Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2014., 15:24   #61
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Iskreno, ne znam sto bih ti savjetovao... Fax ti jako malo znaci u ovoj drzavi, sto ce ti potvrditi mnogi, pa cak i FERovci za koje se vjerovalo da posao nadju jos na faxu... Znam par FERovaca koji su par godina trazili posao, a oni koji ga imaju nisu bas zadovoljni sa placama... Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching websiteovi i sve ces znat ako te interesira, samo sto neces dobiti ocjenu koja ionako nista ne vrijedi...
Moram priznat imho da je ovo gotovo skroz pogrešno razmišljanje, tipično hrvatsko, koje je nametnuto od medija koji se gotovo isključivo bave krim miljeom, korupcijom i pljačkom. Pogotovo za fakultet kao što je FER. Ako si ti zbilja dobar inženjer koji je uspio na fakultetu shvatiti bitne koncepte i naučio neke konkretne tehničke stvari koje se mogu primijeniti na tržištu, tebi su vrata otvorena svugdje. Znam ljude koji su čisto na osnovi svojeg diplomskog rada na FER-u dobili posao u uglednim svjetskim kompanijama vani. Tako da fax sigurno ne služi samo networkingu. Za takve stvari imaš političke partije i slične organizacije. Ni jednoj kompaniji na tržištu nije u interesu zapošljavat ljude koji ne znaju ili su lijeni.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:54   #62
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
....Iskreno, ne znam sto bih ti savjetovao... Fax ti jako malo znaci u ovoj drzavi, sto ce ti potvrditi mnogi, pa cak i FERovci za koje se vjerovalo da posao nadju jos na faxu... Znam par FERovaca koji su par godina trazili posao, a oni koji ga imaju nisu bas zadovoljni sa placama... Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching .....
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio npr. po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno za jedan ispit čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune od nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....


Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 24.01.2014. u 16:01.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2014., 16:04   #63
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....

Iskreno - Calypso je tu u pravu, a ti si promašio apsolutno svaki dio priče (što se njega tiče).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:08   #64
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Covjek uopce nije trollao, i sasvim je u pravu. Faks u Hrvatskoj nazalost u puno slucajeva ne stvara radnu snagu koja je sposobna odmah nakon faksa raditi. Velika vecina ljudi izadje s faksa bez ikakvog radnog iskustva (niti posao, niti bilo kakva stud. praksa).

Nemojte se zavaravati da u "bijelom" svijetu stvari idu puno drukcije. I tu necija preporuka moze znaciti puno vise nego neki komad papira. FER koji je kao u HR "cijenjen" i na dobrom glasu, van granica hrvatske ne znaci apsolutno NISTA. Osim ako tijekom faksa niste imali dobrog mentora koji suradjuje sa strancima/radili projekte za industriju, kada zavrsite faks, osim olaksane papirologije u EU, nemate bas koristi...

U Njemackoj za inzenjere je iskustvo najvaznije, preporuke. Sveuciliste u Zagrebu ne kotira niti na jednoj ljestvici....


S druge strane - FERovci koji traze posao po nekoliko godina su ili se provukli kroz faks, i nemaju nikakvog znanja (jer zadnjih 4-5 generacija je to moglo), i/ili su nesposobni naci posao i samo sjede doma i placu. U HR je stanje u banani, odi van, posla ima sigurno
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:08   #65
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Evo ja sam na ETF-u u Osijeku, na petoj godini, i prijavio se bio bezveze na testiranje u Siemensu, programiranje nisam imao blage veze, al sam Networking riješio sve, i da, sva pitanja sam naučio na faksu, konkretno predmet Komunikacijske mreže i Integracija komunikacijskih sustava, tako da priča da od faksa nema ničeg baš ne drži vodu.

