Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2020., 13:37   #1
pred02
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2020
Lokacija: Korcula
Postovi: 1
Kako da koristim Google Wifi Mesh i Optima ADSL

Dobar dan,
Mi imamo Optima ADSL sa Inboxx 45 bezicnim ruterom/modemom i Google Wifi.
Nikako ne mogu da prikljucim Inboxx na Google Wifi u PPOE, bez obzira sto su aktiviri bridge mode pokusao sam sa username password @optinet i takodje @optinet-dsl.

Ne mogu takodje da udjem u admin opcije ruter neznam lozinku a Optima nece da mi da.

Dali neće da radi zato sto Optima koristi VLAN a Google Wifi nepodrzava? Mogu da pokusam da kupim mali managed switch pa da vidim dali ce da radi

Hvala lipa

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.07.2020. u 14:39.
pred02 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 15:04   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Vlan - ovi te nebi trebali brinuti, svi ISP - ovi ih koriste, o tome će se brinuti Innbox.

Imaš dva rješenja:
a) Innbox u Bridge mode za Internet
Kakva kompanija - takav i support, user name i password za PPPoE Internet konekciju ti moraju dati.
Ima trikova kako izvaditi podatke iz konfiga, opisano u jednoj temi.

Uzmi komp / laptop i njega spoji Lan kabelom na Innbox, kreiraj PPPoE konekciju i tako provjeri user / pass podatke tj. da je router konfiguriran u Bridge mode za Internet.

Kada je to potvrđeno možeš po proceduri konfigurirati Google Wifi,
pazi da prvo ide glavni modul i da Lan kabelom sa Innbox - a spojiš u WAN port pa dalje ...

b) Innbox u std Router mode za Internet
Vrati Innbox u Router mode za Internet, ugasi mu WiFi,
Lan kabelom sa Innbox - a u glavni modu Google Wifi WAN port,
podesiš kao WiFi ...

Za žuntu Set up Google Wifi > https://support.google.com/wifi/answer/7183148?hl=en
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2020., 15:23   #3
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor pred02 Pregled postova
Dobar dan,
Mi imamo Optima ADSL sa Inboxx 45 bezicnim ruterom/modemom i Google Wifi.
Nikako ne mogu da prikljucim Inboxx na Google Wifi u PPOE, bez obzira sto su aktiviri bridge mode pokusao sam sa username password @optinet i takodje @optinet-dsl.

Ne mogu takodje da udjem u admin opcije ruter neznam lozinku a Optima nece da mi da.

Dali neće da radi zato sto Optima koristi VLAN a Google Wifi nepodrzava? Mogu da pokusam da kupim mali managed switch pa da vidim dali ce da radi

Hvala lipa
Username ti je xxx@optinet
Bride mode radi bez problema na ASUS routerima, ne treba se ništa podešavati, samo odabrati PPPoE i upisati username / pass. Za Google neznam, pretpostavljam da ne bi trebalo biti komplicirano.

Ukoliko ne radi, postoji mogućnost da ti username/pass nije ispravan, ili da ti modem nije prebačen u bridge mode. Dok god imaš internet kada spojiš nešto na njega, nije u bridge modu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 17:51   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,571
ako ti nedaju user i pass za spajanje na internet napiši im prigovor, tako da imaš nešto napismeno ako bi išao prema HAKOMU sa pritužbom,mada mislim da će ti u odgovoru poslat jer to i moraju plus moraju ti oni na tvoj zahtjev Inboxx 45 prebaciti u bridge mod,razlog je taj da velikom broju korisnika su jednostavno preslabi routeri operatera, a i ruteri su za korisnika gotovo skroz zaključani,pa s toga ti moraju ostaviti mogučnost da dodaš svoj router
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na