Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2017., 02:52   #211
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Skužite da na amd stranici kod downloada drivera među chipset imaju drivere za ryzen. Ovaj tip kaže da mu rade odlično za razliku onih sa asusove stranice

https://youtu.be/imBgenxDoDc?t=5m13s
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 02:55   #212
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
i ova dva kazu da su im rezultati skakali kako su bios mijenjali

https://www.youtube.com/watch?v=G_6rs9cBzvE
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2017., 08:24   #213
rock00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 323
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
rock00 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 08:28   #214
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
oćeš reć da G4560 za 450 kn odlazi u povijest ? ja bi bas rekao da će tek ispisat povijest
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 08:30   #215
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
treba pricekati da se platforma unormalizira

isto tako amd ce trebat cijene poslozit da bude

6c/12t u rangu i7 ili z ispod

4c/8t iste cijene ko i5 ili z nize

Ugrubo 10% slabiji IPC , ali da u igrama ima konstantno po 15-20% slabije performanse mi neide u glavu. Tu bude problem ako tako ostane jer na 1440p je to neprihvatljivo... 1080 necu ni spominjat

MIsljenja sam da je amd napravio ogroman posao samo da treba biosom i dalje plocama iskristalizirati situaciju. Imam dojam da je izasao par mj prerano

Sve u svemu intel ce biti prisiljen rusit cijene, a 2c/4t procesori odlaze u povjest
Ovdje si pogodio samu sridu.

U svakom slucaju ovakav generacijski skok koji je AMD napravio je fantastican.

Postoji jos gomila problema sa plocama,BIOSom. Kad se to rjesi (mjesec dana) plus SMT i Windows scheduling etc.. imacemo i cistokrvni gejmerski proc. Cak sam misljenja da ce nakon peglanja nadmasiti 7700k u gejmingu iako je to usporedjivanje krusaka i jabuka.

Realno,trenutacno je kupnja 7700k umjesto 1700 dobra samo u paralelnoj stvarnosti. 1700 je u svemu bolji,a u igrama je na spitting distance.

Ne znam jel bio ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=OcwXW_nnwPw

EDIT: Da ponovim:

Golem.de updated their BIOS and ran the tests again, gained 4-27% additional performance in gaming, on average 17%.

Ryzen moze biti samo jos bolji u narednim tjednima

Zadnje izmijenjeno od: Amd_Shill. 04.03.2017. u 08:43.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:40   #216
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova


Postoji jos gomila problema sa plocama,BIOSom. Kad se to rjesi (mjesec dana) plus SMT i Windows scheduling etc.. imacemo i cistokrvni gejmerski proc. Cak sam misljenja da ce nakon peglanja nadmasiti 7700k u gejmingu iako je to usporedjivanje krusaka i jabuka.

Realno,trenutacno je kupnja 7700k umjesto 1700 dobra samo u paralelnoj stvarnosti. 1700 je u svemu bolji,a u igrama je na spitting distance.
Ako govoris o 4k onda da, ali na 1080p nemozes rec da je na spitting distancu.

Ryzen nije ni blizu cistokrvnom gamerskim procu, niti je kao takav dizajniran da bude, upravo suprotno-ryzen je ajmo rec neka prilagodjena verzija serverskog proca za desktop...vidi kako se smt dobro ponasa/skalira

Iako bi volio ali cisto sumljam da ce ryzen doci u gejmingu do performansi kabya u iducih mjesec/dva kad se biosi popeglaju.
Skokova u performansama ce biti, ali ne u mjeri kako bi ti zelio. Rekao bi da ako u ovim naslovima na 1080p u kojima dost kaska smanji zaostatak na 5% naspram 6900k... bit ce to puna saka brade.
Sve vise od toga je iluzorno ocekivati u prvih par mjeseci, bar po meni. 10ak god dominacije prakticki slicne arhotekture ostavi traga na softveru, to je nesto sto se nemre promjeniti u iducih mjesec dana.