Stoji to da ti možeš proći bez da išta od tog svega shvatiš, vjeruj mi poznajem ljude na 5. godini faksa koji bi se zamislili kad bi ih pitao šta je struja ili modem i sl. al to ide na sramotu i štetu pojedinca. Ionako će to isplivat na vidjelo kad se zaposli negdje pa ne bude znao nikoji k napravit...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:20   #66
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Nema uopce potrebe da sad tu nabrajamo ljude koji su se provukli kroz faks ili da raspravljamo koliko ko zna....ono što me zasmetalo je ta doza podcjenjivanja i sprdačine s kojom se gleda na FER...i to dao bih se kladiti od čovjeka koji nema veze sa dotičnim faksom ili je odustao na prvoj godini....

Naravno da ti FER neće donijeti slavu, žene i novog lamba taj dan čim dobiješ diplomu u ruke ali da je dobra odskočna daska to je i nema diskusije...

Situacija je u zemlji takva da nije uopće bitno kaj si po struci ako imaš rodju koji to podmazuje, i to je činjenica.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:28   #67
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nema uopce potrebe da sad tu nabrajamo ljude koji su se provukli kroz faks ili da raspravljamo koliko ko zna....ono što me zasmetalo je ta doza podcjenjivanja i sprdačine s kojom se gleda na FER...i to dao bih se kladiti od čovjeka koji nema veze sa dotičnim faksom ili je odustao na prvoj godini....
Calypso je FER-ovac (k tome, bio jako dobar), ja bio tamo, ima nas još podosta... I realno znamo o čemu pričamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:30   #68
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uopće se ne čudim kaj mafija, kriminalci, uhljebi (neovisno o stranci) i slični žmukleri u ovoj zemlji su na tako visokim pozicijama kada ljudi razmišljaju na ovakav način. Ti sigurno nisi završio neki pošteni faks (iako sumnjam da si uopce i prismrdio faksu) di si se trebao iskrviti sa labosima, ispitima i slično...nisi nikad učio npr. po 3-4 mjeseca (10-12) sati dnevno za jedan ispit čim imaš ovakve izjave. Dapače tvoja izjava je zapravo suština cijelog problema u ovoj truloj, jadnoj državi...

Nemoj me krivo shvatiti, apsolutno imaš pravo na svoje mišljenje ali ubuduće te molim da zadržiš takve pizdarije za sebe.

Faks = networking....o bože dragi

Isto tako zahvaljujem što radiš majmune od nas koji smo se krvili očito bezveze kad smo to mogli jednostavno iz "jutjubat"

Sad opet čitam i nevjerujem da uopće odgovaram nekom takvome.....btw. ako si trolao i debilirao se nema frke samo reci odmah povlačim sve kaj sam rekao....

Tebi bas zelim odgovoriti direktno, bez multiquotea...

Dakle, idemo redom...

1. Zavrsio sam FER, smjer Automatika i racunalni inzenjering, koji se smatra objektivno najtezim smjerom na FERu... Tolko o tome dal sam prismrdio ili nisam...

2. Radio sam u nekoliko renomiranih IT tvrtki u Hrvatskoj koje rade sa najjacim korisnicima (banke, telekomi) kao tehnicki konzultant aka. presales consultant... Trenutno sam IT Manager u relativno velikoj USA softverskoj kompaniji i vodim tim koji se brine o cjelokupnom IT-u firme za 350 ljudi, radim direktno sa CEO, COO i raznim direktorima koji su prilicno visoko rangirani (odmah ispod C-class funkcija) i provodim njihove zamisli u djela... Recimo da svoj posao dozivljavam jako ozbiljno i da radim nekad i po 70-80 sati tjedno... Pored svega toga, mogu reci da imam kompetitivna znanja koja su u ovoj drzavi potpuno nepotrebna i koja mogu jedino unovciti preko bare...

3. Sto se tice projekata koje sam vodio, o njima mozes samo sanjati u Hrvatskoj jer nit smo na tom stupnju razvoja, nit cemo bit u sljedecih 5-6 godina...

