Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2020., 18:26   #91
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nebih se ni najmanje začudio da xe bude bolja od vega, jer vidim AMD planira još jednom vegu refreshat i za zen3 apu (ryzen 5000)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2020., 18:39   #92
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Bude, to nije upitno, ali taj Xe iGPU je jedino kaj nije upitno. Mislim, cijela firma je u situaciji kakvoj je i onda ne pokažu ništa, umjesto da sve vrišti od konkretnog hardvera. Evo, primjera radi. Tiger Lake + Xe iGPU stiže za tri tjedna i to je već gotov proizvod, pa čak ni to nisu htjeli pokazati u nekoj situaciji. Ne kužim u čemu je problem, pa sad im je najbolja prilika da pokažu konkretan napredak koji toliko ističu. Cijela ona prezentacija djeluje užasno sterilno, sve po špranci. Tiger Lake je trenutni odgovor na AMD Zen 2 Renoir APU SoC, a fora je u tome da kad se Tiger Lake udomaći, onda već lagano stiže mobilni Ryzen 5000 Zen 3 APU SoC i OK, iGPU bude i dalje varijacija na Vega temu, ali lako za to - nije ni to neka tragedija. Kak god se okrene, Intel je bar jednu generaciju iza.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 13.08.2020. u 18:46.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2020., 13:01   #93
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Raja Koduri to present at Samsung Foundry Forum amid Intel's outsourcing efforts
Citiraj:
Intel has a contract to develop an exascale supercomputer at Argonne National Laboratory, called Aurora. That supercomputer is using Intel's CPUs and the company's upcoming Xe GPUs. Since the company has problems with manufacturing and has to deliver the products (it is bound by several contracts) to its contractors and customers, it decided to look at external manufacturers for its products, specifically Xe graphics. Being that Mr. Koduri tweeted an image of him visiting Samsung Giheung Fab in Korea, and now presenting at the Samsung Foundry event, it is possible that Intel will tap Samsung's semiconductor manufacturing process for its Xe GPU efforts and that Samsung will be the contractor in charge.
Izvor: TechPowerUp
I nakon Samsunga, gospodin Rađa Maharadža ide u posjet Đuri Đakoviću i 3. Maju, tako da uz TSMC i Samsung imaju još dodatnog kadra za sve kaj nisu u stanju sami proizvesti.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2020., 22:21   #94
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Intel isn’t seriously positioning Xe MAX as a gaming solution – in fact I’m a little hesitant to even attach the word “graphics” to Xe MAX, since Intel’s ideal use cases don’t involve traditional rendering tasks. Instead, intel is primarily pitching Xe MAX as an upgrade option for mobile content creation; an additional processor to help with video encoding and other tasks that leverage GPU-accelerated computing. This would be things like Handbrake, Topaz’s Gigapixel AI image upsampling software, and other such productivity/creation tasks. At any rate, as an entry-level solution Xe MAX is being setup to compete with NVIDIA’s last-generation entry-level solution, the MX350. Competing with the MX350 is a decidedly unglamorous task for Intel’s first discrete graphics accelerator, but it’s an accurate reflection of Xe MAX’s performance capabilities as an entry-level part, as well as a ripe target since MX350 is based on last-generation nVidia technology.
Izvor: AnandTech
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 15:37   #95
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel Xe-HP GPU deployed for Aurora exascale development
Citiraj:
At SC20, Intel announced that it is making its Xe-HP high performance discrete GPUs available to early access developers. Notably, the new chips have been deployed at Argonne National Laboratory, and will serve as a transitional development vehicle for the future Aurora supercomputer, subbing in for the delayed Intel  Xe-HPC (“Ponte Vecchio”) GPUs that are the computational backbone of the system. The schedule and exact design of the Xe-HPC GPUs is still unclear, but after announcing a one-year delay due to a defect mode in the 7nm process, Intel has now committed to deploying Aurora in 2022. A previous incarnation of Aurora was originally to be deployed in 2018, but that project was recast in 2017 as the nation’s first exascale machine with a 2021 target. At Intel Architecture Day in August, the company said the Xe-HPC GPU would be manufactured using 10nm SuperFin for the base tile, with 10nm Enhanced SuperFin for the Rambo Cache tile, but the company has not disclosed the process node for the compute tile, which will use either an Intel Next Gen process or go through an external fab.
Izvor: HPCwire
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 23:01   #96
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Kako se čini ovim tempom Intel novih, stvarno novih proizvoda neće imati do negdje 2023., ili 2024.