No kada bi sad isao kupovat proc i sa ovakvim stanjem kakvo je sad svejedno bi dao pare AMD-u, imaju vrlo dobro zaokruzen proc, za gejming me zaboli 10-15% manje fps a pricamo o rangu 100+, realno na to se samo mogu buniti ljudi koji imaju 144hz monitor sa free/gsync sve ostalo je debelo u domeni objesti.
Drugi razlog zasto bi dao pare amd je iz bunta odnosno ne podrzavanja arogantnog i elitistickog stava intela zadnjih xy godina.

Isto tako netko je gore napisao paralelizam u igrama zbog konzola, kroz dve god vjerojatno ce se i ovih 8jezgri poceti osjecati u rezultatima, isto treba uzet u obzir, jer proc se ne mijenha tak cesto ko grafa..

Suma sumarum, ako u iducih mjesec dana gejming performanse porastu za cca 5-10% to je odlicna brojka
Zivi bili pa videli.

Sto se naplesa(32c/64t) tice prema pokazanom proc je zvjer i kad mu se ugasi br.jezgri na manje-misim 22 ili 24 kao da bude ista usporedba sa top xeonom, naples ga je podosta nadjacao u nekom testu za obradu povratnog signala kod trazenja nafte...a kad su stavili puni br.jezgri kod naplesa jednostavno je sa xeonom opran pod.
E sad vjerojatno je amd simulirao na programu koji je njima best case scenario, pa da se i uzme sa dozom soli naples izgleda brutalno.
U utorak bi trebali znati vise.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 04.03.2017. u 10:07.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:46   #217
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dobro.Ostaje i činjenica tko sada ima neki i7 novije generacije,nema smisla prelaziti na Ryzen.Moglo bi to potrajati dugo vremena,naročito ako je gaming primaran.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:54   #218
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Za čisti gaming trenutno nema potrebe ništa jače od pentiuma 2/4 t.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 09:57   #219
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
au, moras imat nuklearnu elektranu za ove i7.. ..glavno da je vishera bila katastrofa

PS
..treba zabraniti testiranja potrosnje PC procesora
Ne kužim što si htio reći, dakle tebi je ista stvar ako sistem pod opterećenim procesorom troši 150W u odnosu na 210 pa ido 270W kod FX-a?


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Koja je svrha bubnut graf koji nije opisan što prikazuje?
Daj barem stavi link na članak jer ovaj graf sam po sebi nema smisla. Pogotovo ako znaš kako se taj procesor ponašao u ranijim recenzijama.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 04.03.2017. u 10:10.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:13   #220
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne kužim što si htio reći, dakle tebi je ista stvar ako sistem pod opterećenim procesorom troši 150W u odnosu na 210 pa ido 270W kod FX-a?
Ps imas i graf ispod

Htio sam reci da ryzeni koji su 8c16t imaju manju ili ajmo reci na razini potrosnju od intelovih 4c8t, a gdje su tek ovi jaci inteli?

Zelim reci da je sve to tu negdje na kraju puno predimenzionirano i cisti intelov PR jer ne govorimo o laptopima ili clusterima pa da se ta stavka treba gledati.
i realno pricati o ustedama je smjesno.
I nadam se da sada kada taj argument vise intel nemoze potezati da ga se nece uzimati kao nesto bitno. Iako vjerujem da ce manjejezgreni ryzeni po potrošnji "potuci" konkuremciju, mislim da to niti prije kod vishere niti sada nije argument koji se treba gledati prilikom kupnje.

PS
Gledam kako je SMT potukao intelov HT , to mi je totalno nevjerojatno..

Amd je stvarnondobro zaokruzio ovaj proc, tj zvjer od proca.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2017., 10:16   #221
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ah koliko mozganja, nije ni čudo kad se ulaže ko u polovni auto zbog igranja igrica i surfanja po forumu

G4560 za šaku kuna i imaš 20% lošije performanse od ovih preskupih proceva za gaming. Ni ne osjetiš da si trošio a proc na max 47 stupnjeva ispod hladnjaka od 90 kn i soba ostane na istoj temperaturi, štoviše kao da je i hladnija nego sa isključenim kompom

https://www.computerbase.de/2017-03/...x-1700-test/3/

Pa da..