4. Networking je doslovno najbitniji smisao faxa, sto mislis, cemu one silne Gamma-Theta-Pi bratstva po prestiznim fakultetima vani? Da bi pili unedogled? Je, mozda, ali ono puno bitnije - da bi kasnije suradjivali sa tim ljudima... Jedna razlika izmedju naseg fakultetskog obrazovanja i njihovog - oni svoje masno placaju, sto znaci da ne zele raditi za kikiriki... Mi smo nase dobili for free i naravno da nije na cijeni jedan inzenjer elektrotehnike ili nedajboze profesor engleskog jezika...

4a. Drugi jako bitan parametar je drilanje - sa svim tim labosima koje si morao napisati si se naucio pisati dokumentaciju, naucio si razmisljati i citati iz grafova (pricam o tehnickim strukama) i mozda najbitnije od svega - naucio si kako uciti... Bas kako sam napisao - naucio si kako uciti... Doslovno svo strucno znanje koje si stekao na faxu je apsolutno beskorisno i cim diplomiras ga mozes komotno zaboravit... No, ono sto ces nauciti na poslu je puno bitnije za kasniji razvoj, a tu onda pricamo o certifikacijama...

5. Ako te nesto interesira, naucit ces to mimo faxa... Primjer toga je recimo moj dobar frend koji je naucio programirati za Apple platformu u manje od dvije godine i samostalno razvija iOS aplikacije... Napominjem da prije toga nije znao niti sto je programski jezik, no eto, zanimalo ga je i krenuo je raditi po tome danonocno dok nije naucio i sada zivi od toga...


Tako, kao sto vidis, i kao sto su ti mnogi potvrdili, niti se salim, niti pricam gluposti...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:38   #69
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Iz tvojih zadnjih postova sam dobio dojam o omalovažavanju koji inače dobijem od ljudi koji imaju SSS tako da sam zato ovako žestoko reagirao. Znači ti si prvi Ferovac na kojeg sam naletio koji ima takvo mišljenje, očito imaš više iskustva od mene i to respektiram.

Tako da moja greška, isprike na krivoj procijeni......NHF


Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:44   #70
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Zwer23 Pregled postova
ovo s neadekvatnim šefovima...čisti primjer u mojoj firmi, šef se bavi stvarima u prodaji i dogovaranju poslova a ne brije o motiviranju zaposlenika i da sve funkcionira u firmi, a majstor je za odjebe, sve će biti, za sve se treba samo strpiti...i onda ništa
Jel sef ujedno i vlasnik firme? Ako je, onda je njegov posao da nalazi poslove, ako se stigne brinuti za zaposlenik tim bolje, no to realno nije njegov posao... Njemu bi bilo mozda najpametnije nekoga u koga ima povjerenja imenovati team leaderom i pustiti ga da se brine o timu... No, taj tim zaposlenika mora od necega zivjeti, a u ovom slucaju zivi od posla kojeg _SEF_ dovuce...

Citiraj:
Autor s4vgR Pregled postova
Znam ljude koji su čisto na osnovi svojeg diplomskog rada na FER-u dobili posao u uglednim svjetskim kompanijama vani.
Na koji nacin je taj netko na temelju diplomskog dobio posao vani? Jel se javljao na posao ili ga je netko preporucio? Ako je bilo po preporuci, to je tipican primjer networkinga...

Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
prijavio se bio bezveze na testiranje u Siemensu, programiranje nisam imao blage veze, al sam Networking riješio sve, i da, sva pitanja sam naučio na faksu, konkretno predmet Komunikacijske mreže i Integracija komunikacijskih sustava, tako da priča da od faksa nema ničeg baš ne drži vodu.
Ne zelim zvucati bahato i umisljeno, ali zar stvarno mislis da to sto si naucio nesto o komunikacijskim mrezama i sto je bilo na testiranju za Siemens znaci da znas sve o mrezama? Realno, ono sto ti znas je povrsina mreznih tehnologija... Kada krenes raditi ces uvidjeti da ces morati papati jos puno palente i mlijeka (kao i svi mi koji smo krenuli tim vodama) prije nego ces moci rijesiti neki realni problem, a tu ti svo znanje koje si naucio na faxu nece pomoci, vec iskljucivo i samo vlastita snalazljivost i googlanje ili jednostavno nazoves tehnicku podrsku i pitas njih kako to rijesiti... Pa bogte, ja osobno zovem proizvodjace par puta tjedno da ih pitam kako neke stvari rijesiti, jednostavno nemam vremena na gubljenje i zadubljivanje u probleme koje netko zna kako rijesiti... Uostalom, ni ne placaju me da rjesavam probleme koji nisu moji...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2014., 16:51   #71
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Iz tvojih zadnjih postova sam dobio dojam o omalovažavanju koji inače dobijem od ljudi koji imaju SSS tako da sam zato ovako žestoko reagirao. Znači ti si prvi Ferovac na kojeg sam naletio koji ima takvo mišljenje, očito imaš više iskustva od mene i to respektiram.

