meni to radi super, optimizira igre sa postavkama, ako hoćeš automatski za sve igre, na ono što su testirali i trebale bi biti idealne. plus sad ovaj dodatak, u biti to je komplet što mi treba.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 15:54   #295
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Imaju to već jedno dulje vrijeme, mislim da je čak uvedeno s GTX 1000 serijom, pa kasnije samo nadograđivano. Jedino je zajeb da nije sve integrirano u driver (kao u Radeon slučaju) već se mora zasebno instalirati GeForce Experience.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 18:58   #296
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
odavno je to vec, novost je jedino OC koji ne radi na gtx grafama


alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2021., 00:14   #297
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
NVIDIA enables GeForce GPU passthrough for Windows virtual machines

Od kepler kartica na dalje ... sa drajverima 465 i novijima https://www.nvidia.com/download/driv...x/172060/en-us

Kepler CARDS: GeForce 600 series, most GeForce 700 series, and some GeForce 800M series

https://nvidia.custhelp.com/app/answ...tail/a_id/5173

https://videocardz.com/newz/nvidia-e...n-geforce-gpus

https://www.phoronix.com/scan.php?pa...-Virt-On-Linux

https://www.phoronix.com/forums/foru...s-vms-on-linux

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 01.04.2021. u 00:26.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 19:26   #298
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Instalirao naj novije drivere i sve počelo trzat
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 20:28   #299
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
pocisti sve sa DDU iz safe moda pa ponovo
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 23:06   #300
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Jeste znali za ovaj alat? Ne znam kako prije nisam naletio na to.

https://www.youtube.com/watch?v=LR1XkjtylCM
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na