Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2020., 13:38   #3601
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,054
Citiraj:
Moorhead noted the PC group was up seven per cent, with strong notebook sales and average price increases offsetting declining desktop volume. "The notebook increase is expected as it was needed to meet anticipated demand from work/school/govern from home during the pandemic," he said.
A jadne li kompanije kad ih koronavirus mora spašavati.
Čestitke dioničarima, al možda je vrijeme za prodaju, barem malo?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 13:51   #3602
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Vrhunske kompanije krizu vide kao novi potencijal i priliku...rast od 20% na inako rekordne zarade u krizna vremena...što reći, koju poruku poslati.

https://www.youtube.com/watch?v=heBxSL0eSQU
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 13:54   #3603
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
U međuvremenu...
U međuvremenu međuvremena...

Mada zajebanciju na stranu, AMD sad skupa sa svima ima jako lijepu potvrdu da su sljedećih nekoliko godina mirni, pa mogu raditi kaj god ih volja.

Ne moraju ni izdati Zen 3 krajem godine, jer realno nemaju potrebe, Zen 2 Rome ionako radi svoje, mada AMD bude tek sad zapel, dok se Intel koprca u svinjcu vlastite proizvodnje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 14:22   #3604
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ali intel ima rekordnu zaradu burazzz!!!!!1!!!11!

Jebeš sve ostalo
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 14:58   #3605
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Ali intel ima rekordnu zaradu burazzz!!!!!1!!!11!

Jebeš sve ostalo
Ne vidim problem sa 14 nm dok imam npr. i7 10700 koji radi čist fino, košta tak da te nema kaj biti sram reč da si ga kupil, ne grije se niš...14+++++++++ i dalje fercera.

edit, jedino kaj ih nema po dućanima, ili ne stignu naštancati ili se kupuje kao da nema sutra.

edit2, niš se ja nebi bunil protiv i7 1070F i B460, puna šaka brade.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 17:01   #3606
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ti možda ne vidiš, ali intel vidi, jer ti za istu cijenu i iste performanse prodaje 200 mm^2 silicija umjesto 100 mm^2, što znači manje čipova po waferu i samim time manju zaradu po waferu. A to investitori i dioničari baš ne vole
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 17:17   #3607
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažem, treba uzeti dionice TSMC-a!!! Dajte ljudi, znam da neki vrte dionicama, kakva je procedura?
Kolika su davanja državi?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 17:40   #3608
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Ti možda ne vidiš, ali intel vidi, jer ti za istu cijenu i iste performanse prodaje 200 mm^2 silicija umjesto 100 mm^2, što znači manje čipova po waferu i samim time manju zaradu po waferu. A to investitori i dioničari baš ne vole
To se već događa, iako neupućeni na temi misle da Rekordna Zarada® opravdava ljenčarenje i propuste u desktop segmentu. Dioničari žele konkurentan proizvod na modernom procesu, a ne Skylake još najmanje jednu generaciju.

Intel Corporation Witnesses Severe Pessimism From Wall Street Following Q2 2020 Earnings Reveal - Shares Tank By 17% On Market Open
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:13   #3609
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
nije desktop jedino kaj intel proizvodi...pa ak oš napraviti pošteni router chipset narućiš od intela...di je sve drugo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:21   #3610
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Ti možda ne vidiš, ali intel vidi, jer ti za istu cijenu i iste performanse prodaje 200 mm^2 silicija umjesto 100 mm^2, što znači manje čipova po waferu i samim time manju zaradu po waferu. A to investitori i dioničari baš ne vole

koliko vidim zarade su rekordne, nikada veće. Puno se ovdje vodi brige za preživljavanje firme sa takvim rastom. Razumio bi da padaju u minuse pa da se ljudi boje za omiljeni Intel. Ne brinite, budu se oni snašli.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:24   #3611
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Pa to svi znamo, ne očekujem da će ih ovo previše pogoditi, samo ne treba propagirati stav da je cjelokupna zarada u svim divizijama opravdanje za neuspjeh 10nm desktopa, kašnjenje 7nm itd..
sti je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:35   #3612
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
koliko vidim zarade su rekordne, nikada veće.
Možemo okretati te rekordne zarade do sudnjeg dana, ali ipak ostaje činjenica da nemaju ništa konkretno čime bi ozbiljno mogli ugroziti AMD u godinama koje dolaze. Nažalost, nisu ni imali ništa konkretno u planu i to im je bilo OK, jer danas bi možda kao high-end mainstream desktop CPU model nudili Core i7 6C/12T po cijeni da nam pamet stane, dok bi punokrvni HEDT modeli išli nebu pod oblake. Nisu uopće računali na bilo kakav AMD-ov povratak, pa je zato prva Zen generacija došla kao popriličan šamar - tim više, jer su u istoj godini morali pregristi vlastito govno i onda kad je postalo jasno da AMD + TSMC imaju itekako dobro isplanirane proizvodne linije - e ajmo i mi sazvati konferenciju za tisak i reći da radimo na 7nm (1 - 2), a do 2029. jednostavno rasturamo konkurenciju u svemu.