Tako da moja greška, isprike na krivoj procijeni......NHF

Ha cuj, dugujes sokic...

Nije mi ideja bila omalovazavati, nego dati realnu sliku...

Inace, mozemo reci da nisam tipicni FERovac... Struka je zanimljiva, ali ne interesira me programiranje robota, nego me vise rukovoditeljski dio posla, i mislim da tu, bez lazne skromnosti, pokazujem jako dobre rezultate unatrag zadnjih par godina... Cinjenica je da firma za koju radim nije imala problema sa IT-jem otkad im ja to vodim... Naravno da postoji brdo stvari koje treba poboljsati, ali s obzirom da je firma startup, treba prvo rijesiti bazicne stvari... Jos jedna nepobitna cinjenica - unutar firme imam puno povjerenje od svih iz visih struktura managementa, drugim rijecima znaju da imaju covjeka koji ce rijesiti njihove probleme i sprovesti njihove ideje u djelo...

Cisto kao primjer - zamijenio sam managersko mjesto izmedju dvije sestrinske firme... Recimo da firma iz koje sam otisao sada itekako osjeti probleme sa IT podrskom sto se jako dobro vidi na odzivu na helpdesk tickete i na brzini rjesavanja problema...

Ono sto mogu reci za HR firme u kojima sam radio - nisu me mogli utilizirati ni 20%, tako da sam vecinu vremena provodio proucavajuci datasheetove, whitepapere, raznorazne tehnicke materijale i dosadjujuci se... Sada radim sa nekih 70% utiliazacije i velikom odgovornoscu... To mi odgovara i mogu reci da sam sretan...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 17:18   #72
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
.....
Ono sto mogu reci za HR firme u kojima sam radio - nisu me mogli utilizirati ni 20%, tako da sam vecinu vremena provodio proucavajuci datasheetove, whitepapere, raznorazne tehnicke materijale i dosadjujuci se... Sada radim sa nekih 70% utiliazacije i velikom odgovornoscu... To mi odgovara i mogu reci da sam sretan...
Po meni je upravo u ovom problem sa hrvatskim firmama iako sam optimističan pa vjerujem da se može naći firma u Hrvatskoj da čovjek ima i odgovornost i dinamiku u radu i sukladno s tim i primanja....

Iako da budem iskren već me pomalo napušta optimizam....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 17:22   #73
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Po meni je upravo u ovom problem sa hrvatskim firmama iako sam optimističan pa vjerujem da se može naći firma u Hrvatskoj da čovjek ima i odgovornost i dinamiku u radu i sukladno s tim i primanja....

Iako da budem iskren već me pomalo napušta optimizam....
Ne znam za Iggya, on mi se uvijek cinio zaposlen...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 17:22   #74
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Po meni je upravo u ovom problem sa hrvatskim firmama iako sam optimističan pa vjerujem da se može naći firma u Hrvatskoj da čovjek ima i odgovornost i dinamiku u radu i sukladno s tim i primanja....
Ima. Samo treba doći do takve mogućnosti odabira i pričekati da se malo stanje poboljša.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 17:41   #75
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
@calypso
Nisam ja nikad rekao da znam sve o mrežama, nego da sam uspio odgovoriti sve na testu što je naravno daleko jedno od drugoga, svjestan sam ja toga, čisto kažem kakva je bila situacija na tom testiranju jer je tema o testiranju u nekoj drugoj firmi
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 18:12   #76
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Tema mi se sviđa jer uglavnom pišu oni koji su promjenili par mjesta pa imaju iskustva. Evo da i ja napišem koju.

