Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2018., 18:14   #1
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
DS212j

Bok bok,
Pretrazio sam forum, ali nigdje nije bilo konkretnije priće o ovom modelu, a kao novopečeni vlasnik koji općenito nema pojma o nas uređajima cijenio bih par savjeta.


imam specifičnu situaciju, nažalost ruter je na jednom kraju dugog stana, računalo na drugom nije ih moguće spojiti žicom, a i wireless zbog udaljenosti i debelih zidova nije bajka (prijenos je bio u prosjeku 500 kB u sekundi).


Uglavnom mogao sam birati hoću i nas spojiti na router i onda se računalo bežićno spajati na njega, ili ga spojiti direktno u racunalo (koje mi je glavno), a ostali uredjaji ce mu pristupati bezicno.


Koliko je bitno postaviti port forward?
Postavio sam quickconnect i prosao ez-internet tutorial, koji je bacio fail kod port forwardinga.
Kako god bilo brzine prijenosa su mi male, mozda previse ocekujem od ovog slabasnog uredjaja, ali mislio sam da ce to ici brze od 10-20 megabajta po sekundi koliko ide kada direktno preko mreznog diska prebacujem podatke.
Pretpostavljam da sam napravio nesto krivo, ali ne znam sto.


Uz to mozete li mi preporuciti aplikaciju, ili nacin, ili nesto trece za sinhronizaciju foldera.
Trenutno sam podesio cloud station server, ali ne dopada mi se kako radi, odnosno volio bih nesto s vise opcija.
Recimo za neke foldere bih htio da budu sinhronizirani automatski prilikom svake promjene, dok bih za neke druge htio namjestiti da se sinhroniziraju recimo jednom tjedno (nema smisla da mi sinhronizira kompletne pst fileove svaki put kada dobijem mail), tu opciju nisam pronasao.
Uz to sinhronizacija putem cloud stationa je jako spora u prosjeku oko megabajt u sekundi (nas je spojen direktno lanom na pc), pretpostavljam da sam i tu napravio nesto krivo, ali ne znam sto.


I naravno koliko je bitno u nasu imati nas optimatizirani disk?
U buducnosti cu vjerojatno uzeti crveni WD, ali trenutno dok jos eksperimentiram koristim ono sto sam nasao po doma.
Trenutno je unutra zeleni WD, koliko sam shvatio to nije najbolje rjesenje, ali sumnjam da je doticni odgovoran za sporost.


Naravno otvoren sam i za sve druge savjete koje bi osobi koja se elementarno kuži u mreže, ali nije ekspert i posjeduje nas uređaj s kojim se treba naućiti koristiti ...

Zadnje izmijenjeno od: frikec. 12.06.2018. u 19:35.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 19:14   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ima jedna generalna NAS tema al neka ove za taj tip.
Nema tu neke pomoći osim investiranja u radove i provući mrežu (Lan kabele) po kući gdje treba.
Za aplikacije neka ti kolege kažu iz iskustva ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2018., 19:21   #3
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
moze link?
mrzim otvarati nove topice ako nisu neophodni, ali poludetaljna pretraga nije izbacila opceniti nas topic


makar ako bude zanimljivih rijeci mozda pomogne nekome s istim modelom.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 20:10   #4
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 13:10   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@frikec
U vezi povezivanja klijenata u drugoj temi su ti predložili PowerLine (mreža preko el. vodiča).
To bi ti moglo biti odlično rješenje obzirom da za sada ne misliš razvlačiti Lan kabele,
imaš ih sa GB mrežom (nazivno AV1000 standard), start kit ima 2 kom a ti možeš sad ili naknadno dokupiti još komada (mislim da ima i kit sa 3 kom).
Prije nego kreneš u to rješenje ako imaš trofazni priključak provjeri potencijalne lokacije klijenata na kojoj su fazi (trebali bi biti na istoj),
ako je monofazni priključak ne trebaš provjeravati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na