Komentirali smo u ono vrijeme da seru kvake i da nemaju ništa, jer u tom trenu nisu ni 10nm mogli dovesti u red, a pričaju bajke o 1.4nm u sljedećih deset godina i tome slično. Također, ni čudotvorni Jim Keller im nije uspjel pomoći u tom kratkom vremenu koliko se zadržal, a za big.LITTLE dizajn koji se priprema za nadolazeći Alder Lake trebamo tek vidjeti kak bude se nosil s AMD-ovim punokrvnim jezgrama - odnosno u drugoj polovici 2021. godine već na Zen 4 arhitekturi. AMD krajem godine izdaje Zen 3 koji, ako sve prođe po planu, dodatno odmiče Intelu, dok istovremeno grabi i ono malo preostalog tržišnog segmenta.

Intel unatoč i(li) usprkos rekordnim zaradama više nije najbolji, a dali bi sve nofce ovog svijeta samo da se opet mogu hvaliti time, ali nažalost to ne ide bez konkurentog proizvodnog procesa i popratnih proizvoda.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:45   #3613
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nije najbolji u svemu, ali u nekim stvarima je i dalje najbolji, i to na zastarjelom proizvodnom procesu koji i dalje proizvode samostalno...i zarađuju rekordno.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:50   #3614
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Jebiga Mladene, ali recimo mene igre ni najmanje ne zanimaju i može Intel biti najbolji u tome koliko hoće. Rekordne zarade im pak dolaze od serverskih data center i cloud modela i ugovora koji se moraju ispoštovati, jer slijede fini penali, a kad si jednom zaključan u Intel ekosustav - teško se iskopati, dok ovi na temelju toga bilježe rekordne zarade. Dokle god mogu natjerati postojeće kupce da nikad ne pomisle o prijelazu na bilo kakvu konkurenciju - imali budu rekordne zarade bez pardona. I onda dolazimo do onoga kaj sam već pričal - kak dugo mogu uvjeravati da su najbolji, dok istovremeno kaskaju do te mjere da već i vrapci na grani znaju da tu nekaj ne štima. Išle budu rekordne zarade još jedno vrijeme, a ako se u muđuvremenu ne skockaju - ode i to nizbrdo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 18:59   #3615
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma nek konačno ide nizbrdo i da barem propadnu pa da ne čitamo svako malo o tome
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 19:04   #3616
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ne velim da budu propali, već da budu s vremenom narudžbe za nove i postojeće proizvode polako, ali sigurno sve manje i manje, ako se ozbiljno ne okrenu u nekom novom pravcu.

Ili bude ih kupila nVidia, pa da vidiš veselja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 19:14   #3617
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Polako, ne mijenja se ništa preko noći. AMD je prvo uzeo desktop koji je vjerojatno najmanji segment od svih. Nisam upućen detaljno, ali koliko mi se čini da su ih potukli i u serverima i laptopima sada, ali će trebati barem godinu dana da se to osjeti u narudžbama. Kada se enterprise segment krene prebacivati, nestati će rekordne zarade Intela i krenuti panika. Onda još ostaju vjerojatno iot stvari.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 19:20   #3618
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da i vidimo iz priloženog da je AMD u tri godine napravil itekakav pomak u svim smjerovima, dok za Intel sad i službeno imamo potvrdu da sljedeće tri godine nemaju ništa novo.

Orginalni 10nm već sad kasni zapravo šest godina, da bi tek sljedeće stigel na desktop. Kak je krenulo Intelovih 7nm bude (još) malo zajebanija priča.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:16   #3619
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako ništa gaming kruna im ostaje za utjehu ili će je brzo vratiti ako zen3 preuzme:

Intel’s Rocket Lake CPUs With Major New Architecture Will Boost To 5.0 GHz

All core možda ne bude 5ghz, ali uz IPC napredak... 8c16t kao maximum neće biti problem u gamingu, productivity je pushing naravno (ako skalira sa jezgrama)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:22   #3620
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Niš...čekamo izvješće za tri mjeseca pa možemo opet ispočetka Dočekati će mo malo pomalo i taj dan da inet propadne, a AMD zarađuje rekordne milijarde ako budemo živi i zdravi.

https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:38   #3621
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ne, nego budemo dočekali da sljedeća generacija Ryzen 8C/16T +/- iGPU modela košta ~5.000 kn, jer AMD ne bude imal konkurencije.