U 2.5 godine mandata ovog financijaša na čelu Intela doslovno nije napravljeno ništa, 10nm je praktički neupotrebljiv, no dobro, to nije primarno njegova krivica, 7nm je već druga priča, na razvoj toga je mogao dobrano utjecati. A 7nm kako je već kasnio dosad, mogao bi on skliznuti i s late 2022. na late 2023.

Al tako se to događa kad firme vode nekakvi tulipani s MBA diplomama umjesto inženjera i ljudi iz struke koji točno razumiju problematiku, izazove i načine na koje bi se problemi mogli riješiti.

Dugoročno ovo nije nimalo dobra slika za Intel, i to nikako nije dobro za kupce i za tržište, sad će i AMD jednostavno početi primjenjivati istu tehniku koji je primjenjivao Intel dok je AMD bio na dnu. U server segmentima rastu akceleratori, kao i ARM procesori, koje sad koriste najsnažnija superračunala na svijetu, a jedan veliki komad x86 posla počinje odgrizati i Apple koji je sa svojim M1 pokazao da su njihovi inženjeri itekako sposobni napraviti ARM procesor koji konkurira snagom u low power uređajima, a efikasnošću ih doslovno ubija. Još ćemo vidjeti što će spremiti A14T koji bi trebao biti još dosta jači nego je M1 za iMacu.

Naravno, to sad nije toliki udarac, ali ovo su prvi koraci gdje bi se moglo pojavljivati sve više inačica programa koji nativno podržavaju ARM uz x86, a kad se to malo raširi onda Apple može u potpunosti izgurati Intel i x86 iz svojih proizvoda.

Nvidia je kupila ARM tako da Nvidia sad kontrolira najvećeg konkurenta x86 procesorima. Da, ima određenih problema s Ampere karticama, ali gledajući veliku sliku i korporaciju kao takvu oni su u jako dobroj poziciji. Da je ovo partija Rizika, na Intelovom mjestu bi se trebao nadati nekoj kombinaciji kartica za ekstra trupe da se može povratiti područja, ali trenutno nikako ne izgleda dobro.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 13:43   #97
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nastavno na Intelove trenutne i po svemu sudeći - buduće nedaće.
Citiraj:
TSMC's 3nm factory structure construction complete
Citiraj:
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. has completed the construction of its latest semiconductor fabrication plant in central Taiwan. On Tuesday the firm held a traditional topping-out ceremony at the factory location, in Tainan's Southern Taiwan Science Park. The plant sits on 35 hectares of land and boasts over 160,000 square meters of cleanroom area – approximately equivalent to 22 football pitches. Now the factory buildings are complete, TSMC has to prepare the factory and it will be completing this next stage and moving in the necessary production equipment over the next 12 to 18 months. This isn't a trivial stage, with the cleanrooms needed to maintain "extremely low levels of particulates, such as dust, airborne organisms, or vaporized particles," notes Taiwan News.

At the topping off ceremony TSMC chairman, Mark Liu, said that the facility will be world's most advanced logic process plant, and help maintain TSMC's leadership. Once up to speed the Tainan plant will have a production capacity of around 55,000 WPM – hopefully that will be plenty to sate demand of its N3 output. This capacity will come online in H2 2022. There are already 15,000 people working on the new 3nm plant. Once the facility is fully operational it is expected that it will provide 20,000 steady jobs. Such a large plant doesn't necessarily have a terrible impact on the environment. TSMC is committed to green manufacturing and promotes energy conservation, water conservation, waste and carbon reduction, and ecological protection. It has pledged to use 100 per cent renewable energy by 2050.