Ali sigurno se osjeti dok surfas radis svasta nesto da je i7bolji, a gdje je tek onda ovaj ryzen!


Jos da dodam. Da s vratim na igre.

Bavio sam se kratko vrijeme istrazivanjem detalja u igrama , i najjaci izum koji su napravili je ultra postavke, ne dobijes nista naspram high postavki (caki u medium razlike minorne i nakon 15min gejmanja totalno nebitne, )a igra se puno teze vrti
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.03.2017. u 10:25.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:24   #222
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ps imas i graf ispod

Htio sam reci da ryzeni koji su 8c16t imaju manju ili ajmo reci na razini potrosnju od intelovih 4c8t, a gdje su tek ovi jaci inteli?

Zelim reci da je sve to tu negdje na kraju puno predimenzionirano i cisti intelov PR jer ne govorimo o laptopima ili clusterima pa da se ta stavka treba gledati.
i realno pricati o ustedama je smjesno.
I nadam se da sada kada taj argument vise intel nemoze potezati da ga se nece uzimati kao nesto bitno. Iako vjerujem da ce manjejezgreni ryzeni po potrošnji "potuci" konkuremciju, mislim da to niti prije kod vishere niti sada nije argument koji se treba gledati prilikom kupnje.

PS
Gledam kako je SMT potukao intelov HT , to mi je totalno nevjerojatno..

Amd je stvarnondobro zaokruzio ovaj proc, tj zvjer od proca.

Ne, rekao si kako troše ko elektrane i povukao paralelu s Visherom za koju na tom istom grafu stoji i do 100W viša izmjerena potrošnja.

A vezano za R7 vs Kaby, pa i trebali bi imati sličnu potrošnju prema svim AMD-ovim navodima oko TDP-a. Mada moraš uzet u obzir da jedan i7 7700k u Handbrakeu radi na 4,4GHz dok jedan r7 1800X radi na 3,6GHz/R7 1700 sumnjam da diže više od 3,2GHz. Dakle sve to treba uzeti u obzir

Iako mi je teško za povjerovati kako sad odjednom njima i7 7700k vuče toliko.

Usporedi recimo ova dva testa.
i7 7700k vs r7 1700x

U watt podjednak rezultat za r7 ali za i7 je razlika poprilična.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:25   #223
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Jos jedna stvar kod amd-a koju sam zaboravio, a cini mi se zanimljiva, nemogu se sjetiti kako su to nazvali pa neka netko pomogne...radi se o tehlogiji s kojom oni mogu puno efektivnije modificirati cpue.
To znaci da se mogu brze prilagoditi potrebama potencijalnih kupaca, primarno tu vjerojatno ciljaju na serversko truiste.
Probaj se sjetit manuel ili netko drugi, bili su o tome pricali par puta.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:35   #224
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne, rekao si kako troše ko elektrane i povukao paralelu s Visherom za koju na tom istom grafu stoji i do 100W viša izmjerena potrošnja.

A vezano za R7 vs Kaby, pa i trebali bi imati sličnu potrošnju prema svim AMD-ovim navodima oko TDP-a. Mada moraš uzet u obzir da jedan i7 7700k u Handbrakeu radi na 4,4GHz dok jedan r7 1800X radi na 3,6GHz/R7 1700 sumnjam da diže više od 3,2GHz. Dakle sve to treba uzeti u obzir

Iako mi je teško za povjerovati kako sad odjednom njima i7 7700k vuče toliko.

Usporedi recimo ova dva testa.
i7 7700k vs r7 1700x

U watt podjednak rezultat za r7 ali za i7 je razlika poprilična.
Pani vishere ne trebaju elektrane ... Figura u govoru namjenjena onima koji gledaju te potrosnje ... potrosnja varira i rijetko je kad toliko velika razlika koju ti spominjes. A i da je na kraju vrlo upitne su ustede obicnog korisnika sto smo puno puta izracunavali, ali ta prica uvjek ikoci van bezveze.
Ako cemo gledati tvojim nacinom onda je ryzen potukao intela u 8c procevima do koljena po potrošnji
Mhz ne treba gledati, jer i vishere se vrte uz undervoltanje pa to niksd nitko nije htio priznati.