O tome pričamo cijelo vrijeme, jer jebeš rekordne zarade kad ovi stoje na mjestu s 5.0GHz all-core, dok AMD više ni ne pomišlja o osvrtanju da vidi u kakvom stanju je Intel.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:44   #3622
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To je nebitno jer su ljudi pokupovali jeftine prve rizene, sa kojima su savršeno zadovoljni i mirni dugi niz godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:50   #3623
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Jao Mladene, bude plač kad dođe vrijeme da radi neke nove igre moraš mijenjati ovaj Intel, a nudi ti se samo AMD po cijeni da te šlag strefi.

Intel u isto vrijeme još uvijek ima 5.0GHz all-core, ali zbog zastarjele arhitekture, nema više napretka u sličicama u sekundi, dok se sve novo uredno optimizira za AMD.

Nemre biti dobro za krajnjeg korisnika kak god okreneš.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 20:57   #3624
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma nije problem, budem onda kupio polovni 1700X za 250 kn vozi
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 21:15   #3625
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
E, u tom slučaju slijedi i prikladni glazbeni broj...
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 21:21   #3626
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Niš...čekamo izvješće za tri mjeseca pa možemo opet ispočetka Dočekati će mo malo pomalo i taj dan da inet propadne, a AMD zarađuje rekordne milijarde ako budemo živi i zdravi.

https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
Miješaju se kruške i jabuke. Jedini o tehničkim problemima i karakteristikama cpu, a drugi o zaradi (koja nije generirana samo iz tog segmenta)... Ako AMD nije propao, bez ikakvog novca i proizvoda, intel neće nikada. Takve firme nikad neće propasti, glupo je to uopće spominjati...

Kakve koristi imaš ti ili ja od intelove zarade? Nikakve (ako nisi dioničar). Ali tehničke karakteristike i cijene cpu nas se već potencijalno tiču (potencijalni kupci). Tako da mi je malo blesavo to kontriranje sa zaradom kad se piše o tehničkim stvarima. Ono kao neće propast... normalno da neće

Kad smo već kod toga intel kod cpu-a najviše love mlati na serverima. A tu još najviše zaostaju - znači Epyc ne mogu pratiti po broju jezgri (ni blizu), znači multicoreu, čak niti singlecore nemaju bolji, niti potrošnju, niti upgrade path, niti I/O opcije, singlesocket opcije, dual socket opcije, skoro ništa...

Ali imaju ugovore s kojima su ovi vjerojatno zarobljeni, AMD tu sporo grabi marketshare. Negdje sam pročitao da je AMD nekad imao 18% servera, Epyc nije ni blizu tome, a nikad nisu imali toliko superiorniji proizvod...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 21:33   #3627
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
EPYC trenutno drži 10% tržišta, a treća generacija bi trebala to podići na 15%. Do 2023. imaju u planu preuzeti 20 do 25% serverskog tržišta, dok im neki prognoziraju čak i 30%.

I to sve u vrijeme dok Intel istovremeno ostaje konkurentan sa svojim Xeonima, a sudeći po njihovim procjenama - ne budu konkurentni.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 22:05   #3628
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Konkurentan u čemu? Performansama možda, a cijena intelovih goldića je bolesna. S druge strane, to očito nikoga ne sprječava da ih kupuje, jerbo tu i tamo mi izroni koji Epyc server. Gotovo sve je i dalje Intel.


Uglavnom, nikad bolje vrijeme za end usera. Nikad se nije moglo dobiti toliko performansi za manje love.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 22:15   #3629
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Konkurentan u čemu? Performansama možda...
Pa da, ono kaj Intel najviše ističe otkad postoje.

Gle, ovisi o firmi, ugovorima, dogovorima, pregovorima, rođacima i ko zna čemu sve još kad smo mi u pitanju, jer Intel se ionak kupuje bez da se uopće zna trenutno stanje, a većina je toliko uljuljana da se automatizmom kupuje samo Intel.

Opet s druge strane, nama u firmi jedan dual-socket EPYC sustav uredno zamijeni cijeli ormar Intel opreme, za manje nofci i s tak jasno manjom potrošnjom, grijanjem i ostalim veseljem, a žvače VM-ove ko da nema sutra.

I opet - tak me zaboli, jer nisu moji nofci ni firme, ali Intel sam priznaje da nema ništa, a mi samo komentiramo situaciju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2020., 22:28   #3630
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kakve koristi imaš ti ili ja od intelove zarade?
To je i mene zanimalo kad se sa puno entuzijazma posta mindfactory de statistika koliko je i kojih procesora prodano...nikada mi to nije bilo jasno. Valjda svi volimo pripada nečemu, pa ako smo u velikoj grupi (familiji) istomišljenika koji su kupili isti procesor osjećamo se super ili nas jednostavno zanima kako posluje taj dućan

Inače tehničke vijesti se često kombiniraju sa financijskim, npr



https://www.pcgamer.com/intels-first...delayed-again/
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na