In other recent TSMC news, it was reported that the contract chip maker was working closely with both AMD and Google on 3D stacking technology. Again the first TSMC fabricated products using this technology are expected to emerge from 2022.

Intel chief pens congratulatory letter to President-elect Biden urging work on immigration and domestic manufacturing
Citiraj:
Intel CEO Bob Swan has penned an open letter to President-elect Joe Biden congratulating him on his win, and urging his incoming administration to continue investment in domestic semiconductor manufacturing."Rising costs and foreign government subsidies to national champions are a significant disadvantage for US semiconductor companies that make substantial capital investments domestically," wrote Swan. "A national manufacturing strategy, including investment by the US government in the domestic semiconductor industry, is critical to ensure American companies compete on a level playing field and lead the next generation of innovative technology."
Izvor: Hexus.net i The Register
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 11:51   #98
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Slušao sam podcast The Moore Law is dead, lik ima najjače izvore iz intela, kaže za Xe da je cilj za gamersku napraviti 256-bit gpu sa 16gb vram, koja bi bila između RTX 3070 i 3080 cijene 400$. Znači nešto slično RX 6800 non-X po tehničkim speckama, samo jeftinije

Sounds good to me
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 12:08   #99
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Onda sam se zajebao sa zelenima
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 13:26   #100
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nastavno na Intelove trenutne i po svemu sudeći - buduće nedaće.
Ma to su "nedaće", nemogu oni propast i da oće jer imaju fabove u americi što ih čini tvrtkom od nacionalnog interesa.
Malecni bailout od par stotina milijardi dolara se podrazumijeva, nema potrebe da se mr. Swan uvlači u precednički šupak.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2020., 16:20   #101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Je, to je istina, ne idu oni nikud, a ako treba spašavani budu kao i mnogi prije njih. Najviše ih muči taj nacionalni ponos, jer više nisu najbolji i najveći, niti su tehnološki napredniji u odnosu na strance, pa da kao nekad diktiraju tempo i smjer budućih tehnologija i popratnih rješenja. Također, američka vlada i politika na sve moguće načine, dok je još aktualna administracija na vlasti, pokušava umanjiti ili spriječiti daljnji napredak stranih proizvođača, mada su tu bitku odavno izgubili.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Slušao sam podcast The Moore Law is dead, lik ima najjače izvore iz intela, kaže za Xe da je cilj za gamersku napraviti 256-bit gpu sa 16gb vram, koja bi bila između RTX 3070 i 3080 cijene 400$.

Znači nešto slično RX 6800 non-X po tehničkim speckama, samo jeftinije.
Momentalno potpisujem bez trunke sumnje, samo da Raja nije upleten u kompletan Intelov GPU razvoj, jer ta kartica bude i ovak stigla najranije godinu dana nakon Ampere i RDNA 2 modela.

Ovak s Rajom za kormilom uz puno priče i obećanja, bez konkretnih specifikacija - može ispasti svašta. Slično su najavljivali serverske modele, pa su za početak spojili četiri mobilna Xe GPU rješenja i to je to.

Mislim da smo čak i na početku ove teme rekli da po svemu (onda) viđenom, sve se čini da Intel ima mobilno Xe GPU rješenje koje budu kasnije pripasali na sve živo i bome nismo fulali.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 31.12.2020. u 16:27.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 15:31   #102
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel DG2 GPU will be fabbed on latest TSMC 7nm fabrication proces
Citiraj:
The chip, known as “DG2”, will be made on a new chipmaking process at TSMC that has not yet been formally named but is an enhanced version of its 7-nanometer process. The chip manufacturing technology for the DG2 is expected to be more advanced than the Samsung Electronics Co Ltd 8-nanometer process used in nVidia’s most recent round of graphics chips released in the fall. It would also have a leg up on the Advanced Micro Devices graphics chips made on TSMC’s 7-nanometer process.
Izvor: Guru3D
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:01   #103
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
With its graphics chips, Intel is looking to tap into the booming PC gaming market. Its DG2 chip is expected to be released late this year or in early 2022 and compete with Nvidia and AMD gaming chips that cost between $400 and $600, the sources said.
Zvuči dobro. Nadam se najboljem, samo je pitanje kakve će cijene tada biti realnost
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:09   #104
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ako će gađat SAMO taj segment, neće baš biti nekog napretka. Ako ponude i nešto u nižim segmentima od toga, dakle cijeli line-up, onda možda i bude nešto.