Sve u svemu, nadam se da to vise nitko ne gleda, da se gleda temperatura sto se i treba gledati i performanse i amen.
Ostalo je domena prijenosnika
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.03.2017. u 10:44.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:43   #225
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Naravno, kad sam svoj fx8320 posložio vukao je iz zida oko 120 wata pri 4,2 GHz, dok mi je overklokani i7 4790k vukao oko 170 wata, znači sve je relativno i ovisi o samom korisniku.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 10:48   #226
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Naravno, kad sam svoj fx8320 posložio vukao je iz zida oko 120 wata pri 4,2 GHz, dok mi je overklokani i7 4790k vukao oko 170 wata, znači sve je relativno i ovisi o samom korisniku.
Moja poanta je da gledamo performanse i cijenu koliko nam je nesto dohvatljivo. Potrosnju sam gledao jedino kad sam slagao htpc, i to onako krajickom oka. Opet sam gledao u prvom redu temp , buku, performanse. Matematika je jasna, vrlo su male ustede u godisnjoj potrosnji pogotovo kad zelis imat pilu.
Veca usteda je u odabiru graficke pa se ni tu o tome ne prica toliko.svi zele i sanjaju one jace koje bolje vrte igre.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.03.2017. u 10:55.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:00   #227
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Pani vishere ne trebaju elektrane .. potrosnja varira i rijetko je kad toliko velika razlika. A i da je na kraju vrlo upitne su ustede obicnog korisnika sto smo puno puta izracunavali, ali ta prica uvjek ikoci van bezveze.
Odabir hlađenja nije bez veze
Odabir ploče s adekvatnom regulacijom napona nije bez veze
Na kraju kako možeš reći da je posve svejedno imao proc koji povuče 150 vati u odnosu na onaj koji potegne 270. :/


Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ako cemo gledati tvojim nacinom onda je ryzen potukao intela u 8c procevima do koljena po potrošnji
Molim te elaboriraj ovo. Da ima nešto nišu (pa do ovisno o situaciji podjednaku) potrošnju od i7 6900X sistema na default postavkama - ima. No pazi sad ovo. Ti si direktno usporedio procesor za koji Intel navodi da ima TDP od 140W s procesorom koji AMD deklarira kao 95W TDP CPU. Da ne kažem da baciš oko na samu X99 platformu i što sve ista nosi.

Zašto je ljudima tako jebeno teško sagledat sve činjenice i biti objektivan?
Ne, ne kažem da je Intel bolji, iskreno zaboli me koji je bolji. Nemam ništa od toga. No daj budi objektivan kad komentiraš neki rezultat i daj sagledaj sve činjenice.

Da li je bolje uzet $500 CPU u odnosu na $1000 CPU ako rade unutar 10%. Jasno da je.

Ali nemojte se pravit grbavi i uletavat s pričama joj pa to nije važno. Za koji kurac onda uopće radimo usporedne testove kad vam na kraju nije važno?







Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Mhz ne treba gledati, jer i vishere se vrte uz undervoltanje pa to niksd nitko nije htio priznati.
Dobro WTF?
Sad niti takt ne treba uzet u obzir. Ovaj forum je fakat ošo u tri mile matere.

A vezano za taj famozni undervolt Vishera. Gle, i Intela možeš undervoltat, i što sad? Hoćemo tako u krug? Average Joe gleda kako CPU radi kad složi komp, postavi default postavke i zaboravi na njega.



Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Sve u svemu, nadam se da to vise nitko ne gleda, da se gleda temperatura sto se i treba gledati i performanse i amen.
Ostalo je domena prijenosnika
A termalna disipacija je nusprodukt čega?


Aha dakle za prijenosnike, servere, workstatione vrijede jedne vrijednosti a za desktop geymere druge i time se posve različito komentiraju rezultati.
OK nisam znao. Živio sam u uvjerenju gdje svi oni gledaju performance per watt, bang for buck i sl.