I ja sam promjenio par mjesta ali sam na zadnjem pokusaju failovao totalno.

Dobio sam posao u jednoj firmi koja se bavi odrzavanjem i servisom medicinske opreme (ultrazvucni aparati, kojekakvi skeneri, laparaskopski aparati i slicno). U sustini na tom radnom mjestu bi trebao da radi iskusan tehnicar (dakle 4 razreda srednje skole, elektrotehnicke neki od smjerova slabe struje, po mogucnosti elektronika). Dospio sam tu i dosadjivao se najstrasnije i kada nesto dodje rjesavao u roku dan-dva-tri u zavisnosti koliko je djelovima i elektronskim komponentama trebalo da dodju do mene.
Ljudi su se bukvalno smijali kad su vidjeli sta sam sve popravio, sto me je nerviaralo jer su time na neki nacin iskazivali cudjenje i nevjericu. Mislim, koji qrac si me trazio ako ne vjerujes da je moguce srediti takve stvari (bilo je i uredjaja koji su otpisani prije vise od godinu dana unazad, a cija je trzisna vrijednost i po 15+k €). U sustini za bilo koga ko je ikad radio tako nesto posao nije bio nista posebno jer sam za sve uredjaje dobijao uredne servisne knjige, seme i sve sto mi je trebalo jer je doticna firma generalni zastupnik za svu tu robu.
Radio sam jako kratko (nepun mjesec) i kada sam rekao da zelim ici dalje sef me pozove u kancelariju da porazgovaramo. Nakon visesatnog nagovaranja me je pitao "Sta je to ispod cega ti ne pristao da radis ovde?" misleci na platu. Bubnem ja cifru za koju sam mislio da nece nikako prihvatiti, a on pogleda u mene, upisao jos malo veci iznos od onog kojeg sam trazio i okrenu mi ugovor i rece "Potpisi". Ono sto sam ja trazio je bilo duplo vise od tadasnje prosjecne plate u BiH. Na kraju sam i to odbio jer sam trebao vremena da se spremim za prijavu na konkurs za firmu na koju sam ciljao.
Prosao sam par krugova testiranja u toj firmi na koju sam od pocetka ciljao i uspio doci do toga da me pozovu na razgovor. Firma je u Beogradu, na taj finalni razgovor smo prosli dva momka iz Beograda i ja. Na razgovoru sve odlicno, super, bio sam prezadovoljan vidjenimm i onim o cemu smo razgovarali osim jedne stvari. PLATE! Znao sam da plata tu nece ni blizu onoga sto sam odbio u predjasnjoj firmi, ali sam se zaledio kad cuo iznos. 400 jebenih €. Tako da sam i od toga odustao i sada opet sve ide iz pocetka, na birou sam i redovno tabirim konkurse.

Mada, kako stvari stoje, mislim da cu ili poceti raditi za samog sebe (sa jos dvojicom kolega) ili cu zapaliti negdje vani jer je ovo previse nazadna sredina za nasu struku.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 24.01.2014. u 18:19.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 18:49   #77
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
ovo je na kraju ispala jako zanimljiva diskusija, za nahranit si znanje...
mmoje misljenje je da faks vrijedi i ne, ali vise da vrijedi... s jedne strane sve ovisi o sreci i kolko je netko drilao, znam par ljudi koji bez faksa rokaju do jaja, 8-10k plaća, dok neki imaju 3-4k, al frendovi s faksom mi vecinom imaju min 5k, pa do 8-9k, neki znaju manje pa imaju vise love, neki vise pa manje love, sreca + snalazenje...a i znam par FERovaca, svi su dobro prošli, tako da..opet, faks vrijedi