Ali s druge strane, intel i ratovanje cijenama...
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:36   #105
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Jedino zbog čega vjerujem da će Intel (d)GPU ugledati svjetlo dana je činjenica da ga neće proizvesti u vlastitoj režiji.

Performanse kakve god da budu, vrlo vjerojatno stižu koju generaciju prekasno u odnosu na (tada aktualna) Radeon i nVidia rješenja.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:48   #106
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Ali s druge strane, intel i ratovanje cijenama...
Intel je JEDINA šansa normalizacije cijena gpu (ne mislim samo na ovaj friški porast, nego općenito trend zadnjih 7-8 god.), odnosno prestanka duopola.

Pitanje je dali intel želi biti "disrupitive" i osvojiti bitan dgpu marketshare brzo ili se želi prikrpit nvidiji i AMD-u u isisavanju novca za minimum truda i maximum profita.

Znači toliko smo u kurcu

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Jedino zbog čega vjerujem da će Intel (d)GPU ugledati svjetlo dana je činjenica da ga neće proizvesti u vlastitoj režiji.

Performanse kakve god da budu, vrlo vjerojatno stižu koju generaciju prekasno u odnosu na (tada aktualna) Radeon i nVidia rješenja.

Mnogi misle da će biti "prvi mačići se u vodu bacaju" pa onda od sljedeće proper fight. Treba im progledati kroz prste prvu generaciju, samo je bitno da nemaju velika zaostajanja u stabilnosti drivera, efikasnosti, temperaturama u datoj klasi. Ne moraju se natjecati u svim segmentima IMO (high end i teški low end). Ako bude same old shit for same money bit će nebitni, kupit će koji fanboy i pitanje je dokle mogu tako dogurati.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 21:58   #107
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
IMHO, za prvi put može biti zadnji šrot, samo nek prestanu pričati i izdaju konkretno GPU rješenje. Kasnije onda nek poslože sve ostalo.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 22:05   #108
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Problem kod Rađe Kođuria je što pre rano krene hypeati proizvod. Pa on sam je objavio one konceptualne fan made coolere za Xe kad ono? Prije dvije godine? Kao da izlaze za dva mjeseca

Tako je hypeao i Vegu 2 god. minimalno. Pa to da je bila najbolja gpu tada nebi ispunila očekivanja. Što kažeš - ako nešto ne izlazi u roku par mjeseci - bolje da šute. Vrijedi i za ostali hardver, igre i sve živo
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 22:10   #109
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Da, zato i ne doživljavam ništa kaj lik plasira u medije. Mada sad je cijeli Intel takav, evo Ice Lake-SP primjer, prije više od dvije godine su ponosno pokazivali čip za koji smo još onda govorili da je maketa, jer tak jasno 10nm nije bil spreman ni blizu i evo ih jučer na CES prezentaciji - 10nm Ice Lake-SP server CPU-ovi začas kreću u proizvodnju. Tak da lažu kad god im se pruži prilika, a ovaj Raja je majstor obmane da bi naposljetku zbrisal iz svake firme u kojoj je trebal nešto odraditi, dok je u međuvremenu prodaval maglu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 22:55   #110
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Problem kod Rađe Kođuria je što pre rano krene hypeati proizvod. Pa on sam je objavio one konceptualne fan made coolere za Xe kad ono? Prije dvije godine? Kao da izlaze za dva mjeseca