Jabat ga ostario sam, valjda se sve to promijenilo.



Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Naravno, kad sam svoj fx8320 posložio vukao je iz zida oko 120 wata pri 4,2 GHz, dok mi je overklokani i7 4790k vukao oko 170 wata, znači sve je relativno i ovisi o samom korisniku.
Evo to je ta ''objektivnost''
Na koliko je bio overclockiran taj i7?
Što njega nisi posložio da radi kao taj FX?
I na kraju, koji je bio brži?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:05   #228
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Preskaces bit onoga sto zelim reci cijelo vrijeme.
Da se ne ponavljam, jer ja cu po svom ti po svom, sada s ryzenom se bar po tom pitanju vise nista ne moze zamheriti jel?
Iako izgleda da i on treba dobar hladnjak?

Kao sto sam i ja na i5 4460 s kojim sam zamjenio fore radi fx8320 morao staviti puno bolji cooler iako su me svi uvjeravali da je stock dovoljan. A nije.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.03.2017. u 11:10.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:07   #229
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Jasno da ne može, zašto bi zamjerao potrošnju procesora kad oba imaju performance per watt praktično isti.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:09   #230
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Wolw, slažemo se da se nikad nećemo složiti i to je u redu. Nekakvi okvirni etaloni moraju biti radi usporedbe i na korisniku je da odabere. Ništa nije crno-bijelo, postoji jako puno varijabli u cijeloj priči.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:28   #231
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova

Molim te elaboriraj ovo. Da ima nešto nišu (pa do ovisno o situaciji podjednaku) potrošnju od i7 6900X sistema na default postavkama - ima. No pazi sad ovo. Ti si direktno usporedio procesor za koji Intel navodi da ima TDP od 140W s procesorom koji AMD deklarira kao 95W TDP CPU. Da ne kažem da baciš oko na samu X99 platformu i što sve ista nosi.

Zašto je ljudima tako jebeno teško sagledat sve činjenice i biti objektivan?

...

Ali nemojte se pravit grbavi i uletavat s pričama joj pa to nije važno.

....


Jabat ga ostario sam, valjda se sve to promijenilo.

Ta objektivnost o kojoj ti govoris je problem bila AMDu a ne intelu. Jer Vishera iako specifican je zanimljiv proizvod. Možda nije za svakoga, ali glupo ju je otpisati generalizirajuci bez objektivnosti koju ti spominjes.

Ovo s TDPom znaš i sam da nema smisla komentirati, tako da ne znam zašto si to potegnuo.

Ali ako ćemo okrenuti pilu naopako, gledajući i7-6900K i potrošnju, ryzen je bolji , manje troši! ..ono što ja želim reći da je razlika i veća bilo bi nebitno, ali je bolji!

i dalje smatram to manje važnim tj nevažnim, očito sam ostario
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:46   #232
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ne govorim o objektivnosti brandova i njihovih PR agenata već ljudi na ovom forumu.

Zašto su FX useri buthurt čim se spomene potrošnja?
Jesu li kupili taj CPU znajući sve njegove prednosti i mane? Jesu. I gdje je problem? Zašto se uvijek nađu prozvani?

Kao pred koji dan kad se mene htjelo isprovocirat znam li ja koliko troši moj X5650?
Da, znam. Znam koliko troši X58 platforma, znam koliko sam ga platio i znam kakve performanse ima obzirom na uloženo.

Mogao bi uletit u raspravu i sa pričama oko thermal throttlinga Vishera ali bolje da stanem jer će tek onda nastat rasprava i vjerojatno ''neće biti bitno'' bikoz - objektivnost.

Kolega iznad kaže let's agree to disagree. Meni paše, nemam ništa od toga.

Vezano za i7 6900X vs R7 1800x, kao što rekoh, default performanse per watt im je jako sličan.
Koji bi kupio? R7 čisto iz razloga jer košta puno manje para.

Na X99 bi išao jedino ako imam u budućnosti namjeru nadogradnje na Xeone s 12-14-20-22 jezgre ili ako se bavim specifičnim poslom gdje trebam više od 64GB RAM-a.