e sad me zanima još nešto, dali je netko još morai iliti mora trpit ovakve gluposti na poslu... dakle, isplaćuju mi pola plaće na crno, pa drž-nedaj, moram ih natezat za te pare, pa kako cemo, ja morao donositi stud ugovor od frenda pa njemu davati 250kn provizije, radim podosta, naučio puno, i kao što sam već napisao, to sve za 3300, a znam da firma dobro posluje, ali to na stranu, kada sam se par puta požalio kolegi na poslu da kakav je to naćin plaćanja, i da
nas je država baš sjebala s tih 1600, da bi inače radio za oko 5k... kaže mi: budi sretan što radiš uopće i da dobivaš dio na crno... drugi koji radi plaćanja, kažem mu "zašto ja moram brinut kako će mi firma isplatiti, ne mogu više donosit ugovore", odg je: pa šta bi ti, bar nemaš 1600... u jednoj raspravi drugi skomentira: pa daj otkaz, kaj se žališ... koma na šta smo spali, prejadno, jesam li u pravu što pizdim na to i želim se izborit za normalnu plaću i isplatu ili šta, zar bi morao šutit i trpit, da se još naguzim i spustim hlaće!?!? uskoro mi istiće godinu dana i zahtjevat cu min 5k, ako mi to nedaju, pretrpit cu i bjezim prvom prilikom, još bolje ako i prije toga uleti novi job...
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 19:48   #78
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
jedan od natječaja za posao...koliko faks nije bitan...

Uvjeti

- visoka izobrazba tehničkog ili prirodoslovnog smjera (FER, PMF, FOI…)
- min. 2 godine iskustva a poslovima dizajna i razvoja programskih rješenja
- odlično poznavanje objektno orijentiranog programiranja sa iskustvom iz prakse
- odlično znanje programiranja u C++ i .NET tehnologija
- odlično poznavanje relacijskih podatkovnih baza (SQL)
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 21:06   #79
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Nemoj me krivo shvatit. Treba ti papir da imas bachelor/master, jer eto oni postave to u natjecaju. Ali dali je to FER, PMF, TVZ ili bilo sto drugo, van granica hrvatske je NEBITNO.

Kod nas ce ti jos ime "FER" mozda nesto i pomoc.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 22:23   #80
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Nemoj me krivo shvatit. Treba ti papir da imas bachelor/master, jer eto oni postave to u natjecaju. Ali dali je to FER, PMF, TVZ ili bilo sto drugo, van granica hrvatske je NEBITNO.

Kod nas ce ti jos ime "FER" mozda nesto i pomoc.
Van granica RH je nebitno u smislu:
1. Vazno je da imas trazenu struku, pa bilo to FER ili TVZ svejedno?
2. Nitko ne priznaje hr. fakseve (pa tako ni FER, PMF....)?
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 22:53   #81
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Mislim da je ovo prvo
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 23:55   #82
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Van granica hrvatske (poglavito EU), diploma fakulteta (nebitno kojeg, imas visoku strucnu spremu) znaci da nemoras traziti radnu dozvolu, nego ti je za rad (u npr. njemackoj) potrebno sve skupa 0kn i nekih pola sata vremena za rijesit papirologiju. Ako nemas faksa, moras aplicirati za radnu dozvolu u ambasadi.