Tako je hypeao i Vegu 2 god. minimalno. Pa to da je bila najbolja gpu tada nebi ispunila očekivanja. Što kažeš - ako nešto ne izlazi u roku par mjeseci - bolje da šute. Vrijedi i za ostali hardver, igre i sve živo
Nekako mislim da je marketing taj koji pocne hypeat, ne Raja...
BTW, RDNA 1/2 je izgleda Rajino dijete...?

https://www.pcgamer.com/amp/amd-reun...graphics-card/
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 23:23   #111
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Nekako mislim da je marketing taj koji pocne hypeat, ne Raja...
BTW, RDNA 1/2 je izgleda Rajino dijete...?

https://www.pcgamer.com/amp/amd-reun...graphics-card/

Ne, nego baš Raja sa svojim twitterom

Ovo je friška

https://www.google.com/amp/s/www.tom...hp-gpus?espv=1

No pazi datume
https://www.google.com/amp/s/wccftec...pu/amp/?espv=1
https://www.anandtech.com/show/15882...xe-gpu-silicon


Tako je i Vegu hypao isto godinu-dvije prije izlaska
Inače da, bio je u AMD-u kada su počeli raditi Navi tj. RDNA, on je iznio u roadmapu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 23:24   #112
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Raja je marketing, frajer je odmah po dolasku u Intel krenul s propagandom diljem društvenih mreža po uzoru na Radeon Technology Group Polaris i Vega dane. Daleko od toga da PR odjel nema svoje prste u tome, ali ne mora on kao nadređeni sudjelovati u tome pošto-poto, niti mora odobravati način na koji reklamiraju proizvode. Četiri godine su prošle otkad je Raja počel u Intelu, a razlog zbog kojeg je otišel se krije u tome da je Lisa Su većinu njegovog tima rasporedila za rad na Sony PS5 čipu, tj. Navi RDNA 2 arhitekturi. Tehnički on može reći da je radil na tom projektu i da je zaslužan, ali nemojmo se zavaravati, radil je na Vegi koja na kraju baš i nije jako dobro prošla, a za vrijeme kad su RDNA i RDNA 2 izašli - njega naveliko nije bilo. Lisa Su je odlučilla da je RTG resurse bolje i pametnije preusmjeriti u nešto kaj bude na kraju generiralo poveću zaradu u smislu višemilijunske prodaje novih konzola, pogotovo kad je ista stvar implementirana i za Xbox Series X.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 16.01.2021. u 23:39.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 23:34   #113
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Na kraju krajeva prvi post ove teme tj. slike za isti koje je objavio Intel Kina.
Ako se dobro sjećam onda ih je i sam Raja sherao...

OK, nisu službeni cooleri, al brate kakva je korist takvog marketinga 2-3 god.prije izlaska
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2021., 23:37   #114
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ma da, pa tip ima šprancu i to je to. I ono kaj smo već nekolicinu puta pričali - samo je pitanje kad i iz Intela ode dalje, jer dosad je uz pomoć neograničenih resursa (financije + radna snaga) uspjel složiti mobilni čip.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.01.2021., 09:40   #115
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ima li nešto di je Raja pokazao da zna znanje ili se frajer zna samo dobro prodat?
Jer vidim da ga firme očito smatraju grafičkim Kellerom, ili same sebe zavravaju...dok on sam vj sebe smatra kompetentnim za marketing na nivou Jobsa.
AMD je procvjetao otkad je on otišao...barem tako meni sve to izgleda.