Da, o TDP-u se nema neke svrhe raspravljati jer ga različito računaju, no upravo zato sam i potegao to pitanje. Jer dobro znamo da dva procesora koji troše približno jednako imaju i približno jednaku disipaciju topline. Stoga ni ne čudi da im je zagrijavanje slično iako su posve različito deklarirani.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:52   #233
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne govorim o objektivnosti brandova i njihovih PR agenata već ljudi na ovom forumu.

Zašto su FX useri buthurt čim se spomene potrošnja?
Jesu li kupili taj CPU znajući sve njegove prednosti i mane? Jesu. I gdje je problem? Zašto se uvijek nađu prozvani?

Kao pred koji dan kad se mene htjelo isprovocirat znam li ja koliko troši moj X5650?
Da, znam. Znam koliko troši X58 platforma, znam koliko sam ga platio i znam kakve performanse ima obzirom na uloženo.

Mogao bi uletit u raspravu i sa pričama oko thermal throttlinga Vishera ali bolje da stanem jer će tek onda nastat rasprava i vjerojatno ''neće biti bitno'' bikoz - objektivnost.

Kolega iznad kaže let's agree to disagree. Meni paše, nemam ništa od toga.

Vezano za i7 6900X vs R7 1800x, kao što rekoh, default performanse per watt im je jako sličan.
Koji bi kupio? R7 čisto iz razloga jer košta puno manje para.

Na X99 bi išao jedino ako imam u budućnosti namjeru nadogradnje na Xeone s 12-14-20-22 jezgre ili ako se bavim specifičnim poslom gdje trebam više od 64GB RAM-a.


Da, o TDP-u se nema neke svrhe raspravljati jer ga različito računaju, no upravo zato sam i potegao to pitanje. Jer dobro znamo da dva procesora koji troše približno jednako imaju i približno jednaku disipaciju topline. Stoga ni ne čudi da im je zagrijavanje slično iako su posve različito deklarirani.

Pa to je to. Samo bih dodao. Nije stvar što se priča o većoj potrošnji, nego koliko ta veća potrošnja košta? Kod auta je litra benzina skupa, a malo km daje. Kod procesora ta usteda je nama forimasima beznacajna, pogotovo ako kao moja zena volis betlehem sustav gdje su doma sva svijetla u svim sobama upaljena , kuzis

Sto se mene tice EOD... I jos uvjek mislim da nisi ali ono ni blizu potrebe da mjenjas svoju platformu
Ako prodajes da kupis x99 ili ryzena, javi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 11:52   #234
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Iako bi volio ali cisto sumljam da ce ryzen doci u gejmingu do performansi kabya u iducih mjesec/dva kad se biosi popeglaju.
Skokova u performansama ce biti, ali ne u mjeri kako bi ti zelio. Rekao bi da ako u ovim naslovima na 1080p u kojima dost kaska smanji zaostatak na 5% naspram 6900k... bit ce to puna saka brade.
Sve vise od toga je iluzorno ocekivati u prvih par mjeseci, bar po meni. 10ak god dominacije prakticki slicne arhotekture ostavi traga na softveru, to je nesto sto se nemre promjeniti u iducih mjesec dana.
Naravno da bi priče o nekakvom naknadnom poboljšanju gaming performansi bile smješne da kao što recenzenti ističu cpu fakat nema pokriće u ostalim benchmarcima (uključujući i singlecore). Obećanih 40% IPC naspram excavatora ne samo da su ostvarili nego i prebacili na 52% u mnogim scenarijima. Zato ta gaming zaostajanja na 1080p tipa da ryzen ima 100 fps, a broadwell-e 120fps nemaju logike. Mislim ono, švabo promjeni ploču i kaže ima boost od 4% do 27% jbte, ej o čem mi tu pričamo... Znači nešto ne štima

Otud i ovakve reakcije (pcworld recenzija):

Citiraj:
So what the hell is going on?