Kada dodjes na razgovor za posao, i u CV-u ti pise da si zavrsio FER/TVZ/PMF ili bilo sto drugo, njima je to potpuno nebitan podatak, jer nase sveuciliste nije poznato, niti kotira na nekoj listi kao kvalitetno. dakle, ok, imas faks, ali moras dokazati svoje kompetencije. Da recimo zavrsis ETH u Zuerichu ili tako nesto, imas manje za objasnjavat
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 23:59   #83
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Da recimo zavrsis ETH u Zuerichu ili tako nesto, imas manje za objasnjavat
Upravo to sam cuo, pa te zato i pitam. Naime, Svica ne dozivljava nase diplome i fakse uopce, po pricama mog frenda koji aplicira tamo za posao (IT). Kao igraju samo njihovi faksovi i MIT, OX i sl...
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 00:16   #84
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Poznanik je dobio posao u CERN-u odmah nakon FER-a tako da ne bih rekao da me doživljavaju naše fakseve i diplome...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 00:34   #85
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Na koji nacin je taj netko na temelju diplomskog dobio posao vani? Jel se javljao na posao ili ga je netko preporucio? Ako je bilo po preporuci, to je tipican primjer networkinga...
Nisam još pročitao sve postove iz rasprave (tek sad prolazim kroz njih), ali naletio sam na ovo pa samo da spomenem slučaj ljudi koje ja znam:
1. frend se zaposlio u Googleu u Americi isključivo na temelju odličnog završnog rada (FER2 generacija, Bolonja, imali smo i završni i diplomski rad) koji je kasnije nastavio dorađivati i koji mu je ujedno bio i diplomski rad.
2. frend se zaposlio u Googleu u Švicarskoj također bez ikakve preporuke frendova s faksa/mentora/kolega iz kojekakvih udruga/beta-gama-pijevaca i sl. na kaj ti pucaš.

Pa zatim još neki poznanici s faksa završili u švicarskom Googleu, jedan u MS-u...
I mislim da za većinu njih (ili čak sve, samo za jednu osobu nisam sigruan) vrijedi priča kako ih tamo nisu progurale preporuke i networking.

A sad idem pročitati ostatak postova i nadati se da negdje već nije napisana slična/identična mudrolija kao ova moja.
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 01:23   #86
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Hvala bogu netko normalan
Da, dragi ljudi posao je moguce dobiti čisto zbog kompetencije. A taj "networking" je ustvari većinom posljedica "nevjerojatne" činjenice da se ljudi zajedničkih interesa (subspecijalnosti) često zajedno druže jer je do znanja lakše doći u timskom radu. Firme naravno gledaju preporuke, ali ne na "rođački način", nego na način da se key ljude u firmi pita imaju li koga dobroga kojeg poznaju. Time se automatski dobiju 10x bolji kandidati od psiho, IQ, štojaznam kakvog izuma od testiranja jer je testiranje već određeno u obliku dugogodišnjeg poznanstva. Mislim da bi to forumski manageri trebali ipak razumjeti
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 03:24   #87
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ako cemo iskreno, fax sluzi iskljucivo jednoj jedinoj stvari - i to ne samo kod nas, nego svugdje - networking, odn., upoznavanje ljudi sa kojima ces jednog dana suradjivati ili zapoceti vlastiti biznis... Ono sto ces naucit na faxu, mozes odmah sada sjest i malo youtube, malo MIT predavanja, malo nekakvi teaching websiteovi i sve ces znat ako te interesira, samo sto neces dobiti ocjenu koja ionako nista ne vrijedi...
Ovo boldano si pretpostavljam mislio samo za informatiku i slično.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 10:31   #88
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
To boldano vrijedi za sve i sto kaze s4vgR, jest da si oni tako skrate muke, ali cinjenica je, necija preporuka je ipak ulaznica koja je vec dobro otvorila vrata Jer mogao je tako i netko drugi biti preporucen... A ti ako se igras Pale sam na svijetu, neces nikad dobiti takvu pozivnicu

sto se tice FERovaca koji su se direktno zaposlili u Google/MS. Imam ja i vise od nekoliko takvih. Ali to je jako mali postotak u odnosu na koliko ih godisnje zavrsi. I oni obicno nisu na faksu naucili sve sto treba, nego su na svoju ruku ulagali u znanje...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 12:10   #89
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Ima li netko komentar i savijet za moj upit!?
Zwer23 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 12:16   #90
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ovdje mješate pojam "networking" među ljudima i "rodjačku balkansko uhljebljivanje" putem nepotizma, korupcije i seljačije.
To ne da su dvije različite, nego dijametralno suprotne stvari.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na