EDIT: Eh da, mene cijela ta priča sa Rajom podsjeća Petera Molyneux-a (Bullfrog i par drugih studija) koji je stvarno pokazao da zna znanje što se tiče igara, ali je frajer patološki lažljivac da se izrazim pristojno i kroz godine su ga skužili i svi iz igraće industrija, a i igrači...pa je ekipa iz njegovog studija pričala kako bi ostali paf, kad bi on na nekim konferencijama počeo fantazirat o nekoj igri na kojoj rad i obećavat svađta-nešto za što nitko u timu nije nikad čuo. Oni su se pristojno izrazili i objasnili da bi se on često zanio...
E sve mi se čini da Raja ima nekih sličnih problema.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 17.01.2021. u 09:45.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2021., 11:27   #116
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ili je to sve gore navedeno ili je lik stvarno dobar ali u AMD-u nije imao dovoljno resursa (novca) da napravi što je htio a u Intelu ima novca koliko hoće ali nema na čemu napravit . Intel je vjerojatno obećavao da će Xe biti na 7 nm, da bi na kraju to sve završilo na TSMC-u i odgodilo projekt za godinu dana .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2021., 15:15   #117
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ima li nešto di je Raja pokazao da zna znanje ili se frajer zna samo dobro prodat?
Najčešće ga se veže uz CrossFire tehnologiju uz doprinos ATi GPU arhitekturama u vremenu od 2001. do 2009, tj. Radeon 7000 serija do HD 4000 modela. I pošteno, taj dio nitko ne osporava, mada je teško pronaći točne detalje njegovog doprinosa za to vrijeme. Mada, moram priznati da se (u to vrijeme) ne sjećam njegovog imena, jer tek je nakon povratka 2013., počela Rajina marketing kampanja. Sve u svemu, u njegovom slučaju je IMHO više riječ o življenju na staroj slavi, pa mu se automatski otvaraju određena vrata uz često prevelika očekivanja, a koliko imamo prilike vidjeti - tip se baš i nije proslavil u zadnjim angažmanima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2021., 21:10   #118
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Intel DG2 GPU to get released this year features Ray Tracing support natively
Citiraj:
Intel's senior vice president of graphics products division, Raja Koduri, commented in a Tweet about the launch date of the DG2 graphics card; it will be manufactured by TSMC at a 6nm process and will employ the Xe-HPG architecture, which supports Ray Tracing natively. Koduri said in an interaction a few days ago that there are many things to look forward to in 2021, and two graphics department executives, saying that their team is preparing for high-performance products. Koduri betokens that the Intel DG2s will arrive in 2021 and aim to make a place for themselves on desktop PCs. The comment comes from a thread from engineer Jeremy Soller, who commented on why he's looking forward to Intel graphics cards. Intel DG2 would arrive in two models, one with 4096 Shaders (512 CUs), 8 GB of GDDR6 memory, the other with 1024 Shaders (128 CU), and 6 GB of GDDR6 memory. Both will be based on the Xe-HPG architecture, thus have support for Ray Tracing. Intel will leave to TSMC the manufacture of DG2, which will use the 6nm EUV process. This will be promoted by the Taiwanese manufacturer this year, which is based on an improvement of 7nm.
Izvor: Guru3D
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 19:26   #119
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ovaj tip si jednostavno ne može pomoći, neovisno u kojoj je firmi - non-stop laje na Twitteru, pa kud puklo da puklo.
Citiraj:
Intel teases Ponte Vecchio Xe-HPC power on, posts photo of server chip
Citiraj:
In what’s turning into an Xe sort of day, Intel’s GPU guru and frontman for their GPU division, Raja Koduri, has tweeted that the company is getting ready to begin power on testing for their forthcoming high-end server GPU, the Xe-HPC based Ponte Vecchio. And along with this announcement, Koduri has also posted a somewhat redacted photo of the sizable chip. According to Koduri, Ponte Vecchio incorporates “7 advanced silicon technologies,” likely referring to everything from the four different process nodes used to make the chiplets, to memory stacks, and including the Foveros packaging. Ponte Vecchio is a keystone project for Intel’s GPU division. Along with being the largest and grandest of their Xe GPUs, the chip will be at the heart of the Aurora supercomputer, Intel’s most recent supercomputer win. So a lot is riding on the chip, and no doubt Intel’s engineers are eager to see a successful power-on test.
Izvor: AnandTech
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2021., 20:44   #120
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Šta je sad TSMC 6nm? Jel to kao poboljšani 7nm samo na EUV litografiji?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na