Presented with the most confusing CPU results I’ve seen in 15 years, I asked AMD what could possibly be the issue.
...
I frankly have no idea why my gaming performance on Ryzen isn’t where I’d expect it to be. My gut says it’s some kind of plumbing issue with PCIe or somewhere outside the cores themselves.

At ‘realistic’ settings it doesn’t matter

But here’s why the anomalies may not bother many (although it probably should): At actual practical resolutions and game settings, it doesn’t seem to matter.
...
Very late in the review process, AMD’s John Taylor reached out to PCWorld with a comment on the odd performance we were seeing.

Here’s why, AMD says


“As we presented at Ryzen Tech Day, we are supporting 300+ developer kits with game development studios to optimize current and future game releases for the all-new Ryzen CPU. We are on track for 1,000+ developer systems in 2017. For example.... bla bla bla
...
“CPU benchmarking deficits to the competition in certain games at 1080p resolution can be attributed to the development and optimization of the game uniquely to Intel platforms—until now. Even without optimizations in place, Ryzen delivers high, smooth frame rates on all ‘CPU-bound’ games, as well as overall smooth frame rates and great experiences in GPU-bound gaming and VR. With developers taking advantage of Ryzen architecture and the extra cores and threads, we expect benchmarks to only get better, and enable Ryzen to excel at next-generation gaming experiences as well. Game performance will be optimized for Ryzen and continue to improve from at-launch frame rate scores.”

To boil it down: The world of game developers basically develop for two platforms: Intel’s small socket or Intel’s large socket. AMD, as much as it pains the faithful, has been invisible outside of the budget realm, and the results are showing up in the tests. Whether that's what’s really going on I can’t say for sure, and I doubt anyone can at the moment, but it’s at least plausible.
Zatim su izgleda kao i mnogi kontaktirali detaljnije AMD


http://www.pcworld.com/article/31760...et-better.html


Citiraj:
According to Robert Hallock, a member of the CPU technical marketing team at AMD, reviewers ended up using a number of unoptimized benchmarks.

“We clearly have some work to do with game developers on some of these titles to invest in the vital optimizations that can so dramatically improve an application’s performance on a new microarchitecture,” Hallock wrote. “This takes time, but we’ll get it done.”

Specifically, Hallock said that games will be patched to improve performance on the Ryzen architecture. Oxide Games, Bethesda, and Sega are already working with AMD on “near-term optimizations” that will improve Ryzen’s gaming performance, he wrote.

“[W]hat’s also clear is that there’s a distribution of games that run well, and a distribution of games that run poorly,” Hallock added. “Call it a ‘bell curve’ if you will. It’s unfortunate that the outliers are some notable titles, but many of these game devs (e.g. Oxide, Sega, Bethesda) have already said there’s significant improvement that can be gleaned.”
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Sto se naplesa(32c/64t) tice prema pokazanom proc je zvjer i kad mu se ugasi br.jezgri na manje-misim 22 ili 24 kao da bude ista usporedba sa top xeonom, naples ga je podosta nadjacao u nekom testu za obradu povratnog signala kod trazenja nafte...a kad su stavili puni br.jezgri kod naplesa jednostavno je sa xeonom opran pod.
E sad vjerojatno je amd simulirao na programu koji je njima best case scenario, pa da se i uzme sa dozom soli naples izgleda brutalno.
U utorak bi trebali znati vise.
Odakle su te informacije o naplesu? Nisam vidio da su ovi mainstream news portali išta spominjali.

U svakom slučaju čini se da bi naples mogao biti još jači udar na servere, nego ovaj za desktop

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Jos jedna stvar kod amd-a koju sam zaboravio, a cini mi se zanimljiva, nemogu se sjetiti kako su to nazvali pa neka netko pomogne...radi se o tehlogiji s kojom oni mogu puno efektivnije modificirati cpue.
To znaci da se mogu brze prilagoditi potrebama potencijalnih kupaca, primarno tu vjerojatno ciljaju na serversko truiste.
Probaj se sjetit manuel ili netko drugi, bili su o tome pricali par puta.
Sjećam se nešto mutno, no ne mogu se sjetiti kako se zove da ga jebeš

Inače slažem se sa Eladiom tj. što želi reći oko potrošnje. To je kao kad se milijunaš odlučuje između farrarija, lamburginija, bugattija i mclarena, pa odluku donese na temelju - potrošnje goriva

Ono radi čega ja ističem je čisto da se vidi koji je ogroman iskorak AMD napravio glede performance per watt, pogotovo kad se uzmu u obzir okolnosti koje sam ranije spominjao. Iz istog linka može biti očito da je zen iznad mojih očekivanja. To je na razini čuda da AMD sa inferiornijim i manje zrelim proizvodnim procesom, 11* manjim R&D budžetom može uopće intelu biti iole blizu, a kamoli biti efikasniji od intelove pr0 high end platforme u mnogim scenarijima.

A ovaj SMT je čudo (osim u igrama , zasad). Koji school time za intel. Čovjeće ovi to imaju 10 godina, dok je ovima to prvi izlet

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.03.2017. u 12:05.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:02   #235
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A ovaj SMT (kad funkcionira ) je čudo. Koji school time za intel. Čovjeće ovi to imaju 10 godina, dok je ovima to prvi izlet
.. ovo mi je baš slatko
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:03   #236
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Jedno pitanje, vidio sam dosta CSGO bencheva, i očito, 7700k tuče sve što postoji, ali sam onda našao da dosta ljudi imaju bolje performanse sa HTom isključenim iz nekog razloga. U slučaju da se SMT može isključiti kao HT kod intela, jel bi to išta promjenilo?
Btw, sauce:
https://www.reddit.com/r/GlobalOffen...ives_more_fps/
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:03   #237
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Sve štima Manuel, treba odati priznanje AMD-u ALI to nisu jeftini procevi i matične iako su jeftiniji od konkurencije, svejedno nisu toliko jeftini da bi ima dao svoje novce ako ima većih bugova i ahilovih peta.

1800X udara max teperaturu preporučenu iz AMD-a od 75 stupnja i bez overklokinga i throttla, SMT ga koči u igrama i sl.

https://www.youtube.com/watch?v=j7UBHjtCXhU&t=322s
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:10   #238
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sve štima Manuel, treba odati priznanje AMD-u ALI to nisu jeftini procevi i matične iako su jeftiniji od konkurencije, svejedno nisu toliko jeftini da bi ima dao svoje novce ako ima većih bugova i ahilovih peta.

1800X udara max teperaturu preporučenu iz AMD-a od 75 stupnja i bez overklokinga i throttla, SMT ga koči u igrama i sl.

https://www.youtube.com/watch?v=j7UBHjtCXhU&t=322s
s obzirom na OC potencijal , koji ocito ne postoji, best buy je 1700 i već vidim neka b350 ploča koju tek trebamo otkriti , i koštat će oko soma kuna , nadam se i manje

moja neka dobitna formula bi izgledala ovako nekako,
stavis 3,5 ili 3,6 i uzivaš i ne razmišljaš o temp, niti ne trebaš biti iskompleksiran što nije 4ghz+ jer je i dalje zvjer

i sve vrti s bugovima ili bez, isključiš fraps, afterburner i slicna smeca koja skrecu pažnju na nebitno

ako ga odlusic frisko kupit, hbg treba pratiti malo i docekati neki bolji bios , klasika, zato pametni imaju strpljenja i pricekaju ipak jos par mjeseci
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:11   #239
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A ovaj SMT je čudo (osim u igrama , zasad). Koji school time za intel. Čovjeće ovi to imaju 10 godina, dok je ovima to prvi izlet
Pa dobro nije sad baš da je Kelleru ovo prvi CPU kojeg je dizajnirao. Ovo bi sad ekipa prokomentirala ko da je neki newbie došao za drawing board.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 12:14   #240
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ali to je i dalje puno novaca.Ja bih vrh ponude za 100 ojra.Ali nedam 100 ojra,već ću ipak dati 300 ojra jer nisam siguran da će ovo za 100 ojra raditi.
Suma sumarum Mladenexy.Tako marketing lupa lovu
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na